Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Ham.and.eggs

3 * jen proto, že to točil Scorsese, i když je to trochu nefér a jakoby vynikající režisér nemohl občas šlápnout kapku vedle. Nicméně...Čekal jsem trochu víc košatější děj... ()

MikeeTheory

Po druhém zhlédnutí těch pět hvězdiček dát musím. A věřím, že po dalším bych byl nadšený snad ještě víc. Člověk totiž pořádně dokáže ocenit scénář a všechny detaily, až když zná závěrečné vyústění. V tomhle ohledu si Prokletý ostrov může podat ruku s takovým Šestým smyslem. Vskutku mistrovská práce! ()

sadlokan

Jsa pouhým blbečkem nevím vlastně jaká je pointa.Připomnělo mi to Angel heart.Který bylo ale takový daleko žhavější.Asi že z pekla? ()

Andronikos

Ak všetko pochopiť znamená všetko odpustiť, obávam sa, že tento film je pre mna stále nenávideným vinníkom. - Čo sa hodnotenia týka, sú za danej situácie dve možnosti: alibisticky hodnotiť ako priemer (***) alebo nehodnotiť. Vyskúšam si teda poprvýkrát napísať komentár bez udelenia nejakého počtu hviezdičiek. Nech už je ale pointa a vyznenie filmu "reálne" akékoľvek, na 5 hviezdičiek by u mňa asi nedosiahol, na to je príliš uťahaný, nudný a nenáležito mi celý čas ako divákovi príliš mnoho sľubujúci. ()

vojo

Škoda,že od začiatku som správne tušil o čo ide v tomto príbehu, pretože režisér vám to dáva najavo už hneď v úvode,že okolo hlavného hrdinu sa koná jedno veľké...ale pšt, čo keď to ešte niekto nevidel.... ()

Folky

Nezapomenutelná pecka a jeden z nejlepších Scorseseho filmů, s velice nepříjemnou atmosférou, skvělým závěrečným zvratem a úžasnými výkony každého herce. Dokonalost. ()

boul

Atmosféra která by se dala krájet na tisíc kousků, při které jsem nevěděl co z toho vyleze a když nastal ten milionový konec tak jsem hleděl s otevřenou hubou... Skvělej nápad, skvělej Di Caprio a opět tvrdě na coxu, jesi ten borec něco nebere tak smekám.. můj oblíbejen film! 5* a na odpůrce :-P ()

fixaman

S odstupem času musím snížit svoje hodnocení z plného počtu tak na 70%. Shutter Island byl strašlivě předvídatelný a neoriginální. Samozřejmě, pokud nemáte nasledovaný žánr hororu, pravděpodobně se vám to líbilo. Jinak vám nebylo dáno nic, co byste už mnohokrát neviděli. Jedinou výhodou Prokletého ostrova je tak jeho rozpočet a herecké obsazení. Do hororů studia zkrátka neinvestují a tohle dílko dostalo přiklepnutý velký rozpočet jen kvůli režisérově zvučnému jménu. Kdyby nebyl vysoký rozpočet, byl by z toho průměrný horor. Imho každý zkušenější hororový režisér by s podobným rozpočtem natočil podařený lekačku. Tak jen nezbývá než doufat, že stejně jako kdysi studia najela na vlnu drahých fantasy, tak jednoho dne zkusí dražší horory, protože to prostě může na lidi fungovat (viz Kruh). ()

marshaall

Psycho jak sa patri. Divak si mysli, ze klasicky krimi pribeh sa pekne odsypa, vysetrovanie napreduje. Avsak namiesto vyjasnovania sa to zacne cele viac a viac zamotnavat, az sa logika cela zruti a nic nedava zmysel. Clovek z toho zostane blazon, ze ako to vlastne je, a tym padom sa stotozni z hlavnou postavou. A v tom je ta vynimocnost tohto filmu. ()

studo

3 roky som odkladal tento skvost, som rád, že som konečne dobehol stratené. Úžasná práca s atmosférou a kulisami, Scorsese to neskutočne vychytal. Herci boli parádni, celý ten psychoblázinec bol neuveriteľne reálny. Zápletka s jeho viacerými realitami mi príde teraz po čase trocha kuriózna (keďže v ten istý rok mal premiéru aj Inception) a keby som tieto filmy videl v jeden rok, asi by som nevedel, ktorý z nich bol lepší. ()

JirkaLexa

Perfektně záhadný a opravdu dramatický film. Výborný výkon herců a to zejména v hlavní roli Leonardo DiCaprio, spolu s ním rozhodně také Mark Ruffalo, jako "detektivův" kolega a také Ben Kingsley, jako vedoucí ústavu. Příběh zasazen do nepříliš lákavého prostředí ostrava, kde je počasí velice nevybíravé, což ale přímo podporuje děj filmu. Kamera byla také skvělá a umocnila okamžiky napětí a strachu, co příjde dál. Film je obsahově velmi hluboký a divákovi nedá spát ještě několik dní po zhlédnutí. Otevřený konec s dvěmi možnostmi, což mám velice rád. Je už pak jen na divákovi, jak pojme celý příběh, který se zdá být naprosto normální, až tedy do finální části, kdy zjišťujeme, že detektiv vlastně nemá být detektiv, ale jeden z pacientů (sám nevím, kterou variantu si vybrat, což se mě na filmu líbí nejvíce). Výborné mysteriózní drama, které bych doporučil každému... 90% ()

Alex24

Film mi byl dlouho mnohými doporučován od rodiny přes přátele až po známé. Snímek byl dlouho na mém seznamu filmů, které chci shlédnout a vůbec mě nezklamal. Bohužel to, ale na rozdíl od ostatních lidí, nebudu hodnotit pěti hvězdami, ačkoliv film to byl fakt dobrej. Mám rád tyhle filmy, kde se pravou podstatu věci člověk dozví až na konci, tenhle typ filmu u mě odstartoval Šestý smysl. DiCapria mám rád, je to jeden z nejlepších současných herců, zápletka byla kvalitní, že jsem občas nevěděl, kde mi co stojí, ale "pouhé" čtyři hvězdy dávám hlavně z důvodu, že jsem film neshlédl jedním dechem a že mi jej přes to všechno při závěrečných titulkách ještě návdavkem nevyrazil. Film je vlastně o kapitálním magorovi a vůbec by mi nevadilo, naopak, kdyby se v té léčebně fakt odehrávaly alespoň nějaké sviňárny. ;-) Takhle jsem se dozvěděl, že lidi, které jsem celou dobu neměl rád jsou nakonec ti správní a hodní a on je vlastně jen, znovu, kapitální magor. :-) Přes to všechno to byl výborný film, který se mi líbil celý a něco neurčitýho ve mě nechal. Ale na mým subjektivním žebříčku hodnot by neměl dostat pět hvězd třeba i proto, že v mých očích kvalit např. Dokonalého triku nedosahuje... PS:. Názory autora se nemusí shodovat s veřejným míněním. :-) ()

Hubis_

Jeden z mých oblíbených filmu,na který se rad podivám znova.DiCaprio tu předvedl skvělý výkon.Celý film jsem hádal konec,ale ani trochu jsem se netrefil.Skvěla atmosféra !!! Doporučuji!! Dávam 95% ()

Adm.Nelson

Z novších Scorseseho filmov jednoznačne najlepšia vec. Aj napriek znalosti pointy som si film mimoriadne užíval, Scorsese totiž pracuje s budovaním atmosféry skutočne majstrovsky, pričom musím vyzdvihnúť úžasnú snovú scénu s Danielsovou manželkou v byte, hororový prechod blokom C so zápalkami, a samozrejme spomínanú záverečnú pointu, ktorá musí privodiť husiu kožu každému. 10/10 ()

char_t

Wow. Pro mě nejlepší Scorseseho kus. Už dlouho se nestalo, aby film měl takhle otevřený, resp. nejednoznačný konec, který zanechá diváka na pochybách, a aby to zároveň bylo úmyslem autorů. Opravdu působivé. ()

BeranSon

__FATALITA__ Mimořádně těžký mysteriózní thriller, při kterém místy tuhne krev v žilách!!! Čekal jsem, že to bude bomba, ale něco takového, to jsem tedy ani v nejmenším netušil. ,,Vyrábějí tam zrůdy!" Nejsilnější na celém filmu je mosazná atmosféra, vklíněná přesně do temného kabátku ostrova, který je vytvořen při nejmenším geniálně. Právě temná, zlověstná atmosféra udrží diváka ve stavu TRANSU, ve stavu neustálého stresu a především neopodstatněného strachu. ,,RUN!" Musím říci, že pocit který následuje po zhlédnutí filmu je Abnormální. Shutter Island mě úplně vyvodil z rovnováhy a vše na co myslím se točí okolo tohoto nadlidského prožitku. !!!TOTO NENÍ FILM, TOTO JE NADPOZEMSKÉ DÍLO!!! Naprosto překombinovaný chaos vyvodil mistr Martin Scorsese - ovládá neskutečně kamenně jakýkoliv aspekt film a vlastně stvořil něco co nemá obdoby. DiCaprio prožívá největší filmovou strast, jakou jsem měl tu čest vidět, jeho herecký výkon je opravdu excelentní, všem lidem ukazuje jak hraje herecký bůh. Ohromné překvapení přišlo i v podání kdysi "suchého"Marka Ruffala, který nikdy nepatřil mezi mé favority a ani po Shutter Islandu patřit nebude.. Ben Kingsley je definicí slova dokonalost, což nepřevedl poprvé - jen pro upozornění. Po zhlédnutí tohoto "veledíla" jsem byl úplně ve stavu beztíže, naprosto vycukaný a jen jsem tupě hleděl na závěrečné titulky. Přiznám se že po Vykoupení z věznice Shawshank jsem netušil, že mě něco ještě takhle dostane, no opak je pravdou. Trpká, ocelová hudba umocnila prožitek ještě více. __ABSOLUT__ - 10/10 - Miluji filmy, které si s divákem hrají, jako kočka s myší. EDIT: Po delší době přišlo velmi očekávané druhé shlédnutí a já jsem věděl, že film nebude mít takový švih jako poprvé, protože jsem věděl jak to celé skončí. První polovina byla velice silná, ale pravý prožitek přišel od momentu na hřbitově, pak už na mě opět dolehla mrazivá a děsivá atmosféra tohoto veledíla a vše mířilo jen k nemyslitelně vygradovanému finále. To byl ten pravý prožitek a musím uznat, že tohle je TEN nejlepší film jaký jsem zatím viděl. ,,JE LEPŠÍ ŽÍT JAKO ZRŮDA, NEBO ZEMŘÍT JAKO SLUŠNÝ ČLOVĚK?" ()

lemonova

Originálne a pôsobivé spracovanie motívu, ktorý sa už v kinematografii objavil veľakrát. Všetko funguje perfektne, od hudby cez herecké obsadenie až po skvelú réžiu. Ten neodbytný znepokojujúci pocit vyvrcholí v úplnom závere a pretrvá aj dlho dlho po skončení filmu.. 85% ()

fila.tes

Scorseseho filmy bývají na můj vkus často dost dlouhé a dějově ploché. Tento film však veškeré jeho standarty potlačuje a nastupuje strhující dvouhodinová dějová akce, která vám uteče tak rychle, že na konci ani nevíte co si o tom všem myslet. S mým kolegou, rovněž fanouškem tohoto snímku jsme se ještě nesjednotili v názoru na závěr filmu, který jsme viděli už v roce 2010, a to několikrát. ()

Ombak▼Penari

Geniální. Neuvěřitelně atmosferické, inteligentní a skvěle propracované. Pointa příběhu sice každému během sledování začne docházet ještě před finále, ale stejně si až do konce nejste úplně jisti, co je pravda a co lež nebo halucinace. Nemám snímku vlastně co vytknout, můžu jen chválit. Žádná zbytečná scéna, žádné hluché místo, jen perfektně se zamotávající a prohlubující příběh, který absolutně nedá vydechnout vaší pozornosti. Tohle mystery v téměř gotické atmosféře je přesně dílo pro mě. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013