Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

tein

Pěkně natočený zombie akčňák, ale opět plný zbytečných nesmyslů. Pitt jakožto profík se občas chová jako totální amatér a mnohdy svým nepřemýšlením posere co se dá, jen aby to vedlo k další akční scéně, která by jistě šla začít úplně jinak, líp a logičtěji. ()

Falanx

65%. Slušný spád, napětí. Ale jak je možné, že tak blbý nápad jako jsou virulentní zombíci pořád funguje? Opravdu netuším. Alespoň, že tito umrlci jsou raketoví, takže člověk nestačí tolik smát.***Žádné zuby, žádné kousnutí, žádná nákaza - geniální. ()

K1K0

Skvelý film hneď zo začiatku vypeckovaný, postupne sa dej objasňuje prečo, ako a kde nákaza vznikla aký ma pôvod je to akčné, romantické a strhujúce mám rad tento film je emočne napätý a sú v ňom naozaj dobre scény, výborne podanie hercov, výborne efekty. Hollywood celkom milé prekvapil. ()

los_ajajos

Přepínání mezi individuální linkou (snahou o záchranu vlastního života) a makro-pohledem (úsilím o nalezení globálního řešení prakticky za každou cenu) mi neskutečně sedlo. Výpravný zombie akční thriller s výborným tempem a přesvědčivým Pittem. ()

peproch

Ten film je fakt strhující, a tak nehledejte proveditelnost akcí, jen sled apokalypsu zastavujících akcí obyčejného superhrdiny, který nemusí mít nadpřirozené schopnosti, stačí mu spolupráce armády, vědy, neprodaní panice, aby zlikvidoval světové zombie povstání povzbuzené nějakou virózou. Pro-family film o tom, že nikdy není nic ztraceno a zas bude doma a na světě dobře a hrdinové jsou mezi námi a vůbec na to nevypadají a nemusí umět lítat, ani šplhat po mrakodrapech. Prostě umí, přemýšlí a nevzdají se a my klidně můžeme jíst naše popkorny. A děcka, častokráte nevíte, jak skvělý máte táty, i když vám zrovna nečtou pohádky před spaním. ()

Piraka

BRAD PITT ZOMBIE MOVIE! Tupé, klišoidní a hlavně NUDNÉ! Kdyby tam hrál nějakej B-čkovej ňouma, tak potom neštěkne ani infikovanej pes.. ()

darius1706

No film by byl na plný počet, nebýt těchto neduhů. 1. střih a kamera při jakémkoliv náznaku akce - když se na plátně dělo něco jiného, než pochod, čtení knížek nebo kecání u šálku čaje, tak se obraz rozkmital do stroboskopu a střihy šly v tak rychlém sledu, že jsem netušil, kde mi hlava stojí. V podstatě ze žádné akční scény nebylo vidět doslova nic. 2. extrémně nepříjemná a protivná postava manželky hlavního hrdiny - vůbec netuším, co jim ta herečka udělala, ale prostě mi tam vůbec tahle hysterka nesedla, 3. celkem nelogická prostřední pasáž s toulkami po světě, kde se, kromě toho, že prostě někam jedeš a ono to vyjde, i když k tomu vlastně nebyl absolutně žádný důvod, vždy něco událo jako s udělání ve chvíli, kdy tam hlavní hrdina dorazil. Prostě Izrael nemohl padnout o den dříve, nebo o hodinu déle, prostě to tak vyšlo. Nicméně - to jsou v kontextu celého filmu jen drobnosti. Drobnosti, které bohužel stály filmy plný počet, až mě to samotného mrzí. Nejvíce mě štvala ta kamera. ()

mach333

Ve světě se kdesi objevil velice infekční virus, který způsobil, že z nakažených lidí se stávají zombie - sakra neviděl jsem to už? Nakažení běhají rychleji, než Usein Bolt a skáčou jako Bubka, ale nepotřebují k tomu tyč. No nic. Naštěstí tu máme Bréďu Píťu a s ním může být naše planeta v klidu. Ale on tu nebude věčně za nás řešit průsery. Ani my tu nebudeme věčně :-/ ()

Gilmak

Za mě výborný film, který snad poprvé ukazuje na to, že nejslabší a nejvíc nemocní přežijí zombie apokalypsu. Breďák ve výbroné roli. Film má spád hned od začátku. Rád se na něj dívám, když nevím, co si pustit :D 80% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech