Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

drozdy1

,,Řekni mi co je horší ? Umřít jako hrdina nebo žít jako zrůda ? '' Výborně natočené, výborně zahrané, výborně napsané ! Občas se ve filmu vyskytnou hluchá místa, ale snadno na ně zapomenete,protože vás snímek uchvátí a strhne neskutečným způsobem. Hodnocení: 84%. ()

gulista

Striedanie niekoľkých žánrových prvkov robí vo filme skvelú až mrazivú atmosféru. V závere prišiel nečakaný zvrat (aspoň pre mňa, viacerí vraj nato prišli už v prvých minútach) a všetko perfektne dopĺňala hudba. Which would be worse - to live as a monster, or to die as a good man? 90% ()

Bozvav

Zajímavý, byť poněkud rozporuplný snímek, který mne nijak výrazněji nenadchnul. Výborná herecká práce ze strany Leonarda i ostatních. Nečekané rozuzlení i skvělá atmosféra dělají z tohoto filmu slušnou podívanou. Za mne tak 65%. ()

tyna97

Závěr mě upřímně zklamal, vzhledem k hlavolamu, jaký jsem po většinu filmu řešila v hlavě, jsem čekala mnohem větší zvrat. Výborná hudba, kamera, dialogy. Hra, tentokrát s mozkem a bez Douglase. ()

kacirek_

Čekala jsem horor, dostlala jsem prvotřídní psychologický thriller. Miluju tento typ filmů o kterém člověk přemýšlí cestou z kina, před usnutím a i ráno cestou do práce a buhví jak ještě dlouho... asi do tý doby než ho skoukne ještě jednou a zjistí, jak to bylo doopravdy. Je to film plný zvratů, ve kterém divák neví na čem je, Di Caprio předvedl parádní herecký výkon, klobouk dolů. Scorsese se mi parádně trefil do vkusu a poslední věta filmu mi bude ještě dlouho znít v uších : "Je lepší žít jako zrůda nebo umřít jako dobrý člověk?".... ()

Darkslayer

Som mierne na rozpakoch medzi 4* a 5*, pretoze filmu by sa dalo čo-to vytknúť. Od samého začiatku si buduje solídnu temnú atmosféfu, ktorá takmer celú minutáž nepoľavuje. Tá je skvele dotvorená hudbou, ktorá je miestami veľmi jednoduchá (tvorená niekoľkými tónmi) no o to intenzívnejší pocit navodzuje . Dobrý vizuál je tiež jednoducho poňatý, ale miestami mi prišiel trochu preefektovaný na dané poňatie. K hereckým výkonom niet, čo namietať. Hold DiCaprio prešiel poriadny kus cesty od toho klučinu v Titanicu. Až ho začínam vo filmoch vyhľadávať. Aj v dejovej linke by skúmavý divak mohol nájsť zopár dierok, ale pri danej téme je to pochopitelné. Trochu mi vadila dĺžka záverečnej vysvetľovačky. Hutnosť atmosféry mierne utŕžila, takže by je mierne zostručnenie neuškodilo. K finálnej pointe nie, čo namietať. Posledná veta / scéna dáva filmu hlbší zmysel a posúva ho o úroveň vyžšie, čo rátam ako veľké +. Bolo tu spomenutých pár chybičiek krásy (v kontexte mohli vyznieť vážnejšie, ale sú to prevažne len kozmetické nezrovnalosti) ,ale kedže som si film naplno užil od začiatku do konca prikláňam sa k 5* :) ()

Vodny

Prokletý ostrov mi nejvíce svojí "atmosférou" připomíná Wickermana, přičemž ten ale postrádá jakékoliv poselství. Po technické a herecké stránce naprosto v pořádku. Však DiCaprio a Mark Ruffalo zklamat ani nemohou. Nejvíce mě na filmu mrzí právě atmosféra, která není ani thrillerová, ani hororová. Neměl jsem husí kůži, neměl jsem slzy v očích, emoce jakoby neexistovaly. Přitom o emocích filmy mají být především. Příběh, zápletka i pointa určitě nepatří k těm nepředvídatelným, ale záleží na divákovi, jak se k filmu postaví a co si z něj vezme. Někoho film nepřekvapí, někdo ví jak to skončí již od půlky a někdo zkrátka volá po jiném konci. O tom ale ten film není. Vzpomínky na Dachau, nacistické vraždy, holocaust atd. odkazují na nekonečný souboj dobra/zla, které jsou v každém z nás. Někdo své zlo unese, někdo ne. Někdo zlo kontroluje, někdo zlem žije. Každý ho ale v sobě má. A každý z nás dokáže v určité situaci zabít člověka. Klidně i svojí manželku, kterou nade vše miluje. Jenže zlo trestat zlem vytváří jen další zlo, se kterým se dá jen těžko žít. Film není tak černobílý, jak by se mohlo na první pohled zdát a stejně tak neexistuje jasné dobro a jasné zlo. Otázkou tedy zůstává: "Je lepší žít jako zrůda, nebo zemřít jako člověk?" Pokud nevíte, najdete ve filmu nápovědu. ()

Axident

Hmno, vlastně je to jedno velké, nijak zvlášť originální, béčkové klišé s předvídatelným koncem. Druhá věc je, že Caprio i ostatní hrají skvěle (Kingsley je tedy zatrsakr psychiatr) a se Scorsesem jim to prostě jde. Navzdory zmiňované "neoriginálnosti" námětu je to zatraceně sugestivní a nebude vám dobře po těle, o masakrální, mrazivé pointě ani nemluvě, fuj! Jen ten typicky americký, čestný konec bych rád oželel... ()

Eluin

Celkem konvenční film, jehož pointu divák už tak nějak skrytě očekává. Přesto jsem se u sledování bavil. ()

Wargoo

Musím sa priznať, že DiCaprio bol síce u mňa v rebríčku tých lepších hercov, ale po tomto filme sa vyškriabal asi na najvyššiu priečku. Možno si ešte počkám na Inception, ako dopadne tam, ale zatiaľ ho tam kľudne ponechám. Ako víno - k tomu by som prirovnal jeho herecké výkony... Čo sa samotného filmu týka, nemôžem dať filmu, ktorý skončí úplne inak, ako som čakal, ktorý ma vtiahol do deja od úvodnej (mimochodom úžasne temnej) melódie, ktorý vás ťahá za nos po celý čas, nie, nemôžem mu dať menej ako maximum... Beťár Scorsese ma namotal až som nevedel čí som. Zbožňujem filmy, ktoré skončia inak ako som čakal... A ja som mal finálnych teórií viac než dosť... Zničí detektív Teddy Daniels maják a v ňom nechutné laboratórium ? Chcú z neho urobiť pacienta a kolega Chuck pracuje s "ostrovanmi" ? Alebo úplne niečo iné ? Záver samozrejme nebudem prezrádzať, ale... Wow !!! Nadupaný scenár, ešte lepšia réžia od pána Umelca,veľmi pekná vizuálna stránka, obsadenie - DiCaprio už nech má Oscara. Asi najsilnejšia scéna pre mňa (okrem konca) bola pre mňa asi tá, kde Teddy Daniels začne plakať v rybníku. Vynikajúce prekvapenie, s oveľa menšou reklamou ako megahit Avatar a pod., no film ponúkol ďaleko viac. Skvelé !!! 5***** a 92,922 % ()

Napospas

Spoiler alert: jsem jediný, komu došlo, že mu vymazali mozek tak důkladně, že šel dobrovolně sám na lobotomii? Tedy že ty pokusy, co dělali na lidech skutečně fungují a on, který mohl něco změnit, se nechal ukaceat a ufetovat, že někoho zabil.. . A myslím to ze srandy jenom napůl, schválně se na to podívám ještě jednou a budu hledat důkazy pro mou teorii :) ()

NGP

Toto je snad poprvé, co mě bavil film i potom, co jsem přečetla (náhodou!) spoiler. Myslím, že o to to bylo zajímavější, ale možná kdybych nevěděla hlavní rozuzlení děje, tak bych dala plný počet. Kdo ví. Rozhodně ten film ale stojí za shlédnutí, protože zážitek ze snímku je obrovský. Možná né tolik tím, že nevíte co čekat, ale hlavně to má skvělou atmosféru "prokletýho ostrova". Působilo to hrozně moc realisticky. Za zmínku také stojí hudba, která upoutá pozornost, ale podle mě skvěle ladí k celkové atmosféře. Bezva, užila jsem si to. ()

FilmWave

Tajemné je to jak hrad v Karpatech, ale není to ani napínavé, ani strašidelné, spíš velmi nudné. Trochu to vypadá, jakoby Scorsese natáčel Cagův "Wicker Man" a chtěl z toho udělat další "Shining" - bez úspěchu. Jediným lákadlem tak zůstávají výprava a dobrý DiCaprio. ()

NikaLango

Trochu ohrané téma, ale dobře zpracované. V některých chvílích mi svou atmosférou připomínal hru Riven, což považuji za velký kompliment. Udrží člověka napjatého a přitom neztrácí nic na samotném ději. ()

IvcaG

Úžasné, propracované dílo. Jeden z nejlepších thrillerů ktery jsem viděla. Jelikož mam Leonarda stále spojeného s Titanikem, moc se mi na tento film koukat nechtěla a neudělat to by byla velká chyba. 90 - 100% ()

Puol

Pán režisér opäť raz potešil. Neuveritelne dusná atmosféra, prekvapivý záver, zopár efektných trikov i osvedčená spolupráca s Leonardom Di Capriom spolu tvoria vínimočný i keď patričné depresívny a hnusne chladný filmový zážitok. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013