Rudá Sonja

• USA Red Sonja (více)

Krutá královna Gerden přepadne chrám a zmocní se nebezpečného talismanu, který chtěly kněžky zničit. Poslední, těžce raněná kněžka unikne z chrámu a je zachráněna mohutným bojovníkem Kalidorem. Než zemře, požádá ho, aby našel její sestru Sonju a pomohl jí zastavit královnu Gerden. Ta chce s pomocí talismanu ovládnout svět. Rusovlasá Sonja, která přísahala Gedren pomstu, se okamžitě vydává po stopách kruté královny. Odmítne Kalidorovu pomoc, ten je jí přesto neustále v patách. Sonja si chce zkrátit cestu podzemní cestou, tu však střeží bojovník Brytag. Sonja, jež mu za průchod odmítne zaplatit svým tělem, ho vzápětí zabije v souboji. Když se na ni vrhnou ostatní strážci, zasáhne prozřetelný Kalidor. V další cestě pokračuje Sonja s početným doprovodem - kromě Kalidora ji následuje Tarn a Falkon. Gedren pomocí magického zrcadla postupující čtveřici odhalí a vžene je do pasti. Přes četná nebezpečí se pronásledovatelé blíží ke hradu. Pokud chtějí Sonja s Kalidorem talisman zničit, mají poslední možnost. (TV Nova)

MM_Ramone

"Červená Sonja" je vlastne druholigový "Conan". Arnold Schwarzenegger, zasa v úlohe mýtického hrdinu, zatína svaly a oháňa sa mečom. Príbeh je tu ale slabší, hudba špatná a produkcia chudobnejšia. Bojové scény sú veľmi zle sfilmované. Najväčšou vadou tohto fantasy je však Brigitte Nielson, ktorú režisér Richard Fleischer obsadil do titulnej role Sonji. Naskrz nesympatickej bojovníčky, ktorej z huby idú len samé frigidno dominantné hlášky. Herecký prejav Stalloneho ex-maželky je niečo otrasné. * ()

Wacoslav1

Krvácí mi srdce když měním hodnocení na 2* ale tohle je bohužel jeden z těch zamilovaných filmů z dětství, který opravdu extrémně zestárnul a dneska působí opravdu směšně. Nebýt Arnolda který to táhne každým coulem, tak je to snadno zapomenutelný film z naivním příběhem a hloupým scénářem. Bohužel.45% ()

petero

Nostalgia? Presne tak! Pred dávnymi časmi som zhliadol jeden film, ktorý na mňa zapôsobil svojou jednoduchosťou - Red Sonja. Film akoby presne vypadol z pera R. E. Howarda. Pred nedávnom som ho videl opäť a znovu ma vtiahol do svojho fantasy sveta. Akoby to bol len ďalší príbeh Conana, ktorý však pod iným menom pomáha rovnako udatnej bojovníčke zachrániť svet a stretne pritom kopu zaujímavých postáv s ktorými nakoniec porazia zlo a na konci odcválajú nevedno kam za ďalším dobrodružstvom ktoré však už žiaľ neuvidím. ------------------------------------ Celkom ma prekvapil fakt že dej sa odohráva v apokalyptickom vyľudnenom svete, kde kráľovstvo tvorí iba desiatka ľudí. Síce tu Švajo nepredvedie svoju muskulatúru, no však je tu debutujúca Bridget Nielsen, ktorá dobre vyzerá a čo je najdôležitejšie s mečom sa viditeľne snaží. Našťastie tento fantasy svet je dosť umiernený a dôležité je tu iba kúzlo meča, takže tu nie sú žiadne vyložene trápne efekty ako boli lietajúci duchovia vo filme Barbar Conan. ()

Xmilden

Celá Conanovská sága měla skončit v roce 82 a byl klid, protože po Johnu Miliusovi již nikdo nepřišel s příběhem, který by za něco stál. Red Sonja trvá nějakých 80 minut, řeší se otázka zničení talismanu, který má způsobit zánik světa. Jasné, hotové, kravina. Na Barbarovi se podílel například Oliver Stone, což je nějaké jméno. Tady je to jen přehlídka nýmandů. Nechápu kde se tady zjevil mistr Ennio a hudba je vlastně to jediné co film nějakým způsobem drží na nohách. 40% ()

Divočák

Kdybych se na film nepodíval po letech znovu, asi by bylo moje hodnocení daleko vyšší. Takhle ale nepomůžou ani krásné klukovské vzpomínky. Je to zkrátka shit. Papundeklové kulisy a efekty, přiblblý příběh, málo akce a asi nejotravnější Číňan v dějinách filmu. Něco bych ale rozhodně vypíchnout chtěl - překrásné monumenty zasazené do divoké přírody, ať už jde o úvodní mohylu ve které zemře Sonina sestra, nebo nejrůznější pozůstatky obrovských dinosaurů rozeseté po celém epickém světě. (A taky nemůžu zapomenout na královnina poskoka, co vypadá jako polský prezident.;)) ()

-bad-mad-wolf-

Jedna z klasik mého dětství, vezoucí se na úspěchu Barbara Conana - ostatně Arnold s mečem nechybí ani tady. Dnes už film potěší maximálně nostalgií a svou naivní hloupostí. Chytlavý hudební motiv je nezapomenutelný, stejně jako otravný královský harant a tupá mužatka Sonja v podání Brigitte Nielsen. Taková roztomilá blbá fantasy. Ale abych jen nekřivdil, minimálně scéna s robotím mostrem ve vodě je vážně výborná. ()

Phobia

Jejda, jako děcko jsem měla tenhle film ráda, jako dospělá jsem se u něj nasmála... takže dvě hvězdičky čistě ze sentimentu:-). Fantasy dobrodružství pro děti a zaryté fany fantasy či Arnolda (ideálně obojího). 48% ()

darkrobyk

Rudá Sonja s dlouhým mečem a dlouhýma nohama je ženskou obdobou Conana. Získat mocný talisman nebude však jednoduché, jelikož královna Gedren stojí až na samém konci cesty plné překážek. Krásné přírodní lokace - hory, bukové lesy, travnaté pláně a zasněžené masivy v dálce, zemská trhlina rozdělující království, obří skulptury a most z kostry prehistorického tvora. Kromě řady bojovníků je třeba zdolat i nesmrtelného vodního draka z kovu. Škoda, že se do hry nezapojil i pavouk. Nechybí uťatá ruka a dvě létající hlavy. Svůj půvab má nejen trůnní sál, ale i síň světla. K tomu nápadité kostýmy a solidní Morriconeho hudba. Musím říci, že u mě už pracuje nejen nostalgie, ale i srovnání s množstvím fantasy braku posledních let. Alespoň pro mne se ukazuje, že zatracovaná Sonja jisté kvality má, nemluvě o tom, že chladná Nielsenová se na ni hodí perfektně. Snad jen to princátko zůstává protivné stále stejně. Hodnocení ponechávám, i když jsem v pokušení ho zvednout nahoru. Viděno 5x ()

kinej odpad!

Ano tento film je opravdu velice špatný. Jako kdyby všichni, jež se na něm podíleli soupeřili, kdo odvede svou práci hůř. Scénárista se s tím moc nepáral, nějakou psychologii postav asi fakt neřešil. Režisérovou zásluhou zase je, že spousta scén je natočena hůře než tuctově. Choregograf si asi taky nechal to nejlepší pro lepší film. Speciální efekty jsou směšné: gumová ryba, papundeklový hrad, královnin pavouk...Avšak tuto pomyslnou soutěž vedou dva hlavní představitelé. Arnie, kdysi můj idol, zde hraje doslova příšerně. Jeho nejsilněší herecká poloha je škleb a řev. Úsměv, či zamilovaný pohled opravdu nejsou jeho silné stránky. A Bridgitte ta je snad ještě horší. Jediná, ne špatná stránka filmu je hudba Ennia Morriconeho. Sice zde hraje pouze pár jednoduchých motivů, jež mu asi nedali moc zabrat, ale i tak je ta největší hodnota tohoto filmu. ()

Shakers

Vždy som si myslel, že je to Barbar Conan 3, pretože sa Červena Sonja všade, tak prezentovala. V detských časoch som to tak bral, neskôr, keď som si zistil nejaké informácie, je jasné ako to je. Pôvodne malo ísť o ďalší príbeh Conana. No nastal problém s právami a tak nemohli v tomto filme použiť meno Conan. A aj keď Arnold je späť (keďže mal zmluvu na tri filmy, musel prijať aj tuto rolu, aj keď nechcel) jeho postava sa volá Kalidor. Dokonca sa tento príbeh odohráva aj v rovnakom svete a v komikse bol Conan známy aj pod viacerými menami. No potom je druhá vec, ktorá, ak je to pokračovanie, nedáva zmysel. V prvom Conanovi hrala Valeriu Sandahl Bergman a tu, ta istá herečka hrá hlavnú zápornú postavu Gedren. Stručne a jasne nie je to pokračovanie. Vyzerá to ako pokračovanie, ale kvôli právam sa trojka Conana pretransformovala v toto a tak ide o samostatný film, ktorý sa podobá na další sequel Conana. Dostaneme sa ale ku kvalitám filmu. Režisér Richard Fleischer, ktorí pred tým natočil film Ničiteľ Conan, ma po ruke slušný rozpočet aj tu, takže hudba, vypráva, kostýmy, masky, či obrovské kulisy, síce poriadne zostarli, no je ich tu  hromada, takže je na čo pozerať. Film je celkom krátky, takže to celkom odsýpa, no jeho kvality sú kvalitné asi ako výkon Brigitte Nielsen. 50% - 2* ()

Jacinda

Nemůžu si pomoct, ale mě se to docela líbilo. Sonja je sice občas trapná, ale pokaždé když vidím scénu, jak se s Arnoldem řežou mečem a ani jeden nechce přestat první, musím se usmát. Záporačka taky nic moc, ale zas to vynahrazují některé celkem napínavé scény. Průměr ()

Beckett51

Dementní chyby ve scénáři, naprosto příšerný dialogy, trapný děcko, kterýmu jsem měl chuť rozmlátit xicht o betonovou zeď, Rudá Sonja má spíš hnědý vlasy než zrzavý... a přesto mě to bavilo. ()

salahadin

Rudá Sonja aneb Kozovina (namísto Volovina). Rudá Sonja aneb Pramáti komunistů se pere jak soustružnice o bony. Že by se v pětaosmdesátém zvedla mexická vlna feministek, které namířily filmařům na nos starou čézetou a ti pak kývli na příkaz vyrobit ženu bojovnici? No já nejsem odpůrce žen (to vůbec ne), ale mám radši, když v rukách třímají hůl mažoretek než meč. A aby Arnie nebyl vyloženě stranou, ujal se vedlejší role jakéhosi Kalidora. A vznikl další pokus na téma "oldlargehand" a jeho meč. Režisér, který mimochodem zmrvil pokračování Barbara Conana, si asi myslel, že když má Arnieho a dobré fanthasy téma, tak si může dovolit natočit takovouhle ptákovinu. Jediné, co mu vyšlo, byla hudba od ENNIA MORRICONEHO. Skvělá fanthasy hudba, podmanivé melodie, výborná atmosféra, styl, prostě to, co filmu chybí a Morricone vyvyšuje mý hodnocení na 2*, i když za toho fracka-prince bych nejradši šel dolů. Tenhle uprptěnec, Jar-Jar Binks a Vin Diesel mi zvedají tlak do závratných výšin. Ačkoli se na Brigitte Nielsen občas hezky dívá, ten její herecký "výkon" je k pláči a k zahrabání! ()

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

Rudá Sonja našla náhradu za Singera

23.06.2019

S režisérem Bryanem Singerem (X-Men: Apokalypsa) teď v Hollywoodu nikdo nechce být moc spojován, dohnala jej totiž minulost, a po jeho vyhazovu od Bohemian Rhapsody to s jeho kariérou zkrátka… (více)

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

Je libo zrzku nebo účes z hadů?

29.06.2008

Jen předevčírem jsme psali o projektu War of Gods, Tarsemem Singhem režírované fantasy na motivy příběhů o Théseovi (to je ten chlápek, co si kutálel klubko labyrintem na Krétě a zapíchl tam… (více)

Meče, magie... a spousta krve!

Meče, magie... a spousta krve!

02.06.2007

Fantasy byl ještě nedávno žánr, jehož by se žádný hollywoodský producent nedotkl ani v gumových rukavicích. Dnes je situace mnohem radostnější. Ovšem jen v případě, pokud vás baví koukat na další a… (více)

Konkurence pro Van Helsinga

Konkurence pro Van Helsinga