V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

Dr.Manhattan

Velmi zmiesane pocity po zhliadnuti. Tretia tretina uzasna... dostalo sa mi v nej toho, coho sa mi nedostavalo od zaciatku (emocie, myslienka). Skoda ze taky nebol cely film. Tretia hviezdicka za spominanu tretiu tretinu a koniec. ()

cyphercz

Kéž bych se jednoho dne dočkal kvalitního sci-fi z Marsu... zatím všechny filmy z rudé planety trpí jakýmsi prokletím, jinak si jejich podprůměrnou kvalitu neumím vysvětlit. Mise na Mars je toho krásným příkladem - na papíře hodně zajímavá zápletka, po zpracování velkej opruz plnej všemožných klišé, nelogických postav, ošklivých CGI mimozemšťanů atd. ()

zdeny99

Vesmírná pohádka, na kterou se pěkně dívá, ale se skutečností to má společného asi tolik, jako když si malé děti vaří na písku jídlo v bábovičkách. Je to vizuálně pěkná podívaná, která obsahuje spoustu chyb a nelogičností. Přičemž to začíná tak nadějně, když na Marsu najdou kov pod skálou, z ní vyletí něco jako tornádo a kromě jednoho kosmonauta všechny zahubí. V tu chvíli jsem si vzpomněl na film CO JE MALÝ, TO JE HEZKÝ, jak tam ty zmenšené děcka lítali v trávníku, když se zapla sekačka. Přežije tedy jen Don Cheadle a po téměř 200 dnech na Marsu je nalezen záchrannou skupinou jako Robinson s vlastní zahrádkou. A to ještě není vše, co na Marsu najdou. To hlavní ovšem na filmu jsou ty překrásně vizuálně zpracované efekty na kosmickou loď, astronauty a Vesmír. A co mě nejvíce zaujalo, tak když si Tim Robbins sundal ve Vesmíru přilbu z hlavy. [7288. hodnocení, 292. komentář, 57%] ()

jasanka

Nedokoukáno. Prvních 30 minut ještě šlo, pak opravdu ne. Efekty, postavy, zápletky... Nejhorší byla "dojemná" scéna ze sestupu z paluby. ()

lsd

Komerční, nezajímavá sci-fi hovadina, kterou nezachrání ani tak kvalitní herci jako Sinise nebo Robbins. Jediná zajímavá scéna je konec, který je i překvapivě docela zajímavý, ale to film nezachrání. Tenokrát to De Palma moc nevychytal. ()

Hapretor

Dost táhlý, minimálně akční film, který trpělivého diváka odmění na konci originální a chytlavou myšlenkou o původu života na "Zemi". U mě průměr - není to extra napínavé, není to extra záživné, není to extra zahrané, ale není to ani extra nudné. Fandové sci-fi nejspíš nebudou zklamáni, ale ani nadšeni. ()

DHDV

Docela předvídatelná sci-fi s dobrý hereckým obsazením. Před 10 lety sem tento film měl velmi rád. Po dnešní zhlédnutí, musím konstatovat, že film je spíše určen na jedno zhlédnutí a nesmíte nad dějem moc přemýšlet. Herecké výkony nejsou až tak dokonalé (možná jenom Gary S.) a efekty sou úměrné té době. Sci-fi na jedno zhlédnutí nic víc nic míň….. ()

helloween93

Vkusné sci-fi od De Palmy, které je místy úchvatné svou monumentárností a jindy působí trochu komicky a pohádkově. Po technické stránce není co vytknout, jen ten scénář je dost nevyvážený. Celkově 3* ()

BeranSon

Moje první De Palmovka a žádná sláva. Kámen úrazu je scénář, je velice jednoduchý, bez šťávy a švihu, prostě nemá zápal. Mission to Mars nemá originální zápletku, jako film je udělaný pěkně, ale divák při něm postrádá zvědavost a natěšenost na další scénu. - 4/10 - ()

GOREGASM

Brian De Palma se nezalekl ani scifi žánru a dobře udělal. V jeho rukou je Mission to Mars pečlivou a dramatickou výpravou na červenou planetu, která v úžasné atmosféře vesmírných "exteriérů", a může za to i ten Morricone :-), využívá velmi citlivě poskládanou hereckou sestavu (teda až na toho Jerryho O´Conella) k silnému emotivnímu zážitku. Ten sice nenabere takový emocionální, či myšlenkově přesahový dynamit jako legendy žánru, ale to dle mého ani nebyla ambice této látky. Vizuálně zajmavé a hlavně jiné než scifi snímky, které všichni známe. Strhávám body jen závěr, který nejdříve omráčí bílým nekonečnem, aby vzápětí nenaplnil všemožná očekávání a byť postavy pláčou já mám tak trochu sucho na patře a proto se hnedka napiju, abych si uvědomil, že jsem viděl hodně dobrý film. 75% ()

farfalino

Trošičku umělé prostředí, dlouho jsem čekal kdy už konečně budou na Marsu a začne se něco dít. dokonce jsem se bál, že na konec ani neuvidím mimozemskou bytost. Naštěstí jsem se dočkal. Morriconeho hudba byla hrozná. Vůbec jsem nevěděl, že je to jeho hudba až na konci filmu. Morriconeho můžu , ale v tomto filmu ne. No možná se jenom špatně vyspal. Tak snaď příšte Enzo. ()

Skleni

Takto vidím ja všetky filmy od De Palmi. Fajn dej. Priemerné herecké výkony. no otrasný celkový dojem vyvolaný nudnou kamerou, žiadnou hudbou ( neviem prečo ten chlap aspoň nepustí magič za kamerou), a celkovo otrasné tech. spracovanie.A scenár zo začiatku fajn no postupom času sa z každého filmu vyprchá šarm a už pri polke máte toho dosť. To je pri všetkých De Palmových filmoch. Skoro. Tak na 90%. Tento film je však na 40% ()

Stíba

Určité neduhy kosmo filmů si Mise na Mars nese s sebou ale přidává i něco nového a zajímavého. Řekl bych, že to bylo slušné, na pondělní dopoledne v TV určitě překvapení. ()

Redix

Perfektní zvuk, perfektní efekty, krásnej soundtrack, kvalitní herecký výkony, střih a příběh. 56% je málo. 90% ()

mupimup

Mise na Mars rozhodně není nekvalitně natočené sci-fi. Divák se nemusí obávat toho, že uvidí na vlascích zavěšené lepenkové modely kosmických lodí, ani toho, že pohyb astronautů ve vzduchoprázdnu bude připomínat nešťastníka ze všech sil se snažícího donést svou stolici až na toaletu. Co tkví za nízkou oblibou tohoto snímku. Nedostatek invence ve scénáři? Gradace příběhu sunoucí se rychlostí důlního rypadla? Nebo herecký výkon Garyho Sinise, jenž dokáže vtisknout ústřední postavě tolik charismatu, že se s ním bez potíží ztotožní celé nemocniční oddělení pacientů s mimickou obrnou? Nejspíš to bude spíš vražedný kompilát výše zmíněného. Výsledkem je lehce edukativní drama trpící chronickým nedostatkem energie. O moc víc už to nemohla vylepšit ani moje závěrečná představa pekelně naštvaného mimozemšťana, který vteřinu před dopadem na planetu Zemi, bílý vzteky, kope do řídícího panelu svého hvězdoletu se slovy, že jestli tohle přežije tak tim startérem toho zas…nýho mechanika umlátí. Na druhou stranu genetický bujón z tohohle ufona, jako iniciátor života na Zemi, by dokonale vysvětloval naší mírumilovnou povahu. ()

RobLord

Rozporuplný film, který obsahuje několik napínavých momentů a je výtečně obsazen. Ke konci však mutuje v trapný doják. ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)