Studio Marvel uvádí film Doctor Strange o světoznámém neurochirurgovi Dr. Stephenu Strangovi, jehož život se změní po strašlivé dopravní nehodě, která mu znemožnila používat ruce. Když ho tradiční medicína zklame, je Strange nucen hledat uzdravení a naději jinde. A tak se vypraví na mystické, odloučené místo známé jako Kamar-Taj. Brzy zjistí, že Kamar-Taj není jen chrámem uzdravení, ale i základnou pro boj s temnými silami, jež chtějí zničit naši realitu. Zanedlouho si musí Strange – vybavený novými magickými schopnostmi – vybrat, zda se vrátí k původnímu životu plnému bohatství a slávy, anebo se všeho vzdá a bude bránit svět jako nejmocnější kouzelník ve vesmíru. (Falcon)

barsy

Jako fanoušek Marvelu a Benedicta Cumberbatche jsem měla od filmu opravdu velká očekávání a dlouho jsem se na něj těšila. Film mě tedy moc nepřekvapil, tyhle Marvelovky jsou všechny na jedno brdo. Ale tak když nebudeme tolik přemýšlet nad dějem, vlastně se nám naskytla super podívaná, protože efekty byly opravdu skvělé. Samotný Strange nebyl nijak zajímavý, jen takový napravený protiva, ale v podání Benedicta Cumberbatche byla ta role přijatelná mnohem více. Po dlouhém váhání dávám nakonec 4 hvězdy, protože nakonec ten film nebyl až tak špatný, až na to chabé zpracování scénáře. ()

SeeSaw

Tvůrci měli obrovskou kliku, když u adaptace tohoto komiksu vsadili na vizuální wow-efekt a přišpendlení diváka k sedačce. Obsazení Cumberbatche je dalším důvodem proč si Strange oblíbit. Jako origin funguje parádně, vlastně od prvního Iron-mana tu lepší nebyl. Někoho by mohlo zklamat, že jsme si Rachel moc neužili. Mě spíše zamrzelo mrhání hereckým potenciálem Madse Mikkelsena a veskrze tuctový konec i když byl zaobalený do ultra-dimenzionální vyfikundace. Každopádně jde o Marvelácký nadprůměr a je teď o důvod víc se těšit na další týmovku když v ní bude čaroděj s bradkou. ()

Lubess.Knopp

Můžete mi někdo vysvětlit jak se herec jako Benedict Cumberbatch upsat Marvelu ???? Jako charakter mi Doctor Strange nevadí, ale tenhle film mi zcela o ničem......Závěrečný boj, kde nikdo nebojoval ??? What....Hromada nesmyslností v jedno filmu.....Pokus o vtipy...pfff i Teri Blitzen je vtipnější.....První potitulková scéna byla lepší než celý film ...Shrnuto 65% max...A to že bude i druhý díl s ubrečeným negrem to mě udivuje.. ()

Moco

Společnost Marvel vemi pravděpodobně cenzurovala snímek Doctor Strange, aby se vyhnula kritice čínského režimu. Marvel záměrně zaměnil původní komiksovou postavu tibetského mnicha (Prastarý) za mnišku keltského původu (teď Prastará) a změnil její oděv i národnost, aby se snímek dostal i do kin v Číně. Nově dosazená postava s nově vymyšleným původem, který neevokuje Tibetské duchovní, by podle tvůrce komiksu C. Roberta Cargilla neměla čínský režim znepokojovat. V její roli na plátnech kin vidíme Tildu Swintonovou. Marvel sice nevysvětluje jak se objevila nově dosazená keltská kouzelnice uprostřed Himaláje, ale to je jedno, v očekávání jsou miliony z Číny. Peníze napomohli změnit i národnost Mandarína ve snímku Iron Man III, nebo vymodelovat postavu učitele kung-fu ve snímku Karate Kid IV a podobně. Jinak je snímek velmi zdařilý z hlediska obsahu i vizuálu, i když i zde by bylo možno vytknout některé, dle mých znalostí, mylné duchovní principy, které snímek předkládá. I tak je to pro mě jeden z nejzajímavějších snímků poslední doby. ()

KcarlosK

Absolutně dokonale vizuálně vymazlená záležitost. Něco docela jiného, než ostatní marvelovky. Benedict i Tilda si to pěkně dávají. Pár pěkných mrknutí na celé universum. Přiměřeně vtipné. A Stan Lee je pořád bůh. ()

sunny.day

Netypická "marvelovština" ... opravdu mě to překvapilo a bavilo. Herci výborní. Jen mezititulková scéna už byla taková ta typická marvelovská, ale dalo se to celkem čekat, akorát se bojím toho, že to pak už bude docela laciné. Jinak nwmám co vytknout. "Jsme otroky času." ()

Venum

Zacnu tim ze lidem co dali odpad nebo 1-3 hvezdy , bych vzkazal at jdou rovnou do ******* , ja jsem fanda marvelu, a tohle melo vsechno co bych si od toho pral a to jsem na tom byl 2x v kine jednou 2d titulky , a pak 4DX tit. ( a to bylo MINDBLOWING ), vazne film je skvely , myslenka ( ikdyz mozna vypada ukradene z matrixu a inception ) ma proste svoje a ma neco do sebe , a je ten filmproste funguje, je to vtipny a vazny zaroven, ta postava hodne pripomina tonyho starka, a uz se tesim az je oba uvidim v Avengerech! Vsem. Vam doporucuji videt film je to proste pecka, protoze je to preci "Doctor Strange"! ()

lex85

málo známá marvelovka která má stejně jako postava dr. strange velké ego ale sama se schazuje, rádoby vtipné scény a bohužel až moc casto opakovaný CGI s ( kaleidoskopem ) :))) filmu hodně utahuje konečné hodnocení. celý film nakonec zachranuje Benedict Cumberbatch který je opravdu velice dobrý. ()

Eloi

Vizuální orgie na dobře vystavěném jednoduchém příběhu, kterým proplouvají Benedict Cumberbatch a Tilda Swinton jako praví mistři kouzel a herectví. ()

Btmn.99

OBSADENIE: 10/10 HUDBA: 9/10 EFEKTY: 10/10 AKCIA/HUMOR: 10/10 DOJEM: 9/10 II Dr.Strange - ďalšia komiksovka od MARVELu, a nie hoci jaká. Brilantná zmes akcie, hlášok, nápaditých situácii, hudby,... a takto by som ešte dlho mohol pokračovať. Potitulková scéna len potvrdila že film rozhodne bude mať pokračovanie a tie highlighty by bol hriech ešte nevyužiť. Lámanie reality, Temná dymenzia, pán Wong (!)...zábava na n-tú ()

LosMichal

Podľa mňa jeden z najlepších filmov od Marvelu ak nie aj najlepší :) film pobaví , zaujme je plný zaujímavých a nových vecí čo sme ešte od Marvelu nevideli ()

TynTynka

Film mě bavil celou dobu, tudíž zde nebyla hluchá místa. Hlavní linie příběhu je typická pro takové filmy. Ale divák se pořád baví. Hodně se mi líbili vizuální efekty, které byli suprově vytvořené. I když mě to párkrát připomnělo počátek, ale pořád supr. :) Ráda se kouknu znovu ()

ExtrezyCZE

Ze začátku filmu jsem si říkal že Marvel nám připravil zase nějakou novou marvelovku tentokrát s novým členem Avengers (možná?). Upřímně jsem očekával něco slabšího ale film mě nadmíru překvapil. Těším se na další filmy s Doctorem Strangem! Hrozně mě fascinuje jeho homor jeho síla a to filmové zpracování je výborné. Nemůžu nic víc než jen všem doporučit :) 6/5* Mám z toho stojáka! ()

f.AJimMy

Dnes jsem tento film viděl ve 3D a musím říct že ty všechny triky jsou jako stvořené pro to aby jste ho ve 3D viděli :) O tomto superhrdinovi jsem nevěděl nic a musím uznat že Stan Lee má talent :) Mohlo by tam být více akce a méně operací :) Ale to by ten film nedával smysl :) EDIT: Po shlédnutí Mnohovesmíru šílenství jsem musel změnit hodnocení na 5 hvězdiček ()

LeerdamerSK

Úžasné efekty, výborne obsadenie Cumberbatcha, príbeh tiež ušiel, teda až na záporáka ktorý je fakt slabý ale tak na to sa dá už zvyknúť pri Marvel filmoch. Možno by neuškodilo trochu viac akcie, bolo jej málo ale napriek tomu stáli za to. 4/5 ()

Wolfis

Znova Marvel ťahá za ten správny koniec a predstavuje nám tak pohodovú, no za to farebnú, mágiou preplnenú epickú jazdu s črtami dimenzionálneho Interstellaru a čosomerného Počiatku so šarmom a vejúcou vlajkou samotného štúdia. Príbeh príjemne doplnený vhodnou dávkou humoru s jemnými modernými narážkami výrazne obohacuje túto snímku ako aj veľmi vydarený dobrodružný soundtrack. Zo strany famóznej vizuálnosti a efektovej prepracovanosti sa nedá nič vytknúť len sa zapozerať do toho úžasného farbami a kúzlami zasiateho prostredia meniaceho tvar, čas i dimenziu a nechať sa unášať strhujúcim prúdom rieky. Cumberbatch bol výborná voľba v obsadení čo dokazujú aj jeho herecké schopnosti a nadanie baviť a zaujať diváka nie len svojím výkonom. Veľmi vydarený komiksový počin z trošku iného vývaru pri ktorom si miestami možno začnete pripadať jak po dávke LSD až vychádzate mágiou očarený z kina s tým že viete vrátiť čas. "Doctor Strange will be returned." /magických 85%/ ()

halelujah

Atmosféra je super , výprava je podľa mňa tiež úžasná taktiež hudba a efekty. Cumberbatch samá chvála no a tam to končí. Marveloveské kolaje , nevýrazný záporak ktorého sa nebojíte a jeho prítomnosť tam je prakticky zbytočná , silený humor ktorý oslabuje atmosféru , predvídateľný dej , žiadna postava okrem hlavnej nieje ničím zaujímavá a nespravíte si ku nej vzťah. No a finálny súboj bol vyriešený za 5 minút. Film nieje zlý práveže je dobrý ale 83% si proste nezaslúži možno pre jednoduchšieho diváka. ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení