Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

TOPmoovie

uplny stupidny film o nicom. jedine asi 8minut action spolu z celeho filmu. uplne nula bodov inak. nechapem ako mohol pitt hrat v takom nezmysle. celeeeeeeeeeee ZLE ()

reccal

Na film jsem se těšila. Opravdu těšila, a i když mám moc ráda předlohu, byla jsem ochotná skousnout hodně změněných věcí. Oproti předchozím diskuzím musím uznat, že rychlá zetka byla perfektní. Tahle změna byla k lepšímu. Úvodní sekvence a Jeruzalémská vsuvka také super. Pěkně ztvárněné jsou i scény v napadeném letadle. Jenže všechno okolo je na houby. Především původní příběh, ze kterého zůstalo leda to, že je hlavní hrdina novinář. Závěrečnou komorní část v institutu WHO nechápu už vůbec.... zombíci byli místy až nepříjemně digitální, lezení přes Jeruzalémskou zeď odporuje veškerým fyzikálním zákonům (i když, jak píši, to bylo velmi dobře koukatelné). Zetka byla prostě tak moc naddimenzovaná, že to bohužel bylo ke škodě celkového výrazu filmu. A závěrečnou patetickou scénu snad ani nebudu komentovat. Zkrátka, po skončení filmu jsem měla chuť se hořce pousmát nad tím 1%, co zbylo z parádní knihy. Kdyby byl film samostatným počinem, přihodila bych jednu, možná i dvě hvězdy nahoru, ale srovnání s knihou nelze opomenout (stejně jako třeba u Eragona). Jedna hvězda za odvahu a povedené sekvence, druhá zajímavý nápad, jak udělat lidstvo pro zetka neviditelné. Třetí z nostalgie k zombie žánru a rychlá zetka. ()

AnubisFSH

Je zajímavé, jak se dá spousta super nápadů smíchat s pár absolutníma hloupostma. Nebýt zombie, který jsou v určitých ohledech až moc mimo, tak by to bylo super. ()

w.w.

ako 3D v kine - trapas!!! jedine 3D boli titulky...inak slabe ako caj...jedina zachrana ludstva a oni mu daju telefon aby si pokecal s manzelkou :o) ()

Paulie2

Pro fanoušky zombie filmů trochu lepší než průměrný kousek. Místy i napínavé a zombie provedeny vcelku solidně. Při sledování jsem se bavil, chyběl tomu ale nádech zoufalství jako třeba v sériích Walking Dead. Vtipy byly vkusné a a delikátní. ==> 4* P.S.: Nemám rád filmy točené pro 3D. *SPOILER ALERT !!!!* *SPOILER ALERT !!!!* Konec filmu byl až příliš happyendový, to se mi u tohohle žánru moc nelíbí. *SPOILER ALERT !!!!* *SPOILER ALERT !!!!* ()

marhy1992

Pre mňa najhorší film Pitta. Nudné, nudné, nudné. Ak ste dúfali v super zombie vojnu kedže je to World war Z, tak ste sa tak mohli dočkať Brad Pitt war Z. Kto sa tešil na super efekty a prepracované scény, stačí mu vidieť trailer. U mňa obrovské sklamanie tak ako pri After Earth. Film vytvorený aby zarobil a nie aby zaujal Hodnotenie : 20 % ()

Luciaaas2

Dlouho strhávaný a podceňovaný film, kterému nikdo nevěřil a ejhle, film krásně vydělává, zaplatí se a už se připravuje dvojka. Všem vytřel zrak a já si ho parádně užil. Jediné, co mi chybělo a kčemu bych měl výtku, že film nebyl natočený jako eRko, byl by to pořádný zombie nářez, ale i tak je to skvělá podívaná ()

Morely

Spousta napětí, zajímavý příběh, skvělý spád filmu, dobré herecké výkony. Aneb kvalitní postapo co můžu doporučit :) Bohužel mě zasáhlo pár "klišoidních nesrovnalostí" a donutilo mě to pár bodů ubrat, třeba: *SPOILER* jak ta izraelská vojanda během chvíle nevykrvácela, jak zrovna brad pitt a vojanda přežijí pád letadla, vojanda jednou rukou střílí jako sniper... *KONEC SPOILERU* je to jen pár drobností, které mě sice zarazily ale někdo si jich možná ani nevšimne a nijak ho neovlivní. Silné 4* ()

Unr3aI

Skoda cakal som od tohto filmu viac. Pitt stale vo forme, avsak jeho zena sa hodi naozaj len do ulohy psychicky narusenej detektivky v uprsanom americkom meste plneho zberby vsetkych druhov. Na jednohubku tak akurat, inak zabity potencial. ()

ceos

Kvalitné spracovanie knižnej predlohy s jedinou slabinou, ktorá je ale zrejme pozostatkom zo samotnej knižnej predlohy: Neuveriteľne rozmaznané decká, ktoré si uprostred úteku pred zombíkmi pýta obľúbenú deku, tak ho hodím cez okno ako zombie retardér a nejdem mu vysvetľovať kľudným hlasom, že teraz na to nemáme čas - cháp zastať a hľadať ju v kufri auta. Natoľko tolerantný rodič je neuveriteľný a v inak logickom príbehu je jeho správanie ako päsť na oko. ()

james11

Netuším, co ženy scénáristovi provedly, ale v tomhle snímku všechny s větší rolí působí jako krávy... Gerryho manželka, co volá manžílkovi, který je na akci a jak na potvoru si vybere nejblbější moment, vojanda, co musí použít "nouzovou" pistoli hned při první problémové zombie... Možná mi to tak jen přišlo, ale opravdu se většinou chovali naprosto bezmyšlenkovitě. Myšlenka je to zajímavá, ale kvůli akci je film vystaven dost hloupostem. Jak se mohla zombie dostat do letadla a tak dlouho tam vydržet v klidu? I kdyby se nějak zachytila na letišti a zázračně tam vyšplhala, neměla by mlátit hlavou do dvířek, jak je u nich zvykem? Bradovo průchod mezi zombie se u takového filmu asi vynechat nedá, ale vůbec nenesl křehké lahvičky a bláznivé zombie je mu mohli kdykoliv vyrazit. Ale chápu, že pro ten pohled tohle filmaři nemohli vynechat, ale píchnout si nějakou náhodou nemoc, i když se o tom mohl poradit s doktory, mohli vynechat. Co takhle napsat do kamera, zazvoňte telefonem až budu mít v ruce správnou (dle jejich názoru) lahvičku... Film to byl slušný, ale takové věci, kde člověku zůstává rozum stát, proč to dělají zrovna takhle to celkem kazí. ()

pájap

už jsem myslel,že se to nikdy nemůže stát...po filmu frozen a jiných jsem už nedoufal..v co?? že se někdy najde film horor ,na který bych já měl stejný názor jako livingdead....a přátelé---JE TO TADY!!!!! moooc se mi válka líbí....moje gusto.i v tom,že mohli bradovi vybrat hezčí ženskou...ale neva...snímek je to parádní....p.s. ZDRAVÍM TĚ LIVINGDEADE..... ()

Lenss

Z. Zhruba od poloviny 80 let trpím zvláštní inklinací k fenoménu Zombie, ze které se časem stala posedlost hraničící s úzkostnými stavy z nových Zombiáků. Světová válka Z patří narovinu k těm lepším, a to i přes porušení skalních pravidel dobrýho filmu o nemrtvejch, jako jsou originální zombifikace /doba a forma přerodu člověka v Zombii/ nebo pohyblivost a schopnosti umrlců. Tentokrát se musíme spokojit s velmi krátkou přeměnou a poněkud agilními nebožtíky, které ztráta života posílila na jiných místech - a tím si dovoluji vyslovit myšlenku, že se scénáristé spletli, a nejedná se o virus Zombácký nýbrž obluďácký, což nám tento film posouvá blíže monstrfilmům. Přes ňáký ty chyby a vylízanej konec je film dobře zhotoven, plnej překvapení - jako když si myslíte, že se to Pittovi nezdá a je to doopravdy, ale neni. Pitt nám zestárl a některé akce řeší trochu Delonovsky, a tak místo aby chodbu spojující dvě budovy přeběhl po střeše, rozhodne se bojovat s bandou přeměněnejch vědců a sekretářek, čímž dokazuje, že je hovno Segal. Naopak, trošku přibral a začíná se podobat Kanyzovi z dob Majora Zemana. Když už jsme u českých herců, tak Olda Vízner taky neni v závěru k zahození. Tři a půl, skoro 4, ale to už bych jinejm křivdil... ()

franti11

Konečně zase film, u kterýho jsem dopředu nevěděl jak to skončí. Parádně vystavěný scénář, tak akorát temný, na konci světýlko naděje.Fakt paráda. Brad Pitt vynikající, je to pan herec, ale to už se ví dávno. Zaslouženejch 5 hvězd. ()

nudlis

Pro mě je to jenom průměr. Zombie filmů bylo a bude habaděj a tenhle z té řady nijak nevybočuje ani na jednu stranu. A že v tom hraje Pitt? No a co? Příběh je obyčejnej s - jak se na americkej film sluší a patří - dostatečně ubuleným koncem. Jako Den nezávislosti (což mi přišlo horší) nebo Válka světů (ten se mi líbil možná víc než WWZ). Asi jsem měl větší očekávání, proto mě to zklamalo. Prostě další zombárna. Tečka. A jen poznámka na závěr: proč režisér postavil vedle Pitta jako jeho manželku do hnusna vystajlovanou Mireille Enos? To nebyla po ruce nějaká hezčí ženská, aby bylo aspoň na co koukat? ()

Cheirodon odpad!

Nooo, a tak som sa na to tešil (to honotenie !!!). Vírusom napadnutí zombíci s nadľudskou silou a schopnosťami (že by to tu už nie raz bolo ?). Krásny, obetavý a štíhly Američan, ktorý nadovšetko miluje svoju rodinu zachráni celý svet. (Pozor nie Mongol, Ind alebo Maďar .... AMERIČAN !!! - aké nečakané). Ale teraz vážne. Starú myšlienku, profesionálne síce dobre spracovanú nezachránila ani megastar. Ani plné vrecká hollywoodských producentov nemôžu nahradiť nedostatok nápadov. BTW: Tá kríza musí byť naozaj vážna, keď sa Brad Pitt nechal nahovoriť na takýto hnus. Za rok tento film uvidíte v stánkoch za 1 Euro. Neodporúčam - ODPAD !!! ()

NeverEver

B-ckovej horor nizsiho kalibru, bez vtipu, napadu a poradne zapletky, ovsem s pooooooradnym rozpoctem. Brad Pitt nemastej, neslanej (snad jen krome permanentne "mastnych a urousanych vlasu"), selhava ve verohodnosti at uz jako starostlivy otec (spoiler: svet zachranit to NE, az pod podhruzkou vyhosteni z lodi, ale virus buh vi ceho si pichne bez vahani?!), milujici manzel (pozn. ke castingu: Brad Pitt nam sice trosku sesel, ale porad je dost hot i na 98% muzske populace - obsadit k nemu tak asexualni zenskou, jako v tomhle pripade, je minimalne "na gilotinu") i jako (ne)omezeny agent 008. Jo a ta samotna zapletka??? Copak scenarista nevidel aspon nejake dobre horory 28 dni po te, Vladci loutek (mimochodem tam ta nemoc / zbran mela spon nejakou logiku), Resident Evil....??? Ja vim, ze horory a zejmena zombie opravdu nemaji moc "logiku" nebo "pravidla", ale tohle, co predvedli tvurci filmu, to prekovalo i teorii relativity!? Navic mam pocit, ze dost z toho bylo upraveno, aby na film mohla jit cela americka rodinka...takze krome obcas dost nepovedenych triku, latexu na obliceji zombie, chrchlani a ultra speedo behu vsech mrtvych nemrtvych, film nema co nabidnout. Jsem hluboce zklamana, davam 2* a uz to nikdy nechci videt! ()

stLukaz

zhlédnuto v kině: Byl jsem rád že v sále bylo tolik lidí že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky. Tento film překonal moje očekávání. Jsem rád že po dlouhé době natočily dobrej ( a hystoricky nejnákladnější ) "zombie" film, a jako správnej fanda tohohle žánru jsem byl více než spokojen. Soundtrack byl dokonalej "sám bych nevybral lepší" a perfektně padl k filmu, po zhlédnutí onoho filmu jsem musel soundtrack zařadit do mých oblíbených. SPOILER..............................Brad Pitt zahrál svoji roli perfektně zvláště v první části filmu kdy se potřeboval dostat společně z rodinou z centra města a následně z bytu ve kterém se ukryli. Jedná se o jeden z mála "zombie" filmů který nemá otevřený konec a asi je to tím že je podle knižní předlohy, ale vzhledem k tomu konci který mi vůbec nesedl nemohu udělit plné hodnocení. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech