Lidský terč (TV seriál)

Human Target

Ľudský terč

Akční / Krimi / Drama

USA, 2010, 60 min

Mark Valley, Chi McBride, Jackie Earle Haley, Hiro Kanagawa, Danny Glover, Alex Fernandez, Claire Smithies, Donny James Lucas, Autumn Reeser, Emmanuelle Vaugier, Lennie James, Rey Valentin, David Nykl, Mitch Pileggi, Erick Avari, William Mapother, Chad Willett, Courtney Ford, Sam Vincent, JD Pardo, Samantha Ferris, Marie Avgeropoulos, Serge Houde, Brandon Jay McLaren, Olga Sosnovska, Douglas O'Keeffe, Colin Lawrence, Adrian Holmes, Kendall Cross, Indira Varma, Amy Acker, Tony Hale, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Claude Duhamel, Wendy Glenn, Leonor Varela, Kris Marshall, Mark Moses, Thai-Hoa Le, Kevin Weisman, Peter Bryant, Tracie Thoms, Michele Cummins, Monique Ganderton, Sean Owen Roberts, Jarod Joseph, Adrian Hough, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Matthew Mandzij, Sarah Smyth, Aleks Paunovic, Rebecca McFarland, Bojan Dulabic, Josh Blacker, Artine Brown, Peter Kent, Jason Diablo, Barry Nerling, Fiona Vroom, Carolyn Adair, José Vargas, D. Harlan Cutshall, Christopher Pearce, Byron Noble, Ally Warren, Shaun Omaid, Steve Makaj, Natalie Gibson, Tristan Jensen, Mark Gash, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Taylor Boggan, Julian Christopher, Everick Golding, David Meunier, Christian Sloan, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Nickolas Baric, Diego Diablo Del Mar, Anna Van Hooft, Alvin Sanders, David Barrera, Todd Grinnell, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Noel Johansen, Daniel Bacon, Kathleen Duborg, Craig Veroni, Anthony Harrison

Tým sympatické partičky kolem operátora Winstona, tedy Christoper Chance a postrach podsvětí malý velký muž Guerrero improvizují každý den. S problematikou si dovedou poradit hravě a snadno. Seriál opravdu pozvolna odkrývá osudy hlavního týmu, který se druhou serií rozroste o dvě krasavice. Jejich osudy budeme také rozplétat. Vše plyne volně, neboť se klade důraz především na akci, která je jak vystřižená ze všech Mission Impossible. K tomu kopec srandy a je zaděláno na nejoblíbenější seriál každého správného kluka, jehož srdce bije pro dobrodružství a napětí. Ti, co seriálu napálili odpad nebo jednohvězdu museli seriál zahlédnou snad jen tak poočku během chaotických příprav na Prague Pride. Také nechápu, proč tam nahoře v té manažérské kukani veleslavného filmového studia vůbec zvažovali, zda se bude vůbec točit druhá sezona... televize je zaplavena stupiditami od rána do večera a takové svižné dílko chtějí zadupat do země? Human Target naštěstí osud FireFly, Drive nebo Invasion nečeká. Zajímalo by mě, který číman tento seriál zachránil. Rád bych mu dal věnec buřtů kolem krku.(24.4.2011)

Jeden z mála akčních / krimi seriálů, kde neumíráte napětím, jak to všechno dopadne, ale skvěle se bavíte, protože všechno je akční pohoda. Škoda, že zatím jen jedna série a ještě s otevřeným koncem. Myslím, že kdyby někdy od půlky se začala řešit Chanceova minulost a děj na sebe navazoval (já to tak čekal) tak by to bylo i na plný počet, takhle ale jen 85%(20.10.2012)

Christopher Chance (Mark Valley) je špecialista, osobný strážca, akčný hrdina v jednom, ktorý svojich klientov chráni tým, že sa infiltruje do prostredia v ktorom pôsobia, vyhľadá problém a následne ho eliminuje. Hlavný predstaviteľ je taký mix Jamesa Bonda / Johna McClana / Jasona Bourna či Indiana Jonesa. Chi McBride ako Laverne Winston "večný frfloš" pre mňa nie je kto vie aký známy herec poznám ho jedine s pôsobenie v seriály Pushing Daisies, kde stvárnil podobnú rolu ako hraje v tomto seriáli a Jackie Earle Haley ako Guerrero je akýsi temný článok tímu. Celkovo sa mi tento seriál pozdáva lebo to má príjemný nádych akčností, výbušnosti, sympatické obsadenie hlavne čo sa hlavného protagonistu týka, pekné ženské, zaujímavé zápletky v jednotlivých dieloch, ale aj patričnú štipku humoru. McG je veľmi dobrý seriálový producent a jeho cítiť v každej časti. Dúfam, že kvalita v druhej sérií nepôjde smerom dole. Pre mňa 70%(3.12.2010)

• blackJag

Nepomohla komiksová předloha, nepomohla režie pilotu Simonem Westem (CON AIR), nepomohla výkonná produkce McG (CHARLIEHO ANDÍLCI, TERMINATOR SALVATION), tento seriál na moderní bratříčky prostě nestačí a vrací laťku do (minimálně) 90. let minulého století. Nezáživné obsazení a slabé zápletky nepřesvědčily ani tuzemského diváka, seriál po 4. dílech v hlavním vysílacím čase zmizel z obrazovky a pokud se vrátí, vrátí se v potupném pásmu někdy před obědem nebo těsně po něm. 40%(16.8.2011)

Celý seriál mi neskutečně připomíná Burn notice, jen bez chytrých vnitřních monologů hlavního hrdiny. A druhá série je pak ještě říznutá legendou jménem Moonlighting. Je to legrace, je to dobře zpracované a délka seriálu je naprosto ideální aby nepřetahovala do nekonečna a přitom uzavřela děj. (I když poslední dva díly jsou trochu přeplněné dějem). První série skvělá, buddy humor jakž takž funguje, ale druhá série je o hvězdičku lepší. S nástupem obou hlavních představitelek totiž začíná ta pravá jízda.(19.4.2013)

• - Seriál na základě DC komiksové postavy, kterou vytvořil Len Wein a Carmine Infantino. (Elwanelyn)

• - Christoper Chance (Mark Valley) během bitek předvádí brazilské Jui-Jitsu. Základy choreografie jsou sestavy z MMA prvků. (Ouwen)