Ničitel Conan

• Česko Conan ničitel (více)

Potulný lupič Conan se při putování se svým společníkem Malakem střetne s královnou Taramis. Ta mu dá nabídku, aby doprovodil její panenskou neteř Jehnnu ukrást bájný roh boha Dagotha. Taramis Conanovi slíbí, že po návratu oživí jeho mrtvou lásku Valerii, a Conan nabídku přijme. Taramis však chce ve skutečnosti po získání rohu převzít nadvládu, a aby si boha nerozhněvala, chce mu Jehnnu obětovat... Společně s Conanem, Malakem a Jehnnou se na výpravu vydává také královnin strážce Bombaata, který dostal od královny za úkol Conana po získání rohu zabít. Během cesty Conan vysvobodí svého přítele, čaroděje Akira, před kanibaly a bojovnici Zulu před bandity. Akira i Zulu se ke skupině přidají. Společně pak dorazí na bájný hrad mága Thoth-Amona, který však Jehnnu unese. Conana čeká souboj v labyrintu s krvelačnou příšerou, kterou se mu podaří zneškodnit – ukáže se, že příšera byla jednou z Thot-Amonových podob. Skupině se podaří získat drahokam, s jehož pomocí lze hledaný roh obnovit, ale střetnou se se strážci drahokamu. Conan a ostatní s nimi nejprve bojují, Akirovi se ale podaří je přemoci pomocí magie. Když je skupina na útěku, Bombaata se pokusí s Jehnnou utéci a všechny ostatní zasypat ve skále. Oni však tento pokus přežijí, prohlédnou léčku královny Taramis a vydají se do jejího paláce... (TV Prima)

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Změna režiséra tomuto pokračování "překvapivě" moc neprospěla... Nechápu proč to nedostal do rukou opět John Milius...Zřejmě se u jedničky podle producentů dost neosvědčil... Škoda, mít to trošku lepší scénář a režii, mohlo to být velmi důstojné pokračování. Bohužel nestalo se, ale koukatelné to určitě je. Hudba opět výborná, ale v podstatě jen díky tomu, že jsou to variace na hudbu Barbara. Ta malá blonďatá husa mě tam sice neskutečně nasírala, proměna čaroděje Thot-Amona v poněkud primitivního King-kong-Amona se maskérům tedy moc nevydařila a oživlý Bůh-jednorožec-příšera je jedno z nejtrapnějších, nejubožejších a nejsměšnějších monster v dějnách kinematografie... A herecký výkon Árního ve scéně s opilým Conanem, aspiruje na začlenění do učebnic herectví, v kolonce Nejhorší herecké výkony všech dob... Naštěstí to zachraňují dva zajímavé ženské elementy - za každou z nich jedna hvězda nahoru: Grace Jones v roli Zulejky (která nahradila pro mě ne příliš sympatickou Valerii z Barbara více něž dokonale...) a Sarah Douglas jako překrásná královna Taramis. Na filmu je bohužel vidět (kupodivu u Barbara to až tolik nevadilo), že pochází ještě z trikové prehistorie...když si do něj představím triky z Pána prstenu, byla by to asi jiná podívaná, ale co už? ()

Han22

Jako malému se mi to vždy líbilo, Arnie je skvělý a čert to vem, je to poctivá fantasy 80. let se spoustou akce, kouzel a příšer a to jde ne? ()

Nassau

Na hodnocení člověk nesmí hledět. Barbar Conan je totiž film úplně jiné úrovně. Prostě klasika s neskutečným Arniem. Pořádný fantasy pornofilm! ()

iXtr3m3

Rozprávočka s Arniem, ktorý je ešte topornejší ako v prvej časti? No čo už. Každý musí nejako začínať... :) ()

1860

Fantasy mám hodně rád a těch filmů moc nebylo, proto jsem byl rád i za toto pokračování.. Dnes bych to už hodnotil jinak.. ()

Paity

A mě je jedno, že se to ostatním příliš nelíbí. I Ničitel je velice povedené akční fantasy. Arnie se prostě na takový druh filmu velice hodil. Moc toho nenamluví, vypadá drsně, svaly kam se podíváš a stále stejný výraz tváře. Conan rulez! ()

RichardLev

Pokud chcete akční béčkovou fantasy, přijdete si na své. Někteří asi čekali podobný zázrak jako jednička, proto tak nízké hodnocení – no nekoná se. Tento film je úplně jiný a podle mě je to ten správný směr, jakým se měla série o Conanovi vyvíjet. První film mám rád, ale je až moc vážný a řekl bych…moc málo fantasy. Já jsem s dvojkou maximálně spokojený a kvalitně jsem se pobavil. Dobré hlášky, slušný béčkový příběh, akce OK a hraje tam Arnold. Co víc by si člověk mohl přát? Možná trošku lepší scénář a triky…ale jinak nemám co vytknout. Dávám silnější čtyři hvězdy. ()

Janega

Ak ma na prvom Conanovi niečo bavilo, tak to boli výborne vykreslené postavy. Conan, ktorý minule pôsobil ako chrabrý, dôstojný a učený bojovník, tak tu je totálny tupec, čo podčiarkuje aj Arnoldove kreténske grimasy. Ostatné postavy sú len klišé archetypy. Minulý film bolo dospelé fantasy, tu je to rozprávka, ktorá neuspokojí ani dnešné deti. ()

Haymar

Tak brutální kvalitativní propad mezi vynikající jedničkou a totálně sračkoidní dvojkou se prostě jen tak nevidí !! ()

Prochy38

Slabší odvar geniálního prvního dílu. Je zřejmé, že tvůrci plánovali těžit s úspěchu prvního dílu. Arnie je pořád luxusní Conan. Jeho skupina sice nic moc nenabízí, princezna hezká, ale souboje se mi zdá nějak váznou. Zlatej Barbar Conan, ale zase nemohu říct, že by to bylo zlé. Prostě mám na tyto filmy slabost. ()

Hanes88

Je to průměrný filmek, který je horší než první díl. Každopádně ale příjemně zabaví. Takže spokojenost. ()

filipvrbik

Jako je to béčko až to bolí. Ale ve své době určitě fanynky i fanoušci Arnieho slintali blahem. Poněkud chybí děj a hezký holky. Potěšil Wilt Chamberlain s výškou 216cm (já mám 200cm).Jinak masky katastrofa a úroveň efektů hluboko i pod úrovní osmdesátých let, nicméně pokud zavřu obě oči byly tam i náznaky vtipu - 40% ()

Paldiny

Zábavnejší, výpravnejší, pre rodinu. Conan sa pri svojej druhej výprave vydal ľahšou cestou a veľa fanúšikov mu to malo za zlé. Nečudo, veď okrem z mramoru vytesanej muskulatúry a mena má Ničiteľ s Barbarom pramálo spoločné. Bitky ešte za niečo stoja, ale čo sa deje medzi nimi už nie. K dialógom, do neba volajúce bláboly, k postavám, každá národnosť získala obsadenie, potrebujeme niečo viac? Masky nič moc, ten opičiak bol dokonca na smiech, na prekvapenie mi až tak nechýbala toľko opomínaná drsnosť, podrezávanie krkov, krvavé rezné rany, sekanie hláv či trhanie rohov z mystických zvierat. To všetko Conan má, ale má toho príliš málo. Čo pribudlo viac infantilnej zábavy, teatrálnych grimás, o ktoré nikto nestál. Po kultovej jednotke bohužiaľ už iba slabý odvar, ktorý ani nemusel vzniknúť. ()

Dallas

No na prvého Conana to nemá, ale stále je to dobré. Dobrých fantasy nie je zase až toľko veľa. Myslím tých ozajstných a nie rozprávok typu Narnia (teda nič proti, ale ja už som veľký). Jednoducho klasika. Warrior, Rouge, Wizzard a Thief za sebou presne v tomto poradí. Muzika je v podstate rovnaká a teda suprová. Je to béčkovitejšie ako Barbar ale zase je tu veľmi chutná princezná. Krom 70% ()

Mikino00

Co to sakra bylo? Vtip? Totálně pitomý děj, příšerné herecké výkony, naprostá béčkovost a scénář, který je kapitolou sama pro sebe. Arnold tady šlápl hodně vedle, ve filmu nefunguje absolutně nic. ()

Emo-haunter

Barbar Conan je zpátky! A vrací se opět ve velkém stylu. Silnější, mohutnější a zuřivější! Druhý díl Conana je sice o trochu jiný než díl první i více odlehčenější, ale ani tato skutečnost mu určitě neubírá na kvalitě, naopak, podle mého názoru jsou tyto dva snímky ve svém specifickém žánru naprosto nepřekonatelné. Ať si každý říká co chce, že je to béčko s místy pokulhávající grafikou, špatnými hereckými výkony a podobně, kdo chápe charakteristiku tohoto žánru, tak mu jistě docvakne, že Conan je Legenda. Já jsem se u filmu celou dobu bavil a snímek si užíval, a to by u filmu mělo být podle mě nejdůležitější :) ! Podle mě je tu také mnoho zbytečně nízkých hodnocení, a přitom si stačí jen uvědomit, co je toto za specifický žánr. Pro ty nezasvěcené přikládám odkaz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Me%C4%8D_a_magie ()

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

28.10.2012

Arnold v nedávném interview naznačil možný návrat do role, která z něj udělala filmovou hvězdu. Tenkrát jsme tomu ještě nevěnovali pozornost. Zhruba po týdnu přináší studio Universal překvapivé… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led