Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

RAFT

Řežisér Marc Foster natočil ,zbrusu, parádní akční podívanou,neskutečný masakr zombie film.Po filmech Quantum of Solace a slabého Kazatel Kalašnikov.Herci Brad Pitt role sedla ,přímo báječně.Film má jak by se to jenom ,řeklo svižné tempo.Asik nejlepší zombie film ,který sem viděl,i když dobrý je i Úsvit Mrtvých. 75% ()

Lavinia

Zombie mě k smrti nudí - tento film je světlá výjimka. Vtipné, napínavé, má to spád a řešení není žádný levný happy end, ale jen takové to "zatím jsme to ustáli a snad přežijem jako celek", ne pár blbů, co se potulují po krajině a hysterický kvičí při každém setkání s něčím ohnilým. Vřele doporučuji všem, co si žádají zombie akční, ne loudavé a nevyžívají se v nechutnostech. ()

Neddo

Velká sr_č_a. Pitt mi do toho filmu vůbec nesedí, kam se to je propadl? Film mi připomíná snímek: Já,legenda...jenom s lepším "americkým" koncem,ale neporovnatelným dějem. Nezáživné a dlouho předpovídatelný konec,kdy "opět" nezemře hlavní hrdina. 2** ()

celticek

Má to obrovský spád hned od začátku, zombíci jsou rychlejší než Usain Bolt, potěšila mě hl.ženská role (The Killing).. Ani chvilku jsem se nenudil, ikdyž to nijak originální není.. ()

Daginka

Chleba Jáma zase všem předvedl, že umí. Nápad tvůrců, že vyvražďování lidí zabrání tím, že lidé budou v sobě mít smrtelný patogen a tím se stanou pro zombíky nelákavými, je super. Kdyby tam nefiguroval tak nešťastně ''americkej'' konec, tak dám i 5 hvězd. 80% ()

PB2

Kontrolní otázka - máte tušení, jak zachránit svět, co uděláte? A) Nikomu nic neřeknu a pujdu to vyzkoušet na sobě. B) Protože mám satelitní telefon, řeknu to nadřízenému na druhé straně pro případ, že se mi něco stane. .....chvilka na přemýšlení.....a pokud jste odpověděli A), jste na tento film správně naladěni. ()

SpikeX6

Nebýt nadbytečné a sentimentální příběhové linie s rodinou a iracionálním chováním postav, místy hraničícím s parodií, mohli jsme se bavit o úplně jiné úrovni filmu. ...Nejvíc mě dojali zombíci lezoucí přes zeď, milion vojáků ve městě a všichni zrovna koukají jinam? O vědci, který si hraje s pistolí ani nemluvě... ()

joelly01

Na druhy pokus uz to slo (kdyz cumite na film v letadle tak to nikdy neni uplne ono). Slusny Zombie flick, knizku mam nekde doma, kdysi jakysi prapodivny Yankee mi ji venoval, tak snad si ji treba i nekdy prectu, ale co, v knizce neuvidim pana Brada Pitta a na toho ja se divam desne rada. Takova pastva pro oci, te Angeline uz asi ta Anorexie pekne leze na mozek ze takoveho pana od sebe odkopne. Ja nejsem zadny spratek, procez bych Brada brala. ()

Godhaj

,,Biting everything like fat kids love Twix.“ Zombičí žánr je už přeplněn různými klišé a vyprávěcími postupy, a proto je milé podívat se na blocbuster, který na to jde trochu jinak a výsledkem je svěží a kupodivu i přemýšlivé dílo. Světová válka Z je tak trochu road movie, Pitt si procestuje skoro celý svět a snaží se přijít na příčinu zombie nákazy. Jeho jednání je logické, stejně jako jednání ostatních postav i realistické zobrazení chaosu ve společnosti, což je v holywoodské produkci nesmírný výkon. Líbilo se mi členění příběhu na různé nálady, máme tu např. milý rodinný survival, vojenskou akci i klaustrofobní laboratorní horor. Co mi vadilo byly jednak typicky přepálené útěky hlavního hrdiny tzv. na poslední chvíli, kdy všichni zemřou, kromě Pitta samozřejmě a on pokračuje do další lokace. Druhá vada na kráse jsou zombíci, kteří jsou nesmyslně rychlí a šílení. Vynikající je ovšem myšlenkový přesah filmu, který vybízí k úvahám ohledně přistěhovalectví a migraci lidí. ()

Scraffy

Výborný spád, nápady a dobrý hlavný hrdina, ktorý podstupuje najhoršie nie preto, aby si plnil vlasteneckú povinnosť, ale aby ochránil svoju rodinu. Toho nám hrá Brad Pitt, ktorého osobne moc nemusím, ale v tomto filme sa prekvapivo veľmi hodí. Film by mohol byť ale o niečo dlhší, lebo mi príde, že nám tam veľa príbehu chýba. Ako napríklad viacero vecí nie je vysvetlených. Avšak sú tam niektoré scény, ktoré si zapamätáte a už nikdy ich nestratíte z mysle! Ako napríklad horda zombíkoch, ktorý šplhajú hore veľkým múrom a následne z neho padajú dole na ľudí. To bola neskutočne premakaná scéna. Koniec filmu bol tiež na výbornú a som rád, že už bolo oznámené pokračovanie, pretože podobných filmov nie je nikdy dosť! ()

himor

Škoda Škoda Škoda...Fiat, Chrysler, Lamborghini...aha počkať to nieje film o autách. Ale o zombíkoch. A zase škoda, že jeden je aj živý a to Mireille...pre pána jána, to je ohavná žena, Pittnerovi museli riadne zaplatiť, aby sa s ňou bozkával...to kokos ak by bola posteľná scéna, asi by som sa dogrcal. Ešteže nebola...ale ajtak som mal miestami pocit na šabľu. A to som ani nepil (nakoniec sa mi zdá, že som aj mal). Príbeh, resp. námet dobrý, klasicky zombíkovský, samotní zombíci sú v pohode. Ostatné je brak a to som použil slabučké slovo. Plus sú vyvražďovačky, občasné miknutie a tak. Koniec smiešny. Celkovo divný zombie film. 55% ()

ŠpetaMarek

Ale jo, před lety jsem u toho 2x usnul. Ale ono to docela vyzrálo. Za prvé je to fakt krásně natočené za druhé to má pár originální či překvapivých nápadů a za třetí je to ze 2/3 fakt bombastické. Jediná výtka je, že po první třetině tam vlastně nemáte obavu o nikoho, protože rodina je pryč a hlavní hrdina to pravděpodobně přežije. Klasické téma Zombie/upír, že někdo koho máte rádi, vám jde po krku a vy se s tím nějak srovnáváte, je tu totálně míjeno a nahrazeno anonymní masou i po letech docela slušného CGI. ()

papadoce

Nenapíšem nič originálne, keď napíšem, že sexi Brad oživil mŕtvy žáner spôsobom, ktorý zavrel huby stroskotaným kritikom. Že sa dá priniesť niečo nové v zombie téme v roku 2013 sa zdalo ako nemožné, ale podarilo sa. Efekt hory nemŕtvych lezúcich na múr v Izraeli, záverečná akcia v centre Svetovej Zdravotníckej Organizácie, zombie skákajúci na vrtuľník, to všetko sú scény dlhodobo zapamätateľné. Rozhodne chuťovka, ktorá si z pochopiteľných dôvodov vypýtala mladšiu sestru, tak už len počkať ako to dopadne. Toto bola svetová jednotka Z. ()

Mkartaylas56

Nečekal jsem, že mě bude Světová válka Z dostatečně bavit, ale nakonec se tak stalo a jsem opravdu rád, že jsem jí dal šanci. Vlastně ani nevím proč, ale čekal jsem jenom obyčejnou, leč vysokorozpočtovou vyvražďovačku plnou zombíků, která nenabídne nic víc. Nakonec bych ale tenhle film označil jako povedený postapokalyptický akčňák, u kterého mě upřímně nejvíce bavilo objevování vzniku nákazy a vůbec celkově její poznávání. I přes to jsem si ale taktéž užíval kvalitní akci, na které byl ten dvou set megový rozpočet velmi znát, napínavou a mnohdy i hororovou atmosféru a vlastně i Brada Pitta, který ve své roli rozhodně nezklamal a i když to od něj nebyl úplně ten nejlepší výkon, který jsem kdy viděl, tak jsem si jeho postavu oblíbil. Ještě bych zmínil kameru, která sice nabídla opravdu skvostné záběry z výšky, pro které mám celkem slabost, ale když už byla přiblížená k hercům a ještě k tomu navíc probíhala nějaká akční scéna, tak působila dost roztřeseně a nelíbila se mi. Když to tedy sesumarizuji, tak ze Světové války Z se zrodilo (alespoň pro mě) příjemně překvapení a nabídla mi kvalitní blockbusterovou zábavu, kterou navíc (nejspíš) příští rok čeká pokračování s Davidem Fincherem na pozici režiséra, což je určitě obrovské lákadlo nejen pro fanoušky prvního dílu. 75% ()

Shitonit

Brad Pitt ne úplně ve svý životní roli, ani bych si nevšiml, že by to nějak přehrával, prostě to hraje tak nějak na pohodu a moc to neprožívá. Tak nějak mi to přišlo. Jinak je to dost guláš, ve kterým jsem se místy ztrácel, snad to bylo jen tím, že jsem někde od půlky začal usínat,..,a jak to skončilo, vlastně nevim, snad to není špatnej film, pamatuju si, že se na to hezky koukalo, a proč mě to uspalo,...snad za to mohlo těch pět dvanáctek rozložených kolem mne,.. ()

Duke90

Tož to byla jízda, že jsem nestíhal vstřebávat podobně jako samo lidstvo ty neuvěřitelně naspeedované zombíky! Miluji filmy, kde nemám šanci se ani na vteřinu nudit a tady nechybělo snad vůbec nic. Jednoduchý příběh s už poněkolikáté oživlou zombie apokalypsou stále funguje na výbornou, když se toho zhostí někdo zkušený (režisér M. Forster a herec B. Pitt) a nezapomíná na svižnost jak po dějové stránce, tak na pořádnou akci a samozřejmě i napětí, kterého jsem si na konci v laboratořích užil dost. Moc pěkná podívaná s účelem řádně nakopnout všechny diváky. ()

Ex_Machina

„Je to cena za naše hriechy.“ ... Všetci vieme, že to raz príde. Nie príliš sexi pandémia v podobe zombie apokalypsy, kde cvakot zubov rozhodne o našom osude. A keďže v jednote je sila, tak to pôjde exponenciálne. Nikto neunikne. Miernu výhodu budú mať tí čo žijú ďaleko od civilizácie. A keď sa to stane, nebudú žiadni Bradovia Pittovia aby sa pokúsili hrdinsky zachrániť zbytky civilizácie. Bude len bolesť, tma a beznádej. Pretože nakoniec nás nevyhubia náboženskí fanatici, vojny, mimozemšťania, sopka... ale obyčajný vírus. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech