Nesmrtelní

• Slovensko Nesmrteľní
Slovensko, 2010, 12 h 29 min (Minutáž: 63–85 min)

Předloha:

Jane Austen (kniha), Lev Nikolajevič Tolstoj (kniha) (více)

Jiří Langmajer, Elena Podzámska, Lívia Bielovič, Juraj Loj, Martin Horňák, Ivan Krúpa, Rasťo Piško, Martin Vrána, Lucia Spanělova, Marko Krosbak (více)

Epizody(10)

Filmový projekt Nesmrtelní je cyklem deseti snímků ze současnosti, které rozehrávají dramatické příběhy inspirované literárními klasiky. Okamžiky plné lásky, nenávisti, žárlivosti i dalších lidských citů získávají v podání plejády vynikajících herců nový rozměr, a přesto znovu dokazují to, že i dnes zůstávají ve společnosti hodnoty s nadčasovou platností. Novodobý donchuán v podání Maroše Kramára, schizofrenický lékař Miroslav Noga, cynický podnikatel Milan Kňažko nebo vášnivý gambler Jiří Langmajer. I to jsou hrdinové Nesmrtelných… (Česká televize)

RonaMidu

nevěděla jsem,že je to seriál,viděla jsem jen Náramek,ale mňam,pochutnala jsem si na slovenštině...jejich mladé herce už neznám,ale líbili se mi,i ten příběh,co dokazuje (pokolikáté už?!) ,že hněv a žárlivost rozhodně dobrými rádci nejsou.... a nápad natáčet na motivy klasiků je fajn ()

Autogram

Zaujímavá séria s prispôsobenými dielami starých klasikov do súčasnosti. Kvalita je dosť kolísavá, hlavne čo sa týka scenára a vhodnosti alebo nevhodnosti moderných modifikácií. Niektoré diely sú výborné, iné sa podobajú skôr na telenovelu alebo komerčný seriálový produkt. ()

Čtec

Jsem moc rád, že se zase vrací slovenština na české obrazovky. Chyběla mi... A jinak nápad natočit seriál na motivy vypůjčené od slavných klasiků je sám o sobě miliónový. A ani vlastní realizace myslím za nápadem příliš nezaostává, i když na 5* to není. ()

Merkin

Velice dobře propracovné příběhy. Moderní nádech, vtipné, zároveň drásavé, nechybí jim půvab a síla jako předlohám a přitom jde o moderní snímky podbarvené skvělou hudbou, s nadprůměrným scénářem a pevnou režií. Na české diváky působí dobře jednak i neokoukané slovenské tváře a libozvučnější, romantičtější slovenština. Rozhodně jde o úspěšný projekt, v kterém by se mělo pokračovat. ()

Angelino

Prepol som to náhodou, chcel som sa len pri niečom najesť. Vypol.... o chvíľu sa vrátil, a nakoniec dopozeral. Časť "Fejs". Prekvapilo. Pozitívne.... ()

DannyBoy80

Zatím za díl Fejs, což nebylo vůbec špatné na poměry ČSSR :) Dokonce i docela uvěřitelně zahráno, pokusím se sledovat další díly, protože ač nevědom co to je a z nudy pouze zapnuté TV, mě to to docela zaujalo a dokoukal jsem to. Uvidíme jaké díly budou následovat. ()

unagi

Aj napriek dobrému nápadu na scenár, rekonštrukcia starej literatúry, musím povedať, že zase zlyhal náš herecký výkon. Nemáme tu poriadních hercov a ak sa aj náhodou nejaký pritrafí tak dokáže niečo ukázať len za pomoci dobrého režiséra., Všetko zo všetkým súvisí a v Nesmrtelních niečo "nesúvisí". Videl som len jednú časť s tých 70-tich a myslím, že hodnotenie sa nezmení....ale môžem sa nechať prekvapiť a milerád hodnotenie zmením! ()

simply

Viděla sem Hon na legendu, obsahově to nebylo tak hrozné a herecky horší průměr. Myšlenka převést klasiku do součastnosti byla dobrá, ale provedení otřesné. ()

rotel

Dlhá cesta domov - no asi som čakal niečo iné. Prvýkrát budem hodnotiť aj počtom percent, teraz sa mi to zdá ako fajn nápad - 65%. ()

crozet

8. díl, "Kvety a Lucia". Docela otřelá a nikterak originální romantická zápletka v kulisách náznaku organizovaného zločinu. Ale natočená s magnetizujícím citem. Režie dialogů, kamera a poctivé a soustředěné výkony hlavních postav vydobyly z látky maximum autenticity sdělení. Navíc pokud budete mít zájem, na 70 minut se octnete na totálním Slovensku (nebo aspoň mezi slovenskými ženami, kterým se určitě nedá upřít zásadní výrazové specifikum, významně je odlišující od jejich západních sousedek). ČT1, kdo by to byl všechno čekal.. ()

vojo

Dobrý nápad, previesť klasiku do súčasnosti a dať jej nový rozmer. Napočudovanie, fungoval výborne aj Cyrano s blaváckym dialektom a nádychom hip hopu. Aj keď sa dajú vyčítať nejaké veci(napr. V Blave slúžila len jedna sanitka s hrdinovým otcom?) tejto záležitosti, "Stvéčka" ma po Kriminálke Staré mesto príjemne prekvapila. ()

cure

--- /1/ Náramok --- Vizuálne výborne zvládnuté dielo s nadpriemernou kamerou. Žial scenáristicky a herecky veľmi slabý snímok. Zas a znova z toho na sto honov smrdelo, to typické slovenské "amatérske" herectvo. Snáď jediný, kto to herecky zachraňoval bol český herec Jiří Langmajer. Tiež mal však svoje možnosti dané veľmi slabým scenárom a tiež réžia skúseného Emila Horvátha ml., ktorú si priniesol z dosiek Národného divadla je málo platná vo filmovom alebo televíznom formáte. Vyzdvihnúť treba hudbu od Richarda Müllera a veľmi vhodne vybranú a upravenú skladbu "Monogamný vzťah" k záverečným titulkám. Priznávam, že až tu som snáď pochopil jej skutočný význam. 40%. --- /2/ Ľúbi neľúbi --- Znova pekná kamera. Avšak herecky a scenáristicky podstatne na lepšej úrovni, ako v prvom filme. Je vidieť, že režisér Róbert Šveda má talent a jeho réžia je moderná, uvoľnená a je odchovaný viac na filmovej ako divadelnej réžii. Tak ako som v minulosti moc nemusel Pavla Višnovského, tak ten zreje, ako dobré víno. Aj tu zahral s prehľadom spolu so svojim menovcom, českým hercom Pavlom Batekom. Elena Nováková ako Mariana mala nevďačnú úlohu emóciami zmietanej devy, ktorú úspešne doviedla do afektovanej polohy. Naopak Stanislava Pazmányová ako Elena tiež aj vďaka svojej úlohe, tej rozvážnej, bola veľmi presvedčivá a jej herectvo bolo prirodzené. Podľa mňa veľký talent od Prešova a rád ju uvidím v daľšom filme. Veľmi pekne a uvoľnene pôsobila posledná scéna v triede. Napriek tomu, že znova nechýbali už tradičné scény slovenských filmov ako nahé telá na lúke, zasnené pohľady a infantilné vložky bol snímok podstatne na vyššej úrovni ako prvý film Náramok. Na počudovanie dokáže snímok romantickejšej duši aj slzu z oka vytlačiť, čo u slovenských filmov zvykom nebýva. 60% --- /10/ Alfa projekt --- Karol Vosátko je zručný režisér reklám a na filme to bolo vidieť. Scenáristicky a herecky to bol najslabší film zo série. I keď treba vyzdvihnúť presne to, čo je najdôležitejšie v reklame, a to je strih a kamera - to sú tie dve veci, ktoré Karol Vosátko ovláda na slušnej úrovni, žial bez príbehu a hercov sa film točí veľmi ťažko. 30% ()

-soch-

DLHÁ CESTA DOMOV - (3/5*) - Vcelku milá komédia s obsadením, ktoré sa hodilo, ale prijal by som viac vtipu. PROJEKT ALFA - (3/5*) - Po príbehovej stránke nie príliš dotiahnuté. Technická / obrazová stránka výborná. KONTROLA - (4/5*) - Veselá komédia, ktorá mi aspoň troška pozdvihla náladu pri pomyslení na to, že je to slovenské. + Z ostatných epizód som videl iba pár a nie celé. V slovenskej televíznej tvorbe sme za posledné roky zažili veľa depresívneho a tak ma potešilo, že táto séria nám ponúkla aj troška humoru. ()