Reklama

Reklama

Lidský terč

(seriál)
Ukázka z filmu
Akční / Krimi / Drama
USA, (2010–2011), 18 h 1 min (Minutáž: 42–44 min)

Předloha:

Len Wein (komiks)

Hrají:

Mark Valley, Chi McBride, Jackie Earle Haley, Hiro Kanagawa, Danny Glover, Alex Fernandez, Claire Smithies, Donny Lucas, Autumn Reeser (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(25)

Společníci Chance a Winston mají uchránit významnou manažerku, která je designérkou projektu superrychlého vlaku a v poslední době se ji kdosi snaží zabít. Další vražedné útoky pachatel provede při slavnostní otevírací jízdě vlaku... Mark Valley jako bezpečnostní poradce, který se nebojí riskovat pro svého klienta i život. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Ukázka z filmu

Recenze (38)

Thorn 

všechny recenze uživatele

Abych byl upřímný, pořád si nejsem jistý, jestli bylo tohle myšleno vážně nebo se mělo jednat o nějakou mírně parodickou poctu klasickým akčním béčkům z osmdesátých let. Nevím, ale opravdu si nedokážu vysvětlit, že něco podobného vzniklo v roce 2010 a ne třeba v roce 1980. V porovnání s tímto relativně novým kouskem totiž působí třeba i takový A-team jako zcela seriózní realistické drama. Lidský terč je v tomto ohledu opravdový unikát. Tento seriál vznikl na motivy příběhů nepříliš známého a také nepříliš úspěšného komiksového hrdiny. Jelikož je komiksový Human Target třetí liga, měli tvůrci seriálu celkem volné ruce a mohli tak jedině příjemně překvapit. Bohužel se jim to ani přesto nepovedlo a seriálový Human Target je tak kupodivu ještě slabší než ten komiksový. Co se týče výčtu negativ, nevím kde bych měl začít. Co třeba s hlavním hrdinou. Christopher Chance je takový kříženec Jamese Bonda, Ramba, Macgyvera, Indiana Jonese a Chucka Norrise. Všechno ví, všechno zná, je skvělým bojovníkem, mistrným střelcem, dokonalým gentlemanem, mistrem převleků, znalcem všech možných jazyků a profesí. Umí všechno řídit, cokoliv opravit, poradí si s jakoukoliv přesilou, vyzná se v každém koutě světa a navíc je to ještě playboy, kterému vůbec žádná žena nedokáže odolat. Upřímně doufal jsem, že podobný typ hrdinů vymřel někdy v těch osmdesátých letech. Bohužel jak se zdá, jsou pořád tady. K tomu tu pak máme ještě dva klišé parťáky, z nichž jeden je přes počítače a ten druhý zařizuje administrativu a zajišťuje různé kontakty. Každý jeden díl je jen další variací na nějaké tisíckrát obehrané téma, které už bylo mnohem lépe zpracováno někde jinde. Právě proto jsem si taky zprvu myslel, že jde jen o nějakou žánrovou poctu. Nějaká dějová linie je zde opravdu jen letmo naznačena a nikdy z toho nic nevzejde. Hlavní hrdina má za sebou velmi temnou kriminální minulost, ale v současnosti se přitom chová jako ryzí Mirek Dušín, který nemá jedinou špatnou vlastnost. To je taky dost nevěrohodné. Celkově vzato je Lidský terč takovou pěknou připomínkou poctivých akčních béček z osmdesátých let. Pokud chcete skutečnou kvalitu, zkuste raději něco jiného. ()

jh666 

všechny recenze uživatele

Ne až tak známý seriál podle komiksů od DC. Nevím, nakolik je věrný předloze, ale já ho mám docela rád. Díly jsou sice občas dost podobné, ale vždycky se najde něco, proč si je užít. Postavy jsou dobré a každá něčím vyčnívá, hlavně Gerrera si musí člověk oblíbit. A pak má seriál skvělou znělku. 70 % ()

Reklama

Petaxis 

všechny recenze uživatele

Human Target je asi ten nejlepší akční seriál, jakej jsem měla tu čest vidět. Je neuvěřitelně zábavnej, dokonce nezačne nudit ani po čase sledování, příběh se totiž vyvíjí, tedy alespoň tak, jak jen se to dá u akčního seriálu očekávat. Každej díl svižně odsejpá, takže než se nadějete, je konec epizody a vy budete chtít vidět víc, a víc, až najednou zjistíte, že už máte za sebou celou sérii. Seriálu nechybí humor a je v něm tolik fajnovejch postav, že si nejde alespoň někoho nezamilovat. Seriál neztrácí dech ani ve druhé sérii, spíš bych řekla, že je to čím dál větší jízda, o to větší je škoda, že byl po druhé sérii ukončen. Human Target je prostě boží oddechovka a moje guilty pleasure! ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Tým sympatické partičky kolem operátora Winstona, tedy Christoper Chance a postrach podsvětí malý velký muž Guerrero improvizují každý den. S problematikou si dovedou poradit hravě a snadno. Seriál opravdu pozvolna odkrývá osudy hlavního týmu, který se druhou serií rozroste o dvě krasavice. Jejich osudy budeme také rozplétat. Vše plyne volně, neboť se klade důraz především na akci, která je jak vystřižená ze všech Mission Impossible. K tomu kopec srandy a je zaděláno na nejoblíbenější seriál každého správného kluka, jehož srdce bije pro dobrodružství a napětí. Ti, co seriálu napálili odpad nebo jednohvězdu museli seriál zahlédnou snad jen tak poočku během chaotických příprav na Prague Pride. Také nechápu, proč tam nahoře v té manažérské kukani veleslavného filmového studia vůbec zvažovali, zda se bude vůbec točit druhá sezona... televize je zaplavena stupiditami od rána do večera a takové svižné dílko chtějí zadupat do země? Human Target naštěstí osud FireFly, Drive nebo Invasion nečeká. Zajímalo by mě, který číman tento seriál zachránil. Rád bych mu dal věnec buřtů kolem krku. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Mluví pouze, když mluvit má. Nosí nejčastěji kabát a rifle, je přirozený, profesionální a improvizace předvádí na jedničku. Ovládá Jui-Jitsu, za opaskem má bouchačku, v kapsách nože. Vždycky připravený, pač paranoidní přežijí. Umí splynout dokonale s každým prostředím, je v neustálém pohybu. Introvert milující pěkné ženy, psi a Čínské nudle! Mark Valley v podání Christopera Chance je cool-badass-motherfucker a představuje dalšího mého oblíbeného hrdinu, pro které jsem choval slabost v dětském věku. A je skvělej aj když ho sleduji nyní. Pochopitelně na nic není sám, Winston jakožto postava strachující se o hlavního hrdinu, je fajn cápek s přirozeným humorem a profi-hacker Guerrero se možná nechá zmlátit na ulici, ale v noci je schopen vám vyvraždit celou rodinku, má robustní slovní zásobu a vyčnívá s tajemnou povahou. Akce je dost, bitky mají víc střihů, ale chvaty jsou skvělé, choreografie solidní, jsou drsné, krvavé a kontaktní. Samotnej námět a podání zápletek není postavené na hlavu, scénář je tak akorát a není možné, aby se divák během čtyřiceti minut stihl nudit. Škoda, že to nepokračuje dál. Třetí sérii bych s úsměvem na tváři mile rád přivítal. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (2)

  • Seriál na základě DC komiksové postavy, kterou vytvořil Len Wein a Carmine Infantino. (ČSFD)
  • Christoper Chance (Mark Valley) během bitek předvádí brazilské Jui-Jitsu. Základy choreografie jsou sestavy z MMA prvků. (Ouwen)

Reklama

Reklama