Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

ghatos

Jak se tady píše. Nesourodá, přestříhaná, vypreparovaná zábavička pro americkou rodinu. USA rodinka je mimořádně otravný činitel (navíc když hraje matku Mireille Enos - nesympatická škaredka), tak je vymalováno. Mohlo to být dobré, jenže x logických chyb a wtf momentů se nemohlo schovat za velkou výpravu. 42%. ()

cpt.Lynch

Originálně (zmatené cetování napříč světem) - neoriginální (samotné slovo zombie je synonymem slova neoriginalita) zombi film, se spoustou logických kiksů. Příběh vařený z vody. Co se týká mínusů. Co se týká plusů: začátek celkem bere dech. Je to napínavé. = oddechovka která upadne v zapomnění. ()

Guzo

V rámci zombie filmů určitě nadprůměr, Pitt je (jako ve většině jeho posledních filmů) sympaťák a i když stopáž trvá skoro dvě hodiny, nejsou tu zbytečné prostoje, kdy by se divák nudil. Vytknout by se mohl možná opakující se scénář ve smyslu "Teď se přesuneme z místa A do místa B a uděláme tam XY" a tak pořád dokola, nebo místy slabší efekty. Celkově je to ale slušná akční podívaná a za jedno zhlédnutí určitě stojí. 7/10 ()

drackula

Ako nesmrteľný Brad Pitt po svete pocestoval a následne ľudstvo spasil :) alebo príjemná vizuálne skvelá oddychovka bez hlbšieho zmyslu. 65% ()

Autogram

Najrýchlejším zombíkom môže uniknúť jedine nesmrteľný Brad Pitt a po nájdení správnej „medicíny“ zachráni celé ľudstvo. Ak by Brada nebolo, tak po nečakanom komickom páde vedca na šikmej plošine mohol mať film slabých 15 minút a ľudstvo by vydržalo len o niečo viac. Zvláštnych obratov je vo filme ešte niekoľko a pád lietadla priamo na miesto určenia je asi najviac do očí bijúci. Inak sú masové zombie scény natočené bravúrne, aj stavby termitov sú nič oproti stavbám z bývalých ľudských tiel. Pád Izraela sa v americkom filme tiež nevidí často a chýbal už len prechod zombíkov cez veľký čínsky múr. Dojem mi z filmu ale neostáva nijak výnimočný, takto by sa dala označiť možno len prvá tretina, potom to skĺzlo do akčnej masovky s prilepeným záverom. ()

Kosmik 1

Už několikrát jsem si říkal, že tohle téma je již dávno vybrakované a nic nového už nepůjde vymyslet, abych mohl být překvapený. Ale po shlédnutí Světové války Z jsem poznal pravý opak a nestačil jsem se divit. No prostě přesně takhle bych si představoval krutou zombie apokalypsu. Ty záběry shora... no paráda! 100% ()

Kali4

[Drobné spoilery] Po celou dobu vysoce atmosférický a napínavý kousek, a to navzdory tomu, že vypadá jako několik žánrově různých filmů slepených dohromady. Brad Pitt tedy hraje výborně, ale hlavní hvězdou je podle mě režisér, který dal tuto "slepenici" dohromady, ba co víc, z jednotlivých, zdánlivě vzájemně nekompatibilních částí vytvořil silný a zajímavý celek, přičemž každá část má několik ještě silnějších momentů. Ve velice krátké a úsporné expozici je dostatečně představena kompletní rodina, která hraje podstatnou roli v první části, a pak už hrr do boje. První, survival část je kulervoucí a krásně a svižně akční, druhá, tak trochu investigativní je velkolepá a opulentně atmosférická (dobytí Jeruzaléma mi přišlo naprosto unikátní a v krátkodobé paměti si nevybavím podobnou filmovou scénu), a závěrečná, konfrontační část je mimořádně napínavá, přičemž každá z částí si bere to nejlepší ze svého žánru. Po zhlédnutí jsem měl velice dobrý filmový pocit s vědomím, že jsem v každé "kapitole" dostal, jak jsem napsal výše, právě to nejlepší z daného žánru, případně subžánru. Ještě jedna věc mi přišla zvláštní: jednotlivé části jsou tak odlišně a zdánlivě na sobě nezávisle napsané i natočené, že výsledek připomíná téměř povídkový film. Jednotlivé části tak lze skutečně pojmenovat jako kapitoly či přímo povídky :-). ()

vyfuk

Filmů s tématem zombie je v dnešní době více než dost a mnoho z nich jim dělá špatné jméno. Zvláště v dnešní době je to jeden marný pokus za pokusem. Každopádně, tento film byl špice. Prvních pár desítek minut jsem si užíval tak jako nikdy jindy u podobného filmu. Zbytek byl už o trochu menší zážitek, nicméně to nemění až tak nic na tom, že se jedná o skvost zombie filmů 21. století. Mockrát Ti děkuji Forstere, že jsi nám dal další lepší zombie příspěvek. Těším se na dvojku, ať už bude téměř jakákoliv. ()

Ravi

No, musím přiznat, že takhle napnutý jsem u filmu nebyl ani nepamatuji. Perfektně zvládnutá dějová jízda, která ani na minutku nesleví z tempa a při každém zlomovém okamžiku v ději máte pocit, že víc snad ani dělat nešlo. Film se zombie, který ani zdaleka na zombiech nestaví a používá je jen jako nutné křoví. A jde to bez siláckých keců a bez fešáckého kosení všeho, co se pohne. Apokalypsa viděná okem hrdiny a jeho rodiny. Velmi umně zpracované téma, těžko hledat něco srovnatelného, a proto 100% = 5/5 ()

Bagr_007

Někdy kouknu na rozšířenou unrated verzi, ale tomu, co jsem viděl v kině zoufale chybělo "eRko" a pořádné finále. Jeho komornější pojetí a pomalejší tempo by nebyl problém, kdyby to nepůsobilo, jako že během produkce došly peníze. Vzhledem k tomu jaké problémy vznik filmu doprovázely se ale jedná o překvapivě slušný blockbuster. ()

mkubalikova

"Matka příroda je masovej vrah. Nikdo není lepší, nebo kreativnější." Velmi zábavná zombie jízda. Tenhle druh filmů nevyhledávám, ale u Světové války Z jsem se řádně bavila. 80% ()

svobik

Nemám rád filmy, které se snaží působit, že přináší obrovskou přidanou hodnotu, kolem které se točí skoro celý svět... a přitom jsou v jádru jen obyčejným béčkovým akčňákem. Přesně tohle je případ Světové války Z. Po vynikajícím úvodu začne příběh velmi rychle připomínat videohru a napětí jde nakonec stranou. Propálená šance. P. S. Proti Pittovi nic nemám, ale ten jeho ksicht mi v tomhle snímku vyloženě neseděl. ()

LizianShaw

Slušný nářez. Zombíky zrovna moc nemusím a ty ultra rychlé už vůbec ne, ale tady byli velmi efektivní. Pitt je badass. Akce v letadle byl masakr, a stejně tak přelézání zdi. Někdy pořádná lekačka. 85% ()

Jaro.Krafcik

Presne toľko percent koľko to má, ani viac ani menej. Brad Pitt mal aj lepšie filmy. Aj keď títo zombíci neboli vyslovene zlí. Nebavili ma tak ako keď som to pozeral prvý raz. Čo je na škodu, netflix nepridal ani len cz dabing. 4* ()

Styxos

Pitt skvělej, atmosféra parádní. Pecka to sice není, ale spokojenej v rámci možností jsem. A zombíci vypadají parádně - pánové z ILM se zase jednou vyřádili. ()

zolo23

Po roku som opäť navštívil vynovený naozaj krásny senecký amfiteáter, predsa len som domáci a troška sa hanbím, že ho nenavštevujem častejšie :) Všetko sa tu zmenilo okrem jednej veci. A to, že idioti nevymreli. Neviem či len ja mám smolu na návštevníkov, ktorý sa zaoberajú všeličím iným len nie sledovaním filmu. A nie je možné, aby sa partia cca 10 -tich 18 ročných mamrdov zábávala tým, že si hrajú nejaké hry na mobile, osvetlujú tým celý priestor a nieje možné aby sa 2 prijebané puberťáčky dokázali vyše hodiny nahlas rehotať! Na čom sa dá rehotať hodinu? Takto sa filmy sledovať jednoduho nedajú. Našťastie sa niekto konečne odhodlal a takmer ručne-stručne si týchto prijebancov podal. ...A bol kľud. WWZ si tak budem musieť pozrieť ešte raz v kľude, pretože pár momentov mi určite ušlo. Svetová vojna Z ma milo prekvapila, presne niečo také som očakával nakoľko Forster zatiaľ nič extra nepokazil. Páčil sa mi celkový príbeh, kvalitné zrozumiteľné vysvetlenie hlavne fenoménu "Zombie", tak nejak mi to pripadalo reálnejšie, celkovo film vyzerá reálne v spojitosti nákaza - ľudstvo. Jednu výtku predsa len mám, i keď WWZ má slušné tempo nielen pri akčných scénach, posledná polhodinka (návšteva výskumného laboratória) akoby stratila drive. Tam kde mal film v podstate gradovať (nebol až tak napínavý) Forster upustil uzdu. Škoda, že nepritlačil ešte na pílu, neváhal by som dať plný počet. Ale celkovo spokojnosť a druhá projekcia u mňa nutná. Zatiaľ 80% ()

MiaMoonlight

Brad Pitt se pochlapil a v tomhle filmu mi vůbec nevadil, právě naopak. Velmi pěkně odvedená práce. Velmi se mi líbily zvukové efekty a ještě více efekty davů nakažených. Skvělé masky a vůbec i celá pointa filmu. Všichni herci do jednoho sedli jako prdel na hrnec - pro mě příjemné překvapení. Konečně zase kvalitní "zombies". Na závěr ještě malé poděkování Cinestaru, že nás nechali zkouknout první polovinu filmu 2x, milujeme elektřinu! ()

Wbcko

Vůbec ne špatné, v rámci zombie filmů dokonce jeden z (nej)lepších kusů. Z myšlenky zombies jdoucí po hluku šlo vytřískat víc a pár berliček na zefektivnění vem taky čert. Jen tu manželku mohli Bradovi nají trochu pohlednější :) ()

milo_wade

No tak popravdě jsme se občas museli smát...ale jinak akce od začátku, až do konce! Hrozně mě to bavilo...a to na zombíky moc nejsem ;) ()

tommmy89

Filmy typu "nákaza,infekcia,vírus" sú fajn, ale videl som už aj lepšie. World War Z patrí medzi tie priemerné a ničím ma neprekvapil, len som to v klude dopozeral :) Hodnotím teda za 3* i Keď tam hral B. Pitt ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech