Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

cobislav

Z nějakého důvodu se mi neskutečně líbí tahle kombinace zombie akce a prvku vyšetřování a hledání odpovědí. Pro mě neskutečná bomba, tohle jsem opravdu nečekal. Někde jsem četl, že původně měla být závěrečná akce umístěna do Moskvy, kde se měl odehrát jakýsi final fight. Chvalabohu, že k tomu nedošlo. Vizuální zpracování ani nebudu komentovat..... 90 % ()

Asso

Zombie žáner som nemohol vynechať po tom, ako som si prečítal jednom týždenníku preview na tento film. Neostal som sklamaný. Až sa dej poriadne roztočí, tak sa to s divákom vezie až do konca, ktorý opäť vyvrcholí scénou, ktorá mu na záver chýbala do skompletizovania zážitku. Možno v niektorých momentoch nereálne, ale stále niečo, na čo sa vždy rád pozriem. ()

Chanddra

Z jako zombie... Paradoxně ti zombíci tam byli tak nějak navíc :-) Film by mohl klidně být i o jiné nákaze či pohromě, která postihne lidstvo. I bez zombíků by to byl dobrý film, kde je dokonale vykreslená všudypřítomná panika a chaos, děsivý nedostatek informací, v situaci, kdy se každý musí postarat sám o sebe a zároveň i spoléhat na ostatní, bezmoc i těch nejvyšších míst. No prostě až mě z toho mrazilo a zanechalo to silný dojem. ()

blekekeke

Válka není válkou, tohle je boj o holé přežití ... jenže tohle se dá přežít a ještě je z toho dobrý pocit. Nevadí, že to chvílemi postrádá logiku, že zombíci jsou v turboverzi levelu 7. Neb 11 vteřin od zrodu, a 2 vteřiny k záchodu tu zatím ještě žádný zombík nedal. Nic překvapivého v likvidaci, bez váhání mezi woči. Jen novinkou je všechno spálit. A že proti viru se bojuje jiným virem. I přes tu chvilkovou nelogičnost, se Bradovi dá věřit ... Jen škoda, že Mireille si taky více nezaběhala po ulicích. Sluší jí to, když správně supí :o) Ve shrnutí lze směle říci, že dobrý herci, slušný triky, dostatek napětí ... ()

Tempest

Když to srovnám s jinými zombie filmy nebo seriály (hlavně Živí mrtví), tak srovnání pro Světovou válku Z nedopadá nejlépe. Struktura příběhu je docela jednoduchá nákaza - hledání - objevení, ale má docela dost logických děr. Kdyby nákaza probíhala takovým tempem, tak asi nikdo nemá šanci. Vůbec jsem nechápal, proč zombíci mají hlavní cíl nakazit zdravé, jinak upadnou do podivného "spánkového stavu". Tak to jsem radši za klasiku, která se nás snaží sežrat. A o jejich běžeckých schopnostech ani nemluvě, Usain Bolt by se od nich mohl učit. Ani Brad Pitt film nezachrání, ale aspoň se snaží. Konečné hodnocení : lepší průměr. ()

PatrikP4

Dobrý film... Akce byla dobrá... Obzvlášť v Izraeli... Jen škoda že konec trošku trval a o jednu hvězdu méně za scénu s letadlem... ()

argo.smile

Zombie nadopovany steroidmi, kde sam Usain Bolf nestiha utekat pre olympijske zlato :D a po dlhom čase vďaka Markíze zdvihnem na 5* už len kôli hudbe a príbehu ()

BarGoldstein

normálně mě zombie filmy nebaví, ale na tohle se dalo koukat. Překvapilo mě téměř nulové množství patosu, na to že šlo v zásadě o katastrofický film. Nikde nevlály obrovské americké vlajky a podobně. ()

jjjerry

Zase jeden film s obrovským potenciálem. Začátek perfektní, děj se rozjede velmi brzo. Bohužel to posléza padá do klišé "resident Evil". Bazální logika neexistuje a kontinuálně se to sledovat nedá. Kdyby se někdo trošku zamyslel nad scénářem, mohl by to být bravurní film. Třeba se to u dvojky změní=) Mám obavu, že i s Fincherem na stoličce režiséra to bude béčkový brak..:( ()

JaraSit

Rychlý rozjezd filmu dobře navnadil a motorové zombie jsem si okamžitě zamiloval. Očekávaná gradace filmu směrem nahoru se ovšem nekonala a film začal gradovat opačným směrem. Z filmu jsem měl pocit, že se nám až moc okatě snaží naservírovat akci tím, že se semele souhra katastrofických událostí zrovna ve chvíli, kdy dorazí hlavní hrdina. Celkové vyprávění příběhu mi ve výsledku přišlo velmi primitivní a nedomyšlené. Závěrečná pasáž v laboratořích navíc vypadá jak z Bčkového filmu. Film nepřináší žádné zajímavé dějové zvraty a příběh pluje po monotónní předvídatelné dějové lince. 51% ()

Ronkar

Film je hodně jiný než kniha a bere si z románu jen námět a některé motivy, nicméně mě to hodně bavilo. Navíc si moc neumím představit, jak to natočit jinak, protože předloha skutečně zabírá situaci globální epidemi na všech myslitelných frontách. Děj má spád, akce je slušné množství, místy je nápaditá i hodně masivní (úprk v Jeruzalémě top z celého filmu). Situace v letadle taky příjemně hutná. Triky jsou super a pointa velmi příjemná a vlastně docela originální. Není to horor, ale spíš taková akční thillerová jízda pro širší publikum. Najde se tu pár prima nápadů z knihy, např. že v Severní Koreji vláda všem lidem preventivně vymlátí zuby, aby se nákaza nešířila :) Je škoda, že oproti předloze, toho film moc neukazuje ale kdyby měla obsáhnout vše, musela by to být minimálně trilogie. Nesmrtelnost Pitta je také za hranicí reálnosti (na kterou si film povětšinou hraje). Nic extra, co by utkvělo v mysli, ale jinak příjemný nadprůměr, který se zakucká jen v závěrečné třetině. Ta je sice logickým vyustěním, nicméně se až příliš podobá jiným filmům. Na WW Z tedy nejvíc zaujme měřítko, které je díky vysokému rozpočtu velmi příjmené na koukání. PS: Škoda, že se nikdy nedočkáme bitvy o Moskvu a celé poslední třetiny z původní verze. Byla výrazně drsnější a měla mnohem temnější pointu pro Pitta i jeho rodinu. Škoda :( ()

Dezolátos

Nejlepší film co se týče zombie tématiky s hvězdným obsazením Brada Pitta. Pokud máte rádi zombie filmy i horory, rozhodně doporučuji. ()

imaginer21

Nezvyklé a nezařaditelné. Žádná z etap hledání zdroje nákazy není maximálně scénáristicky využitá, ale svou atmosférou strhne. Zejména pak na samotném úvodu a v mírně patetickém závěru. Výplň mezi tím dostatečně táhne Pitt, kterého tentokrát zapomněli ostříhat, oholit či aspoň trošku zcivilizovat (jinde bych mu to žral, ale u otce rodiny mi to nesedí). Jako soft verze TWD chuťovka. ()

Brambor16

Podle mého žebříčku oblíbených filmů, by si člověk řekl, že jsem posedlá Bradam Pittem, ale pravda je taková, že si umí vybrat film, který je podle mě zajímavý a ráda se na něj dívám znovu. Světová Válka Z je pro mě jeden jediný film o Zombie, který se mi líbí. Nesnesu ani Já, legenda a to je tam prosím Will Smith. Tento film se povedl. Ani strašidelný, spíš napínavý, ani masochistický, spíš vědecký. Za mě 5 hvězd. ()

LencaN

Zombíci a potvory podobného ražení mě moc neberou. Tady se jedná o jakousi nákazu, která dělá z lidí zrůdy, takže je to víceméně to samé. Ale nevím přesně proč, ale tohle se mi líbilo. Brad Pitt je sice fešák v jakékoli podobě, ale tím to není. Možná, že nikdo nepřehrával, že to nebylo až moc kýčovité, že se snažili o rozumný scénář, že hlavní rodinka dokázala vzbudit moje sympatie, protože to nebyli žádní poseroutci, ale jeden tým. Atmosféru to mělo tak akorát. Nebyl to milionkrát ohraný horor. Mělo to svoje myšlenky, které se postupně hezky odkrývaly. Všechno bylo laděno došeda, což nádech strachu ještě víc umocňovalo. A ta pasáž ve vývojovém zdravotnickém centru či co to bylo, to bylo až nejpůsobivější. Palec nahoru. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech