poster

Whitechapel (TV seriál)

Thriller / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 2009–2013, 13 h 37 min (Minutáž: 44–48 min)

Hrají:

Rupert Penry-Jones, Phil Davis, Steve Pemberton, Sam Stockman, Claire Rushbrook, Ben Bishop, Hannah Walters, Angela Pleasence, Alex Jennings, Christopher Fulford, Johnny Harris, Craig Parkinson, Peter Serafinowicz, Steve Nicolson, Tom Beard, Daniel Percival, Christina Chong, Ben Caplan, David Schneider, Jonathan Aris, Ben Loyd-Holmes, Sam Reid, Daisy Beaumont, Dimitri Andreas, Nicholas McGaughey, Joan Blackham, Robert Putt, Kieran Bew, Andy Callaghan, Bryony Afferson, Stephanie Leonidas, Constantine Gregory, Louise Dylan, Sally Leonard, Sadie Shimmin, Nate Fallows, Charlotte Hope, Muna Otaru, Deirdre Mullins, Nicholas Blane, Andy Beckwith, Paul Chequer, Janice Acquah, Munir Khairdin, Paul Warren, Joey Batey, Ed Cooper Clarke, Pip Torrens, Branko Tomović, Mo Zinal, Mona Hammond, Hannah John-Kamen, Victoria Alcock, Jason Maza, Martin Turner, Barbara Marten, Caroline O'Neill, Vicky Hall, Chris Cowlin, Deddie Davies, Charlie Covell, Georgine Anderson, George Rossi, Damian Dudkiewicz, Paul Hickey, Trevor Martin, Andrew Tiernan, Shaun Evans, James Dreyfus, Richard Graham, Camilla Power, Lydia Leonard, Alistair Petrie, Holli Dempsey, Tom Fisher, Chris Ryman, Paul Blackwell, David Gant, Jake Curran, William Beck, Brian Protheroe, Janine Wood, Mandeep Dhillon, Hugh Mitchell, Geoff Bell, Diana Kent, Mark Rice-Oxley, Richard Cordery, Matthew David McCarthy, Andrew Buckley, Michael Fitzgerald, Sheena Bhattessa, Nick Fletcher, Kate Maravan, Chris Wilson, Badria Timimi, Simon Manyonda, Tahirah Sharif, Remmie Milner, Kiell Smith-Bynoe, Leah Whitaker, Raine McCormack, Nina Toussaint-White, Ria Zmitrowicz, Filippo Delaunay
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Roseinka
  ****

  První série je super. Hvězdičku ubírám pouze za první díl. Jinak dobře vybraní herci mě fakt potěšili. Tady jsou policajti prostě normální chlapi, což bych řekla, že se více blíží skutečnosti a ne svalnatci, krasavci a kdo ví co, jako v jiných detektivních seriálech. Mladý šéf je psychologicky velmi zajímavá postava, bude ještě fajn sledovat, jak se z něj stává lepší a lepší detektiv, který mění hodnoty. Stejně tak seržant Miles má skvělou roli. Uvidím, co další série. /// Tak to mám zhlédnuto všechno. Byla to fakt pecka, jednotlivé případy mě někdy totálně dostaly. Ve třetí sérii se však nečekaně seriál začínal ubírat do mysteriózna a hororu. Jako opravdu jsem se občas dost bála. Přesto jsem předpokládala, že to bude mít vše racionální vysvětlení. Bohužel poslední díl mě v tomto ohledu zklamal, možná i trošku pobavil. Vím, že seriál asi pak zrušili pro nižší sledovanost, tak přemýšleli, jak to ukončit, ale je škoda, že to udělali takhle, protože tím snížili kvalitu toho celku, který byl tak perfektně pochmurně natočen.(21.2.2013)

 • bouncer
  ****

  První sezóna kolem novodobého Jacka Rozparovače je dokonalá. Pro mě asi nejlepší britská detektivní minisérie tohoto století. O to smutnější je průměrnost druhé sezóny s "rocknrolla" gangstery Krayi. Ovšem přibyla už třetí a čtvrtá série a je se stále na co koukat - velmi slušné! (1. sezóna - 100 %, 2. sezóna - 60 %, 3. sezóna - 80 %, 4. sezóna - 70 %).(28.11.2011)

 • Sonnik
  ****

  The nightmare begins again. Stejně jako u Luthera Britové nezklamali ani tady. Stejně jako Luther je i Whitechapel v některých chvílích, hlavně v první řadě, krásně temně atmosférický. Autoři mají asi hodně nakoukánu Fincherovu Sedmičku. Sympatické je taky propojení děje s reálnou historií Londýna. První tři díly se věnují vraždám podle Jacka Rozpraovače a druhé tři díly legendární dvojčatům Krayovým, kteří kdysi ovládali východní část Londýna. První část je nepochybně vydařenější a u druhé už to značně skřípe, ale dívat se na to dá pořád. Trojka se vrací k dobrému začátku.. "Nobody said you had to be the greatest detective that ever lived, only the best detective that you can be." S01 - 80% S02 - 55% - S03 - 80%(21.12.2010)

 • uiu
  ****

  Whitechapel mi byl doporučen jako jeden z těch "chytrých seriálů", jako Sherlock nebo Dexter - chápej seriál, kde si hrdina musí poradit v těžkých chvílích selským rozumem a logikou. Jen samotný námět byl přímo dělaný pro mě. Ovšem nenechte se zmást. První série pojednává o vraždách Jacka Rozparovače, tedy spíše napodobitele tohoto slavného sériového vraha. Ačkoliv to je samotná synopse seriálu a jen díky tomu mě zaujal, první série mi přišla taková nemastná neslaná a dalo se z toho vytřískat mnohem víc a roztáhnout do mnohem více dílů (viz série třetí) než jen do tří třičtvrtěhodinek. V první sérii vám ani nijak k srdci nepřirostou hlavní hrdinové. Inspektor Chandler je taková prázdná nádoba plná klišé, seržant Miles si nějaké sympatie získá (i když spíš tím, že hrál i v zmiňovaném Sherlockovi - 1. díl 1. série) a obtloustlý "Rozparovačolog" Buchan je spíše tou otravnou postavičkou, která už vůbec ve 2. a 3. sérii být nemusela. Druhá série je podle mě nejhorší. Vůbec mě nebavila a napodobování vražd gangů, mafiánská dvojčata a opět žádná hloubka hlavních postav vedla k tomu, že jsem chtěla sledování po druhé sérii utnout s tím, že nic lepšího už nás asi nečeká. A můžu být jedině ráda, že jsem seriálu dala šanci, protože teprve až 3. série je u mě 100%. Skládá se už ze 6. dílů a každé dva díly se věnují jednomu případu "kopírovaných" zločinů z minulosti. Teprve až zde vám začne mrazit v zádech skoro jako v dětství při sledování Akt X a teprve až zde, s nástupem i nových postav do kanceláře, se začnou otevírat i osobní hranice hrdinů a Chandlera a Milese si zamilujete. Síla seriálu tkví v tom, že vás nakonec ani tak nezajímají případy, ale jak se budou dál vyvíjet životy hlavních hrdinů. To trochu podkopává fakt, že u hlavního hrdiny Chandlera si nic nemění, stále je perfekcionista bez schopnosti přijmout k sobě "nedokonalého" partnera a během seriálu se jeho přístup nijak nemění, ale i tak zaujme. I když 1. a 2. série jsou pro mě průměrná a následně nudná, dávám 4 hvězdy za 3. sérii.(5.9.2012)

 • Carol Pifková
  ****

  Oceňujem prvú sériu, ktorá bola, čo sa týka skutočných obetí Rippera, veľmi presná. Pre mňa osobne bola najlepšia postava, postava Ripperológa. Bohužiaľ, že by som sympatizovala s ostatnými hercami sa nedá povedať. Nejde ani tak o ich správanie ( i keď sčasti aj áno) ale o to, že jeden vyzerá ako potrat potkana, ďalší ako nezletilý gay atď. Na druhú stranu vyzdvihnem to, že seriál je vierohodnejší ako napr. kriminálky typu Miami, Las Vegas atď.. Mrzí ma, že obete moc neukázali, niekedy som mala pocit, že ďalšia obeť bude mať cenzúru. Zatiaľ lepšie 3* Uvidíme čo druhá séria. No takže za sebou mám i druhú sériu a hodnotenie nemením. Bratia Johnny a Jimmy Krayovci naozaj sympaticky - nesympaticky párik bratov. Inak nič extra, gangsterské prípady ma neberú. No a teraz tretia séria. Prvé dve epizódy za mnou a myslím, že tento prípad ma zaujal viac ako ten v druhej sérii. Ale uvidíme či ďalšie dva prípady nebudú prepadák...... Tak a ďalšie dva prípady za mnou a musím sa pousmiať nad istou situáciou. Totižto myslela som si, že epizódy s Jackom Ripperom budú pre mňa tie najsamlepšie. Nakoniec sú pre mňa tie najsamlepšie práve tie z tretej série, ktoré som predbežne zatracovala. Uvidíme ešte čo poodhalí posledný prípad, ktorý vyzeral, už v dokrútke zaujímavo. Uvidíme, a ak aj posledný prípad bude špica (totáálna - pre neznalých NEMO) tak budem uvažovať o vyššom hodnotení. Mimochom som stále toho názoru, že Ed Buchan - riperrológ, je pre mňa najobľúbenejšia postava. A veľmi ma potešil odfajč od Chandlera tej blondínke. No máme tu koniec celého seriálu a ja zvyšujem hodnotenie o jednu *. Tretia séria naozaj najlepšia. Veľmi nečakané zavŕšenie celej série. Chandler má proste na ženy smolu.(19.8.2013)

 • - V seriálovém obsazení figuroval i britský herec Dave Atkins nám známý díky filmu Nemocnice Britannia (1982). Ten naneštěstí zemřel krátce před první klapkou ve věku 67 let na selhání srdce. (Conspi)

 • - Mnoho jmen postav je založeno na skutečných podezřelých a obětech v případu Jacka Rozparovače. (Kulmon)

 • - Většinou se točilo na místech, kde Jack Rozparovač vraždil a většinou se točilo v noci. (Kulmon)