Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

depony

Místy vtipné, jinak hluché, začátek nudný. Pomalu se rozvíjející "příběh" s jasnou zápletkou a koncem. A asi nejvíc tomu "napomohl" dabing, z kterého mě třeští hlava ještě teď. Mám to ve své soukromé filmotéce, ale slibuji, že se tím chlubit nebudu :) ()

bublajsa

Jedna hvězda za schopnost udržet mě u televizní obrazovky, ke který jsem se tenkrát nachomýtla zcela náhodou. Nevěřícně jsem hleděla a nevěděla, jestli se smát nebo brečet. Nakonec jsem se opravdu smála. Fantasy je málokdy můj šálek kávy a z týhle story mám dodnes osypky, sotva si na ni vzpomenu. ()

Jindros

Pokud nebudete po Rudé Sonje požadovat vážné atmosferické fantasy, čeká vás solidní zábava. Rozhovory nejspíš sepsal propadající žák nižšího stupně pomocné školy, souboje s plastovými meči herci tvořili improvizací přímo na place a zápletka je jednoduchá - přesně jak to mám rád. Škoda jen, že je místy opravdu výborná švanda střídána nudnějšími pasážemi. "Poď sem, děvko!" ()

Korbitch

Jen ze slušnonsti 2, ale jsem fakt na vážkách. Tohle rejža pěkně zpackal. Přitom to skýtalo tolik možností.....no nic no, timhle shitem se pohřbil conan 3. " Díky moc!!!!!! " ()

Ellmariachi

Chce to holku zrzavou, s ocelovou ozdobou, ta se nebojí, hejbnout prdelí...Já vím, laciný, ale Brigitte Nielsen je v tý roli neskutečně sexy. K tomu vynikající hudba a nádherná výprava co se lokalizací týče. No a jsme na konci opravdových kladů. Možná ještě některé souboje působí skvěle a jiné minimálně slušně. A tím fakt končím. Ono totiž dál není tolik co chválit. Příběh je učebnicový, což by vůbec nevadilo, kdyby nezůstal někde za půlkou cesty. Nějaký zvrat ke konci by nebyl marný. K tomu se váží postavy, které táhne skvělý Arnie a na Sonju se fakt skvěle dívá, ale tím to končí. Setkáváme se s možná 6ti postavami a žádná není ničím, ale ničím zajímavá. Třeba u záporáků promarněná šance. Ale tak jako co no. 60 procent za oddechovou podívanou, ne jen na Brigitte dát musím. ()

Vojcl odpad!

Pokus o Barbara Conana v sukni nevyšel. Scénář je neuvěřitelně stupidní, triky tak primitivní,že se vůbec nechce věřit, že tento film je z roku 1985 (vypadá daleko starší), kostýmy vypadají směšně a celkově to postrádá cokoliv proč by se na to střízlivý divák měl dívat. Brigitte Nielsenová nemá ani špetku charismatu, ani ten Arnie už tu není tak přesvědčivý. Odpad je možná přeci jenom tvrdé hodnocení vzhledem k tomu, že cílem bylo nejspíš vytvořit jen obyčejné akční fantasy béčko. Uvažoval jsem i o jedné hvězdičce, avšak když se do tohoto projektu nechal zlákat sám Arnold, je zklamání až příliš velké. ()

Orlau32

Tento druh filmu mě nezajímá. Ještě snad, kdyby tam byly nějaké herecké výkony ! Ale koukat se "fantasy voloviny" na to je můj čas příliš drahý. (Vím, že mladší generace asi se mnou nebude souhlasit a tak říkám : "sorry"). Patří to spíše do říše baladických pohádek. ()

gogos

Jako pokračování Conana je to špatné, jako nový film je to taky špatné. Brigitte Nielsen je také špatná... jediný kdo to trochu napravují je ten malý král a jeho sluha a také Arnie.... to je asi vše kladné... 2* a víc ani fň ()

blackrain

Další honba za talismanem, se kterým můžete ovládnout svět. Talisman nemusí mít jenom podobu zlatého prstenu s vyrytým nápisem. Neohrožená žena a chrabrý bojovník se dali dohromady, aby zabránili zkáze světa. Absolutní moc nepřináši nikomu nic dobrého. Dobro vždycky zvítězí nad zlem, tedy alespoň ve filmu. Pro mě osobně fantasy klasika, která mě nikdy neomrzí, i když už jsem dávno jinde a zajímají mě jiné věci. ()

SarumanKo

Len kvôli hudbe Ennia Morriconeho tomuto príšernému humbugu nedávam „odpad“. Ten chlap proste nedokáže zložiť zlý soundtrack ani keby sa snažil a jedine on ospravedlňuje existenciu filmu Red Sonja. Miera amaterizmu tvorcov vo všetkých ostatných zložkách Červenej Sonji je skrátka neúnosná. Má všetko, čo zlé fantasy dobrodružstvo musí mať – primitívny príbeh, patetické dialógy, „papundeklovú“ výpravu, nevkusné kostýmy, ťažkopádnu akciu, lacné efekty a prehrávajúcich hercov. Toto už nedokážem označiť za smiešne ani tým svojim cheesy spôsobom. Ako tu už niekto písal - jediné riešenie, ako ten film dopozerať, je zavrieť oči a vychutnávať si Morriconeho. (2/10) ()

kaylin

Kdyby to bylo pouze v sérii s filmem "Ničitel Conan", tak jsou si filmy celkem rovny. Musím uznat, že tady se mi líbila výprava, i když vzhledem k předchozím filmům tolik nepřekvapí. Brigitte fajn, Arnold klasicky fajn, ale jinak se mi prostě nelíbí, jak se série změnila v humornou a spíše pohádkovou než temnou a drsnou. I když tohle má trochu drsnější scény než "Ničitel Conan". ()

topi

Já mám Rudou Sonju rád, když jsem ji viděl kdysi na Rakušácích, tak mě sice tak nebrala jako třeba Conan, ale líbilo se mě to. Po létech když jsem ji párkrát viděl, tak mě baví stále víc, na Blu-rayi je to krásná podívaná, ty krásný kulisy, rekvizity, kostýmy a geniální hudba Ennio Morriconeho je prostě výborná. Arnie jako Kalidor je oproti Conanovi více v pozadí, ale stále je na co koukat. No a nádherná samica Brigitte Nielsen v roli Sonji je úžasná a je to fakt kus ženské. Filmu prospívají i humorné prvky a celkově snímek hodnotím jako hodně slušnou fantasy. ()

K.I.N.G.

Docela hloupé, ale vysoce zábavné akční sword and sorcery (meč a magie). Zajímavý svět, celkem dobré boje a k tomu Morriconeho hudba, která sice možná nedosahuje jeho standardu, ale je rozhodně na vysoké úrovni. Obsazení skvělého Paula L. Smithe taktéž potěšilo. 50% ()

El Indio

Mohlo to bejt klidně i lepší než Conan. Ale to by nesměla hrát hlavní roli ta neforemná obluda, která se sem určitě musela dostat díky nějaký pochybný protekci (jako první mě napadlo, že se vyspala s někym ze štábu, ale když vidim jak vypadá, tak si tim zas tak moc jist nejsem), protože nikoho rozumnýho by nemohlo napadnout cpát tuhle ženskou do filmu. A pak je tu samozřejmě ten odpornej harant, co měl buď zkončit na podlaze ve střižně a nebo jít pod kudlu hned v první scéně, co tam s nim je. Tyhle dvě zásadní chyby sráží ten film tak, že z něj nikdy nemůže vyjít nic lepšího než průměr. A to jsem tomu ještě dost přidal. ()

Derek

no, hrá tam arnie a brigitte nie je tiež najškaredšia, ale to je bohužial asi tak všetko zaujímavé na tejto feministickej verzii barbara conana. ()

fmash

Patřím ke zřejmě osamělým jedincům, kterým se Morriconeho hudba opravdu nelíbila, jezdec cválající krajinou nemusí být vždycky kovboj a jinou myšlenku mi hudební složka nepřivodila. Ostatně celý zvuk byl na pytel, tak i dialogy atd. Za zmínku stojí Arnoldovy božské pracky a fantasy kulisy. Zatím se přidržím svého původního hodnocení, ale skoro bych to zvedl na trojku, protože tahle klasika je sice k chvílemi k uzoufání, ale aspoň není trapná.          Ále co, dávám za tři. ()

Petroff

Conan naruby, nebo jen převrácenej na jednu stranu - nevim, je mi to jedno. Jestli si dobře pamatuju, tak je to víc pohádkový, víc fantasy, je tu víc humoru (dokonce snad i přímo vtipný postavy), hnusná Brigitte Nielsen a několik vcelku epických pohledů do krajiny. ()

Petfruf

Absolutní nostalgie s krásnou Morriconeho hudbou. Sonja mě stále baví stejně jako dřív. Jasně, že jsou tu triky k smíchu, herecké výkony jsou děsivé a příběh, no příběh... Je to prostě slabý odvárek barbarského Conana a moje hodnocení je silně ale hodně silně neobjektivní. Pořád se ale raději podívám znovu na Red Sonju, než ještě jednou vidět nové Titány nebo Conana. Sonja je moje krásné Guilty Pleasure! ()

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga