Lidský terč (TV seriál)

Human Target

Ľudský terč

Akční / Krimi / Drama

USA, 2010 - 2011, 18 h 1 min (Minutáž: 42–44 min)

Mark Valley, Chi McBride, Jackie Earle Haley, Hiro Kanagawa, Danny Glover, Alex Fernandez, Claire Smithies, Donny James Lucas, Autumn Reeser, Emmanuelle Vaugier, Lennie James, Rey Valentin, David Nykl, Mitch Pileggi, Erick Avari, William Mapother, Chad Willett, Courtney Ford, Sam Vincent, JD Pardo, Samantha Ferris, Marie Avgeropoulos, Serge Houde, Brandon Jay McLaren, Olga Sosnovska, Douglas O'Keeffe, Colin Lawrence, Adrian Holmes, Kendall Cross, Indira Varma, Amy Acker, Tony Hale, Mackenzie Gray, Ted Whittall, Claude Duhamel, Wendy Glenn, Leonor Varela, Kris Marshall, Mark Moses, Thai-Hoa Le, Kevin Weisman, Peter Bryant, Tracie Thoms, Michele Cummins, Monique Ganderton, Sean Owen Roberts, Jarod Joseph, Adrian Hough, Teach Grant, Brent Stait, Vincent Gale, Matthew Mandzij, Sarah Smyth, Aleks Paunovic, Rebecca McFarland, Bojan Dulabic, Josh Blacker, Artine Brown, Peter Kent, Jason Diablo, Barry Nerling, Fiona Vroom, Carolyn Adair, José Vargas, D. Harlan Cutshall, Christopher Pearce, Byron Noble, Ally Warren, Shaun Omaid, Steve Makaj, Natalie Gibson, Tristan Jensen, Mark Gash, Lee Tichon, Chad Riley, Paul Lazenby, Taylor Boggan, Julian Christopher, Everick Golding, David Meunier, Christian Sloan, Christopher Rosamond, Robert Weiss, Nickolas Baric, Diego Diablo Del Mar, Anna Van Hooft, Alvin Sanders, David Barrera, Todd Grinnell, Kirby Morrow, Michael Tiernan, Noel Johansen, Daniel Bacon, Kathleen Duborg, Craig Veroni, Anthony Harrison, Brendon Zub, Curtis Caravaggio, Bruce Dawson, BJ Harrison, Beatrice King, Anthony Shim, Gardiner Millar, Dee Jay Jackson

Celý seriál mi neskutečně připomíná Burn notice, jen bez chytrých vnitřních monologů hlavního hrdiny. A druhá série je pak ještě říznutá legendou jménem Moonlighting. Je to legrace, je to dobře zpracované a délka seriálu je naprosto ideální aby nepřetahovala do nekonečna a přitom uzavřela děj. (I když poslední dva díly jsou trochu přeplněné dějem). První série skvělá, buddy humor jakž takž funguje, ale druhá série je o hvězdičku lepší. S nástupem obou hlavních představitelek totiž začíná ta pravá jízda.(19.4.2013)

Christopher Chance (Mark Valley) je špecialista, osobný strážca, akčný hrdina v jednom, ktorý svojich klientov chráni tým, že sa infiltruje do prostredia v ktorom pôsobia, vyhľadá problém a následne ho eliminuje. Hlavný predstaviteľ je taký mix Jamesa Bonda / Johna McClana / Jasona Bourna či Indiana Jonesa. Chi McBride ako Laverne Winston "večný frfloš" pre mňa nie je kto vie aký známy herec poznám ho jedine s pôsobenie v seriály Pushing Daisies, kde stvárnil podobnú rolu ako hraje v tomto seriáli a Jackie Earle Haley ako Guerrero je akýsi temný článok tímu. Celkovo sa mi tento seriál pozdáva lebo to má príjemný nádych akčností, výbušnosti, sympatické obsadenie hlavne čo sa hlavného protagonistu týka, pekné ženské, zaujímavé zápletky v jednotlivých dieloch, ale aj patričnú štipku humoru. McG je veľmi dobrý seriálový producent a jeho cítiť v každej časti. Dúfam, že kvalita v druhej sérií nepôjde smerom dole. Pre mňa 70%(3.12.2010)

Akční seriál podle komiksové předlohy. Ten jsem neviděl, takže nemohu porovnat jak věrné toto zpracování je. Jedná se o pohodové vyprávění vyšperkované přestřelkami a rvačkami, které jsou hodné popkornovým snímkům z devadesátých let. A není to špatné. Jisté nelogičnosti se tu samozřejmě najdou, ale u takových snímků se s tím musí počítat. Marku Valleyovi role sedne a dá se říci, že se k této postavě i hodí. Po delší době povedený akční televizní seriál.(14.1.2014)

V prvej sérii bol Human Target celkom slušný ale ničím výnimočný akčný seriál. Hoci načrtli zaujímavé prostredie a mytologickú líniu, postavy som si ešte veľmi neobľúbila. Jedným z dôvodov bolo aj to, že im chýbala hlavná ženská postava. To v druhej sérii napravili hneď dvomi hrdinkami a mytológiu ešte viac prehĺbili a musím uznať, že tým sa stal HT výborným seriálom. Má aj príjemný humor a od istého bodu sa mi aj Mark Valley zdá byť strašný fešák. Dúfam, že FOX objedná aj tretiu sériu.(14.2.2011)

Ne až tak známý seriál podle komiksů od DC. Nevím, nakolik je věrný předloze, ale já ho mám docela rád. Díly jsou sice občas dost podobné, ale vždycky se najde něco, proč si je užít. Postavy jsou dobré a každá něčím vyčnívá, hlavně Gerrera si musí člověk oblíbit. A pak má seriál skvělou znělku. 70 %(29.8.2015)

• - Christoper Chance (Mark Valley) během bitek předvádí brazilské Jui-Jitsu. Základy choreografie jsou sestavy z MMA prvků. (Ouwen)

• - Seriál na základě DC komiksové postavy, kterou vytvořil Len Wein a Carmine Infantino. (Elwanelyn)