V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

Autogram

Z filmu som videl kvôli výpadku signálu príliš málo, aby som mohol hodnotiť. Ale použitie koly na opravu netesnosti kozmickej lode nemalo chybu, za to by sa nehanbil ani MacGyver. ()

zigíš

Hollywoodem se potuluje tolik zajímavých scénářů (pořád tomu věřím) a někdo, natož De Palma má potřebu točit něco takhle tuctoveho. Konstatování, že je to old school moc nepomůže. Nenudil jsem se, triky jsou fajn a herci sympatičtí - a kombinace Ennio a vesmír dodá patřičné emoce - jen jsem se chtěl bavit víc. ()

Narcis

5* protože zde hráli jedni z mých nejoblíbenějších herců. Kvalitní efekty to mělo, nechybělo napětí , akce ,dojemné momenty. A hlavně to, že to mělo na sci-fi opravdu inteligentní scénář - ukázka jak se na zemi dostal život byla strhující. Malý prostor zde dostal i můj oblíbený herec Peter Outerbridge (Ronnie Stark z 2.řady seriálu 24 hodin) - zde Sergej Kirov. ()

Aqualung

Dobře se na to kouká takhle v neděli po poledni, když člověk odpočívá.Je to pořád o tom základním.Přijde v životě lidském takový moment, kdy se musí vypravit z domu ven a poohlédnout se po tom, co se děje venku.Zvlášť když je zvenku něco slyšet, popřípadě něco vidíme mezi laťkami plotu.Ovšem někdy se přimotáme k něčemu, co neumíme zvládnout a spálíme si hned napoprvé ruku.No a napodruhé se to třeba povede a my víme, jak se máme za rohem chovat.A když je tam navíc starostlivá máma, která nám ukáže jak se chovat, a co dělat třeba na diskotéce, v kině, na fotbale anebo v lese, pak se nám to podaří a my můžeme jít v životě dál....,a dál..., no třeba až moc daleko. ()

Frankie

K úplné dokonalosti tomu scházelo pouze jméno Danikena v titulcích, ještě pomalejší tempo a ufon hovořící o síle lásky. ()

Rudinsky

Možno to nie je úplne ono, ale mne sa tento film, ako žánrovému nadšencovi, veľmi páčil. Obzvlášť ta evolučná myšlienka. ()

Pollock

Vem si ten kyslík, vem si ten kyslík - "to je dobrý já to zvádnu bez něj" pár dost nelogických vsuvek ale jinak se to dalo a překvapivě zajímavé finále. ()

666Carnage

Mam z toho filmu rozporu divné pocity. Nejdřív to vypadalo, že film bude zajímavý pak byl nudný a pak přišel přehnaný bezmyšlenkovitý konec. Čekal jsme od toho fakt něco jiného a dostal jsme prapodivnou věc, která mě po hodině docela přestala bavit. A štval mě soundtrack protože ta muzika na ty varhany se do filmu absolutně nehodila. 40% ()

keoma26

Protože De Palmu a jeho barokní filmy miluju, dal jsem tomu po letech druhý pokus a je to pro mě pořád stejně rozklížený jako napoprvé, všechno od hudby, po scénář, přes herce a občas i výpravu a triky, to všechno jde úplně šejdrem...a při sobě to neudrží ani tak silný režijní rukopis, jako má De Palma, který na to, jak technicistní přístup k filmu navenek předvádí, je ve skutečnosti hodně emocionální typ autora a dokáže ty emoce z jednotlivých scén (nikoli herců, v tom je jako Hitchcock, který nenáviděl Stanislavského metodu vciťování) vydolovat: jenže tady nedoluje, tady jen po kouskách preparuje. Pořád to ale dává větší smysl než třeba Prometheus ()

iXtr3m3

Zaujímavé "hĺbavé" sci-fi, ktoré akciu nahrádza pokusmi o filozofické presahy a myšlienky. Ťažko hodnotiteľný film, v ktorom nakoniec víťazí forma nad obsahom. ()

Holina

Ta pointa byla tak blbá, že veškeré předchozí plusy - a nebylo jich mnoho - vymazala. Podprůměrná sci fi s naprosto příšernými hereckými výkony ()

Paity

Mise na Mars není skutečně špatné sci-fi. Problém je ale stejně jak Galadriel uvádí, na konci. Ten je vyloženě špatný a degraduje jinak solidní snímek. ()

irigi

Film je atmosférou tak na tři hvězdy, ale jelikož je žánr moje srdcovka a jelikož měli skutečně dobrého poradce pro vědu, dávám hvězdu navíc. ()

farfalla

Brian De Palma udělal zajímavý snímek. Skoro celý film je velmi civilní, bez nabubřelých scén. Osudy astronautů a jejich blízkých jsou dobře rozehrané. Z herců se mi líbil Tim Robbins, kterého bych ve vesmírném sci-fi nečekala. Film ´Misson to Mars´ by ve mně zanechal mnohem lepší dojem, kdyby se poslední část průzkumu na Marsu odvíjela trochu jinak. Původní myšlenka byla zajímavá a celé dění k takovému rozuzlení směřovalo, ale jeho ztvárnění bylo až příliš inspirováno Stanleym Kubrickem v jeho ´2001: A Space Oddyssey´ (1968). Myslím, že setkání s jinou civilizací lépe zvládli ve filmu ´Contact´ (1997). ()

SpaceOdyseus

Nekolikrat jsem videl Gravitaci, Interstellar, Martana i Premethea. Muze mi dnes naco nabidnout i Misa na Mars? Obavam se, ze ne. Slabsi triky bych omluvil. Ale postavy se nesmi chovat jako idioti ani ve dvacet let starem filmu! Na fyziku se tu kasle. Pobyt v nulove gravitaci se symuluje straslive p o m a l y m pohybem vsech zucastnenych a to i kdyz jim jde o zivot. Neodsypa to. No bida. A to mam De Palmu tak rad... ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)