Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

majkl44

Film se povedl snad po všech stránkách. Je to film pro odlehčení a pobavení. Viděl jsem v nich několik vtipných odkazů na jiné filmy i na jiné žánry. Do popisu bych opravdu přidal vedle Akční/ Horor/ Fantasy jednoznačně také Humor. Občas film připomíná "krvavé údolí", ale do toho filmu to prostě tak dobře pasuje, že jsem nebyl zhnusený ani jednou kapkou krve. ()

drake31

Podarená zábavná rozprávočka ktorá si podobne ako mnohé súčasné filmy upravuje danú mytológiu podľa seba a mne sa výsledok veľmi pozdáva. Janko a Marienka - ach Gemma, moja milovaná Gemma, ehmmm, kde som prestal ... - po tom ako spálili tetu ježibabu v perníkovej chalúpke nastúpili na cestu lovcov čarodejníc a je zjavné že sa im veľmi darí. Veď ako jediný majú ten najlepší bojový arzenál od priekupníka so zbraňami spoza sedmoro hôr, chráni ich mocný spell shield a z akejkoľvek situácie vychádzajú víťazne. To by ale nebolo ono, keby sa im do cesty nepriplietla super-duper čarodejnica ktorá tam rozvíri svoje čary a taktiež trolilinku neskomolila rodinné záležitosti. Čakal som poriadne šialenú prerábku/pokračovanie klasického príbehu, a to čo som dostal moje očakávania veľmi uspokojilo. Tommy Wirkolka je jeden šialený človiečik (myslené v dobrom) a dúfam že sa mu budúcnosti podarí stvoriť minimálne rovnako zábavný film ako sme mali dočinenia tu. ()

Trustme

A na řadu jdou další drsní pohádkoví hrdinové - ver. Grimm NC-17. Příšery ve filmu již neobstojí ani před křehkou Sněhurkou, Karkulkou (a ani před 16. prezidentem USA). Kdo by to byl řek, že Jan a Marie vyrostou do brutální eliminační výjizdové jednotky, která pomáhá a chrání od obtěžujících ježibab. Jsou vybaveni revolvery, rotačákem, gramofonem, předchůdcem taseru, kostýmově však blíže k pohádkové době 17.století, zkrátka komiks. Těžko vysvětlit slušným ďítkům, že tohle není tá pohádka, kterou znají z babiččina vyprávění a že na tenhle film si budou muset počkat alespoň po dovršení mateřské školky. A což, Bratři Grimmové se s tím též nijak nesrali (jejich původní knižní tvorba je velmi dějově surová). Styl jaký zvolilo studio a režisér z čeledi severských drsných tvůrců je chválihodný a divácky vítaný. A tak hnusné babice létají vzduchem v pevném stavu, ale častěji ve stavu sekané a dršťkové. Je to sranda, je to masakr a je to nekorektní vůči čarodějnicím. ()

Brain-D

Malé zklamání. Brutalita se dostavila, ale ony mě příběhy o čarodějnicích nikdy nelákali. Troll, který se jednou předvedl mohl drtit víc. Mohl být vytlačen jako rádoby "hlavní boss", přesně jako to bylo vytvořeno u postavy Bane v "Temný rytíř povstal". Tím chci říct, že Troll by z toho filmu vytřískal větší ambice než hlavní čarodějka se svými pomocnicemi. Schopnosti čarodějek a mutace byla zajímavé, ale kdyby se vrátil k filmu Clive Barker dovedl by to skrzl svou gotickou úchylku daleko dál. Tommy Wirkola nezačal příliš slibně, ale rozjížďí se a vypadá to, že má cestu do Hollywoodu už vystlanou. V titulcích jsem se dočetl, že hudbu produkoval Hanz Zimmer a mrzí, že není nikdy na internetu zmíněna. Hudba je právě jeden z prvků, který bych tu rád vychválil. Do dílčích pozitiv filmu bych mohl zahrnout např. zbraně, krvelačnost a vulgaritu. Tyhle vlastnosti rozhodně podtrhují záměr autora a dělají z toho víc. Bohužel už od začátku jsem cítil, že dostanu průměrný film. ()

Wade

Pohádka tak trochu jinak a mě se to líbilo a to dost. Akční, hororové a zábavné pojetí tradičního příběhu. Velké plus dávám hlavně vizuálu čarodějnic, zbraní a taky herecké dvojce Gemma a Jeremy, kteří odvedli hodně dobrý výkon. Přestože gore mohlo být víc a na lepší úrovni tak u mě Jeníček a Mařenka nepropadli, ale naopak splnili co jsem čekal. Škoda, že chvilkama mi přišlo jako by tvůrci chtěly horor, ale taky něco pro věkově mladší diváky. 82% ()

pabulator

Kdo mi to tu šňupe perníček? Ano milé děti pan režisér určitě neodolal a natočil po pár lajnách kvalitního matroše sice hodně přepálenou,ale taky poměrně vtipnou pohádku pro dneštní rozmlsanou omladinu. ()

jolanek

k tejto akcnej komedii mi chybalo viac erotiky, a janicko a marienka neboli lovci-profesionali, ale totalne neschopni amateri, vsetko co len mohli pokazili, amaterizmus hrubeho zrna! ()

Sany33

Veľmi sa mi páči podobný druh fantasy akčných zhmotnení rozprávkových klasík ako je Janko a Marienka či Červená Čiapočka. Veľmi dobre som sa bavil, nedalo sa odpútať od televízie a naskytol sa mi veľmi kvalitný akčný zážitok. Navyše herecké duo hlavných hrdinov pôsobilo sympaticky a vierohodne. za mňa 75%. ()

harryy

Pri sledovaní Janíčka a Marienky sa občas sám neviem rozhodnúť, pretože strieda momenty pomerne zábavné a potom ich rýchlo rozdupe niečím triviálne blbým.Väčšina scén je zručne natočená a pokiaľ sa na plátne stále má čo diať je to uspokojivá séria minút.Ak som sa na Janka a Marienku tešil, bolo to pre efektnú akciu, troška nadsádzky a Gemmu Arterton.Určite je to tvorivý úmysel, o tom niet pochýb no súdržnosť celku striedaním ľahkých narážok a ťažkopádne rozohraným dejom strašne trpí a výsledok sa nedá jednoznačne chváliť, ani súdiť. Inak hodnatím ako celkom fajn stojí to za pozretie 70% ()

Unnamed

“Whatever you do, don't eat the fucking candy.” Určitě existují i horší filmy, ale tento je společně s posledním dílem Twilightu nejhorším co jsem tento rok viděl. Ani netuším na čem se film snaží stavět, nejspíš na slovníku a brutálních scénách (ani jedno se jim moc nepovedlo). Příběh a dialogy špatné, bojové scény o ničem, kostýmy a masky také dost hrozné. 2,5* ()

LEGACY

''Už víme kdo jsme, ale ony to ví také. Znají náš příběh, naše schopnosti, vědí, co dokážeme - měli by se nás bát, nás všech''. Klasická pohádka pro děti pokročilejšího věku, kterou všichni známe, až na to, že Jeníček trpí cukrovkou a Mařenka má zálibu v trollech - jedno mají ale společné - zálibu v zabíjení. V zkratce je to vlastně blbina, ale co v dnešní filmové době není - u tohoto se když už nic tak trochu pobavíte. Kdo z vás v dětském věku nechtěl vidět jak tito sourozenci brokovnicema ''pročišťují les'' ? Hlavní věci, co podle mě film podrželi byly hlavní postavy, temná atmosféra, ale hlavně se tvůrcům musí nechat, že toto neobvyklé téma zkusili. Podle mě z toho vyšli s důstojností a bez ztráty hrdosti. Hodnotím 80% ()

VanTom

S ničím se nepárající krvavá fantasy řežba. Přímočarý hon na čarodějnice si po celou dobu udržuje hektické tempo a sází hlášky a ujeté nápady jednu vedle druhého (bondovské steampunkové gadgety, bizarní záporačky). Jde víceméně o zřídka přerušovanou sérii výborně natočených, dynamických a patřičně nadsazených akčních soubojů se sympatickým (v případě Gemmy i zatraceně sexy) duem v ústředních rolích. ()

Fakipics

Mě chyběla nápaditost dialogů a rozvinutější scénář, jinak samozřejmě standardní porce syrového násilí zvítězila svou nadsázkou, takže hvězdičku navíc jsem si neodpustil. Gemma parádní kost, ale latina styl jí slušel mnohem více. Čarodějnice ukázkově nevkusné a Renner byl vcelku hodně zajímavý na můj nevkusný vkus. ()

lucascus

Začnu klady: parádní grafika a kamera, výborné triky, půvabná Gemma, originální titulky, krásná scenérie. A teď zápory: až příliš jednoduchý děj, prakticky se ve filmu nic nevyřešilo, k ničemu se nedospělo, docela krátká stopáž, nepromyšlené postavy, nevtažení diváka do děje. Vychází mi z toho tedy takový slušný lepší průměr. Škoda, potencionál byl větší - především díky perfektní ústřední dvojici. Uvidíme co přinese dvojka. ()

Ceres

Škoda, že Wirkola z toho udělal takovou tuctovku pro náctileté, bylo chybou vkládat do úst malých dětí hlášku "fucking bitch" apod. nejlépe v kombinaci v rádoby hustou scénou na začátku, takhle se to pak nese v podobném duchu. Kamera je celkem dobrá, scénář je ale celkem nic moc. Obsazení - Renner mi nesedí už delší dobu, Gemma - sexy a celkem ok i herecky. Souboje - CGI jako prase a jejich choreografie zklamání. Jediným plusem je délka, fakt díky, že se nemusím potit u tohoto přes 2 hodiny, že to velmi dobře odsýpalo. Jinak osobně je to fail a chtělo to seriózní film, a ne takovou jednohubku zaměřenou na uhrovité teenagery. ()

pravdovravny

Pozor Spoiler: ,, Kdyť jsem byl malý cpala do mne perničky, aha takže máš cukrovku" . Čo človek očakáva podľa traileru to aj dostane, vtipné troška brutálne pojatie rozprávky. Český dabing tomu ešte pridá keď počujete kričať,: ,,Jeníčku, kde si". ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)