Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Hitman_47

Kdo uvidí Twatlight: New Moon a pomlouval jedničku... bude jedničku milovat (.. tedy... v rámci mezí dobrého a velice špatného vkusu). Ona dvojka snad ani nemá scénář. Hlavní požadavek prostě byl, aby se tam ten cygoš promenádoval co nejčastěji v trenkách. Lautner má opravdu perfektně vypracované tělo, wtz... ale to, že neumí vůbec hrát se tím nijak nekompenzuje (není to porno, že jo). A když si uvědomíte, že většinu času z 565 minutové stopáže je na plátně... tak to opravdu není dobře. Teď k ději.... eee, ten není (zajímavý poznatek: chlapci v kině na tom byly povětšinu času stejně jako já ((ano, přiznávám, že jsem na tuhle pyčovinu byl v kině)), neskutečně se nudili a usínali a vyzkoušeli snad všechno možné pozice sezení/ležení na sedačkách... kdežto slečny se rozněžňovali pokaždé, když se Lautner objevil v trenkách na plátně). Největší wtf se ovšem odehraje až v Itálii, kdy přístup "Zabijeme tě!!! .... hmm, ne, tak všechno v pohodě, sice jsme tě málem oddělali, ale to my jsme jenom takový laškovní upírci, tak jdi domů, šup šup" mne opravdu pobavil... ale zase je tam lepší a delší bitka než v Twatlightu jedničce. Edward stále čumí a pronáší nesmyslné monology, Bella je stejně blbá... prostě Twatlight, jak ho všichni známe... špatný a nelogický... vhodný pro 100% extrakt šťávy z náctek! ()

hellstruck odpad!

No.. jestli byla jednička špatná,tohle je mnohem horší,bohužel.Víc bych k tomu raději neříkala.PS:Kdo tvrdí,že Twilight NENÍ emo,tak není vyřízenej,ale zřejmě o tomto pojmu ví víc než Cival:-) ()

NinadeL

Tady se nezbývá než zeptat: "What Martha Stewart do?" Jinak nevím, co si s takovým zážitkem počít. Nechtěný smích nad smích v téměř každém záběru a větě? Ale no tak. Co a proč bylo viděno zůstává skryto, vyloženě ale doporučuju dabing. A udělat z toho tak desetiminutovej kraťas, mohla by to být i chtěná sranda... ovšem účast Dakoty je čirej podfuk. ()

Kaka odpad!

Stoprocentně jeden z nejhorších filmů (po všech stránkách) co jsem kdy viděl. Okatá technická a dramaturgická nedotaženost, díry ve scénáři, šílení herci, děj o ničem. Sledovat tenhle paskvil 125 minut byl pro mne doslova nadlidský úkol. Totálně zvrácený film bez špetky napětí, vizuální estetiky, či pořádné mytologie. Teen romantika, která se zvrhne v odvěký souboj mezi vlkodlaky a upíry. Odpadová věc a jedničce nesahá ani po kotníky. ()

Krouťák

Další ze škatulky '' zbytečná pokračování '', aneb překvapení ve formě lehkého nadprůměru pro první díl se rozplynulo jako pára nad hrncem 35%. ()

akisha

No, u tohohle se člověk fakt královsky pobaví, když chce. Oproti jedničce, kde se aspoň něco děje, se tady neděje nic a navíc i to nic je podaný tak, že se při každý scéně nebo slově musí člověk ksichtit jako by kousl do citronu a říkat si "To bolí." Nejhorší ale je, že je doslova prázdná záležitost. Hrabě Čokokula má víc upířího charisma, než tahle celá banda kvazi-upírů. Twilight je prostě hovadina, ale můžeme se u toho v budoucnu ještě pěkně zasmát. Nic jinýho nám stejně nezbyde. ()

helljahve

Z pohľadu horrorového fanúšika, ktorý od horroru čaká napätie, brutalitu..., by som mal tento film ohodnotil ako odpad. Ale hodnotím ako film, kde herci hrajú dobre, kamera pekná... Mínusy: nudný dej, dosť som sa premáhal to vydržať pozerať do konca, no a ten emo upír Parkinson (eh, Pattinson) mi trhal žily. Asi na niečom fičí :-) ()

Eddard

Filmy, jejichž příběh člověk zvládne převyprávět ve dvou nepříliš rozvitých větách vám většinou, pravda, moc nedají. Následuje trocha nepříliš úctyhodného kopání do bezbranného - Bella se řízne do prstu, což vede k sérii nepříliš jasných hlubokých dialogů mezi hlavními hrdiny ústící v tragický odchod třpytícího se Edwarda. Usoužená Bella je pak přinucena k další těžké volbě a to mezi (cituji Civala) indiánským buřtíkem Jacobem a nezvěstným upírem, které je(prozatím) vyřešeno výletem do Itálie. Den poté, co jsem film viděl si za boha nevzpomenu na jedinou pamětihodnou scénu filmu krom těch dvou akčnějších (Laurent a vlkodlaci, Voltari). Dialogy se příliš dlouho v kuse poslouchat nedají, jelikož buď nedávají smysl, nebo si v nich hrdinové dost neomaleně protiřečí. Na druhou stranu jsou hlavní představitelé hezcí a brilantně zvládají všemožné rozpolcené, nešťastné a zoufalé ksichty, což se taky počítá. Viděl jsem o hodně horší filmy, jistě, ale to nevidím jako důvod proč se Nového měsíce zastávat. 30% ()

Falko

Nechapem, co to napadlo studio dovolit natocit pokracovanie celkom nadejnej jednotky reziserom Chrisom Weitzom, ktory ma za sebou komedie PRCI, PRCI, PRCICKY (1999), JAK NA VEC (2002) alebo nevydarenu rozpravku ZLATY KOMPAS (2007). Sam som nechcel verit, ze by tato dvojka bola az taka slaba, ale zial je to tak. Neuveritelne nudna prva hodina filmu, ktora na mna posobila ako lacna televizna romanca pre teenegerov, kde su vsetci zalubeni do jedneho dievcata sa pomaly premenila na o nieco znesitelnejsiu druhu hodinu, aj ked mi je tiez zahadou, preco to trvalo tak nekonecne dlho a reziser nesiahol na noznice. Povodne som nemal v plane tuto cast vobec vidiet, ale kedze som sa dozvedel, ze sa chysta trojka, ktoru nastastie natocil upirskou tematikou skuseny reziser David Slade, ma na svedomi moj oblubeny horor 30 DNI DLOUHA NOC (2007), tak nechcel som zostat mimo, ak by nahodou trojka az moc nadväzovala na dvojku. Davam teda trojke sancu, ze snad bude omnoho lepsia... 26.06.2010 _______ Kristen Stewart - (Bella Swan) +++ Robert Pattinson - (Edward Cullen) +++ Taylor Lautner - (Jacob Black) +++ Billy Burke - (Charlie Swan) +++ Anna Kendrick - (Jessica) +++ Ashley Greene - (Alice Cullen) +++ Michael Welch - (Mike) +++ Justin Chon - (Eric) +++ Rachelle Lefevre - (Victoria) +++ Nikki Reed - (Rosalie Hale) +++ Graham Greene - (Harry Clearwater) +++ Dakota Fanning - (Jane) +++ Cameron Bright - (Alec) +++ Hudba: Alexandre Desplat +++ ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Milý deníčku, tak ti zase píšu. Nevěřil bys, co se za tu dlouho dobu, co jsem ti psala naposledy, všechno stalo. Takže nejdřív už mám 18! Och, připadám si tak stará, budu mě ještě Edward "bledší než obvykle" Cullen chtít, když jsem tak stará? Ptala jsem se ho a on říkal, že jo, takže to je žůžo. No ale představ si, na oslavě, kterou pro mě uspořádala rodina Cullenů, jsem se řízla a Edward mě musel ochránit před jeho bratrem! A pak mi ten blbec řekne, že s ním nejsem v bezpečí, takže musí odjet!!! Co budu jen dělat!!!? Křičím ze spaní, mocinky moc mě to bolí, jakože fakt moc!!! Chci ho prostě zpět!!! Ale pak jsem zjistila, že když jsem v nebezpečí, tak ho vidím! Proto jsem si pořídila zbytky z motorek, které mi Jacob (který je taky moc a moc k nakousnutí) pomáhá opravit. A normálně po čase jsem i zapomněla na Edwarda, teď miluju mocinky moc Jacoba, on je tak skvělý atlet! K nám do baráku nechodí dveřmi, ale udělá trojité salto s deseti vruty a skočí mi přímo do okna!! No on je prostě cool a navíc asi nemá žádné tričko, takže můžu pořád obdivovat jeho super nabušený svaly!!! Ale pak jsem zjistila, že je vlkodlak, panebože, já asi nemůžu mít kluka, který bude normální. Jsem tak zmatená, pořád něco cítím k upírovi, ale miluju vlka! A teď navíc zjišťuju, že Edward si myslí, že jsem mrtvá, tak se chce taky nechat zabít! Tak jsem vyjela za takovou divně bledou rodinkou (prý jako v upířím světě nějak šéfujou či co) protože u nich se musí Edward odhalit na slunci a pak ho zabijou! Naštěstí jsem mu v tom zabránila v poslední sekundě, ale chtěli ho stejně zabít!!! Normálně jsem je musela přesvědčit, že mě Eďa kousne a pak že ho nechají být. No a on mi pak řekl, že mě kousne! Jsem tak šťastná, konečně budu pravá emo upírka! No a největší pecka na konec, Edward mi řekl, že si mě chce vzít!! Ráda bych ti napsala, co bylo dál, ale zjistila jsem, že když to rozdělím do více deníků, lepé se to prodává a já budu mít zajištěnej život, takže si kup můj další deníček, tam se dozvíš, jestli mě fakt kousne!!! Tak takovéhle jsem měl pocity z tohohle veledíla… Weitz tomuto "filmu" moc nepomohl, spíš ho natočil tak krásně, že se budu přímo lahůdkově parodovat. Jednu jedinou hvězdu dávám za to, že jsem se fakt zasmál (znám už pár parodií z YouTube a podobně) a za to, že je zde Anna Kendrick. ()

castor

Podivně bledý hošan s rozervaným pohledem, který respektuje lidumilné diety, protože se do jednoho takového (jedné) zamiloval, je zpět. A vězte, je to utrpení. Dokonce i pro ty, kteří jedničku hltali. Žánr teenagerovské upíří love story mohl být slušnou zábavou, u které bych neměl až takový problém. Občas bych se mrknul, jak se cool upířím projektům pro mladé daří, ale tohle je vážně silné kafe. Jednička trhající komerční rekordy byla oddechovka (za rozpačité tři *), kterou vzhůru tahala Kristen Stewart a pár slušných nápadů. Dvojka žije a přežívá jen díky Kristen (i když taky už to není takové terno) a.. zbytek je utrpením na druhou. Bella řeší s Edwardem, kdo koho víc potřebuje, miluje, zraňuje, on se pak z čista jasna otočí na podpatku a táhne do řiti. Děvče se trápí a stejně jako zbytek osazenstva pronáší nesmyslné dialogy. Navíc do děje naskočí mladý vzpěrač Jacob, který se dokáže proměnit ve vlkodlaka, miluje Bellu a rád se promenáduje bez trička. V jednání postav aby se čert vyznal. V myšlenkách tvůrců jakbysmet. To, že musíme sledovat mizerné triky, je s ohledem na uši rvoucí dialogy tím nejmenším problémem. Každá druhá scéna má nulový dopad, nikam „děj“ neposouvá, nic nenabízí, jen se potuluje odnikud nikam svými pomalými a ukecanými kroky. Druhý díl trestuhodně postrádá pořádný začátek, prostředek i konec. Jen se tu naznačí jakýsi podivný trojúhelník (s náznakem na čtyřúhelník), przní Romeo a Julie, nudí vizuálem, nasírá mraky diváků a skopává film do propadliště dějin. A to série Twilight dosahuje nejen v knižním světě úspěchu Harryho Pottera. Třikrát fuj.. PS: Robertu Pattinsonovi bych nedal ani roli křoví ve školním představení.. otravností v mém soukromém žebříčku předčil i prkenného Haydena Christensena.. a to je co říct!! ()

Rogue

Stejně jako je porno jen pro lidi, co rádi masturbují, jsou Twilight filmy jen pro lidi, co mají rádi knihy. Účelové zboží. Nárůst wtf scén oproti prvnímu dílu oceňuju (ovládání emocí, první sundané tričko, Edward duch, říjen/listopad/prosinec, až po maturitě). Imho se s tak dementními dialogy dobrý film natočit nedá. A Pattinson otevírá pusu naprázdno jak Anny Ondra v Blackmailu. Ano, netrpěla jsem a bavilo mě to. Ano, je to dost divné. ()

Rex Mundi

Začínam sa báť, že ten mega-hype okolo Súmračnej ságy ma postupne magorí, pretože som si obzerala, ktorý z vlkodlakov je chrumkavejší. Lenže ani najšťavnatejší keksík nezmení nič na tom, že celý Twilight je postavený na žalostne jednoduchučkej a navyše dookola opakovanej schéme. Je to ako virtuálny solipsistický vesmír jednej totálne nemožnej blbky. Tento film je označený žánrami Fantasy / Horor / Romantický / Dráma, no ja som sa smiala. Často a nahlas. Plakať by nemalo zmysel ;-) ()

MMR

Nemám to rád, nebaví mě to, nelíbí se mi to. A to hlavně z těchto důvodů: Děj není takový, aby mě dokázal vtáhnout aspoň na chvíli, natož pak přes 2 hodiny. Dále pokud se upíři jeví jinak než v mém oblíbeném seriálu Buffy, pak jsem z toho nervozní (odraz upíra v zrcadle, upír na fotce apod.). Sice je to tedy slabota, ale slabší dvě hvězdy si to zaslouží. ()

Spooner odpad!

Jednička byla příšerně nudná a skoro nekonečná emo-romantika. Druhý díl je sice o trochu zábavnější, ale tím nechtěným způsobem. Film s větším počtem wtf scén byste totiž hledalo jen těžko. Edward jde dát Belle kopačky doprostřed lesa, aby jí zde nechal poté zabloudit, vlkodlaci se poznají podle toho, že nenosí trička apod. I přes těchto několik vtipných scén jsem měl ale co dělat, abych to dokoukal, protože jde stále o neskutečně blbou, naivní a natahovanou podívanou s naprosto tragickou režií a nesmyslnými dialogy. Robert Pattinson opět vypadá jak pedofil a Kristen Stewart, jindy má velká oblíbenkyně, zde vypadá, jak kdyby měla v jednom kuse menstruaci. Ale ono to asi ani jinak u takové blbé a nesympatické postavy, která se pokouší zabít a za každou větou hledá konec své existence, jinak zahrát nešlo. Největší ponížení pro všechny filmové upíry a vlkodlaky, ale nadrženým puberťačkám to ale asi stále ještě stačí.10% ()

Davies182

K uzoufání nudná romantická slaďárna, kterou z temných hlubin odpadu! zachraňuje pouze závěr, a dvě (celkem solidní) akční scény. Jinak jsem si až do dnešního dne vážně nemyslel, že některé hollywoodské produkty jsou určené opravdu jen osobám s chromozomy XX. ()

Nevada

Asi nejhorší film, co jsem zatím viděla v kině. Jednu hvězdičku dávám za pár humorných scén - byť v asi polovině případů nezamýšlených. ()

lesumir

Má to prostě svoje kouzlo. Z Belly uz neni smucka, ale kocka. Lautnerova muskulatura je obdivuhodna, Patizon je porad sympatak. ()

Molly

Přála bych si, aby triky nebyly tak lamácké, aby zrychlené pohyby upírů nevypadaly tak směšně a aby tvůrci nepovažovali diváky za úplné idioty (ten časový posun by nám bez názvů měsíců opravdu nedošel). Ze všeho nejvíc bych si ale přála střihnout jednu střihači za to, že nevystřihnul ten úděsně směšný výjev proměněné Belly (vedle mě sedící paní ho okomentovala slovy "ježišikriste"). Také koncentrace manekýnů z posilovny byla na můj vkus příliš vysoká... No jo, ale co naplat, když mě to tak bavilo? To pak jdou všechny výtky stranou. Bellino utrpení je uvěřitelné, Edwardovo sebemrskačství taktéž, Volturiovi působí správně ďábelsky... Zcela neobjektivní 3,5*. Jo, a úvodní snová scéna je prostě... snová. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání