Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

sator

Všechno co jsem zapomněl z dějepisu z 5té třídy mi tenhle film připomněl a jako bonus přidal triky ...i když už viděné v pánovi prstenů... ()

Radiq odpad!

Uplně stejná čovina jak první díl. Zase se tam trapně objeví ta soví pizdička, i když to nemá žádné opodstatnění. Opět je tam digitálních efektů jak u vyprstěné prdele. Opět tam jsou fousatí bozi, kteří nejsou boží, ani koží, ale předkoží a podpaží. Neeson je fakt tragickej a Fiennes mu zdatně (se)kunduje. K tomu kudrnatá čupřina Perseuse, kterymu tím dává teploušskej vzhled a asi mu dává schopnost přežít uplně, ale uplně všechno! Děj se uplně trapně vleče a je uplně nesmyslnej a tragicky blbej. A hlavní záporák, kterej měl nahradit už tak dost trapnyho Krakena, byl bručící lávovej dement, kterej tam byl asi jenom do počtu, aby lidi neřekli, že tam nebylo něco móc moc strašného. Strašny na něm bylo ale hlavně to, že se na něho nedalo koukat, jako na celej film. Strašny. Jednim slovem strašny. ()

Nivenx

Jo tak tohle je zase umění. Ano, dal přesně to co jsem očekával. Spousty akcí a luxusní monstra, ale to je snad asi tak všechno, co by se dalo hodnotit kladně. Snad už nebudou točit další pokračování. 40% ()

Deyw

Ultimátní popcornová řežba, která hned od začátku spustí a už se nezastavuje..začíná to asi tak, že se sejde parta starých depešáků po 60ti letech, kde platí kdo má větší plnovous je starší a moudřejší... táák tahle parta si to de rozdat s dvouma dalšíma kozlama, protože zápletka musí být aby to nevypadalo tak blbě, jeden jednoho pomlouval a tak si šli rozmlátit berle o hlavu. Ale aby toho nebylo málo, tak všichni mají aspoň jednoho syna, a ten se to dozví a začne se hněvat, sice už pověsil kudlu na hřebík, ale rodina především..hned ve vesničce, kde si žije jako rybář a má klid rozkope prdel lvovi, kterej má dvě hlavy (víc hlav víc ví)...potom vypíchne oči obrům v lesích na šumavě a pokračuje v nakopávání prdelí, až do podsvětí, kde rozkope toho největšího a nejzlejšího parchanta co kdy byl..pak řekne synkovi, že rybařina byla špatná volba a dá mu svůj legendární meč...ale jako jo bavil sem se :D efekty to má fajn a je to hezky natočený..uteklo to rychle a byla to švanda :) ()

ProfesorLotr

Jediné, co šlo oproti jedničce kupředu jsou efekty. Jinak je to kokotina. Postavám díky akci, která je průměrná se nedostává prostor k rozvoji charakteru. Dokonce ani těm, které už měly díky jedničce nějaký vybudovaný. Děj je totální slátanina bez špetky respektu k mé oblíbené řecké mytologii. Já bych řekl, že se běžně dokážu odprosit od nepřesností, pokud jde o adaptaci něčeho, ale toto jsem vážně nedával. Když ve filmu nechají umřít hned čtyři bohy! Především bych chtěl říci, že já si dokážu film užít, i když tak nějak nedává smysl, ale stačí, když má třeba zábavnou akci a tak nějak obsahuje zábavné momenty. Jenže tady ty akční scény nejsou ani napínavé ani nemají takovou tu Verbinskiho hravou dynamiku. Je to nuda, nuda, nuda. Nebaví od začátku, až do konce. Jediné kladné prvky jsou casting (až na Nighyho), který však se nemohl jak projevit, kostýmy, efekty, výprava a hudba (každý z Djawadiho mnoha motivů je asi tak stokrát lepší jak tady to jedno téma, ale ušlo). 46% ()

Doudis19

Bezbolestně koukatelný blockbuster, který potvrzuje, že Liebesman skvěle zvládá akci, ale stále si neví rady se vším ostatním. ()

ing.Frosty

Řecká mytologie zase jednou dostala pořádně přes dršku. To, co zvládl Belerofontés, Théseus a částečně Odysseus za celou svoji kariéru, tady Perseus zmákne za hoďku a půl a ještě přihodí jednoho Titána a nějaký bohy jako bonus. Akce je opět solidní. Triky jsou opět výborné. Dialogy jsou opět ... vlastně opět nejsou a scénář je opět k smíchu. Těch opět je nějak moc najednou. Opět se jedná o totální popcornový výplach, při kterém vás bude sebemenší zapojení mozku sakramentsky bolet. Kdo čekal něco víc, je přinejmenším naivní. …. S odstupem času musím říct, že jsem Hněv docenil. Po 7 letech nebyl v kinech žádný kvalitní snímek z řecké mytologie. A i když je to totální spatlanina, pořád je to řemeslně precizní a našlapaná akční jízda. ()

filmmovier

Od Hněvu Titánů jsem dostal přeně to, co jsem čekal. Bombastickou, velkolepou a zábavnou jízdu, která předchozí, dva roky starý Souboj předčila skoro ve všem. Hlavně to není remake a tak si žije vlastním příběhem. A ten příběh je mnohem zajímavější a hlavně propracovanější než v jedničce. Takže z této stránky super. Je tu napětí a akce je naprosto bombasticky natočená. Ralp Fiennes opět zaválel a i Worthington už hraje lépe. Bill Nighy je také génius! Změna režiséra filmu také prospěla. Po celou dobu jsem se díky skvělému tempu a přiměřené stopáži bavil. Výborný film a mohu jedině doporučit. No a co že znásilňuje dějiny? 80%. Více na www.filmovy-raj.bloger.cz. ()

Mr.Ripley

Překvapivě ne tak špatné, jak by se dalo pod odpadním Souboji očekávat. Sam vystoupil z řad skinů, Liam Neeson bude cool ikdyby měl nadabovat porcelánového trpaslíka a Ralph Fiennes už po svém "komickém" ztvárnění obávaného černokněžníka v poslední části nikdy nebude brán vážně. Ovšem zpět k filmu. Tvůrci naprosto rezignovali na kladení vysokých cílů a tak bez obalu na diváka chrlí jednu atrakci za druhou doprovázenou výživnou akcí (přehlednější oproti předešlé části). Wrath of the Titans bychom neměli podceňovat. Může se chlubit výtečným obsazením královny Andromedy (jenž se z nevinné princezničky transformovala v královnu bojovnici s ohromným charismatem.), milou účastí Billa Nighyho, ale především několika nápaditými, atmosférickými sekvencemi. (Na scény v lese ještě dlouhou dobu nezapomenu.) Ač závěr paradoxně mírně ztrácí grády a souboj se strážcem labyrintu je až trestně nevyužit - ve výsledku se jedná o vcelku ucházející jednohubku v níž je mozek ve stavu off/bavit se.___Nejlepší Liebesmanovo dílo a to je co říct. ()

Estrellita

Hněv Titánů je sice mytologicky absolutně mimo, jelikož je do jednoho filmu splácáno několik bájí dohromady a to tak že jedna přes druhou bez ladu a skladu, přesto mě ale mile překvapil. Vizuálně je toto dílko velmi roztomilé - chladnou pevností Tartaru počínaje a geniálním ohnivým Kronem konče, nuda mě dohonit naštěstí nestihla... a doopravdy mě tu urazilo jen pár maličkostí. 70% ()

Woody77

No fajn akcia ,akcia a akcia. Clovek si neodychne subwoofer siel vyskocit a skrutky sami vypadavali z hmozdiniek. Cakal som narez a narez som aj dostal ,ALE Ale pokial ide o dej a scenar tak z toho som bol sklamany. Urcite sa dalo tomu dat omnoho viac ako iba pobehovanie ,skakanie a neake akcne haluze ako bitka s minotaurom. Strasne ma tato scena iritovala a pre mna to bol absolutny blud. Pri tejto scene by som zobral FORSTU a praskol by som ju o hlavu scenaristovi.Z akcnych scen snad iba prva aposledna a medzi tym .... ()

chelseaman22

Pokud je ve filmu dostatečné množství monster, tak jsem spokojen. Zde jich je nespočet. Naopak děj kulhá na obě nohy jako prase, což ale v komparaci s očekáváním ale vůbec nevadí. Za tolik prachů věru málo muziky. 57 % Celosvětový příjem k 4. 10. 2019: $305,270,083, což je 2,04 násobek rozpočtu ()

DJ Rocco iNc

Táto časť je kvalitou citeľne o jeden level nižšie, než Súboj Titanov. Nemá takú atmosfréu a napätie, herci sú menej sympatický. Dejovo stále o tom istom. Perzeus odmieta svojho otca, no nakoniec, ako vždy, zachráni celé ľudstvo. Ja som rybár, neopustím svojho syna a bla, bla, bla. Zo syna vychoval skôr dievča, než mladého muža, o ktoré sa ustavične bojí, až to po chvíli omrzí. Avšak, sú tam stále prvky, ktoré vedia udržať pozornosť, takže to vo výsledku pôsobí ako priemerný film, vhodný na nedeľný poobedňajší relax. ()

ivan_drago

Pěkně se na to kouká, leč drží to pohromadě jen velmi těžko... Příběh, prostinký jak Večerníček, nedokáže film udržet pohromadě... Naštěstí vše nahrazuje vizuál, který, až na ty Kyklopy, který vypadají jakoby si odskočili z Beowulfa, dokáže diváka pobavit a všechny lokace nestvůry jsou do detailu propracované a pěkně rozpohybované... No a Kronos na závěr mi dal vzpomenout na hlavního záporáka, tuším, že snad z geniální hry Magic Carpet 2... Jinak Sam mi přišel nějakej voteklej a furt zadejchanej... Pro pobavení je to ale velmi dostačující.... ()

Mrkvič

Oproti jedničce pěkná nuda a slátanina. Možná to bylo počasím, ale párkrát jsem zachráp. Že to má debilní děj vem čert. Potvory a efekty nejsou vůbec špatný. Ale hrozně zamrzí herecké výkony a někteří představitelé. Ares měl větší charisma v Xeně a když se objeví ujetý Billy Nighty, tak si uvědomím, že nakadeřeněnej Worthington snad poprvé něco opravdu hraje, a poprvé je jeho hraní děsné. Ke konci se aspoň vyšvihnou Neeson s Fiennesem, takže si neudělají až takovou ostudu, ale to už nic nezmění na tom, že to je taková nuda. Tak holt jen ti triky no, ale i s nima je těch 100minut moc dlouhých. ()

Johnny.ARN

Škoda, že jednotku si nepametám tak podrobne, resp. nepametám si ju skoro vôbec. Viem o Gemme, obrovskom škorpionovi a to je všetko. Ale aj tak, dvojka sklamala. Dúfal som, že to nebude bahno z hollywoodských jazier, dúfal som, že spamätajú a neprekrútia históriu. Ale nie. Prekvapenie sa nekonalo. Tento film by sa dal rozobrať z dvoch rovín : vizuál a príbeh. Vizuál, to nieje o čom. Nabúšené efekty, lietajúce ohnivé kamene, pády z obrovských výšok, odštiepenie zo stĺpov a hlavne Perseovo zváranie. Vidieť to v 3D, možno by to so mnou niečo urobilo. A dej. Nalinkované od začiatku do konca, predvídateľné a nudné. Počiatočný boj s Chimérov ešte diváka nadchne, ale keď sa to opakuje v pravidelných intervaloch, prestane to byť zaujímavé. Potom je tu ešte kamera, miestami úchvatná, miestami naprd. A smrť Bohov??? WTF??? Tým ma dožrali úplne. Som zvedaví, čo vymyslia do trojky, keďže polovicu postáv zabili. 3 z 5 ()

Honzíno

Stejná pakárna jak jednička. Pro mě je tohle plýtvání penězi v ekonomickém řetězci a šmrncem Sama Worthingtona. ()

Lachtaan

Sam "Jake Sully" Worthington se právě kvůli Avatarovi vyhoupl na světlo světa a skočil si na dva nepříliš propracované filmy pro hlavní roli nesmrtelného hrdiny Persea. Oba jsou místy slabě průměrné, ovšem po styku s dvojkou je Souboj Titánů ještě svěžím dobrodružným filmem, který pro jednou pobaví, při dalším pokusu Vám už vadí sám Sam. Oblíbil jsem si kdysi Liama Neesona jako boha Dia, ve dvojce i Ralpha Fiennese jako Háda. Pointy obou dílů tak hrozivé nejsou, jen tam chybí ten šmrnc, který by je vytahoval z pytle zavržených laciných fantasy filmů. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)