Tajemství Pravdy

• USA Legend of the Seeker (více)
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack (více)

Série(2) / Epizody(44)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiální text distributora)

Jeremiah

Hodnotím po shlédnutí první řady a jako člověk "nepolíbený" předlohou T.Goodkinda. A víte, že ano ...? Ano, tenhle seriál mne zaujal, a to především krásnou přírodou a zajímavým námětem. Navíc, když se tam ještě objevují tak půvabné "Zpovědnice", jakou bezesporu B.Regan je, potom nemohu hodnotit jinak než jak jsem hodnotil. Mimochodem, všimli jste si pánové dekoltu "Zpovědnice" ? Teda nevím, jestli bych v tomhle coural po lese. Dějově pestré, herecky slušné ... proč né - líbilo. ()

Vaiollet

Hodnotím jen pilot, protože i když ten byl velice povedený, vtipný a napínavý, nějak mě to nedonutilo podívat se na další díly. Třeba to jednou napravím. EDIT: Částečně napraveno. Dokázala jsem skoro dokoukat první sérii. Přesto hodnocení nechám. Postavy jsou sympatické (jak jsem zjistila mnohem lepší než v knížce), ale přesto mě to nějak nechytlo. Styl příběhů jednotlivých dílů byl podobný jako v Merlinovi, ale tam jsem to milovala, tady mě to občas štvalo. A prostě mi to nějak nepřirostlo k smrti. Možná to jednou (jednou) dokoukám. ()

sirien

Béčková fantasy velmi diskutabilní kvality (hard core fandom na ní nedá dopustit, my ostatní jsme někde mezi "rozpačití" až po "otevřeně se vysmívající") od béčkového autora diskutabilního nadání a naprosto super-shitovýho lidskýho charakteru, přenesená na plátno v ořezané a zhollywoodštěné podobě. Vlastně to nakonec dopadlo ještě docela dobře, původně sem čekal úplnou katastrofu. ()

Raziel_cz

Tenhle seriál zajisté má své mouchy, ale nemůžu si pomoct a od prvního dílu na něm strašně ujíždím. První řada je parádní. Ve druhé se tvůrci trochu víc rozjeli a možná by nebylo špatné zkrátit jim řetěz, protože se vezou na klasické vlně dvojka musí být větší a epičtější, nicméně návrat Darkena Rahla potěší a kdyby vystříhali půlku záběrů na hlavního hrdinu, v nichž provádí nejrůznější možné i nemožné útoky mečem ze skoku, bylo by to jen dobře. Navíc finále trochu zklamalo, protože mu poněkud utekla ona epičnost závěru první řady. Takže první série za pět hvězd, druhá spíš za čtyři, ale titul nejlepšího fantasy seriálu se Seekerovi upřít stejně nedá. Už jen svým tíhnutím k heroic fantasy. ()

Ben Nevis

Není to žádná seriálová bomba a určitě by mu prospělo víc se držet předlohy, jako to udělali v Game of Thrones. Nesnažit se dělat uzavřené epizody, ale víc roztáhnout děj. Máme tu však sympatickou trojicí herců a doufám, že Bridget Regan ještě někde uvidím. ()

Narayan

S mozkem v hlavě nekoukatelný, bez něj pořád dost velký utrpení. Xena i Hercules se otáčejí v hrobě. To sice nebyly kvalitativně o nic lepší záležitosti, ale aspoň se nebrali tak strašně vážně. ()

cogi

1. serie - tři hvězdičky .. námět a příběh .. klasický fantasy, až moc se od ostatních neliší. Prostě padouch a nějaký vyvolený, který ho má zabít. a celé je to umístěné do fantasy světa. Na druhou stranu musím pochválit výběr herců (z Bridgeta Regana nemůžu spustit oči ještě teď :-) .. ale chválit určitě hlavně herecké výkony. V dílu, kde měl seeker a zpovědnice dvojníky díky kouzelném zrcadlu jsem opravdu moc pobavila a když se k tomu přidal dvojník kouzelníka, tak to už jsem praskala smíchy. Co se týká průběhu série, sice se tam pomalu vyvíjí děj, ale osobně bych uvítala větší šplapání seekera padouchovi na paty. Hodnocení se možná změní po shlédnutí druhé serie. ()

iNKa 1104

Kdysi jsem si coby dítě vymýšlela příběhy o klukovi - Petrovi, který se proputovával zákoutími hradů a jeskyň, hledal cesty, rozlouskával záhady a potýkal se s nástrahami... Tahle sága dokazuje, že ve světě cest a dobrodružství >fantasy< jsem zřejmě nebyla sama ;) ()

sarkareifova

Nejlepší seriál o magickém světě. Skvělé herecké obsazení a i efekty, když Zeddicus Zu´l Zorander používá magii. Nechybí ani zakázané láska mezi hledačem Richardem a Matkou Zpovědnicí Kahlan. Děj je velice poutavý a když jednou se sledováním začnete nedokážete přestat. Pak přijde poslední série řikátesi proč ještě není další. Moje nejoblíbenější postava je Zeddicus Zu´l Zorander, šílený čaroděj prvního řádu, který si nahý povídá se slepicí, která se jmenuje Clara. 5 hvězdiček na ohodnocení ani nestačí. ()

papaguy

Celkem příjemný fantasy seriál rodinného typu, ve kterém dobro bojuje se zlem o svobodu a vůbec. Styl vyprávění i hraní je spíš pohádkový, střídaný akcí a dramatičtějšími fantasy prvky. Kouzla se vyloženě povedla. Pokud se nenecháte odradit prvními dvěma twajlajtoidními pilotními díly, dá se to celkem užít (nezapomene-li při tom divák na věkovou kategorii, pro kterou je seriál určen). Špetku uvěřitelnosti zápasů si tvůrci zajišťují rychlým střihem a zpomalovačkami. Koukatelně hraje potrhlý čaroděj Zedd. Hlavní záporák, mocný temný mág Darken Rahl, má vizáž vyžilého floutka a není vůbec děsivý. Zpovědnice Bridget Regan si mohla v Pátračovi vyzkoušet - podobně jako Kristen Stewart v Twighlightu - celou plejádu zamilovaných pohledů plaché laně. Hned pak popadne dýku a šmik šmik záporáky. Případně nejdřív šmik šmik a potom oddaný pohled: "Opět jsi mi zachránil život, Richarde!" Kolikrátpak to ještě v seriálu zazní? :-) Jediné, co by snad mohlo úzkostnou matku odradit od toho, aby nechala své ratolesti koukat, je sem tam nějaká ta krev, nějaké to mučeníčko ve stylu S/M. Takže tyhle epizody doporučuji dětem odfiltrovat. Některé díly jsou ale celkem povedené, ba i vtipné... ()

Brady

Celkem kvalitní seriál, který se však nemůže s knihou srovnávat. Přesto se mi zpracování velmi líbí, a to včetně třech hlavních rolí, jež hrají sice ne moc známí herci, ale dostatečně kvalitně. Po devátém dílu musím uznat, že některé odlišnosti od knihy jsou příliš markantní a spíše ději seriálu ubližují, než aby jej zlepšily. Konkrétně devátý díl je ale, i s odlišnostmi od předlohy, možná i lepší než v knize. Jako fanoušek Goodkinda jsem byl několikrát značně rozladěn, ale i tak je celková kvalita seriálu velmi dobrá. Nothing is ever easy! :-) ()

Luckyman

Mne sa to veľmi páči a som rád, že to konečne niekto sfilmoval. Pôvodne som síce počul o filme, ale aj seriál sa dá. Okrem prvého dvojdielu, ktorý ide s knihou zvyšok seriálu už nejde až tak s knihou a je tam veľa detailov, na ktoré sa akosi nezamerali a spočiatku ma to dosť rozčuľovalo, ale na neoficiálnej českej stránke je aj vyjadrenie autorov (a súhlasil s tým aj Terry Goodkind), že majú taký voľnejší štýl a niekde to bude ako v knihe a niekde nie. Akurát som pozrel piaty diel a bol skvelý.Hoci by som bol rád, keby sa to predsa aspoň ako tak držalo knihy, ale na druhej strane to nie je zase úplne od témy. Len som zvedavý koľko sérii chcú urobiť, lebo kníh je 22, čo je 11 sérií. ()

Hejsa

Rozhovor s Richardem Síkrem Cyphrem pro plátek Fantasy Bullshit: Ričrde, vy se umíte pěkně ohánět mečem, jen co je pravda, kde se to ve Vás vzalo? Richard: Jako mladej kluk jsem si s ním trošku hrál, ale hlavní zlom nastal,když mi řekli, že jsem Síkr, pak se to ve mě probudilo a bylo to. Fascinující, co byste nám pověděl o vašich nejbližších společnících? Mno, tak Zedd kouzlí profi-ligu, s ním je to na cestách vždycky bezpečnější a Kejlýn, to je taková naše Máma Zodpovědnice, davá na nás pozor a my ji za to máme rádi! Všiml jsem si, že to mezi Vámi velice jiskří…( …skáče do řeči ) Vím na co narážíte, ale víte jak to je… ona má takovou tu věc, jak se to jmenuje….jo,vim.. opar…takže jak jí políbím, chytnu to taky a je šmytec, seriál skončí! Nemilé. Zkuste povědět pár slov o Vašich nepřátelích. No jistě! DaHarnští, jsou všude rozlezlí jak švábi, bravurní šermíři, ale když na ně vybalim svoje zpomalovačky, tak to se pak dějou věci pane redaktor!!! Všimli jsme si. A co Dark Rahl? No to je živoucí arcidémon, hotovej SATAN, jak ten je zlej a krutej,lepší nevědět.. Úplně mi běhá mráz po zádech. Závěrem snad jestli chcete něco sdělit našim čtenářům. Tak doufám,že se Vám to líbí a věříme, že tenhle seriálovej diamant ještě vybrousíme. Taky doufáme, že s tou bižuteríí něco svedete…. ()

Forty-

Prijemne fantasy z krasneho prostredia. Trocha unatahovane, momentalne vysielaju druhu seriu a davam 4*. Uvidime, ci to neprepisknu a ako to cele skonci. Edit : No a uz to skoncilo. Musel som ubrat hviezdicku, lebo druha seria bola o 2 ligy horsia - a ten koniec, tak to bol iny trapas! ()

Shakaar

Spojte si Xenu a Herkula, přidejte lepší herecké výkony a sem tam i scénář a máte Seekera. Seriál je v rámci žánru a cílové skupiny v pohodě. Nevím jaká byla předloha, ale rozhodně od toho nečekejte GoT či LOTRa. Na druhé straně herci a jejich postavy vyloženě protivné či špatně zahrané nejsou. Seriál je bohužel dějově nevyrovnaný. Základní zápletka v první řadě byla sice tuctová, ale dávala možnost se divákovi zorientovat v ději. Druhá řada ačkoliv začala nadějně, vytvoření hned několika podzápletek (aka záporáků), které měli za následek nespočet dějových zvratů, což způsobilo v seriálu solidní chaos. Korunu nasadili tvůrci na konci seriálu, kdy "resetovacím tlačítkem" vytvořili hned dvě nové reality. Nejsem si jistý zda to tvůrci udělali z důvodu strachu o zrušení, nebo se rozhodli poněkud zrychlit běh událostí, aby nějak zakončili všechny dějové linie, v konečném důsledku to seriálu strašně uškodilo. Přesto ne vše v druhé řadě bylo špatné, příjemné překvapení byla postava Cary, nebyla pouhou "eye candy" a svým způsobem její postava prošla daleko větším vývojem za jednu řadu, než Kahnen či Richard se Zeddem. Je škoda že resetovacím tlačítkem tuto postavu prakticky zabili. Ostatně podobných nelogických kroků tam bylo nespočet. Seriál po druhé serii zrušili a asi po právu. Sem tam se ale k seriálu jako k odpočinkové podívané vracím. Nic jiného to totiž bohužel není, což je trochu škoda. ()

Kingi

Ten příběh není úplně k zahození, ale zpracování, to už je jiná věc. Je to jedno klišé za druhým, samé moudro a spousta matrixových scén. Několikrát jsem nadával, když navodili dobrou atmosféru, odpovídající ději, když v tom najednou dokonale debilní střih -_- Sposta věcí se omýlá pořád dokola, jakoby nestačilo, že už to i tak mají plné samých klišé. Přes to všechno, jak jsem původně řekl, příběh dokáže zaujmout. Sice na sebe díly skoro nenavazují ( dokonce se mi stalo, že jsem přeskočil jeden díl a zjistil jsem to až v druhé sérii ), ale i tak se to dá zhlédnout. Každopádně <3 Bridget Regan <3 je parádní, ale moji nejoblíbenější postavou je Cara. ()

Belieber

Knížky jsem nečetla, ale od kámošky vím, že jsou uplně o ničem jiném, ale to nijak nerozvrací mé hodnocení, páč to bývá snad u všeho, co je nafilmované na motivy knížek. Richard Cypher je prostě můj hrdina, Kahlan krásná hrdinka se skvělými schopnostmi a Cara supercool ženská, která nejvíc válí a stírá, kdykoliv je zrovna na scéně, no a pak jde na řadu Zedd se svýma kouzlama. Příběh je pěkný i celkem poutavý a objevuje se v něm spoustu fajn nápadů, jak z hlavního úkolu Hledače na chvíli odskočit, dokud nepřijde konec dílu a opět se k němu nevrátí, ale říkám, ty nápady jsou fajn. Je to můj nejoblíbenější seriál, ale stejně jsem jednu * musela ubrat a to za ty matrixový scény, za 15. díl 2. série a za to, že všechno, co bylo ztraceno navěky, se po 600, 400 letech, po tisíciletí, znovu objevilo a Hledačova skupinka na to samozřejmě nějakým způsobem narazila, ale pak to stejně někde nechala, i když to mě spíš vždycky jen pobavilo a tak nějak neutrálně jsem nad tím pokrucovala hlavou. Ale i přes to mi Legend of the Seeker vlezlo do srdce (a néé vůbec tam nevlezl hlavně Richard a jeho sexy tělo, pohled a účes) a stále musím nadávat, proč nenatočili 3. sérii. ()

Trifi

Mezi slepými jednooký králem... Seeker rozhodně není bezvadný, přesto je to však pro fanouška fantasy (a čestného obyvatele Středozemě jako já... :) ) něco jako dvoulitrovka Pepsi po týdenním bloudění pouští... Zkrátka a dobře, v záplavě všech těch telenovel a ´už pomalu nevíme jak někoho zabít ale vy to furt hltáte´ kriminálek je to vlastně jediný fantasy vor, kterého se dá chytnout... Předlohu jsem nečetla, tudíž jsem nebyla zatížená zbytečnými předsudky, a i přes slabší momenty (zbytečné dějové linie) je to především naprosto fungující svět s propracovanou mytologií. Celkově povedenému castingu kraluje Bridget Regan, která je jako zpovědnice Kahlan prostě neskutečná. Další velké plus je Craig Parker, který hlavně díky geniálně ´klidnému a rozvážnému´ pojetí vystřihl jednoho z nejlepších a nejcharismatičtějších záporáků co znám. No a samozřejmě Nový Zéland, to musí být nejen pro Prstenofily doslova doping pro oči. Opravdu obrovská škoda, že tvůrci občas sklouzli ke "Xenovské" epizodní teen-zábavě, možná právě to stálo za diváckým odklonem a rozhodnutí ABC ukončit seriál. Tento svět si zasloužil víc než 44 dílů a hlavně: fanoušci si zasloužili tento svět. I přes své mouchy to bylo skvěle fungující fantasy-universum a žádná alternativa není na obzoru... ()

Jaxx84

Tak nějak jsem si vždycky půvabnou Kahlan a lehce šíleného Zeda představoval... Ale ani to nemůže zachránit přímo hříšné zmrvení děje jinak skvělého románu. Po úvodním dvojdílu dávám, středně zklamán, zatím neoficiální 2*. ()

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (více)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (více)