Hlavním hrdinou tohoto filmu, inspirovaného skutečnou událostí, je sedmnáctiletý kluk z ulice. Michael byl jako malý odebrán své drogově závislé matce a poté vystřídal několik pěstounských rodin. Přežívá odkázaný sám na sebe, prakticky bez domova, když si ho na ulici všimne Leigh Anne Tuohyová. Dozvídá se, že chlapec je jedním ze spolužáků její dcery. Pozve ho, aby zůstal v jejich domě na noc, protože venku je třeskutá zima a on je oblečený jen v šortkách a tričku. Co začalo jako gesto milosrdenství, se změní v něco víc, když se Michael přes rozdíly v jejich původu stává součástí rodiny. Leigh Anne naráží na nepochopení u svých bohatých kamarádek. Michael musí v novém prostředí překonávat naprosto odlišné problémy, než které řešil dříve. Rodina se mu snaží pomoci, aby naplno rozvinul svůj potenciál, a to jak na fotbalovém hřišti, tak i mimo něj. S jejich pomocí a díky trenérům a učitelům může naplno využít svůj talent a stát se skvělým hráčem amerického fotbalu. (TV Nova)

heyda

Nejdřív jsem chtěl dát jen 4 hvězdičky, ale když jsem viděl ty fotky u závěrečných titulků, tak mě to dojalo. Tohle je opravdu krásný film, film o jednom stydlivém urostlém černošském chlapíkovi, co ke štěstí přišel. Nikoli sportovnímu štěstí, jak si mohou někteří myslet, nýbrž rodinnému, a to je mnohem důležitější. ()

mat.ilda

Ladění do podbízivých tónů rodinných snímků s obrázky dokonalých amerických rodinek už samo o sobě zapříčinilo podezření na hodně do růžova přibarvenou inspiraci skutečným příběhem, kde lze bez obav věřit jen matriarchátu, nesmlouvavě vládnoucím v Touhyovic sídle, což si mě však nemohlo získat pro smýšlení, které o ženách tohoto typu chovám. Ale i dál mě vesele míjely všechny trumfy, které měl snímek v úmyslu vynášet, včetně oscarového výkonu Sandry Bullock, kterým se od "Slečny Drsňáka" odlišila jen tím, že ji lépe oblékli a nejedla rukama, ale budiž uznáno, že mezi ostatními, totálně nezajímavými postavami, opravdu vynikla. Každopádně dobráckému tlouštíkovi nelze nepřát štěstí, které si zřejmě i zasloužil, jen doufám, že ho nespatřím otevírat dveře štábu z MTV Cribs, aby mně po prohlídce svého kýčovitého domova oblažil rozloučením "Tak a teď vypadněte!"... ()

Stanislaus

Krásné a poutavé drama zahalené "ochranitelským komplexem" jednoho bodrého černého chlapce. Sandra Bullock zde na sebě upozorňuje, že je skvělá herečka a mě svým výkonem přesvědčila. Kathy Bates, která ikdyž se ve filmu jenom mihne, tomuto snímku dodala další šťávu. Obsadit do hlavní role neznámého herce byl dobře zvolený tah, protože jeho kreace a gesta jsou neokoukané. Scénář je bohatý a hudba potěší. Chvílemi to je možná klišé, ale co! Mně to absolutně nevadilo. Snímek nepostrádá akci, emoce ani humor - co víc si přát. Prostě super! ()

lillien

Tak tady mi ty přeslazené, kýčovité bublinky už v půlce lezly nosem, takže jsem to odmítla dokoukat. Hrouda sádla, co musí mít už v osmnácti artrozu kolen a astma se místy snaží předstírat sport a Sandra Buldok do všeho remcá, organizuje, dojímá se a poskytuje rodinné zázemí opuštěnému adolescentovi afroamerického původu. Z kterého pak zřejmě díky jejímu toooolik velkému srdci bude opravdu nesmírná hvězda. Jinak je to tedy v podstatě retard, jehož herectví prozrazuje, že bude podobný retard i ve skutečnosti, ale to by mi až tak nevadilo, kdyby ten příběh nebyl tak příšerný kýč pro americké pablby. Sandra hrála nesympatickou zbohatlickou p(an)ičku a ty afektované forky jejího fakana mi lezly na nervy. Nečekala jsem, že toto sportovní drama bude splňovat s bídou kategorii "pro děti". To už raději nějakého dostihového koně od Disneyho, tam alespoń to zvíře umí skutečně běhat. ()

Flego

Stret dvoch svetov je obohacujúci pre obe strany. A hoci to najprv vyzerá, že energická dizajnerka Leigh Anne ( pôvabne hrajúca Sandra Bullock ) mení život k lepšiemu nevzdelanému mladíkovi, je to hlavne naopak - a ona si to stále viacej uvedomuje. Koľkí z nás máme potrebu urobiť niečo pre druhého ? Film je tradične postavený na silných rodinných hodnotách, je sympatický, milý a okúzľujúci. Niektoré scény tlačia slzy do očí, ale je to taký smiech cez slzy ( tréning s chlapcom, "psychologická" príprava na prvom tréningu ). Tretia štvrtina príbehu mi pripadala trochu zbytočne rozťahovaná, ale to je nič oproti príjemnému zážitku. Rok 2009 bol pre Bullock plodným a úspešným a som rád, že výkon v tomto filme pretavila do zisku Oscara. Je to jej najlepší film. ()

rikitiki

Bohatá republikánská křesťanka z jihu, členka NRA, a přitom s opravdu dobrým srdcem? Ono něco takového existuje? ___ Film je standardní a příběh jsme už viděli mockrát. Přesto je silný tím, že má oporu ve skutečnosti. ___ Nicméně se musím ptát: opravdu znamená, že dobrý černoch=asexuální černoch? Sedmnáctiletý kluk a nemá zájem o sex? Dokonce do té míry, že má noční můry po návštěvě striptýzu. A ještě pro jistotu mu jeho adoptivní matka hrozí kastrací.___Je velký, černý a silný, proto musí dostat náhubek v podobě sníženého intelektu (i když mi nebylo jasné, jestli v tomhle konkrétním případě to nebylo jen špatné zhodnocení jeho IQ testů), dobrácké povahy a právě absolutní asexuálnosti. Něco podobného jako ten zázračný černoch ze Zelené míle ___ Není tohle až příliš výmluvně vypovídající o přetrvávajících předsudcích? /31. 12. 12./ ()

Roman.Ticka

Režie stála za kulový, pořád jsem cítila umělotinu až sektařinu a snahu se všemožně zalíbit a zřejmě cíleně vychcaně americkému publiku. Nás běžné obyčejné Evropany nemůže oblbnout taková slaďárna a plýtvárna city i časem rozhýčkanou znuděnou americkou zabezpečenou (z tuny úvěrů nebo prostě šťastné karty mít dobrý džob a big barák) rodinou, co stojí pospolu za všech okolností a je vždy vstřícná, milá, v pozoru, vysmátá a prostě nonstop v pohodě!! Tomu snad uvěří fakt jen oni nebo ještě pár chudáků, co by rádi přičichli k americkému snu, ale spíš jen tiše vzhlížejí. A pak že nejsou peníze vždycky až na prvním místě, toto je snad ukázkový příklad. Nic proti sirotkům, nic proti solidaritě, altruismu, návratu k tradičním hodnotám...spíš naopak, ale takhle ne, tak snadno nejde a nefunguje nic. ()

HellFire

Lidé milují filmy založené na skutečných událostech, zvláště pokud jsou tak chytlavé jak tento. s tak silným příběhem a výbornými herci není divu, že v kinech válí. Jen do toho! Pro mě překvapení roku 2009. ()

hansel97

Nejdřív jsem chtěl jet spíš ke třem hvězdičkám, ale tohle je taková citovka, že to prostě nešlo... Tohle mě přejelo jako parní válce neuvěřitelnou náloží emocí a dalo se tomu klidně odpustit, že to naschvál bylo tak trochu moc dojímavé. Sandra hraje úžasně naprosto, stejně tak jako Michael a prostě nemůžu jít na průměrně tři hvězdičky, když jsem se u tohohle fakt málem rozbrečel. ()

claudel

Čekal jsem něco jiného, měl jsem mylné a zavádějící informace o celém snímku, ale konečnému dojmu to nijak neublížilo. Velmi dojemný příběh na základně skutečných událostí ve mně vyvolal pozitivní emoce. Nedokážu jen pochopit, proč byla oceněna Sandra Bullock. Vrtá mi to hlavou ještě po skončení a nedovedu si to vysvětlit. Ano, jde o jinou roli, než ve všech těch komediích a thrillerech, kde se jen usmívá nebo něčeho děsí, ale že by to byl nějaký úchvatný výkon, to se mi nezdá. Minimálně soupeřky Meryl Streep a Carrey Mulligan mě okouzlily více. Tím však nechci snížit, co Sandra Bullock předvedla a jak se poprala s rolí zarputilé a odhodlané ženy, jež zachránila talentované člověka od neblahého osudu. ()

ARI50

Krásny smutný a zároveň pěkný film hrozně jsem spokojený, i když Sandru nemusím tady se mi líbila hodně film velmi potěšil. ()

becki_tu

Skvěle napsané a skvěle zahrané poselství určené současné mladé generaci, která už pomalu přestává věřit v americký sen. Šanci na šťastný život má zkrátka každý, a to bez ohledu na barvu pleti, literární gramotnost, fyzické parametry nebo sociální zázemí. Jde jen o jediné - chtít. 90% ()

Earl_23

Silné čtyři hvězdičky, možná pět s odřenýma ušima. To už si přeberte sami. Zrození šampióna je sice americká pohádka, která místo sportovního drama plní spíš rodinný film, ale ve finále musím říct, že jsem spokojený. Je dobře, že silný příběh je postavený na příběhu skutečném. Jinak bych tu asi říkal, že takhle to nechodí... A i když jsem čekal mnohem více sportu a méně dialogů, ještě jednou tu vyzdvihuji svojí spokojenost. Hancock natočil kvalitní a silné dílo. ()

Morholt

Tyhle sportovní dojáky miluju a je škoda, že se točej výhradně kolem sportů, kterým nerozumím. Blind Side neni výjimkou a opět se tu pracuje s ohraným klišé "jak chudák ke slávě přišel", ale tentokrát je to takové milejší ať už hloubkou příběhu, nebo dobráckým projevem hlavního představitele. Dalším příjemným atributem byl výkon Sandry Bullock, která zraje jak víno a ja na ní zatraceně hezkej pohled. Zasmál jsem se, zabulel si a všechno dobře dopadlo. A tak to má bejt. 85% ()

Handle

Musím říct, že na tento film jsem se letos fakt hodně těšil. Trailer jsem viděl nejmíň dvacetkrát a už po prvním shlédnutí jsem si řekl, tak tohle je něco pro mě, tohle bude výborný. I když možná prozradil hodně, musím říct, že mě nalákal jak jen nejvíc mohl a kdykoli si ho pustím mám husí kůži po celém těle, ta hudba, to všechno, budilo to na mě hrozně silný pocit. Ale pojďme k filmu. Film si opravdu na nic nehrál a Sandra Bullock, ač jsem jí měl vždycky rád, asi překvapila každýho, protože to zahrála skvěle, role jí fakt hodně sedla a Oscara si podle mě opravdu zasloužila. SJ, byl taky skvělej, vlastně celá rodina se mi líbila, včetně hlavní postavy Michaela. A když ještě vezmu v potaz, že je to podle skutečné události... Uf, smekám. Skvělý film, který není nikterak velkolepý, ale je velmi příjemný a "pohladí duši"... :) ()

Katullka

2010 - Pěkná americká romantická komedie? ANO! Sandra opravdu výborná, dostala za to právem oscara, není to taková ta slečno v blýskavém, co má pod šaty pistoli! Je to příjemné a americké, nu což?! Námět pravdivý, takže si myslím, že z toho více vytřískat nešlo. 2014 - WTF? ()

Kamca_

První půlka filmu byla hodně supr. Děj zajímavý a na zamyšlení. Uvažovala jsem i o vyšším hodnocení. Ale jak se děj dostal k americkému fotbalu, tak film začal ztrácet to počáteční kouzlo a spadl k americkému standardu. Sandra v hlavní roli byla sympatická a okouzlující, jako vždy. I zbytek herecekého obsazení byl fajn. Bohužel dávám opět jen průměrné hodnocení. 55%. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných