Tajemství Pravdy

• USA Legend of the Seeker (více)
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack (více)

Série(2) / Epizody(44)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiální text distributora)

Paxxx.cz

Pilot se mi docela líbil a to především díky sympatické Bridget Reganové, která je skutečně ozdobou tohoto seriálu. Příběh vypadá docela zajímavě takže si určitě nenechám ujít i další díly. ()

mysiak

Po prvom dvojdieli..je to priemerné, niekto si napozeral ako to chodí vo fantasy, komiksoch skombinoval..nie úplne tak ako by si to divák žiadal..a je tu Legenda o Pátračovi (ku ktorej som vymyslel slovenský názov)...uvidíme, nezatracujem tento seriál ()

Wysch

A já to nevzdám. Prozatím jsem po šesti epizodách z první série, a co na tom, že jsem těch šest epizod stáhnul a zkouknul během jedný noci. Pořád jsem totiž doufal, že se to rozjede, a bude to supr kůůl... a vono se to trošku uzluje. Co mi vadí: Epizodičnost. Příběh je jasně danej a každá epizoda by měla jít za ním, ale jako by ten hlavní příběh byl utlučenej řádovou epizodičností celýho seriálu - prostě vím, že tam ten příběh někde je, ale pořád se ztrácí pod nánosem naprosto zbytečných výlevů během jednoho dílu. Takže prostě jen vím, že Richard musí zabít Darken Rahla, a že to tak nejspíš skončí, nebo to to skončí jeho neúspěchem, to je fuk. A taky vím, že Zedd a Kahlan mu budou pomáhat. Ale já to nevzdám, pač prostě prej je to od druhý řady řádově lepší, a protože taky vím, že s Xenou má tahle legenda společnej nejen Novej Zéland, ale i Michaela Hursta a produkční duo. Jo a taky Joxera! To je jasný. P.S. Bridget Regan má pěknej výstřih. ()

Pirkaf

Hodnocení po dvou dílech: Slabé herecké obsazení (díky čaroději vypadajícímu jako šílený vědec z Návratu do budoucnosti to celé působí poněkud jako parodie), chatrný scénář s mnoha nelogičnostmi a ubohé efekty nedosahující ani úroveň Hercula. Od Raimiho jsem čekal víc. UPDATE: Po třetím dílu: Opravdu ten seriál ještě někdo bere vážně? Ted Raimi coby prodavač map mě dorazil. Pár scén dobrých pro zasmání, ale jinak se bojím, že další díl už nezvládnu.. UPDATE2: Tak jsem dal 4. díl a ze všeho nejlepší byl fireball vypálenej Zedem, kterej zlikvidoval Seekerova pouta a ještě stačil spálit prdel zbrojnošovi. Jinak další snůška směšných scén a ubohých dialogů. Na další díl už si fakt nevěřím, ale jeden nikdy neví. Ještě bych rád dodal pro ty, co se tu otírají o Xenu a Hercula, že tento seriál nesahá Xeně ani po paty a Herculovi ani po kolena. ()

Naslund

Cílovou skupinou seriálu jsou jednoznačně nadržení puberťáci bez mozku, ale to nebrání nám ostatním, abychom se u něj pobavili. Prvních 17 dílů je úplné utrpení. Není tam absolutně žádná logika... jak v chování postav, tak v reáliích světa a dodržování toho, co už bylo řečeno. Seeker se se svou družinou bezcílně potulují po kraji, občas pomáhají, a když by se měli začít nudit, okamžitě je napadne náhodná skupina zlých vojáků. V druhé sérii pak tuto skupinu vojáků občas vystřídá skupina zahalených děvčat se zaostřenýma trojúhelníkama. S mapou světa si očividně autor nedělal žádné starosti, protože pro kohokoli se zlými úmysly platí pravidlo, že Seeker je od něj 5 minut daleko, přestože to je na druhém konci světa. Zato pro Seekera platí, že když se někam chce dostat, zabere mu to celou sérii. No hnoje bych už nakydal dost, tak teď, proč se na to dívat. Ač je to tak blbé, že by autora měli poslat opakovat první třídu, občas jsou tam dobré vtipy, hlavní postavy jsou dost sympatické a závěry sérií už mají i svou kvalitu. Já osobně celou dobu fandil hlavnímu záporákovi. Nevím, proč by jeho představa světa měla být špatná, a tak jsem s ním i docela sympatizoval. ()

ABLABLABLA

Na tento seriál jsem narazila náhodou díky jednomu videu na youtube. Po prvním pilotním díle mě úplně strhl a přímo jsem se do něj zamilovala. Potom už to šlo rychle. První série odkoukaná za 5 dnů. Děj šel tak rychle kupředu a byl skvěle vymyšlený, že jste se opravdu nemohli nudit. Všechny postavy (a samozřejmě herci, kteří je ztvárňují) jsou bezchybní. Já si užívala i vedlejší linie příběhu, ty propletené vztahy, odbočky, komplikace. Rychle jsem přešla na druhou řadu, kde se objevila nová postava Cara a ta mě dostala. Obdivovala jsem její "smysl pro humor" a vůbec její povahu a charakter. Rozhodně jsem se ani jednou u seriálu nenudila, ale přišlo mi, že konec přišel moc rychle a taky možná, že zůstal otevřený, ovšem, jak jsem se dočetla, třetí řada už se neplánuje, což je na jednu stranu škoda, protože já bych se na ni ráda dívala, ale na druhou stranu možná, že je to tak lepší. Už jsem viděla spoustu seriálů, které se kvůli nekončícím řadám začaly stávat nudnými. Ovšem u Legend of the Seeker se mi to nemůže stát, protože tyto dvě naprosto napínavé a skvělé řady se skvělými herci (největší obdiv má Craig Horner,Bruce Spence a Tabrett Bethell) jsou tak akorát a budu na ně vzpomínat s obdivem a úžasem. ()

Falconica

Zatim jsem jen u pilotu, ale tihle dokonalí hrdinové, co dělaj strašně efektivní činy uplně zbytečně(ano, narážim na tu podělanou knížku:-D), mě mírně s...štvou. Třeba vydržim víc než tři díly. Ale docela bych ocenila, kdyby každý pátý slovo ve scénáři nebylo "seeker":-P Nic originálního na tom neni, nenechte se zmást popisem v obsahu:-D Je to trošku kýč. Radši bych nějakou temnou fantasy plnou hajzlíků, intrik a ještě větších hajzlíků, ale dám tomu šanci. Jelikož Hra o trůny dočasně došla a o ničem dalším nevim. ()

Dexter1

Mám rád fantasy, ale toto ma nedokázalo zaujať tak, aby som to bol schopný dopozerať. Stále som mal pocit, že pozerám nejakého Herkulesa s Kevinom Sorbom. A žiadna neskutočná brutalita tam nebola, ako sa písalo v obsahu, že by tam mal byť( aspoň v prvých 3 dieloch). ()

Gereth

Adekvátní nástupce Xeny a Herkula. Předvídatelný děj, nedotažená logika, nevěrohodné kostýmy, spousta krásných žen s hlubokými výstřihy, plné hrsti obyčejných řadových zlých vojáků házených pod meč hlavního hrdiny(Který se často chová jako idiot). Přesně jak se na teenagerovskou fantasy sluší a patří. Díky překrásné přírodě, vkusně vybrané hudbě a hezky využitým zpomalovačkám při soubojích se na to ale docela příjemně kouká. Taková odreagovačka na vypuštění páry, když není zrovna nic jiného po ruce. PS: Goodkinda jsem "naštěstí" nečetl. Věřím, že jeho čtenářští fanoušci musí být právem pořádně naštvaní. // Nejoblibenější postava: Darken Rahl // 60% ()

Skleena

Jasně, na jednu stranu je to jen mix Herkula, Xeny a Spartaka v novém kabátku (i když mnohdy se stejně lacinými efekty) - ale na stranu druhou je nutno uznat, že právě ze Spartaka si to bere poměrně zdařilé zpracování soubojů. Navíc čert vem hlavního hrdinu, když se v bitevní vřavě se dvěma dýkami/agiely v ruce pohybují napříč celým seriálem takový dvě krásný rakety... Koukat se na to dá a pro fanouška žánru fantasy by se to skoro dalo označit i za povinnost... pro ty ostatní je nutno přiznat, že některé díly mají zoufale plytký (a s celkovou dějovou linií nesouvisející) děj, a že ty dvě série, které se podařilo natočit, než se celý počin stopnul, jsou tak akorát. Ale třeba je to předzvěst toho, že čistokrevnému fantasy žánru ještě neodzvonilo. A to je dobře. ()

Dannysek4U

Bohuzel, je to tak. Uroven prvniho dvojdilu skutecne neni normou a serial se pomalu zvrhava do konvencni, ne moc zajimavy a za malej peniz natoceny podivany, ktera hrozi transformaci do poslednich sezon Herkula. Presto se ale sem tam jeste mihne docela zajimavej napad a hlavne bojovy sekvence jsou diky zpomalovackam pomerne atraktivni na koukani. A exteriery, pokud se tam teda zrovna nemihne nejakej papundeklovej stromek, taky nejsou k zahozeni. No uvidime, ale optimismus ve mne zrovna nebouri. ()

Sammya

Nudný a pomalý začátek, ale postupem času se to slušně rozjelo. Celkem jsem se do toho zažrala, i když děsně nadávám na nelogičnost a na to, že prostě pořád nemůžou být spolu :D Teď jsem na začátku druhé série a musím říct, že docela přitrvdili, co se týče stříkanců krve a pod. ()

DarkDemon

Fantasy to je moje - bohužel pokud chci kvalitní zážitek poskytnou mi ho pouze knihy. U filmů i seriálů je to z 99% tragédie. Nikdo se nedrží kvalit literární předlohy, snad ani jednou se nedalo mluvit o nějakém herectví a vůbec to dopadá tak nějak zmateně navíc často i lacině. Seeker opravdu potěší asi jen dětského diváka ti dospělejší jistě moc nadšeni nebudou tedy krom pánů které oslní půvab Bridget Regan a později i Tabrett Bethell. Velký čaroděj Zed tu vypadá spíše jako pacient na útěku z léčebny a samotný Seeker mě též nedostal zrovna „kouzlem osobnosti“ tak nějak jsem si na něj po čase zvykl. Stejně mi nezbývá než zatlačit slzu nad další z řady zprzněných adaptací vynikajících knih. Tím myslím, že kdyby se víc drželi předlohy mohlo to být mnohem lepší. Stálo to za shlédnutí to rozhodně ano, ale škoda toho nevyužitého potenciálu ... 60-70% ()

Laerry

Fantasy se vším všudy, a komu se to nelíbí, tak neměl očekávat dalšího Pána prstenů jen proto, že se to odehrává ve stejných exteriérech. Na televizní seriál má slušnou kvalitu až až. Je fajn ponořit se do fantazijního světa, místo neustálého sledování různých "smrtelně vážných dramat" které jsou přijímána lépe - ale koho by pořád bavilo sledovat to, co se ve skutečnosti děje každý den? Seriál/film je především o zprostředkování zážitku, který jinak za běžných okolností nemáme možnost prožít. A kdo si myslí opak, je nudný suchar bez špetky představivosti:P ()

markuc

Tak tohle je vyslovene trapna podivana, videl jsem asi tretinu prvni serie (nehodlam to koukat dal, nebavi me to) - je to smes nudy a amaterismu (hereckeho i filmarskeho) - bez Bridget Regan bych tomu nedal ani 1*. ()

PabloFuentes

Tento seriál byl natočený na motivy knih Terryho Goodkinda Meč pravdy, i když knihami se příliš neřídil, protože jinak by z něj nemohla být taková pohádka. Občas se však najde i nějaký ten díl, který z knihy poznáte. Zbytek už je jen čirá fantazie scénáristů. Celkově můžu říct, že se jedná asi o nejzdařilejšího seriálového následníka Xeny. Přece jen natáčelo se na Novém Zélandu, naleznete zde spousty herců, kteří hráli i ve Xeně a některé epizodní zápletky, jakoby z oka vypadly těm z Princezny Bojovnice. Bohužel byly natočeny jen dvě série a to je škoda, protože tohle dílo se neustále zlepšovalo. Z hereckého obsazení bych rád vypíchl Bridget Regan v roli Kahlan, která na ni sedla dokonale a pak také Tabrett Bethell (Cara) díky níž seriál povýšil úplně na novou úroveň. ()

Mrkvič

Dal jsem pilotní dvojdíl. Od první vteřiny příšerný. Neustálé zpomalovačky, otřesné efekty, mizerní herci a spousta a spousta klišé. Ale na konci prvního dílu byl náznak, že je za seriálem silný příběh a rozsáhlá mytologie. Jenže ve druhém díle už jsem nic z předlohy necítil a když si přečtu, že je ve zbytku řady od knih velký odklon, a že druhou řadu už skoro ani nikdo nesledoval, přijde mi další zkoušení jako ztráta času. ()

Maki89

velmi tazke rozhodovanie medzi 3 a 4 hviezdickami pre tento serial... neviem totiz ako ho mam hodnotit... ak ako seriozny serial, tak je to nieco hrozne, ak to mam hodnotit ako nastupcu serialov ako Herkules a Xena, tak som velmi velmi spokojny... uz dlho som nevidel nejake dobre fantasy prepracovane do serialu, kazdopadne kazdy diel robeny ako cez kopirak z minuleho atd - po case to prestane bavit.. jedine co prvu seriu drzi nad vodou je prekrasna Bridget Regan a len kvoli nej som mal silu pozerat dalsie diely... v druhej serii to je este lepsie vdaka dvojici Bridget Regan + Tabrett Bethell - slecny su na spapanie.... carodejnik je hlaskujuci klasik, Seeker je nudny a jeho skoky zo skaly v kazdom dieli su neskutocne nudne a unavujuce... postava Darkena Rahla podla mna mala dostat trosku viac priestoru, v druhej serii zasa Keeper... neskutocne ma ale pobavil a potesil Ted Raimi ktory sa mihol v asi 3 epizodach... ked si to tak cele zhrniem je to tak na 6/10.. ale za tie prekrasne zeny co tam behaju, bojuju, vzdychaju a v tych obleckoch... no musim dat aspon 7/10 ()

Marooned17

Na tento seriál jsem narazil náhodou, o to víc jsem byl překvapen, co mi dlouho zůstávalo skryto. Po pilotním díle mě seriál okamžitě vtáhl velmi zajímavým příběhem, sympatickými postavami (Bridget Regan jako Kahlan jsem si prostě zamiloval:-), je úžasná), kamerou i místem natáčení na Novém Zélandu, který je pro fantasy jako stvořený. Netradičně jsou ztvárněny souboje. Velmi jsem byl překvapen mírou naturalistických scén násilí a mučení, v tom se seriál vymyká. Tempo v průběhu 1. série utíká velmi svižně, při některých dílech jsem pomalu přestával věřit, že z té šlamastiky, ve které se postavy ocitly se dá dostat. bohužel je tu i několik dílů "výplňových", které mě moc nesedly a několik trochu odlehčujících. Finále sezóny je naprosto boží, ale zároveň příšerně kruté, především psychologicky. Po jeho zkončení jako bych se probudil ze zlého snu. 2. série navazuje na povedenou první. 2. série si drží vysokou kvalitu předchozí, děj je stále velmi napínavý, emotivní a protkaný násilím. Jedna nová postava je výborná, škoda že občas trochu na úkor postav jiných. Série zdarně vrcholí opravdu napínavým finálem. Bohužel je vidět, že seriál je ukončený narychlo, protože konec je dost otevřený, avšak další série se již asi nikdy nedočkáme, což je velká škoda, protože to byl jediný pořádný fantasy seriál, co jsem v poslední době viděl. Pozor na zdejší obsah!, je plný spoilerů, které vám zkazí překvapení v průběhu seriálu. Seriál mě navnadil, abych si přečetl knížky. Ty jsou oproti seriálu o několik tříd výše, to ale neznamená, že je seriál špatný. Co se týče podobnosti děje buďte bez obav, děj v prvních 3 knihách, které jsou předlohou oběma zatím odvysílaným předlohám seriálu, je natolik odlišný, že si překvapení seriálem nezkazíte. Především jsou knihy ještě mnohem temnější, jenže kdyby scénáristé zobrazili to, co je v knihách, tak to by se ten seriál už asi musel dávat po 22. v noci. V knihách není tolik vedlejších příběhů, které byly pro seriál v podobě výplňových dílů vymyšleny. Trochu nechápu a tím potvrzuji názory ostatních komentujících někdy naprosto nelogické změny oproti předloze, kde naprosto vše je dobře popsáno a zdůvodněno. Třeba síly zla jsou tam mnohem mocnější, hlavní hrdinové tam nezabíjejí na potkání hordy vojáků, a Kahlan nenosí zcela nepraktické rukávy až na zem:-) (V 2. sérii už má naštěstí většinou jiné oblečení). Člověk sice bohužel asi musí při převedení na "plátno" počítat s určitými změnami a blbostí fimařů, ale zdá se, že filmaři si některé změny skutečně mohli odpustit, Goodkind jim až moc popustil uzdu. I tak si myslím, že LotS je svojí kvalitou výrazně předčí takovou Xenu, to se skoro nedá srovnávat, především díky mnohem zajímavějšímu a uvěřitelnějšímu příběhu, sympatickým hrdinům a já bych řek i chytrému míchání zábavy a napětí. Pokud máte alespoň trochu rádi fantasy, tak silně doporučuji. Prostě to musíte vidět. ()

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (více)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (více)