Ničitel Conan

• Česko Conan ničitel (více)

Potulný lupič Conan se při putování se svým společníkem Malakem střetne s královnou Taramis. Ta mu dá nabídku, aby doprovodil její panenskou neteř Jehnnu ukrást bájný roh boha Dagotha. Taramis Conanovi slíbí, že po návratu oživí jeho mrtvou lásku Valerii, a Conan nabídku přijme. Taramis však chce ve skutečnosti po získání rohu převzít nadvládu, a aby si boha nerozhněvala, chce mu Jehnnu obětovat... Společně s Conanem, Malakem a Jehnnou se na výpravu vydává také královnin strážce Bombaata, který dostal od královny za úkol Conana po získání rohu zabít. Během cesty Conan vysvobodí svého přítele, čaroděje Akira, před kanibaly a bojovnici Zulu před bandity. Akira i Zulu se ke skupině přidají. Společně pak dorazí na bájný hrad mága Thoth-Amona, který však Jehnnu unese. Conana čeká souboj v labyrintu s krvelačnou příšerou, kterou se mu podaří zneškodnit – ukáže se, že příšera byla jednou z Thot-Amonových podob. Skupině se podaří získat drahokam, s jehož pomocí lze hledaný roh obnovit, ale střetnou se se strážci drahokamu. Conan a ostatní s nimi nejprve bojují, Akirovi se ale podaří je přemoci pomocí magie. Když je skupina na útěku, Bombaata se pokusí s Jehnnou utéci a všechny ostatní zasypat ve skále. Oni však tento pokus přežijí, prohlédnou léčku královny Taramis a vydají se do jejího paláce... (TV Prima)

senor

Tohle je o dost slabší než ten první díl. Přijde mi tam moc zbytečné akce a chybí mi tam ten nános mystičnosti (mýtyčnosti) a epický rozměr. Možná je to i tím, že Conan už nehledá sám sebe, ale jeho místo je již dané a vybojované mnoha boji a jde pouze za jedním cílem – porazit čaroděje a osvobodit princeznu. Zajímavé je jak je Conan přímý, nic neřeší a jde do všeho po hlavě i když ho ostatní varují před nebezpečím. Možná právě ta jednoduchost až hloupost je na něm trochu přitažlivá, samozřejmě spolu se silnými svaly, velkým mečem a svobodou. 5/10 ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1985 : VÍŤAZ (1) : Najhorší nový herecký objav - Olivia d'Abo (spolunominácia za viacero filmov), NOMINÁCIE (+1) : Najhoršia herečka VR - Olivia d'Abo (spolunominácia za viacero filmov). ()

Sfinkter

Conan, největší barbar všech dob, se se svým nízkým IQ opět prosekává k cíli. Kdo viděl v dětství, nemůže jít pod čtyři :) ()

Mrkvič

Arnold je stejně parádní a Basil Poledouris se opět vytáhl. Zbytek je už ale horší. Triky a masky se chtěly předvést, ale po třiceti letech je to už děs. Příběh zase takový rozvleklejší a závislý na více postavách. Aspoň že pár z těch postav je vůbec svou postavou schopna hned zaujmout. ()

skrblik007

Největším problémem je scénář, stejně jako u jedničky. V tomhle případě to však režie nijak nezachraňuje. A hudba už také není tak úchvatná. ()

Ryuuhei

Očekával jsem zajímavé osmdesátkové fantasy. Dočkal jsem se leda tak hororu, leč ne žánrového. Postavy děs běs bez šmrncu. Arnolda sice možná dobře známe, ale třeba princezna byla sympatická asi jako pohled na vlastní zadek v zrcadle (tedy, až na ty její outfity odhalující téměř vše „podstatné“). Dějově nudné, výzvy, kterým čelila skupinka byly směšné a souboje absolutně nezajímavé. A když už to nevědělo coby, kleslo to k nadměrnému množství krve, létajícím končetinám a až příliš velkým nechuťárnám. Tím bych to zakončil tak, že jsem byl rád, že jsem těch 103 minut vůbec přežil, ačkoliv jsem se stále koukal na čas a čekal, až tahle kravina skončí. Jednu hvězdu dávám opravdu jen z milosti, protože to přece jen stále nebylo to nejhorší, co jsem kdy viděl. ()

lennyd

Královna Tamaris slíbí Conanovi, že pokud doprovodí její neteř, princeznu Jehnu k čarodějovi Toth-Amonovi pro jistý drahokam a zajistí její bezpečný návrat, pomůže mu oživit jeho lásku Valerii. Conan jí (slepě) uvěří, ale neví, že Tamaris má svůj vlastní plán - a chce se jej, jeho přátel a nakonec i Jehny zbavit, a oživit dávného démona ... Železo se musí kout, dokud je žhavé, takže po velkém úspěchu Barbara Conana na sebe pokračování nedalo dlouho čekat. A jako téměř každé pokračování (spíchnuté horkou jehlou) je kvalitativně o několik tříd níže, příběh - ač svoji myšlenku jakžtakž má, je docela naivní a ani vyhypované Arnolovy svaly to zachránit nedokážou. Bohužel - asi po shlédnutí filmu - slevil ze své obvyklé kvality i Basil Poledouris, a ani soundtrack kvalit jedničky v žádném případě nedosahuje... ()

pytlik...

Vynikající komedie. Jak pravil klasik, polonahého Švarcíka viděti a zemříti. Pak mě ještě výborně pobavil ten meditující mnich, který pomocí soustředění přišel na cokoli. "Kde je princezna?" "Bllllllll - támhle". ()

ywo666

Príliš staré, príliš slabé a aj na svoju dobu hlúpe. O dve hviezdy slabšie ako predošlí diel. Arnold je vo forme ale čo z toho, keď sa tvári ako dement počas celého filmu. ()

noriaki

Zajímavější příběh + lepší herci < horší hudba + jalová režie. Klady druhého dílu nevyvážily zápory. A ještě něco. Richard Fleischer mu nevtiskl odér mytologie a zároveň realističnosti. Vůbec jsem neměl pocit, že sleduji příběh z dávné historie, která se jen nedopatřením nedostala do učebnic dějepisu. Bez toho bohužel zmizela většina kouzla filmu. Scénář je tentokrát ambicióznější, ukecanější a dokonce se úspěšně pokouší o smysl pro humor. Není to vyloženě špatně, ale spokojil bych se i s málomluvnou epickou řežbou, protože ke Conanovi mi to sedne víc. Herci jsou po všech stránkách kvalitnější a jejich postavy hlubší. Dokonce se v jejich činech dá vysledovat nějaká motivace a v jejich jednání emoce. Hlavní protivník je bohužel jen slabým odvarem démonického Jamese Earla Jonese. Čtvrtou hvězdičku dávám znovu za Basila Poledourise. Odvedl jen svou průměrnou práci, jenže i ta je pro hodně skladatelů nedostižný strop. ()

Kubaso

Pravda. Dvojka je opravdu kreténsky napsaná, blbě zahraná, hrozně natočená. Ale aspoň to tentokrát nemysleli tvůrci tak vážně jako velkolepě prázdnou jedničku. Já se docela bavil, takže nějak nechápu zdejší komentáře, jelikož srovnávat tyhle dva filmy je naprosto mimo mísu. ()

Brain-D

Přehlídka Arnoldových póz a svalů, ale také skvělý fantasy snímek s velmi jednoduchým scénářem a menší trapnosti- pro mě čistej průměr. ()

Fakipics

Pohádka, no a já jako dítě jsem se něco napohádkoval. A tady zrovna v doprovodu kvalitní hudby. Pak jsem poznal masturbaci. ()

JohnSmith

Upřímně je pokračování Conana zklamáním. Jediné čeho je víc, je Conanovo mluvení. Možná byl místy upovídaný až moc. Jinak příběh je slabý a režie nic moc. Škoda, že na dvojce taky nedělal Millius. ()

lykan9

To, co skvěle fungovalo v Barbarovi, tak tvůrci v Ničiteli zcela ignorovali a vytvořili tuctovou pohádku pro děti, která zcela dehonestuje předchozí film. Tenkrát Arnie ještě nebyl takovou hvězdou jakou se stal o pár let později, tak chápu, že se do tohoto projektu dal, ale v současnosti by ho určitě hodil do koše. Přesto, když člověk k Ničiteli přistupuje s rezervou, tak jako pohádka, to není zase taková katastrofa. Slušné dvě hvězdy. ()

nevermore

Zas až tak hrozný mi to nepřišlo. Samozřejmě první díl je prostě syrové fantasy a řež a tohle mi dost přišlo jako taková pohádka, byť pro dospělé. Taky tu jsou komediální prvky, což si v prvním díle nevybavuju. Ale pěkných 60-65% bych klidně dal. ()

VanTom

Z osudové, vrstevnaté jedničky se kleslo k jednoduché, přímočaré fantasy výpravě za jakýmisi magickými artefakty, s panenskou princeznou a skupinkou dobrodruhů, infantilním mlácením po hlavách a komickými postavičkami. Přes slabou režii (hlavně toporné akce) mi však dětská nostalgie tento brak nedovoluje zavrhnout, byť i Basil Poledouris jen lacině variuje dřívější motivy. ()

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

Schwarzenegger jako Conan Nesmiřitelný?

28.10.2012

Arnold v nedávném interview naznačil možný návrat do role, která z něj udělala filmovou hvězdu. Tenkrát jsme tomu ještě nevěnovali pozornost. Zhruba po týdnu přináší studio Universal překvapivé… (více)

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led

Conan je mrtvý, ať žije Oheň a led