Veronixxx

Nemám ráda takové to klasické, přehnané, filmové citové vydírání. Už jen ten začátek. Na první pohled šťastná rodinka, ale mezi nimi dospívající dívka trpící leukémií, bez vlasů, záběry z nemocnice, záběry na zbytek rodiny, pláč, emoce. Podle tohoto popisu bych se spíš smála a udělala opovržlilvé:"Pfff", ale v tomhle případě to sakra funguje! ()

Grossing

Neotřelý příběh rodičů, kteří si pořídí další dítě, ale na orgány pro to starší, které je těžce nemocné. Považují to za jediné východisko, ale postupně ze zdravého dítěte dělají trosku. Je pro ně velkým překvapením, když se dívka začne bránit. ()

Damnsinead

Pozor, můj komentář obsahuje spoiler. Silné téma, dobře zahrané, ale ve výsledku trochu neohrabané. Film neustále přeskakuje z přítomnosti do minulosti a a působí to dost rušivě.  Nejlepší je tu Cameron Diaz, její role jí kupodivu sedla výborně. Vlastně táhne celý film právě ona. Představitelky Anny a Kate se sice snažily, ale jejich repliky občas tahaly za uši. A za konec filmu dávám hvězdu dolů. Celý film sledujeme, jak matka bojuje za záchranu Kate do míry, kdy by šla přes mrtvoly, snaží se všemi dostupnými prostředky přinutit Annu, aby sestře darovala ledvinu, a ona to nakonec vzdá bez křiku, bez boje? Takhle zaslepená osoba by to nevzdala tak snadno.  Navíc konec ironicky ukazuje, že smrt Kate celé rodině prospěla - přestali se hádat, matka se vrátila do práce a přestala celý svůj život soustředit na jednu věc, opomíjený bratr Jesse je úspěšný, do Anny nikdo neřeže a nikdo ji k ničemu nenutí.  Takže je to vlastně všechno ok, takový melancholický happy end, nebo ne? Film jako celek je rozpačitý a moc se mi nelíbí.  Dávám tři hvězdy. ()

Thalin

Film vychází z knižní předlohy, kterou jsem četla až po shlédnutí filmu, takže mě nepřekvapila. Až na konec. Filmový je odlišný a mnohem více reálný. Během sledování jsem měla ale hlavní problém s matkou. Nic proti výkonu Cameron, zahrála to přesně tak, jak měla, ale ta ženská byla tak na pěst! Neuvěřitelně sobecká osoba, která klidně obětuje jedno dítě kvůli druhému, které ale stejně nemá už šanci na to se uzdravit a celé roky ji jen kvůli své vlastí sobecké potřebě prodlužuje život a dokonale přitom zapomene na vše ostatní. Třeba na pocity mladšího potomka, kterého si sprostě nechala ušít na míru nebo třetího, který jako by vlastně neexistoval. Citová vyděračka na entou.  Otec byl "kam vítr tam plášť", jeho role byla vlastně minimální. Celé to ovládala sobecká matinka neschopná se smířit s tím, že by její dceři bylo lépe, kdyby ji už dávno nechala jít. Stejně jako v knize tu byl nejlepší právník a jeho pes, i když v knize bylo mnohem více vtipných situací, když Cambel neustále vysvětluje, k čemu má asistenčního psa. To tu vynechali. Naštěstí tu ale taky vynechali přehnaně časté skákání v čase a od postavy k postavě, což z knihy dělalo místy chaos. Jak moc je reálné, aby někdo přežíval s takovou nemocí tak dlouho nemůžu posoudit, v tomhle se to prostě drželo předlohy a autorka asi moc po reálnosti nepátrala. Stejně jako, jestli by mělo vůbec cenu takhle nemocnému člověku dávat ledvinu a zbytečně tak ohrozit zdravého dárce. Jako že podle mě ne. ()

Anul

Je to i můj život byl v mém seznamu delší dobu s domněním, že jakožto čtenáře mě snímek zklame. Lituji, že jsem ho neshlédla dříve. Skvělé herecké výkony, skvělý příběh sledující boj mezi dítětem a zoufalým rodičem. Bohužel, konec je jeden z nejhorších, který jsem za dlouho dobu viděla. Krom faktu, že se úplně liší od knihy ani nedává smysl – jako by byl vytržen z jiného filmu. ()

diax3

Tomuhle filmu jsem se roky vyhýbala. A když jsem si ho konečně pustila, nevydržela jsem nebrečet ani prvních pět minut (čímž to jenom začlo, probrečela jsem to celý). Ten film mě dvakrát překvapil. A nemůžu tomu skoro uvěřit, ale nebyl to trapnej, neoriginální ždímač slz, přestože úplně originální nebyl a slzy ze mě vyždímal. ()

anuki

Opravdu krásnej film...Cameron mě mile překvapila. Musim říct, že tenhle film byl pro mě opravdovej zážitek. Bohužel hrozně smutnej příběh. ()

Smoldo56

Jeden z mála amerických filmov, ktoré netrpia "americkosťou" a zbytočným zavádzaním reality. My Sister's Keeper ponúka všetko čo ste od tohoto filmu čakali - emócie, lásku, komédiu, drama a to všetko zabalené to príjemnej atmosféry krásneho života umierajúceho dievčaťa, ktoré spomína na kruté životné skúšky od začiatku až po koniec, od lásky až po smrť, od nenávisti až po zmierenie a pochopenie. Scenár je uveriteľný, herecké výkony excelentné (najme Sofia V. a Abigail Breslin) koniec trochu očákavaný ale aj tak ide o najemotívnejší film, ktorý som kedy videl. ()

Pattrick

Po dlouhé době jsem si neskutečně pobrečel u filmu takovým způsobem, že už při začátku jsem měl ten pocit, že budu vážně řvát jak malé děcko.. Nádherný příběh, nejen o tom, zda nakonec někdo umře, nebo ne, ale o souznění s rodinou o citech člověka a co on sám chce.. Příběh na zamyšlení, kdo má vlastně větší právo na život, zda ta, či ona a kdo o tom má rozhodovat ... + nédherné rozuzlení a skvělé herecké výkony i Diaz .. Sestry hrály bravůrně ()

lemka

My Sister's Keeper pôsobí samotným zvolením témy filmu (rodina, kde jedna z dcér trpí leukémiou) prirodzene dosť na city. Nerobí to však prvoplánovo, čo je veľmi fajn. Film sa nesústreďuje iba na chorú Sofiu Vassilievu, ale rovnako aj na pocity ostatných jej členov rodiny, čo snímke veľmi pomáha. Obzvlášť príjemný je tu spôsob spracovania deja, kde sa postupne každý jeden člen rodiny stáva na chvíľu rozprávačom príbehu, čo umožňuje priame nahliadnutie do duší a pocitov hlavných postáv. Najväčšiu pochvalu si zaslúži jednoznačne matka v podaní Cameron Diaz (páči sa mi, že konečne tam niekde pochopili, že takmer 4O ročná žena už nemôže hrať naivné a streštené pipiny), hraje výborne a rola jej veľmi pristane. Skvelá je i spomínaná Sofia Vassilieva, ktorá by si určite po tomto filme zaslúžila ďalšiu dobrú rolu a samozrejme, moja obľúbená Abigail Breslin, ktorá opäť raz ukázala svoje obrovské nadanie. Film sa teda určite oplatí vidieť, je to silná a zároveň krehká citová dráma. Negatívum: na mladé dievča má Sofia Vassilieva niekedy až neuveriteľne zrelé myšlienky, čo môže trochu narúšať jej obraz dieťaťa v puberte (dá sa to však čiastočne odôvodniť jej chorobou, ťažko choré deti pôsobia na svoj vek často zrelšie). ()

SonyOne

Dlho som premýšľal čo napíšem a to bol určite zámer tvorcov. Vyvolať v nás určitú predstavu o tom, čo všetko sa stane ak nám niekto blízky ochorie, čoho všetkého sme schopní. Film svoju úlohu splnil na jednotku a komenty typu: obyčajné citové vydieranie nie sú na mieste, lebo každý jeden film v nás má vyvolať určitý pocit a tento to aspoň u mňa dokázal niekoľko krát. Nie len dospelý hrdina môže byť inteligentný, ale aj detský a ak to ten daný herec/herečka dokáže zahrať a my mu to "zožerieme" nevidím dôvod kritizovať. ()

qnnaire

Keď som začala pozerať film a po prvých minútach som zistila, že Cameron Diaz tu hrá matku ťažko chorej dievčiny, dosť som zaváhala, či tento film dopozerať. Nakoniec som ho predsa len dopozerala a dobre som urobila. Nielenže ide o značne hlboký a emotívne nabitý príbeh, ešte aj Cameron Diaz ma presvedčila, že vie celkom presvedčivo zahrať aj ťažšiu a dramatickú postavu. Mladučká Abigail Breslin podala tiež celkom presvedčivý výkon. Ale vo svojej podstate celý film stojí a NEpadá na výkone Sofie Vassilievy, ktorá úlohu Kate zvládla s veľkým precítením, hĺbkou a dojímavou bezmocnosťou. Je to silný príbeh, vyrozprávaný krásnym spôsobom, ktorý odporúčam vidieť :) ()

xtrenkac

Citově založené drama s výbornými hereckými výkony, hlavně Cameron Diaz zahrála svou roli skvěle. Nemám co podotknout :) ()