Dannysek4U

Neni to spatny, ale trochu jsem v tom postradal poradnej wow efekt, nejakou trochu hlubsi myslinku a hlavne vetsi ranec logiky. Ale jinak hezky tempo a prijemnej Gyllenhaall. Patos byl mirne navic, trebaze pekne vypracovanej... ()

Martrix

Jo, jo, takové filmy mám rád. Jedno "co kdyby" a kolem toho uvěřitelný příběh. U Zdrojového kódu navíc napínavý příběh, který si drží slušnou úrověň od začátku až do konce. Příznivcům podobných filmů naskočí vzpomínky na kousky jako je, Na Hromnice o den více, ale třeba i 12 opic, nebo Déjà Vu. Gyllenhaal je sympaťák; Farmigu nejspíš vybrali především kvůli jejím velikým, zeleným očím, které na monitoru vypadaly krásně. Herecky byl film zvládnutý parádně; civilní pojetí dodávalo na uvěřitelnosti. Příběh je dostatečně zajímavý, aby upoutal pozornost a konec není zprasený. Takže co víc si vlastně přát? Snad jen aby Zdrojový kód vydělal dost peněz, aby byl důvod takových filmů točit víc. ()

Wormboy

The Adjustment Bureau, Limitless a napokon Source Code. Tri znacne podobne filmy, ktore su kvalitativne rovnako velmi blizke. Source Code vsak z nich ponuka jednoznacne najdynamickejsi zazitok a behom celych 90 minut si udrziava perfektne tempo. Jake Gyllenhaal je sympatak a bezproblemovo taha cely film. Skoda, ze autori trosku nepritlacili na pilu a neskomplikovali to, aby sa okrem cistej zabavy dostavilo aj potesenie pre mysel. No nevadi, aj napriek tomu, ide o nadstandartne kvalitny sci-fi thriller. ()

Flynn

Jak napsal POMO, malý velký film. To skutečně sedí, když si to člověk vezme tak prostorem, který film pojme je skutečně malý (1 vlak, pár záběrů vrtulníkem, kapsle na základně), nápadem však je to fim větší a vyspělejší než může působit. Pro mne to byla taková směska Donnie Darka a Butterfly Effectu a Deja Vu. Potenciál to mělo obrovský, obsazení velmi příjemné avšak k plnému hodnocení tomu něco chybělo, možná ta velkolepost a prostor, který se mi líbil v Deja Vu. ()

Fallen_One

Svižný, rychle ubíhající film s napětím jak má být. Dobrý scénář i herci tentokrát nezahálí jak bych čekal. Jen ta závěrečná pointa rozdmýchala po skončení filmu debatu, jak že to vlastně skončilo :oD každopádně mám film spojený s jednou milou událostí, tudíž nemohu jinak než za 4. ()

asinus

1) Pecka! (Ne nejlepší film světa bez mušek, ale všechno drátkuje) 2) Jake Gyllenhaal znovu překvapil (Pozitivně) 3) Duncan Jones musí natočit Half-life (Jinak radši nikdo, takže asi nikdo) ()

laik_60

zaujímavá myšlienka ...spojenie kvantovej fyziky s biológiou mozgu na osem minút a na tejto myšlienke postavený takmer kvalitný thrillerček takmer na hodinu a pol :) k tomu slušný výkon gyllenhala či kapitánky very, škoda, že to tak pocukrili na záver nie len rozlúčkovým rozhovorom syna s otcom ale dokonca sladkavými "mailami zo záhrobia" .. ehm slnečnej kalifornie.... Na mieste scenáristu by som to riešil asi razantnejšie najmä voči spupnému samoľúbemu vedúcemu projektu nejakou vhodnou humornou blamážou. :) napriek týmto malým výčitkám si tento celkom pozerateľný film zaslúži snáď aj štyri body. ()

BoXBe

Source Code aneb Bod zvratu. Chvíle, kdy jsem definitivně musel uznat, že kina možná nezhynou, ale budou muset najít nový impuls. Source Code je dobrý film. Mohl být natočen už v roce 1951, šlo by o naivní sci-fi, mohlo se líbit. V osmdesátých letech by to byl megahit. Devadesátky by jej srovnávaly s Van Dammovým Time-Copem. Dnes dělá v kinech čest filmové zábavě. Spolehlivě vyplní půl druhou hodinu života, zaměstná mozkové buňky, nenudí, zaujme, pobaví. Jenže, zkuste si to srovnat s dnešní produkcí HD televizních seriálů. S trochou nadsázky by mě takhle bavil každý díl první řady Akt X. V podstatě tak jde o tohle rozhodnutí. Necelé dvě stovky za jeden delší díl jedné kvalitně natočené sci-fi, která vypadá jako nadprůměrný Lost nebo Akta X nebo Battlestar Galactica. Nemůžu to strhnout, ale přeci jen, začíná být těch pohyblivých obrázků trochu moc a nekonečně možnosti ve stávajících mantinelech nemají. Kolik Zdrojových kódů, Vřískotů, Správců osudů a Thorů budeme ještě schopni unést? A kdo a čím je nahradí? Když ne Avatar, kdo potom...? ()

c.tucker

Už úvodní titulky inklinovali k něčemu velkému, ta hudba a průlety kamerou byli úžasné. Co následovalo nebylo o nic horší a já se úžasně bavil. Příběhově velice svižné a romance také nechyběla a absolutní spokojenosti mi tam něco chybělo, ale i tak to byla veli dobrá podívaná. ()

Icefist

Nejedná se sice o nic převratného, ale určitá originální myšlenka tam je. Že se v tomto typu filmů vyskytují nelogičnosti, to se změnit nedá, i když v konci to zaskřípe poměrně dost. Bude to možná tím, že závěr měl přijít o něco dřív. A nebo je chyba momentálně mezi židlí a klávesnicí a v tom případě se tvůrcům omlouvám. ;-) Co se mi naopak velice líbí, je styl vyprávění. Pokud byste se zeptali mě, co mi to připomínalo, řekl bych že Úhel pohledu. Dočkal jsem se akce, prožil jsem napětí, bylo úspěšně zabrnkáno na vážnou strunu. 80 % Oblíbená část- Stevensův telefonát z toho mobilu, který zabavil polapenému atentátníkovi ()

Ice123

Docela vydařený film. Co mi tam ovšem chybělo, byl vedlejší děj, který to nemá a neustále se opakující jedna scéna z vlaku po nějaké době také začíná být úmorná (a to jsem u druhého "snu" žertoval, že to bude pořád ve vlaku :D).... Vzhledem k tomu, že je to sci-fi můžete vypustit nějaké nesrovnalosti a jinak je to docela vydařené. Gyllenhaal a Blanchete (která mimochodem není uvedena v hercích) hodně zvedají hodnocení ale i myšlenka filmu je nebovyklá ;) 70% ()

campix

Z Duncana Jonese se nám stává velmi zajímavý režisér, jehož další počiny budu velmi bedlivě sledovat. Po nemastném sci-fi Moon, přichází další sci-fi film Zdrojový kód, který znovu oživuje dnes již lehce povadlé a stojaté vody sci-fi žánru. Vlastně nemám žádné větší námitky a velmi solidně jsem se bavil, snad jen konec mohl být lépe zaonačen, aby ve vás film zanechal hlubší dojem. Výborná žánrovka, kterou doporučuji každému. ()

mortak

Od akčního úvodu, přes tradiční romanci naroubovanou do sci-fi rámce, až k tupě moralistnímu závěru bez stopy gradace. Ovšem, co chcete od filmu, který používá symbolická jména, takže když se na plátně objeví paní Dobrovítězná, hned víte, jak to asi skončí. ()

blitzer

Dnešní menu: originální, napínavé a rychle odsýpající sci-fi se sympatickými herci. Mmmm, dal bych si nášup. ()

KajusaK

Boží, opravdu boží :)) .. Vůbec jsem nečekala, že to bude tak dokonalý film..Uvažuji dokonce o 5* .. Žádné natahování, nudné scénky nehrozí .. Pěkné zakončení, skvělé herecké výkony, super nápad.. ()

forsythia

Někdy si člověk hodně přeje, aby všechno skončilo. Jsou ale v životě (nebo možná někde mimo život) okamžiky, prožitky a osoby, kvůli kterým má cenu pokračovat.. Je to jednoduché a většinou ne až tak dramatické. Ale takových filmů tu máme kvanta a dost často je to nuda na plátně. Tohle dramatické je a nuda to rozhodně není. ()

Thorn

To snad ani není možné. Opravdu nechápu, jak v dnešní době ještě někdo může založit celý film na tak totálně obehrané a provařené zápletce. Ano, uznávám, že kdybych něco podobného neviděl už asi po tisící, tak bych snad řekl, že to bylo celkem fajn, ale takhle? Celý tento film je takové obrovské klišé, že to snad překračuje všechna měřítka. Zápletka je jasně daná. Máme tu nějaký těžko řešitelný problém, který musí hlavní hrdina vyřešit. Naštěstí na to má spoustu pokusů, protože vždycky, když uběhne určitá doba, tak se vše vrátí zpátky na začátek. Sakra, neviděl jsem tohle už někde? No, možná to bylo ve Star Treku, Hvězdné bráně, Buffy, Čarodějkách, Supermanovi, Xeně, vlastně v jakémkoliv sci-fi či fantasy seriálu a samozřejmě v nepřeberném množství filmů. Omlouvám se tedy, že mě to už po tolikáté dostatečně neohromuje. V tomto případě navíc zápletka nedává ani nejmenší smysl. Pokud by bylo vše řízeno nějakým kouzlem, chápal bych to. Tady je to ale dílem jakési velmi propracované počítačové simulace. Uvědomuje si vůbec někdo, že pro podobnou simulaci by vůbec nebylo možno sehnat potřebná vstupní data a to ani za předpokladu, že by se film odehrával v nějaké vzdálené a technicky vyspělé budoucnosti? A pokud tedy vládní agenti mají k dispozici takovou technologii, tak se opravdu velice divím, že už onoho teroristu dávno nechytili. S tímto vybavením by totiž mohli dosáhnout úplně čehokoliv. Všechny postavy ve filmu jsou dokonale nevýrazné. Ono se ani není co divit, protože tohle rozhodně není ten typ filmu, který by si nějak zakládal na hereckých výkonech. Samozřejmě o nějaké originalitě či nápaditosti ani nemluvě. Ve výsledku tu tak máme jen spoustu nezajímavých scén a neúspěšných pokusů o navození napětí. Ani ten závěr nakonec ničím nepřekvapí. Prostě to nějak dopadne a basta. Nevím, možná kdybych v minulosti neviděl desítky lepších zpracování tématiky opakujícího se dne, tak bych snad dal i vyšší hodnocení. Takhle to ale nijak lépe hodnotit nemůžu. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem