Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Jolinar

Konečně po dlouhé době luxusně vostrej thriller/horor. S oldschoolovou hudbou, která hraje snad nepřetržitě. ()

drake31

Kto vie ten vie ... a Scorsese to vie veľmi dobre. Tento film by som zaradil medzi najlepšie Scorseseho filmy spolu s The Departed. Výborná atmosféra, skvelý herci, zápletka a vyvrcholenie filmu úžasné. Síce už v polovici filmu som tušil ako to asi skončí ... netušil som že to skončí až tak. Jednoznačne plný počet ()

Millanium

Ani Aviator, ani Departed mi nijak nedostali, takže jsem šel na film trochu s obavami. Z Shutter Island se vyklubal velmi osobitý thriller s nečekaně a překvapivým koncem. Nějaké pasáže bych trošku zkrátil, ale jinak jsem se vážně bavil. 85% ()

Compadre

Tak tohle byla bomba...po všech těch mafiánských kriminálkách si Scorsese odskočil do vod tísnivých psychothrillerů a dokázal, že ani v tomhle rezortu nedokáže zklamat. Film je po celou stopáž maximálně napínavý a drží vás v šachu neprůstřelně hustou temnou atmosférou a vůbec vším, co má správný film mít. At delám co dělám, nenacházím nic, co by mi na tomhle díle vadilo. Nakonec musim dodat, že DiCaprio je vážně megatalent a herec jak sviň, o tom žádná ()

PetrPan2

Martin Scorsese i ve svém věku je stále ve výborné formě a po Skryté identitě přišel s dalším vymazleným filmem, který vás uchvátí... chytí za koule a bude mačkat a držet až do konce :o) ()

Timak

tak ten konec stál za to. Začátek je trochu utahanej a nudnej, ale jak říkám - druhá půlka nabrala dobrý směr. Musím hodnotit film jako celek a prostě nemohu dát stejných 5* jako třeba Identitě. Ale tohle jsou sakra dorý 4* ()

VasaX

I když jsem na Shutter Island šel s rozporuplnými pocity (dostával jsem reference jako "Blbost" "Vůbec jsem to nepochopila" "Kdybych to věděl asi bych šel na něco jinýho", ale také "Super" a "Mně se to moc líbilo"), ve výsledku jsem byl mile překvapen. A hodně, hodně nadšen. I přes riskantně dlouhou 137 minutovou stopáž (ano, dost přes dvě hodiny), jsem se nezačal extra nudit a vypadl z atmosféry a děje, což mě samotného trochu překvapilo (vzhledem k unavenosti a pokročilé hodině noční). Příběh je napínavý a scénář dokázal vyplnit celý film naplno, herecky bych neměl nejmenší námitky a co se týče prostředí a atmosféry, tak ani tady nic namítat nemůžu. A DiCaprio si u mě připsal další zářez na pažbě ostrých oblíbených herců (kde se momentálně rychlostí zvuku propracovává kupředu Robert Downey Jr, takže to není žádná druhá liga). A skvěle zapletená ale naprosto zpětně jasná mysteriózní zápletka s malým prostorem pro divákovu spekulaci, no v rámci možností jsem si víc přát nemohl. Díky Martine, díky Leo, mějte se a doufám, že příště opět na viděnou. ()

zdenny

Tvůrci vyrobili opravdu reálně hustou atmosféru. A to i díky samotnému prostředí a i hudbě (když už ji tady každý vzpomíná). Herecké výkony byly velice kvalitní - co jiného taky čekat od tak skvostného výběru herců. Svůj komentář pojmu netradičně, nebudu psát o filmu, nýbrž budu reagovat na hodnocení ostatních uživatelů obecně: Několikrát zmiňovaná síla poslední věty ve filmu mi naprosto unikla a skoro nic pro mne neznamená. Stejně jako odhadnutí, kde vůbec je pravda. Budu možná trochu arogantní, ale myslím si, že ani pan režisér přesně neví, jak se tento příběh má a udělal to režijně tak, aby to vypadalo, že je génius. Ano, možná je, ale i tak si myslím, že konec je otevřený. Pokud si člověk pustí film podruhé, mohl by nějaké indicie najít, protože by mu k tomu mohly pomoci poctivé herecké výkony. Pro variantu DiCaprio - vrah bych se mohl přiklonit kvůli poslednímu rozhovoru s Ruffalem, kdy ten kroutí hlavou směrem ke Kingsleymu a těm dalším, co s ním stojí venku. I flashbacky by mohly napovědět, že Caprio je vrahem, neboť bych se mohl domnívat, že jeho celkové chování je psychické trauma, kdy on je ve stádiu popírání a zároveň konstruování alternativního příběhu. Mohu ale přijmout i myšlenku, že to byl skutečně jen policista, na kterého byla zrežírována konspirace tak kvalitních rozměrů, že pokud tomu je skutečně tak, potom skládám panu režisérovi hold za opravdu vyjímečný film. ()

Tomatáš

Nádherná kamera, vynikající herecký výkon Lea, dechberoucí retrohudba, blázni, flashbacky, atd. atd..!Musím se přiznat, že ani s odstupem si nejsem zcela jistý, jaká dimenze příběhu byla pravdivá a jaká byla pouhou fikcí!?!Ale možnáá právě toto tvůrci chtěli..Na druhou stranu mě film nijak neděsil. Podobné příběhy už příznivci mysteriózních thrillerů přeci jen znají. ()

Danny F.

Dějově atmosférické, ke konci dobré vyústění. Jako krimi mi seděl v celku dobře a napětí bylo také. Dějově strašně předvídatelné a s blížícím se koncem vše srozumitelné jen ta délka je zbytečná. 60% ()

sskrblik

Vzpomínám si na film Imaginárium Dr. Parnasse a na to jak jsem byl v pozitivním očekávání. Nestalo se tak. Přesně to samé hořké zklamání nastalo i v případě Šutr Islandu. Příběh většinu doby pokulhává - chybí mu hutnější atmosféra. Takový konec jsem nečekal, to je pravda, ale na druhou stranu jen konec tenhle film nemůže zachránit od zbytku, který za moc nestojí. Hereckému výkonu Di Capria prostě nevěřím, nemůžu si pomoct jeho snaha mě nepřesvědčila o tom, že by film měl být něco víc. Čekal jsem víc a nedostalo se mi to. ()

Redi

Nevím jestli tam ty díry byly nebo jsem je tam jenom viděl...chce to ještě jedno shlédnutí... potom to bude snad na pět... ()

Tereza666

No.. na jednu stranu vážně skvěle povedený, natočený a mrazivý, ale na druhou stranu mě to v něčem zklamalo. Myslím si že 137 minut je moc, a někdy se to teda vážně táhlo a já se donekonečna dívala na hodiny. DiCaprio splnil úlohu fantasticky, tomu není co vytknout. Pro mě bohužel obyčejný průměr. ()

darek kartac

Když jsem se dozvěděl že hlavní roli ztvární Leonardo DiCaprio a režírovat film bude Martin Scorsese, čekal jsem absolutní trhák.Toho jsem se také dočkal. Od začátku filmu jsem cítil napětí, strach a mohla za to Scorseseho děsivá atmosféra, která začíná po příjezdu na ostrov. Leonardo DiCaprio předvádí opravdu obdivuhodný herecký výkon. A když ke konci filmu vtrhne do přímořského majáku a dozví se šokující tajemství, nezbývá mi nic jiného než dát 5*. ()

machrus

Konec filmu mě rozhodně nepřekvapil,ale nevadilo mi to, protože celý film jsem byla na trni jestli to opravdu bude on sám, kdo je tam pacientem. ()

Aven

Po dlouhé době film, který donutí diváka přemýšlet. Na jednu stranu mě štve, že konec je nejednoznačný, na stranu druhou mě donutil otevřít hubu až na zem a to už se žádnému filmu dost dlouho nepovedlo. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013