Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

panMartin

Totální masakr! Scorese vlastně ani nepřekvapil, protože dávno víme, že je režisérský génius. Prokletý ostrov však mimo to nabízí mysteriózní zážitek, herecký um Leonarda DiCapria, podmanivou hudbu, úžasnou kameru a nejedno překvapení. Martin Scorsese umí a umí pointa tohoto filmu byla opravdu bombová! Koukám že Leo už není ten malej kluk co si ho pamatujeme z Titaniku výbornej herec!! ()

mr.filo

Ach, proč tak tlustá je hrana mezi 4 a 3 hvězdami?? Také bych rád připomněl, že na podobné téma filmu jako Shutter Island již pár děl vzniklo, ale .... nic vám neřeknu. ()

Nivenx

Prokletý ostrov je dokonalým temným a atmosférickým dílem, které nepostrádá vůbec nic. Od začátku mě to vtahovalo do děje a já tupě věřil Leonardovi, že on má pravdu. Byl jsem v to přesvědčený až do samotného konce, který mi naprosto vyrazil dech. Tento film musím rozdýchat. 95% ()

URBAN

Skvěle napoprvé se mi to nelíbilo , ale tentokrát řeknu vám vyrazilo mi to dech hudba , atmosféra a hlavně pocit naprostého nevědomí který ve mě vzbuzoval takový zvláštní pocit doted mě ten film mate ( 27.4.13/PC ) ( 25.11.16/MAC ) ( 1.2.17/PC ) (TV) ( 8.2.19/TV) ()

kocik1

My už si se Scorsesem asi nikdy tak docela neporozumíme. Většina jeho filmů mě zanechává chladnou a tak nějak emociálně nad věcí. Tady jsem skončila okoralá jako tejden starej chleba. Natočené profesně dobře, ale jako film mi to připadá zbytečný a tak trochu o ničem. ()

Mol

Film začíná skvěle, když Leo přejede na ostrov s parťákem vyšetřovat zmizení, jenže potom to trošku klopýtá z důsledku dlouhých zmatečných a častých flashbacků, které mi trochu vadili a přišlo mi, že tím akorát zbytečně rozbíjejí jinak skvělí film-noire style. Ovšem někde v půlce filmu, se děj začíná obracet úplně jiným směrem a nakonec zjistíme, že vlastně nešlo o detektivku a proto ony zmíněné flashbacky. Vůbec né špatný film, jen bych radši kdyby zůstal u krimi. ()

CatcherBlock

Fenomenální .......... Poslední scéna, společně s posledními pár větami filmu dostane diváka totálně do kolen.... Fantastická pointa. ()

vesper001

Takový ten pocit, kdy vám hodný pan režisér nabídne cukrátko, pak vás hezky houpe na klíně, vypráví vám pohádku a abyste nezačali zlobit, po čase si vás posadí na ramena, pak chytne za kotníky a podrží vzhůru nohama, vy vřískáte nadšením… a on vás pustí přímo na hlavičku. ()

CinemaRanger

Není moc Scorseseho filmů, které by mne zaujaly, ale tohle je velká výjimka. Geniální film s výbornými herci a velmi nečekaným zakončením. Atmosféra jako od Hitchcocka a napětí až do konce. ()

TomStall

Místrovské dílo, v jehož jediné minutě je tolik atmosféry, kolik často nenajdeme v celém filmu podobného žánru. Pokud se dá vůbec něco z tak pohromadě držícího komplexního filmu vyzdvihnout, je to výborný oldschool hudební doprovod a hlavně herecké výkony všech zúčastněných (samozřejmě nejvíc na plátně se ohřál DiCaprio), které ani ve vypjatých momentech hodně tlačících na pilu žánru nepůsobí trapně. Při závěrečných titulcích jsem byl drahou polovičkou upozorněn, že jsem v průběhu celého filmu měl otevřenou pusu.. V podstatě to jasně vystihuje, nakolik mě Shutter Island pohltil.. A po posledním záběru jsem se cítil.. no tak trochu jako po lobotomii.. ()

Hafran

Stejně jako v Departed Scorsese pracuje s jednodušším ale brilantně udělaným žánrem, který je o poznání blíž obyčejnému divákovi než jeho staré filmy. Shutter Island je atmosférický film, který ale potřebuje pořádnou rozumovou reflexi. Momenty které vám během první půlky příjdou přehnané, pouťové či zbytečně překombinované se zpětně dokáží ospravedlnit aby vytvořili jeden logický celek sestavený z množství hravých detailů. Kupodivu ani u tak mystického filmu jako tento se Scorsese nesnaží o přílišné množství zvratů a překvapení, ale spíše o čistotu a čitelnost celku skrze bizarní a barvitou koláž - což má výhodu pokud prohlédnete kterýkoliv zvrat. Proto už den po shlédnutí se těším až si ho pustím znovu. Jediná výtka směřuje ke vzpomínkách hlavního hrdiny, jejich barevnosti a zvířeckosti, ale ono se to během filmu vysvětlí..! ;) A to co Scorsese vytvořil z Leonarda je po každém dalším filmu neuvěřitelnější. ()

Doudis19

Je to spíše k těch čtyřem, o jednu méně dávám pže jsem od filmu čekal daleko víc. Atmosféra parádní, obsazení a vizuál snů(halucinací) rovnež. Ale co z toho když mě film svým obsahem i formou nezaujal a nedonutil mě hrát jeho hru. Je to 10 minut po skončení titulků Shutter island a jediné co si pamatuju je koncentrační tábor a závěrečná minuta. A to je dost málo. Zdlouhavé, chaotické a dokonce ani ten všemi chválený, šokující konec neuspokojí. Ps: Už od prvních komentářů se tu odkazovalo na Project Lazar, pro toho kdo Project Lazar viděl, je tato informace SPOILER jako kráva.. ()

drexik

Nevědět a vlastně ani nemít potuchu o tom co je realita a co ne zavání pořádným průserem, zvlášť když je v banku předplatné k lobotomii a jak na sviňu máte v rukách Černého Petra. SI je taková ponurá hra na lež a ještě větší lež, přičemž asi nejsem takový pan Dedukce, jako někteří zdejší, protože sem pointu neprokoukl hned ze začátku. ()

Triple H

Je super vidieť Scorseseho na staré kolená v takejto forme. Oscara má a tak sa konečne môže uvoľniť a točiť si všelijaké šmakovky ako sa mu zachce. Pointa ma ako možné riešenie napadla asi po piatich minútach, ale vôbec to nevadí. Spôsob akým sa k nej dopracujeme je ukážková filmárčina. Všetky aspekty - herci, hudba, scenár, kamera a zvuk - sú špičkovo zvládnuté. Film ma strhol a hltal som každú minútu. V podstate je to len žánrovka, žiadna epická kriminálka ani veledielo s presahom, ale kurevsky dobre spravená. Scorsese ju vysekol ako keby len tak spak ruky a dokazuje, že ako režisér je veru veľký frajer a odborník. Už dávno sa mi nejaký film tak veľmi nepáčil. Kam sa hrabe napríklad oproti tomuto umelý a neživotný Avatar. Holt, stará klasická filmárčina ešte stále vedie! Doplním, že obsadenie Bena Kingsleyho bolo vzhľadom na to aké úlohy dostáva v posledných rokoch výborným ťahom. Bez debaty za päť a chcem to vidieť minimálne ešte raz. Od Scorseseho som videl toho veľa, ale až týmto filmom si ma definitívne získal. Ako sa hovorí - smekám. Zatiaľ s prehľadom film roka 2010.//////////////////////////SPOILER: Videl som to aj znova, pôvodné hodnotenie znižujem o jeden bodík - s definitívnou znalosťou pointy film dosť stráca. Všímate si rôzne nuansy a detailíky, ktoré jasne nasvečujú o tom ako to celé je, ale napätie prameniace zo samotného vyšetrovania a zo záhadnosti ostrova je úplne fuč. Na prvé pozretie však stále za päť. SPOILER. ()

hans500

Další výtečný film Martina Scorseseho. Parádně natočeno, výborní herci, povedený scénář, skvělá atmosféra... mistr Scorsese je stále ve výborné formě a Prokletému ostrovu není co vytknout, na čemž má velkou zásluhu právě on. ()

h.epy

Vážně by mě ani nenapadlo, že by mě mohla poslední DiCapriova věta ohromit natolik, abych přidala hvězdičku. :-) Krásná třešnička na dortu. ()

miguel_111

Pochmúrny, tajuplný a brilantne vygradovaný mysteriózny thriiler Martina Scorseseho. Fakt, že z hviezdičky Leonarda DiCapria (Titanic) sa stáva hviezda veľkého kalibru (Skrytá identita, Krvavý diamant, Labyrint lží či najnovšie Počátek) je už dlhšiu dobu známe. Pre mňa 90% ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013