Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Šílený mstitel barví svátek zesnulých do ruda. Pamatujete si na Michaela Myerse, který na Halloweena vyvraždil polovinu své rodiny? Nyní přichází daleko horší monstrum, které svátek zesnulých promění v jednu velkou krvavou lázeň. V roce 1982 byl mladík Chris Vale neprávem odsouzen k pobytu v ústavu pro choromyslné poté, co byly u něj v domě objeveny orgány policistů. Nyní, po deseti letech, které ho změnily k nepoznání, se rozhodl utéct a dokázat svou nevinnu. Vrací se do domu, kde vyrůstal, ale nachází zde úplně novou rodinu, právě slavící halloweenskou noc. Jak večer postupuje, Chris se stále zuřivěji snaží nalézt jakoukoliv stopu, která by ho očistila. Účastníci divoké party a policie jsou mu ale v patách, a tak se Chris rozhodne změnit své plány. Rozpoutá vlastní vražedné šílenství, které má navždy ukončit jeho zoufalství. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že po zakoupení DVD mě doslova omyla hrůza. To když jsem zjistil, že za vším stojí společnost Asylum a já byl už dopředu připravený na odpadní podívanou. Jaké bylo však mé překvapení, když naskočily závěrečné titulky. O žádnou katastrofu se totiž nejednalo a dokonce jsem se tu i celkem dobře zasmál. Přestože je asi všem jasné, že se tvůrci opět nechali inspirovat několika známějšími filmy a výběr herců opět nepatří mezi ten nejšťastnější. Naštěstí tu však máme znetvořeného psychopata, který svým obětem nic nedaruje a brutální show tak mohla v poklidu začít. Asi nejvíce mě oslovila směsice černého humoru, nahoty a slušných gore scén. Nikdy bych nevěřil, že mnou nepříliš oblíbení Asyláci dokáží natočit něco takového. Především mě zaujal pestrý výběr vražd, kterých zde bylo opravdu hodně. Dokonce i gore patří do kategorie toho vydařenějšího, takže když k tomu připočítám humorné hlášky/situace, které tomu předcházely – byl jsem doslova přikován k obrazovce. Samotný scénář však místy hodně skřípal, jako celková logičnost v chování postav, ale tohle jsem v tomto případě moc neřešil. Hlavně že tekla pořádně krev proudem. Navíc musím pochválit masku hlavního záporáka, která celkem ušla. Jeho vzhled v někom mohl určitě vzbudit trochu té hrůzy, ale mě se prostě líbil nejvíc ten jeho vyzubený ksicht. Při příliš blízkých záběrech si ovšem nešlo nevšimnout celkové gumovitosti, ovšem při dobrém podsvícení to bylo jiné pokoukání. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Keď sa kontroverzné štúdium The Asylum zrovna nezaoberá svojimi obľúbenými plagiátorskými mockbustermi či odpudivo digitálnymi monster battle otrasnosťami, tak sú schopní vyprodukovať aj niečo pozerateľné. Halloween Night je slasher, ktorý síce neprináša nič prevratného či doteraz nevideného a drží sa osvedčenej subžánrovej šablóny (dávny hriech - maskovaný zabijak - umierajúci teenageri), to je však úplne bežný trend a obdobne si počínajú aj tvorcovia desiatok iných vyvražďovačiek. Chlapci z Asylumu vsadili hlavne na gore a masky, čím určite nič nepokazili a ich Halloween Night nie je o nič horší, než 95% súčasnej slasherovej produkcie. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Poslední dobou mám smůlu na poměrně špatné filmy a filmy od Asylum mě měly zachránit(ano čtete správně). Bohužel ale ani oni mi moc nepomohly. HN je nudnej slasher který sice má pár slušných vražd ale je k uzoufání nudnej až to bólí. Kašlu na to že herci hrají mizerně a kašlu i na příběh který je prostě vykrádačka dalších 100 slasherů. Ale proč tam tvůrci cpou takový idiotský pokusy jako je to že se snaží udělat z tohohle filmu víc než je. Tenhle film zkouknout jedině dříve než jste zkoukly půůvodní Halloween nebo když nemáte nic jiného. Jedinej důvod tohle zkouknout jsou vraždy, které aspoň dobře vypadají. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Nějaký životem zklamaný zoufalec, který má přebytek volného času by sem mohl obětovat a místo každodenní onanie sem naházet pár snímků do galerie. Bohužel jsem totiž během sledování zjistil, že už jsem se snímkem měl kdysi tu čest. A nelijme si toho nejčistější vína, tohle zrovna není snímek, který bystě za každou cenu chtěli vidět více než jedenkrát. Někdy i jedenkrát může být až zbytečně moc. Jistou netradičnost však snímku upárat rozhodně nelze. Kde jinde uvidíte příběh uplácaný snad ze všeho co dům dal. Lehoulince mi to připomíná styl mezinárodně uznávaného šéfkuchaře Babici. K vidění je hned několik druhů záporáků. Přičemž, když už si myslíte, že právě tento bude nejzápornější, tak vás tvůrci velmi rychle vyvedou z omylu. Pár scének je skutečně vtipných. Děj příliš nevázne. Atmosféra je sice téměř nulová, ale já osobně i druhé zhlédnutí přežil bez známek poškozeného zdraví. Erekce mě ovšem pochopitelně taky minula. Mám dobrou náladu, takže tomu klidně dám pobouchané 2 *. ()

StrYke 

všechny recenze uživatele

Když jsem si tak pročítal komentáře uživatelů Karamanlis a SOLOM., doufal jsem, že se dočkám alespoň jednoho ze dvou mých oblíbených stylů Asylum - opravdu vydařená podívaná (zatím jsem na žádný takový film od nich nenarazil, ale některé se k tomu alespoň vzdáleně přiblížily) nebo opravdu, opravdu špatná a tím pádem i zatraceně zábavná (přes polovinu jejich filmů). Ale Halloween Night je bohužel ten třetí a jediný typ, který u Asylum, ale i u všech ostatních filmových studií, nenávidím - zapadají do něj filmy, které si snaží hrát na něco, co nejsou a to se jim taky zlostně mstí. Asylumský slasher a směšná myšlenka, ale až příliš reálná. Dojmem vyznívá děsně i přes to, že věrně kopíruje nejeden kult (hlavně teda Friday the 13th a Halloween) a samozřejmě že když poprvé se jedna z postav těsně před smrtí zachová opravdu hodně logicky a reálně (nemyšleno ironicky; mám na mysli scénu na záchodě u benzínové pumpy), musí následovat otravný film s těmi nejpřehnanějšími reakci na každou prkotinu. Tomu všemu potom velí neuvěřitelně pomalé a nudné tempo, necharismatický zabiják s nevyužitým prostorem a mizerné triky - prostě všechno, co by jste od Asylum čekali. Takže až si budete Halloween Night pouštět, neztraťte při tom hlavu a nezapomeňte, které studio to natáčelo... Jinak vás totiž čeká velmi hořké zklamání ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama