Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Martin1979

Tři poskládané filmy, přičemž ten poslední si klidně mohli odpustit........ ale jelikož mám rád zombie filmy, tak musím 4 hvězdy...... Mimochodem vůbec by nevadilo natočit něco ve stylu té knížky..... ()

Marty7CZ

není to ůplně kosmická pecka, mělo to rozhodně větší potencial, ALE v kině výbornej zážitek, i zvukově! Pitt je nadstandart a zombíci byli skvělí... 85% P.S. 28.10.14 měním ze 4 na 5 hvězd, prostě mě to baví čím dál víc a opakovaně!!! 101% ()

Zombiepod

Megalomanský zombie film a Brad Pitt? Dokonalá súhra. Osviežujúci, napínavý a zároveň aj dramatický popcornový trhák, na ktorý som čakal už roky. Výborne zahraté aj nakrútené (Forster a jeho veľkolepé zábery jednoducho nemajú konkurenciu - najmä scéna v Jeruzaleme) s mrazivým komorným záverom. Nútené emócie niektorých postáv však diváka ponechávajú skôr chladným a vo všetkých tých výbuchoch, naháňačkách, rýchlych strihoch a streľbe sa jednoducho utápajú. Najväčším negatívom filmu je však jeho prístupnosť - TAK veľmi tu chýba ten gore! Každopádne od Snyderovho Dawn of the Dead asi najlepšia zombie movie modernej doby. /80%/ ()

Dampfer

Málo času, málo prostoru. Skvělé vstoupení do příběhu v podobě počátečního zmatku, velmi povedený závěr v laboratoři, který na mne zapůsobil lépe, než kdyby se jednalo o epické krvavé finále, prokládání linií soukromých dramat jednotlivců a zatraceně dobrých řezničin taky povedené, avšak v tak krátké stopáži! Strašně jsem si chtěl užít aspoň půlhodinky nějaké bitevní scény navíc (oni byly udělány opravdu skvěle, to co ztratili na syrovosti, dohnaly na obludnosti) a k tomu pár dialogů, jež by více osvětlovaly pochody v myslích hrdinů, ale titulky přišly moc rychle. Kdyby se film prodloužil o jednu, klidně dvě hodiny, s tím, že by se víceméně ubírat tam, kde šel, bylo by to skvělé... bohužel, materiál k rozvinutí si tvůrci smrskli do konečného pětiminutového resume-proroctví a nezbýváme jinak, než za tři, i když film měl potenciál tak jasných pět... zatraceně, nevyužil. ()

dj.coffee

WWZ vnímám jako o trochu lépe než průměrný pokus o zombie movie. Kromě pár povedených momentů z WHC jsem na tom těžko hledal něco co by mě donutilo se na film třeba podívat ještě jednou. Táhne to Pitt, o tom není sporu. Ještě stojí za zmínku pár skrytých vzkazů na začátku a konci o tom, jak by lidstvo nemělo brát na lehkou váhu různá varování, která se čas od času objeví. A ještě jeden postřeh...část v Izraeli - to mě pobavilo. Jako národ čelili v historii několika pohromám, tak tentokráte nepodcenili skrytou hrozbu od zombíků...a zase pojdou, tentokráte kvůli muslimům. Za to palec nahoru. Sečteno za 3,5*. ()

Knor

Jsem velice spokojený, WWZ je vysokorozpočtová zombie apokalypsa, která přináší spoustu nových věcí. Ano samozřejmě je tam spoustu chyb a nelogičností ale čert to vem. Vidět Brada Pitta jak cestuje po světě a hledá prvonositele viru je parádní podívaná zvlášť když zombíků jsou opravdu hordy. Děj a scény chvílemi skákají sem a tam stejně jako zombíci až jsem byl vlastně i zmatený protože tempo kolísalo splašeně do dvou třetin filmu. Třeba to byl záměr kvůli navození pocitu chaosu a zmatku na diváka kdo ví....především musím ale vyzdvihnout scény megaútoku zombíku na Jeruzalém, u toho jsem slintal blahem nad akčností a šíleními efekty všedemolujících zombí, kteří jak jsem psal skákali, přelézali, běhali, řvali a hlavně jich byli miliony. Film je pěkně rozkouskovaný...začátek apokalypsy ve městě hrdiny, akčně nabitý střed filmu s hordami zombie a konec je spíše komornější - hororovější v prostředí laboratoří. Takže tu máme další parádní kousek v žánru zombie. ()

haffen

Celkom milé prekvapenie. Včera som si klepal na čelo, dnes vychutnával. Napínavé, akčné, dobrá atmosféra, dejovo pestré. Ani chvíľu som sa nenudil. Zombíci sa mi páčili viac ako vo Walking dead. 80% 4* ()

sWONDER

Zombíci z tohto filmu porušujú väčšinu pravidiel „zombiizmu“. Sú neskutočne dravý, rýchli a neživia sa ľuďmi. Bez problémov prežijú aj bez potravy, čo je divné, ale dobre...Akcia je strhujúca a poriadne napínavá. Pohľady na mestá prešpikované masami zombies, sú ako zo zlého sna, ale neskutočne efektné. Dosť veľký doraz je kladený na rodinu a herci musia čo to zahrať. Pitt je klasicky skvelý a Beltrami tomu celemu dodáva ešte väčšie grady Výborný, podľa mňa nie až taký popcorn ako som čakal, ale o to lepšie.(K) ()

Kinpr

Mrzí mě, že musím dát jen 3*, ale víc nemůžu. A to především za ten konec. Totiž do chvíle, než se Brad objeví v sídle WHO, má film neskutečné tempo (a to nejen kvůli sakra rychlým zombies), hned od začátku to na vás vybalí na plný plyn, což mě velmi mile překvapilo, od té chvíle se nezastavíte, vrchol všeho je v Izraeli, jenže... Jenže pak se Pitt dostane do již zmíněné centrály WHO a pak už to byla docela nuda a kolikrát jsem si zavzpomínal na RE a jeho Umbrella corp.. A to je právě škoda. Nebýt tedy té poslední třetiny filmu, dal bych min. 4*, ale takto to opravdu nejde. ()

pekl

70%. Celkem inovativní. Několik nezapomenutelných scén útočících zombie (překonání zdi v Jeruzalémě). Tradičně výborný Pitt. ()

waeslly

Upřímně zombie žánr mám dost rád, takže jsem se na tohle těšil, i s mírnou dávkou skepticismu v tom, že to pojede na tónu ohrané písničky. Ovšem odstartoval film plný akce a napětí, které neutuchá zhruba do dvou třetin filmu. TO však neznamená, že dále je to nuda. Napětí zůstává a akci vystřídá trochu toho hororu. Hltal jsem obrazovku celé dvě hodiny. A z reálnosti odůvodnění až zamrazí. Palec nahoru za po dlouhé době rychlé....... hodně rychle Zombie. K Foresterově režii. Mě moc neimponuje, ale jeho špatně natočená akce v tomto případě funguje a připoutá k obrazovce. Prostě ve změti záběrů se snažíte najít, jestli hlavní hrdina stále ještě žije. Brad Pitt precizní. Ošklivá manželka. ()

john.h

Nevýraznej, průměrnej blockbuster. Šablonovitej zombie film bez větších invencí. Zábava mnohokrát menší než třeba u Úsvitu mrtvých, 28 dní poté či Zombielandu. Ale dalo se to. ()

Shredder

Celkom ma zaujima, na akej urovni bola kniha, kedze viem ako dokazu scenaristi zlikvidovat filmove adaptacie. Lindelof, clovek zodpovedny za Cowboys and Aliens, Promethea a posledny Star Trek a Straczynski, scenarista Ninja Assassina a posledneho Underworldu. Dvaja neschopni ludia asi tazko vytvoria kvalitne dielo. A potom je tu reziser Marc Foster, ktoremu sice vdacime za maly zazrak menom Finding Neverland, no uz pri Quantum of Solace dokazal, ze akcne sceny nie su jeho parketa. Rovnako World War Z obsahuje akcne sceny, v ktorych je tak neskutocne zbesily strih a kamera, ze aj clovek na kokaine by to nestihal sledovat ani v slow motion. Viacere casti su over the top (preliezanie muru) a aj ked sa to zombikmi len tak hemzi, absentuju nervy drasajuce momenty, na ake sme pri tomto type filmov zvyknuty. Neviem ako sa podaril utratit 190 milionov na film, kde hra len jeden znamy herec, posledna tretina sa odohrava v labaku a obsahuje vlastne len jednu zbesilu nahanacku/prestrelku v Izraeli, ktora stoji na digitalnych orgiach a posobivy uvod, ktory je kratucky a efemericky. ()

Uter123

Po filme som mal pocit akoby som počúval pesničku s troma rozdielnymi refrénmi. Každý je dobrý, chytľavý, melodický ale po ukončení toho posledného si už horko- ťažko spomeniete na ten prvý. Áno, cítiť roztrieštenosť scenára, aj osobitú ruku každého scenáristu. Príbeh a celkové poňatie sa tak posúva od zombie ja legenda až k romerovým žánrovým počiatkom. Solidný herci, možno nie až tak presvedčivý Pitt, solidné efekty. Odfláknutá hudobná stránka, ktorej chýbal Hans, s mohutným orchestrom, ktorý by tomu dodal to pravé zimomriavkové, ale budiź. Atmosféricky vládne prvá a posledná tretina, až na ten pátos nakonci som bol nesmiene spokojný. P.S Videl som už všeličo, ale preboha to kde našli tú ryšavú opicu, čo si hovorilo ženou, no pfuj. ()

vZeč

Našlapané od začátku do konce, bez hluchých míst, často až moc zkratkovité, na globální měřítko by to chtělo více prostoru. Dohromady to funguje hlavně díky tomu, že fungujou jednotlivé části. Nic víc v tom ale rozhodně není. Nějaké hluboké myšlenky vůbec, možná náznaky. Taky by to chtělo smířit se s faktem, že tu je vysokorozpočtový hollywoodský zombie film, takže to není zombie film, protože je to moc uhlazené a běhá tu Pitt, který se aspon minimálně konce samozřejmě dožije. Spíš katastrofický film. Původní scénář s Moskvou chci vidět ()

Marfab

jeden z nejlepších zombii filmů který jsem viděl a to tenhle žánr moc nemusím.film má dobrý spád děje, žádné zbytečné keci kolem toho.pořád se něco děje a tohle podle mě dělá dobrý film.pravda konec byl takový nemastný neslaný, myslím si že by to šlo udělat líp. ()

TSZ

Profesionálně natočený postapokalyptický mazec. Brad Pitt sice pořád vypadá jako divná holka s fousama, ale herecky proti němu nemám ani ň. Velice osvěžující je i neobvykle komorní závěr. ()

Don82

Kdybych hodně přeháněl, napsal bych, že je tento film v lez čem unikát, protože nenásilně spojuje různé přístupy k celkem provařenému tématu, což se jiným vůbec nepodařilo. Nejde o klasický hollywoodský blockbuster, i když kampaň kolem filmu možná tvrdí opak. Předně je potřeba říci, že World War Z je velmi netradičním zombie sci-fi dramatem, ve kterém Marc Forster rozjíždí podívanou s nepředvídatelným průběhem filmu. Je zde jako by více rovin, ve kterých se má divák pohybovat a z každého si užít jen něco. Narážím na to, že film balancuje mezi sociální "zápletkou", jaká byla například v Nákaza a klasickou sci-fi výpravkou jednoho spasitele Já, legenda (zde se nabízí mnohé podobnosti, ale ty zde vynechám kvůli spoilerům). Zde jakož to hlavní postava je Brad Pitt, hraje bez nadsázky hraje tatíka od rodiny, co kdysi dělal cosi pro OSN a už chce mít pokoj, ale když se začne šířit virus co mění lidi na stvůry, je povolán zpět a začíná jeho dobrodružná cesta za odhalením původu viru... Už od začátku jsem v mnoha scénách cítil trochu ironický podtext nebo vyšší záměr a s čím dál tím víc rozjíždějícím dějem jsem jen zíral co všechno tam ten Marc Forster ještě chce dát. Něco v ději například vypadá jako klišé, ale je to poddáno tak, že to vlastně klišé není a bez problémů to tam zapadá. Hodně částí filmu je natočeno tak, že si divák vlastně říká "Ok, to jsem čekal" ale v zápětí je vyveden z rovnováhy právě tím, že si režisér pohrál s jeho úsudkem. Film obsahuje pár vyloženě drobností, které sice nemají prakticky význam z dějového hlediska, ale pro budování autentické atmosféry mají určitě nemalou roli. Další věcí je práce s kamerou a vlastně i celkové zpracování hromadných akčních scén, zde to nemá chybu jde o hodně silnou stránku filmu. Jak děj přebíhá sem a tam, tak dvě hodinky utečou celkem rychle a rozhodně jsem se nenudil, nicméně občas jsem měl pocit, jako by se vlastně nic "nevyřešilo". Tímto je postižena především poslední třetina filmu, která, jak jsem se někde dočetl byla kompletně přetočena, protože se původní konec zdál tvůrcům nepoužitelný. Co říci, snad jen, že konec je na mě až moc komorní. Pokud bych si chtěl hodně zakonspirovat, tak bych řekl, že někdo ze studia Forsterovi do té práce kecal a že se ti nahoře nemohli rozhodnout, zda z toho udělat inteligentní sci-fi nebo letní rodinné zombie sci-fi (nevím jak v kině, ale unrated bluray stálo za to :) a občas je vidět že střihačské nůžky měly dost na pilno. Každopádně, World War Z je pro fanoušky žánru rozhodně zajímavým filmem, který nesází na jednu kartu se scénářem, ale snaží se kombinovat více nápadů. Pro ostatní to zřejmě bude opravdu jen zombie sci-fi s hromadou (ne)mrtvol a masivními scénami plných krve (i když té nebylo zas tolik, vyloženě brutální záběry zde nejsou a spíš se jen "naznačuje"). Osobně jsem při sledování kombinoval obojí a film jsem si taky užil. ()

Snathoras

Pro mě, spolu s White house down nejočekávanější novinka roku 2013 a nezklamala ani v nejmenším! Jak sem to viděl tak sem prostě ležel v posteli s očima jak bulvy vykulenýma...marás! Nejbrutálnější zombíci ze všech zombie filmů xD jestli by nás čekala taková apokalypsa tak prostě sme hned v prdeli i kdybychom měli 10 Bradů Pittů xD. A prostě nejvíc mě rozesmálo (a potěšilo...ale není v tom nic rasistického) jak ti zombíci přelezli židům do Jeruzaléma přes tu mega zeď xD já sem to těm hajzlům přál, si tam zpívali a cítili se v bezpečí xD. Inu sečteno a podtrženo...parádní xD ()

iKosser

Je to jen takovej výblitek toho, co se mohlo natočit. Lepší akce a scénář a bylo by to úplně o něčem jiném, tady se můžu jen koukat na Brada a užívat si oblíbenou tématiku. Jinak nicmoc... ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech