Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Brinkley

Tak první půl hodinu si říkám dobrý, dobrý, překvapivě zábavný, vizuálně domakaný... S dalšími minutami mi však už Sněhurka víc připomínala Pána prstenů, Nekonečný příběh (bahnící se bělouš), Honbu za diamantem (dáma v nesnázích se snaží za úplatu najmout nepříliš ochotného gentlemana jako průvodce hvozdem) a šedivějící Charlize Theron se zase nápadně podobá Michelle Pfeiffer v Hvězdném prachu... z netradičně pojaté temné pohádky se tak zlehounka stává povědomá fantasy, jež si vypůjčila kde co od svých starších nejen žánrových sestřiček. Ale nenudila jsem se, proto tři hvězdy. ()

marusshhka

Příjemné překvapení, vlastně jsem nečekala, že se mi bude film líbit. Sněhurkovskou tematiku moc nemusím, zvlášť když se s ní v poslední době jakoby roztrhl pytel. Styl Pána prstenů a jemu podobných výtvorů se nezapře, ale proč to řešit... Konečně po dlouhé době něco koukatelného. ()

Colour

V okamihu, ako som videla cválať Snehulienku na koni cez vodu v železnej zbroji (!), uvedomila som si, čo vystihuje celý film, a to premotívovanosť. Na jednej strane sa snaží držať motívu Snehulienky , na druhej síce dopĺňa zaujímavé dobré vlastné nápady a invenciu, no tým však vznikol megaguláš motívov, ktoré len zbytočne predlžovali dej. Keby sa to radšej volá Snehulienka a čarodejnica a zameria sa na boj Snehulienky proti zlej kráľovnej, pričom jej pomáha lovec a vynechali by sa trpaslíkovia, jablko, ubrala by sa aj pol hodina, ktorá film iba rozťahovala a zaberala miesto, ktoré mohlo zaujať rozvíjanie vzťahov postáv a záverečná bitka. Tak či tak je Snehulienka a lovec temná rozprávka s krásnou výpravou a efektami, dobrými hercami, hudbou, nápadmi, ktorej dopĺňanie zbytočných vsuviek z originálnej rozprávky iba škodilo. Ísť vlastnou cestou... Naviac je tam dosť logických chýb, napodobňovačky z iných filmov, nehovoriac o záverečnej bitke, ktorá bola nenapínavá, nudná a krátka. Vzájomné vzťahy postáv už radšej nebudem ani komentovať. 70% ()

mazic

ano je to nové - škaredá sněhurka, která vede útok na hrad, kde vše závisi na sedmi trpaslících - vynikající komedie, která se bohužel bere moc vážně. Bude druhý dí,l pojednávající o Sněhurčiných reformách v oblasti výchovy malých lovců a v oblasti ekonomicko-sociální, bude uveden v roce 2014 - velká gratulace!!! ()

Foo

To není pohádka, to je pro mě horor, ale ani ne žánrové, na mysli mám, jak je film natočený. Plno scén zbytečných (například vojáci na koních v čele se Sněhurkou a jejich úžasná projížďka po pláži...vrrr). Nad Sněhurkou by člověk zaplakal, i když snaží se. Dvě hvězdičky dávám za vynikající Charlize Theron. A taky za krásné útočiště, domov víl. Pan Sanders nezklamal a už natáčí druhý díl. Třikrát hurá! ()

Sophia

Super věc, udržela mě zahleděnou do obrazovky a nenudila :) Jen mě trošku zklamal ten konec... Čekala jsem nějaké rozvinutí vztahu mezi Kristen a Chrisem :/ ()

Demonic189

2* málo, naopak 3* už moc vela. Vizuál prekrásny, triky drahé, Charlize Theron priam božská, lenže tá stopáž, drevenná Stewart a hlavne žiadny moment prekvapenia to výrazne kazia. Divák je pred príbehom stále o krok vpred a preto ma samotný dej nudi. Množstvo momentov je dlhších ako by sa patrilo a naopak vela ich je vytiahnutých len tak z päty a bez patričnej gradácie a nábehu. WTF filmu predstavuje pre mna mladučka Kristen, ktorá stihne za 5 minút vstať z mrtvych, zburcovať pár slovami dav žobrákov, vopchať sa do brnenia veľkosti XS a nájsť si i detský mečík...záverečný fight tiez akosi bez napatia, takze suma sumarum 3*, a to s prižmúreným okom. ()

Scharra

Použít motiv Sněhurky a přeměnit ho na dark fantasy je chválihodný nápad. Tvůrci efektů se na filmu opravdu vyřádili a odvedli skvělou práci. Kámen úrazu filmu je jeho neoriginálnost - ne motivem pohádky, ale kopírováním mnoha jiných snímků (Pán prstenů, Hra u trůny, Mononoke,..) což vyústilo v mnohé logické nesmysly - a také hlavní představitelkou. Když pominu fakt, že celý film slyšíte jak moc je Sněhurka krásnější než zlá královna (což je očividný nesmysl), nemůžu se přenést přes nehereckost Kristen Steward (celý film má jeden výraz). Zázrak se nekoná, jde o průměrný fantasy film kombinující nápady z jiných snímků ()

Petulka88

Loňský souboj Sněhurek má jednoznačného vítěze, protože Sněhurka a lovec triumfuje na všech frontách. Je epičtější, dospělejší, v rámci žánru uvěřitelnější a navíc disponuje zbraní toho nejtěžšího kalibru: Charlize Theron. Ta je nejen krásná, ale zároveň i démonicky děsivá. ()

Azikel

Celý film mi kazil dojem, že už jsem vše tak nějak viděl v ostatních filmech - co mohli, to ukradli a ukradli i to, co nemohli ... navíc výkon Kristen je opravdu otřesný - ta holka by měla přestat hrát ! Jinak docela solidní fantasy film na oddechový večer, kdy člověk nemusí nad ničím přemýšlet. ()

neo93

Taková dobrodružná pohádka, která se drží klasického scénáře s občasnými výkyvy. Film běží plynule a celkem jsem se u něj bavil. Vizuální stránka je vydařená, fantasy svět jako vyšinutý. Nejvíc rozhodně zaujme Charlize Theron (nejen svým vzhledem) v roli nastupující zlé královny, ale i krásná Kristen Stewart, která se mi líbila i v tom brnění. Zajímavá podívaná se skvělou hudbou. ()

RajAthen

Chalize Theron je jako protagonistka zlé královny přímo dokonalá a triky, co po dobu snímku vyvádí jsou skvěle provedené. Bohužel po první třetině již nemá příliš mnoho prostoru, což je výrazná chyba. Je to sice smutné říci v kontextu pohádky, ale Královna je jasný tahoun, bez jehož dostáváme zamušilého týpka se sekerou a problémy s alkoholismem a predestinovanou, ultimátní Johanku z Arku, pardon, Sněhurku. Jak je dnes zvykem, na konci musí být zbytečná bitvva, která ovšem s ohledem na děj působí tím více nepatřičně a postava Sněhurky je díky tomu dosti nekonzistentní. Jasně, jasně, je to pohádka... vlastně, je to pohádka? Na to je opravdu temná. Bodycount vysoký, vysávání života, ubodávání, dušení, pokus o znásilnění, temný hvoz, zjizvené Amazonky, mrtvý trpaslík... ufff, dobře, že je konec. Jsem si zkrátka jist, že podruhé se dívati nebudu, ač to nebyla na jeden zátah špatná podívaná. Hezký kabátek, s trochu uhnilým vnitřkem. Dá si někdo jablko? ()

TAtyaNAh

Opäť ďalšia verzia známeho príbehu, ktorá tentokrát vsadila na temnejšiu atmosféru a heroickejších hlavných hrdinov. Oceňujem inovatívne prvky (vrátane istej dávky feminizmu) a skvelú, krásnu a démonickú Charlize Theron. Mínusom sú podivní trpaslíci a rovnaký výraz "zubatej" Kristen Stewart (trefný výraz od Djkoma), ktorá prosto zahrala opäť len Belu... ()

amim

"Mirror, mirror on the wall. Who is fairest of them all?" Sněhurka a Lovec musí být asi největší "pleasure guilty" film roku 2012. Disponuje sice na pohled krásně zpracovanými scénami, které jsou ovšem naprosto prázdné a v rámci celého příběhu nepodstatné. A tak se Vám může stát, že půl hodiny koukáte na scénu (kterou jste ještě k tomu už někde viděli - pčik Mononoke), abyste nakonec zjistili, že je úplně k ničemu a mohli si ji s klidem na duši odpustit. Druhá velká neznámá je pro mě, proč je Lovec v názvu filmu, když mu pak vlastně není dán žádný prostor. Slouží zde jen k tomu, aby rozjel nejumělejší a nejnelogičtější milostný trojúhelník v dějinách. Proč je jeden z nich hoden a druhý ne, jsem nepochopil doteď. S obsazením jsem byl, až na hlavní roli, která mi opravdu nesedla (ne, nejsem její zarytý odpůrce), vcelku spokojen (zvláště pak zlá královna potěšila). Za pokus to stálo, ale u pokusu také zůstalo. Příště se nesnažit namačkat jednu hezkou scénu na druhou a snažit se věnovat pozornost celkovému obrazu snímku. ()

Wyrdas

Celkově se mi film líbil, tak nějak nechápu, že má tak nízké hodnocení. Scénář se drží své předlohy poměrně věrně, neuráží skalní fanoušky původní Sněhurky a potěší i nezaujatého diváka. Efekty byli velmi podařené a děj se téměř nezadrhával. Hned na začátku nás čeká kratičká bitva mezi skleněnou armádou a rohanskými jezdci, pak chvilka kecání následovaná útěkem do Temného lesa. Temný les se vyznačuje tím, že se z jeho bažin linou halucinogeny a vy pak vnímáte les živě! Nechybí v něm upír, malé roztomilé víly, želva obrostlá mechem, jelen s dřevěnými parohy a sedm trpaslíků, z niž přežije jen šest. Jak dojemné. A konec filmu? Johanka z Arku. Sněhurka v asexuální zbrojí a trpaslíci broukající si "hej hou, hej hou, trpaslíci jdou" mě moc neoslovili. Bojové scény trpí na absenci krve a realičnost. Film celkově stojí za zhlédnutí a proto mu dám krásné tři hvězdy. Jednu strhávám za Kristen Stewart, coby Sněhurku. A to proto, že jsem si ji během filmu natolik znechutil její neschopností vžít se do role, že jsem raději fandil zde pomyslnému zlu. A druhou hvězdu strhnu za tu její hubu. Kdyby Kristen Stewart dokázala alespoň na chvilku zavřít pusu, možná by ta její postava nebyla tak protivně odpuzující. Kromě hereckých kurzů bych ji doporučil i kurz zavřených úst. ()

pirulka

Klasicky neklasická rozprávka a v nej, ako inak, boj dobra nad zlom.. lenže v tomto prípade tu máme princeznú v chlapčenských nohaviciach a v rytierskej zbroji a meče, kopije, dýky, sekery..a drzého lovca. Musím priznať, že charlize theron sa chopila svojej role bravúrne a na nej sa niesol plynule dej celého filmu, a kristen, hoci s jej typickou mierne otravnou mimikou a útrpnými výrazmi tiež nezaostávala..jednoducho je to kristen, je svojská a tak to má asi byť :) myslím, že pre ňu veľmi pekná rola .. ()

Rudyamon

Ať si odbijeme nepříjemnosti hned na začátku, zeptám se: „Řekne mi někdo, co má do prdele co pohledávat v této fantasy, v příběhu, který je mimo naše dějiny, který má svou historii i budoucnost, neskutečně primitivní katolický otčenáš? Tohle mi fakt hlava nebere, to se opravdu náboženství musí cpát všude!?“ Tak, teď střih a jdem na to. Kromě toho trapasu s modlitbou, se mi tento film docela líbil. Tvůrci nezapřou svou fascinaci Pánem prstenů ani scénami (královná nořící se do mléka - Glum nořící se do lávy; Sněhurka prchající na bílém koni přes les před jezdci - Arwen na bílem koni prchající před přízraky...), ani temnou náladou přírody (Temný les - Temný hvozd), ani různými tvory (obr na mostě - zlobři) atd. Příběh je fantasy modifikací klasické pohádky s použitím klasických motivů (zrcadlo, jablko...) obohacenou prstenovskou temnotou, hororovou složkou (zombie královna vysávající energii...) a parádní akcí. Byl to příjemný večer, kdykoli zopakuji. Nebýt oné nepříjemnosti ze začátku asi bych dal plnou palbu, takhle musí stačit 4 hvězdičky - 70%, a jak pravil onen trpaslík, „jdu pustit kládu po proudu...“:-) ()

Kritik.

Nuž, ehm, čo napísať o tomto obrovskom potenciáli? Prvá tretina veľkolepá, úžasná, originálna. Na plných 5 hviezdičiek. Zvyšok už len úbohá dohra. Plytkosť rečí, prázdnota postáv, kopírovanie deja aj zápletky z iných filmov, všetko ste už raz niekde videli. Od polovice filmu to už je doslova katastrofa, kedy sa začnete pozerať na hodinky...alebo v lepšom prípade dúfať v neskoršie zlepšenie - márne. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)