Ničitel Conan

• Česko Conan ničitel (více)

Potulný lupič Conan se při putování se svým společníkem Malakem střetne s královnou Taramis. Ta mu dá nabídku, aby doprovodil její panenskou neteř Jehnnu ukrást bájný roh boha Dagotha. Taramis Conanovi slíbí, že po návratu oživí jeho mrtvou lásku Valerii, a Conan nabídku přijme. Taramis však chce ve skutečnosti po získání rohu převzít nadvládu, a aby si boha nerozhněvala, chce mu Jehnnu obětovat... Společně s Conanem, Malakem a Jehnnou se na výpravu vydává také královnin strážce Bombaata, který dostal od královny za úkol Conana po získání rohu zabít. Během cesty Conan vysvobodí svého přítele, čaroděje Akira, před kanibaly a bojovnici Zulu před bandity. Akira i Zulu se ke skupině přidají. Společně pak dorazí na bájný hrad mága Thoth-Amona, který však Jehnnu unese. Conana čeká souboj v labyrintu s krvelačnou příšerou, kterou se mu podaří zneškodnit – ukáže se, že příšera byla jednou z Thot-Amonových podob. Skupině se podaří získat drahokam, s jehož pomocí lze hledaný roh obnovit, ale střetnou se se strážci drahokamu. Conan a ostatní s nimi nejprve bojují, Akirovi se ale podaří je přemoci pomocí magie. Když je skupina na útěku, Bombaata se pokusí s Jehnnou utéci a všechny ostatní zasypat ve skále. Oni však tento pokus přežijí, prohlédnou léčku královny Taramis a vydají se do jejího paláce... (TV Prima)

movieband

Kvalitní fantasy snímek s železným Schwarzeneggerem, jakožto bušičem všech, co se mu postaví do cesty. Z dětské nostalgie. 70% ()

topi

Na Barbara to svou syrovostí a brutalitou nemá ani náhodou. Ničitel Conan je mnohem více pohádkovější a humornější. Samotnej Conan je moc uhlazenej a takovej moc načančanej a fešáckej. Hudba Basile Boledourise je taky slabší a nefunguje v jednotlivých scénách jako v Barbarovi, kde s ním tvořil ucelenej kus. Ale já ho mám stejně rád - za prvé, že to byl můj druhej film, kterej jsem s Arnoldem ještě na VHS v rychlodabingu viděl - a za druhé, když jsme na základce mívali hodiny volna, tak spolužák vždycky na tyto hodiny dotáhl do třídy video a i s učitelkou jsme sledovali třeba Démony, Hory mají oči, Terminátora nebo již zmíněného Ničitele. Učitelka to sice těžce vydýchávala, ale nikdy nám to nevypla. Parádní časy! ()

Quint

Conan ničitel je naprostým vrcholem imbecilní zábavy bez jediného slabého místa. Zatímco Barbar Conan je temná a smrtelně vážná fantasy pro dospělé, Conan ničitel je klukovsky naivní báchorka pro náctileté, která se nebere ani trochu vážně. Zapomeňte na ponurou atmosféru, brutální násilí a sexuální orgie z prvního filmu (ne že bychom něco takového čekali od scenáristy, který má na kontě klenoty typu My Little Pony). Dvojka se nesnaží sdělovat žádné filozofické myšlenky, jako „co tě nezabije, to tě posílí“. Conan už si prošel bolestivou a traumatickou proměnou, která z něj udělala silnějšího člověka. Ale také kapánek tupějšího. Ve svém druhém filmu už není přemýšlivý bojovník jako v jedničce, ale naivní hromotluk, který se vrhá do boje bez přípravy. Místo soubojů zkušených válečníků tentokrát sledujeme rvačky, připomínající wrestlingové zápasy, při nichž Conan pózuje s mečem jak na kulturistické soutěži. Zatímco kvůli jedničce musel Arnold pár kil svalů shodit, aby vypadal méně kulturisticky, tak pro pokračování naopak svalovou hmotu znovu nabral. A je tu namakanější než kdy předtím a potom. Režisér Richard Fleischer se evidentně snažil co nejvíce prodat jeho muskulaturu a oblékl ho pouze do kožených spoďárů, zatímco ostatní herci na sobě mají několik vrstev kožešin. Conanovi tentokrát pomáhá sebranka rozmanitých týpků. Otravný zlodějíček, který pojídá ukradené drahokamy, aby mu je nikdo neukradl. Nevrlý kouzelník, který má při kouzlení výraz, jako když tlačí na záchodě. Živelná divoška v podání zpěvačky Grace Jones, která svojí roli brala natolik vážně, že v zápalu pro věc poslala dva kaskadéry do nemocnice. A rozkošně spratkovitá princezna s dokonale vyfénovanými vlasy, jejíž panenství střeží hromotluk Bombaata, paradoxně ztvárněný basketbalistou Wiltem Chamberlainem, který se proslavil tím, že údajně svedl a osouložil 20 tisíc žen. Fleischerovo fantastické dobrodružství je přímočarou zábavou, natočenou se svěžím dětinským elánem. Film neztrácí čas dlouhou expozicí nebo rozvíjením postav, zato je plný komiksově přemrštěných akcí, peckovaček s podivnými monstry (které hrají známí wrestleři) a nezapomenutelně absurdních kouzelnických soubojů. Zdrojem zábavy jsou i prkenné herecké výkony (vrcholem je scéna s opilým Conanem) a vtipně stupidní dialogy, které by záviděl lecjaký sitcom. Béčkovost filmu nicméně pozvedá kamera legendárního Jacka Cardiffa, jenž dokáže i laciné kulisy nasvítit tak, aby vypadaly poměrně dobře, a epický hudební doprovod Basila Poledourise. ()

Helo

Rozhodně celkově nikterak horší než jednička, naopak spíš v některých jednotlivostech daleko lepší (a v jiných zase horší). Už to sice nemá tu drsnou, ukrutnou, barbarskou atmosféru, ale sám Conan tady naproti tomu konečně působí jako BARBAR CONAN a ne poloretard Conan, jakkoli to na vtipu stejnýho druhu příliš neubralo (-"I suppose nothing hurts you." -"Only pain."). Celý to působí trochu víc jako klasický pohádkovější fantasy, což je na jednu stranu škoda, neboť to tím přišlo o svojí unikátnost, na druhou stranu je to natočený líp, přehlednějc, zábavnějc a bez výjimky všichni herci tu hrajou daleko líp, včetně Arnieho. Jen Poledouris tu nedostal tolik prostoru, přesto se jeho skvělá hudba dokáže projevit. A taky zamrzí nedostatek usekaných hlav, končetin, krve, nahotinek a podivné, i když funkční monumentálnosti a epičnosti, protože i to prvnímu dílu dávalo zvláštní feeling (ne že by tu krev a nějaká ta hlava nebyla, ale už ne v takový míře). ()

Aiax

Slabší než první Conan. Fleischer sice předlohu kopíruje zručně, ale bez Miliusovy zažranosti a nadšenectví, a ani Basil už do toho nedává tolik umu. Jenže Conan byl geniální, a proto ani jeho bledá kopie nemůže být úplně špatná. Jedno je každopádně jisté - nikdy předtím ani nikdy potom nevzniklo v subžánru sword&sorcerery nic, co by se oběma Conanům přibližovalo byť i jen vzdáleně. ()

JohnMiller

Vidieť že produkcia neklesla ani o jeden cent. Atmosférou Howardovho sveta a podarené repliky zostali na rovnakej úrovni. A v podstate by to zostalo v rovnakej kvalite ako prvá časť nebyť slabšieho príbehu. Scenár s novými postavami nudil a nezachránilo to ani fantastické vyvrcholenie a boj s vydareným monštrom. Trápne vtipné sekvencie tu mali úplne vypustiť. Scénka s opitým Conanom bolo niečo hrozné. Naolajevaný Schwarzi v kožených slipoch ma po čase začal iritovať. Sú to také detaily ktoré mi tu kazili dojem, hoci to zlé fantasy určite nie je. Na dvojku je to slušné ale mohlo to byť lepšie. ()

OG_Swifty

Přestože je Ničitel Conan všeobecně považován za slabší pokračování Barbara Conana, já osobně mám tento díl ještě o něco raději, než první díl. Především velké finále, kdy královna Taramis dostane na prdel a Conan pak vyrve roh Dagotha jako páratko ze špízu :)) ()

dee-key

O dva roky mladší ale o sto tisíc let horší. Film sice navazoval na jedničku, avšak jediné pozitivum vidím v tom boxování do koní, velbloudů, snahu režiséra aby to hovado taky trochu mluvilo a pár pěkných pohledů na Arnoldovo pracky. Jinak je to trapné, nezáživné a nudné. ()

Sesitka

Ze začátku to vypadá jako klasické béčko, ale postupem času se to lepší. Přibývá povedenějších scén (zrcadlová síň) a taky se tam objeví nějaký ten vtip. Ovšem ani to nezakryje fakt, že (ne)herecké výkony většiny přítomných jsou na úrovni lehkého podprůměru a to že příběh odpovídá spíš kdejakému televiznímu filmu. Nicméně stále se jedná o stravitelnou jednohubku. ()

Chen

Přestože jsou zde silné prvky fantasy, jde spíše o pohádku. Alespoň ztvárnění ve mně evokuje infantilní podívanou pro děti. Upřímně, po velmi dobrém prvním dílu je pro mě Ničitel Conan velkým zklamáním. ()

balba

Film natočený opět podle povídek R.E.Howarda je plný romantiky dávno minulých dob , kdy Zemi vládly ruku v ruce meč a magie , Conan málo mluví , ale hodně koná - inu , barbaři už byli takoví. ()

lekr

S prvním Conanem nesrovnatelné. Debilní český dabing Daniela Rouse, upadající hudba vůči jedničce, trapné hlášky Conanových přátel a otřesné Makovo čarování! Jediné pozitivum je skvělý Arnold podávající výborný a bezkonkurenční výkon, kterým to všechno zachránil a u mě to srovnal na slušné tři hvězdičky. ()

peto12

Pre mňa, jednoznačne najlepší fantazy film s jedinečným Arniem. Druhé pokračovanie filmu o Conanovi ma zaulo o trochu viac, ako predošlý diel. ()

rakovnik

Z tohoto filmu jsem si odnesl jen plakát s Arnoldem, třímající meč v ruce, jenž jsem měl pověšený na zdi v (bývalém) dětském pokoji. Film jako takový je hrozná pitominka, ale...na Arnoldovy svaly se kouká dobře, i když jsem muž. ()

Martin741

Conan Destroyer je len prevareny scenar z kultoveho Conana Barbara. Arnold je vo forme, ale rezia Richarda Fleischera je odflaknuta a to iste plati pre hudbu Poledourisa. A nema to tu nadhernu mysticku atmosferu jednicky. 69 % ()

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

28.10.2012

Arnold v nedávném interview naznačil možný návrat do role, která z něj udělala filmovou hvězdu. Tenkrát jsme tomu ještě nevěnovali pozornost. Zhruba po týdnu přináší studio Universal překvapivé… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led