Takový elasťáky neměl ani Spiderman.  Rick Riker je školní outsider. Jednou ho však kousne geneticky upravená vážka a Rick získá nadlidské schopnosti jako neuvěřitelnou sílu a pancéřovou kůži. Rick se rozhodne, že využije svých nově nabitých sil pro konání dobra a stane se maskovaným bojovníkem proti zlu známým jako "Vážka". V cestě jeho osudu však stojí padouch jménem Lou Landers. Poté, co se mu nezdaří experiment, získá Lou schopnost krást lidem jejich životní sílu a v podlém hledání nesmrtelnosti se stane superpadouchem "Přesýpací Hodiny". S nepředstavitelnou silou, neuvěřitelnou rychlostí a strašně nepohodlnými punčochami bude Vážka schopen zastavit písky Přesýpacích Hodin a zachránit svět? A co víc, přestaneme se vůbec smát, abychom si toho všimli? Parodie na filmy o superhrdinech, od Spidermana, Batmana až po Fantastickou čtyřku, vás dostane. (oficiální text distributora)

WolfR

Superhrdina je další tuctová parodie. Lavinu s parodiemi odstartovaly filmy Scary Movie, které byli ještě slušné, ale ty ostatní parodie už jsou katastrofa. Superhrdina není jiný. Sází opět na stokrát ohraný fekální humor a už to není moc vtipné. Navíc je plný trapných, nevkusných scének. Sice se občas mihne dobrý fór či scéna, ale to je ojedinělé. Co musím pochválit, je opět menší role pro Leslieho Nielsena, ale zároveň doufám, že je to jeho poslední role v parodii. 2 hvězdy. ()

Mol

Po hodně nepovedeném A Date Movie je Superhero blýskáním na lepší časy. Neříkám že je to něco extra, ale bavil jsem se dobře. ()

Aquarius

V čom vidím zásadný rozdiel medzi súčasnými paródiami a tzv. paródiami zlatého veku (Naked Gun, Hot Shots): Jedna vec je podobná: niekto povie niečo divné (humorné) a ten druhý sa na chvíľu zarazí a vystrúha udivený výraz. Diváci lulz. Úroveň humoru v týchto "prúpovídkách" je väčšinou až prekvapivo podobná. Prečo sa teda v prvom prípade zasmejeme a v druhom už nie? Rýchlejší strih. Zatiaľčo v starších paródiách vidíme ako vtipnú vetu tak aj zmätenú reakciu V RÁMCI JEDNÉHO ZÁBERU, v súčasných paródiách je strih a reakcia poslucháča má samostatný záber. Teda zatiaľčo v prvom prípade sa vtip odohrá akoby mimochodom a akcia pokračuje ďalej, v druhom prípade je divák vďaka samostatnému strihu akoby NÚTENÝ sa zasmiať a tempo je paradoxne napriek rýchlejšiemu strihu pomalšie. V Superhero Movie mi prišli tieto vtipy veľmi podobné napr. Bláznivým Strelám, kde bol tento model častokrát úspešne použitý, a aj som sa zasmial, ale keď hneď nasledoval záber na zmäteného poslucháča tak mi smiech zamrzol v krku a už mi to vtipné neprišlo. Tvrdím teda že trend rýchlejšieho strihu v tomto prípade kazí vtip. ()

Radiq odpad!

Naprosto zbytečnej film, ve kterým: 1) každej fór dopředu odhadnete, 2) dopředu odhadnete, že se tomu nebudete smát, 3) zjistíte, že máte pravdu, 4) to vás nasere, 5) uvědomíte si, jak je to trapný a konečně 6) jdete si rači ochromit všechny smysly nějakou látkou, která vám zaručí, že z toho filma už neuvidíte ani kousíček. Pane bože! Prdící vtípky, vtípky o buznách, všechny typy vtípků, který nejsou vtipný! To už ti kreténi američtí neumí vymyslet nic lepšího? A když už, tak pořádně - o věrohodnosti těch prdů by se dalo dlouho polemizovat (jak kdyby to někdo dělal pusou). Navíc hlavní hrdina (superhrdina) dělal ty svoje parodický ksichty tak dementně, že kdyby držel kamennou tvář, tak udělá líp... A Leslie Nielsen, jak už je zvykem, opět zklamal (kromě scény na hřbitově). ()

otík

Není možné, aby parodie, která se striktně drží dějové linie Spider-Mana a přitom paruduje filmy jako Sexbomba od vedle, Superman, Batman, X-Men,Fantastická čtyřka a mnoho dalších, dopadla kdoví jak dobře. Jenže na rozdíl od mnoha trapných a nechutných parodií plozených v dnešních vymydlených hlavách hollywoodských maniaků je tahle parodie místy opravdu vtipná a jestliže člověk několikrát vybouchne smíchy, aspoň trochu tento filmový štěk musí fungovat. Škoda jen zbytečných uprděných a jiných trapných scén, našlápnuto jistě bylo správným směrem. ()

dr.fish

Časy dokonalých parodií jsou dávno pryč, zůstává paběrkování. No a v tom pustém světě je každá smysluplná parodie zázrakem. Tahle je průměrná, nic víc, nic míň. 60% ()

URBAN

Mám rád millý Scary Movie humor , ale člověk se všeho přejí . Pokud vím existuje lepší " parodie " na superhrdiny (Kick Ass) a tadyta to vůbec nezvládá . Najde se pár vtipů , ale jsou tuctové a suché . Na odlehčení chvíle dobře , ale jedině s prázdnou hlavou . ( 19:6.14/MAC ) ()

Kjůkíí

Tohle je vážně propadák všech parodií. Zvykli jsme si, že parodie jsou postavené na hlavu, ale zelený orangutan, který si hraje na něco mezi supermanem a spidermanem? Je to na posouzení všech. Proto nerad hodnotím takovéto filmy, není na tom co hodnotit -> dělat to nebudu. Hrůůza, vážně:) ()

Kubrickon odpad!

Nemám nič proti dobrej paródii, ale toto bol výsmech komediálneho žánru, kt. sa schováva pod relatívne úspešnú značku SCARY MOVIE. Burton a Nolan asi krútia hlavou ako zprznili Batmana!!! Nesympatický hlavný hrdina, trapný scenár - z toho nemohlo vyjsť nič iné ako ďaľšia podradná paródia ako stvorená pre pondelňajší večer na Markíze. ()

chelseaman22

"To je zdravě vykašlaná krev. " :-D K tomu není, co dodat. Rozhodně jsem toho názoru, že Suprhrdina přináší něco nového. Nové hlášky, zábavnější, než Scary Movie. 65% ()

Doudis19

Spíše než většina uživatelů, kteří Suprhrdinu řadí do sorty snímků jako Děsnej doják nebo Tohle je Sparta!, bych ho řadil k absurdním parodiím Abrahamse z dob největší formy. Je pravda, že trapností se ve filmu vyskytne dost, ale i množství kvalitiních fórů je značné. Dokonce jich je pár s až kultovním potenciálem. Proto se přikláním k názoru, že je Suprhrdina objetí předsudků a možná i hodnocení bez shlédnutí. ()

Estrellita

Jedna z dobrých parodií, lehká a relativně inteligentní, která hranici trapnosti překročila jenom párkrát. Člověk se přiblble hihňal téměř po celou dobu filmu a toto hihňání občas přerostlo až v opravdový smích, což u parodií tohoto druhu zrovna nevídám. Fekálního nebo nechutného humoru tam zas tak moc nebylo, naopak několik trefných a nezapomenutelných scén a hlavně Leslie Nielsen, který do parodií prostě sedí jako prdel na hrnec. 70% ()

Mrkvič

Chvílemi jsem byl překvapen, jak si při takovém tématu dokáže film udržet docela slušnou úroveň. Hodně to připomínalo staré Bláznivé střely, ale pak přišla scéna, kde se parodovali X-mani, a všechno bylo v háji. Takové probuzení, že sleduju další trapnou komedii, kde jen strkají známé věci na scénu. Hlavní hrdina hází udivený pohled každou minutu, jeho vyvolenou občas nerozeznáte od dalších blondýnek, co hrají v pozadí, a záporák je tam jen z povinosti, sám snad nemá jediný vtípek. Chjo. ()

ecceHOMMO

Jedna z tých lepších paródií.....a to hlavne v prvej polovici filmu, v ktorej som sa celkom pobavil.....tá druhá polovica však už sklzla do klasických vôd gýču a trapností a vtipné scénky začali byť okukané a hlúpe čo bolo presným opakom prvých 35 minút. Čo je škoda pretože to malo nábeh na slušné hodnotenie......medzi **/*** ()

DaUr

Místy vtipné, ale potenciálně nevyužité a často silně trapné. V rámci žánru silnější průměr, jako celek 25%. ()

Suprhackerství

Suprhackerství

09.01.2009

Dovolím si volným překladem citovat z diskuzního příspěvku anonymního autora na nejmenovaném serveru: “Hackeři jsou odpadlíci mimo skutečný život, bez práce a zálib, s nízkou sociální inteligencí.… (více)