Whitechapel

(seriál)
TV spot
Thriller / Krimi / Mysteriózní
Velká Británie, (2009–2013), 13 h 37 min (Minutáž: 44–48 min)

Rupert Penry-Jones, Phil Davis, Steve Pemberton, Sam Stockman, Claire Rushbrook, Ben Bishop, Hannah Walters, Angela Pleasence, Alex Jennings (více)

Série(4) / Epizody(18)

Detektiv Chandler dostává svůj první případ vraždy. Roku 2008, přesně sto let po sérii vražd, které spáchal Jack Rozparovač, je v londýnském okrsku Whitechapel nalezena mrtvá žena. Způsob vraždy přesně odpovídá sto let starým zločinům - přesto nikdo nechce věřit tomu, že vrah kopíruje zločiny Jacka Rozparovače. Zanedlouho je ale nalezena další oběť. (mahler)

TV spot

BoredSeal

1. série:Těšil jsem se, ale čekal jsem asi až příliš. Samotný nápad kopírovače vražd Rozparovače předem odsuzuje seriál k snadné předvídavosti. Je jasné, že pokud vrah selže v naplňování předlohy, bude to až někdy ke konci. Seriál už je trochu starší, takže trpí otravnými klišé doby typu krátké záblesky a haluze a kdyby se vystříhaly všechny sekvence, kde si detektiv mne v napětí spánky a komická figurka literárního vědce, možná by se to vešlo i do dvou dílů. Televizní rutina. ()

miguel_111

1 séria: Legenda o Jacku Rozparovačovi prenesená do prostredia súčastného Anglicka, ale tajomná atmosféra starého Anglicka zachovaná. Vyšetrovacie metódy nie sú kto vie ako oslnivé a nadčasové ako v CSI alebo NCIS, ale to neni podstatné a herecké obsadenie typicky Anglicky ladené. Práca Jacka Rozparovača rozobratá z viacerých hľadisk a pohľadov a zisťovanie vrahovej identity za pomoci logickými dedukciami a rukolapných dôkazov či legiend o Rozparovačovi. 2 séria: Tvorcovia oživujú legendu o brutálnom gangsterskom gangu Kraysovcov. Herci ostali a nejaký aj pribudli len je škoda, že tajomná Anglická atmosféra sa nejako vytratila. Pre mňa 70% ()

Roseinka

První série je super. Hvězdičku ubírám pouze za první díl. Jinak dobře vybraní herci mě fakt potěšili. Tady jsou policajti prostě normální chlapi, což bych řekla, že se více blíží skutečnosti a ne svalnatci, krasavci a kdo ví co, jako v jiných detektivních seriálech. Mladý šéf je psychologicky velmi zajímavá postava, bude ještě fajn sledovat, jak se z něj stává lepší a lepší detektiv, který mění hodnoty. Stejně tak seržant Miles má skvělou roli. Uvidím, co další série. /// Tak to mám zhlédnuto všechno. Byla to fakt pecka, jednotlivé případy mě někdy totálně dostaly. Ve třetí sérii se však nečekaně seriál začínal ubírat do mysteriózna a hororu. Jako opravdu jsem se občas dost bála. Přesto jsem předpokládala, že to bude mít vše racionální vysvětlení. Bohužel poslední díl mě v tomto ohledu zklamal, možná i trošku pobavil. Vím, že seriál asi pak zrušili pro nižší sledovanost, tak přemýšleli, jak to ukončit, ale je škoda, že to udělali takhle, protože tím snížili kvalitu toho celku, který byl tak perfektně pochmurně natočen. ()

GeusX

Výborná a velmi napínavá detektivka ze současnosti v klasickém stylu, v temných, ponurých ulicích Londýnského East Endu. První (mini)série (2009) (3x45min) o vraždách podle předlohy, podle Jacka Rozparovače: 95% # Ve druhé, znovu třídílné sérii (3x46min), řeší inspektor Chandler, seržant Miles a "bloody amateur" Ed další zločiny věrně kopírující gangstery ze šedesátých let. Opět napínavé, rafinované jak konspirace v Aktech X, až jsem se místy v záplavě informací při rychlých konverzacích trochu ztrácel (rozuměj, nestíhal jsem číst titulky :). 2.série (2010): 70% # 3.série je tentokrát šestidílná (6x cca46min) a čítá tři dvojdílné případy záhadných a děsivých mordů (1-vraždy v uzamčených domech / 2-rozčtvrcené oběti / 3-honba za psychopatickým vrahem). 3.série (2012): 80%, 90%, 95% #################### Doporučení pro milovníky strašidelných detektivek na pozdní večery! ()

ladynka

První série vzkřísila děsivou legendu a umně ji zaranžovala do současnosti. Starosvětskost anglických detektivů zůstává, moderní metody nejsou přímou součástí případu - jsou představené spíš s pomocí výsledků (analýza DNA). Pracuje se tu postaru s kombinací stop a logických úvah, jako nejlepší pomocník tu slouží tabule.____Tam, kde první série začala, druhá navazuje. Detektivové jsou tu za outsidery. Vyšetřování je přivádí na temná místa, setkávají se s brutálními důkazy násilí, ale svědkové odmítají spolupracovat. Vzhledem k tomu, že cca od půlky je jasné, kdo za zločiny stojí, se druhá série jeví jako méně působivá, ale ta spíš stojí na rozvíjení postav. Detektivové stojí semknutí proti okolí, které o vyšetřování nijak nestojí, musí se strachovat o své blízké, cítí bezmoc, hroutí se. A obsese tak už nikdy nebudou zábavou alá Monk. Jenže jak říká Miles Chandlerovi:"Nobody said you had to be the greatest detective that ever lived, only the best detective that you can be." 1. série 5*, 2. série 5*, 3.série 4*-, 4. série 3*. ()

• V seriálovém obsazení figuroval i britský herec Dave Atkins nám známý díky filmu Nemocnice Britannia (1982). Ten naneštěstí zemřel krátce před první klapkou ve věku 67 let na selhání srdce. (Conspi)
  • Mnoho jmen postav je založeno na skutečných podezřelých a obětech v případu Jacka Rozparovače. (Kulmon)
  • Většinou se točilo na místech, kde Jack Rozparovač vraždil a většinou se točilo v noci. (Kulmon)