Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

necisty

Jsou i takové filmy se starověkými bitvami, které dosahují téměř dokonalosti. Tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Je to strašný trapas! ()

pakobylka

----- "Žádní dobří Bohové nejsou !" ----- Samu Worthingtonovi dorostla kštice, takže jeho zjev je o poznání dobovější nežli v poněkud rozpačitém "Souboji Titánů" Louise Leterriera (2010). Taktéž děj se pochlapil ... nebo (lépe řečeno) se o to po celou stopáž alespoň pokoušel, což mu slouží ke cti. Dokonce i bájná stvoření vyhlížejí o něco málo stylověji - na druhou stranu trocha kreativity při vymýšlení jejich vzhledu by neuškodila. A Bohové ? Ač neradi, nakonec se přizpůsobili všudypřítomné dělné a snaživé atmosféře, upřednostnili natáčení před svými vrtochy - a nechali vizážisty, aby jim přidělali pár šrámů, takže už nevzbuzují dojem figurín ve výloze jakéhosi blíže nespecifikovaného obchodního centra. V globálu "Hněv Titánů" sice není nijak výjimečnou či snad dokonce převratnou záležitostí, leč na rozdíl od svého výše zmiňovaného staršího brášky nevzbuzuje ani útrpný úsměv, neboť přináší vcelku uspokojivou, nenáročnou zábavu pro jakoukoli denní či noční hodinu. ()

Juto

Film ma neúprosne opotrebovával špeciálnymi efektmi tak nadrozmernými v porovnaní s postavami vo filme, že miestami sa dalo jediné, usmiať sa na tým. 6/10 ()

Jermann

Bohy vyškrtávající scénář je opět neskutečně debilní, svět stále trapně nezabydlený a prázdný .. jen efekty jsou o dva roky lepší a musím uznat, že opravdu velice povedené - až jsem ucuknul před letícím 3D žhavíkem, co mi letěl ROVNOU do oka. Potěšil také malý chrocht Billa Nighye (Nighyho, Nighyeho .. nebo jak). ()

c.tucker

Existují jasné tři tábory: tací, co to řadí výše než jedničku; tací, co to řadí níže a pak tací, co to zaplať pán Bůh neviděli. Já se řadím k táboru, který to rozhodně nad úroveň předchozího bratříčka rozhodně neřadí. Mám několik důvodů: výměna Gemmi Arterton za mě nesympatickou Rosamund Pike (nevím, proč, ale nemusím ji vidět už od Die another day); chybějí věhlasné silácké proslovy v takovém stylu jako předtím, takže to není vtipné a chybí také Mads Mikkelsen (který matně si vybavuji, že předtím umřel, nebo ne, ale to je v podstatě jedno, ale při takovémto ději by to bylo úplně jedno). Jedna pozitivní věc byla, že u těch dlouhých a nudných obletů na Pegasovi, jsem si vzpomněl na původní Souboj titánů z jedenaosmdesátého, a to hlavně díky tomu, že to vypadalo graficky dost podobně. ()

dr.fish

Naštěstí jsem po prvním díle už nic neočekával, takže když jsem nic nedostal, nevadí. Obrázky byly hezké, bitva místy zajímavá. Jinak to celé bylo úplně mimo mísu, film se místy zcela rozpadal. Liam Neeson a Ralph Fiennes se často tvářili rozpačitě, jakoby se publiku omlouvali, že v tom hrají. Největší zábava ovšem jsou ty amerikanismy. Volat na poloboha "hey dad!" a říkat boji s Kronosem "my job" mne vskutku pobavilo. A Perseus je vypadá jak příslušník US Rangers. Prostě to musí mít srozumitelnost i pro posledního Amíka v zapadlém bungalovu v Arizoně. 45% ()

campix

Už první díl, který byl velkým letním blockbusterem, ale silně vyhořel předznamenal osud této série. Hněv Titánů je stejně jako Souboj Titánů těžké béčko, jenže snaží se být něčím jiným. Osud této série jako by předznamenal i vývoj ohledně hlavního představitele Sama Worthingtona. Mnozí mu předpovídali po Avataru hvězdnou kariéru, jenže tak, jak se rychle objevil, tak také rychle zmizel z kvalitních snímků a zakopal se v béčkových filmech. Hněv titánů je čisté béčko, které není ani nijak zábavné, trikově povedené a dějově zajímavé. V prvním díle bylo alespoň trošku jasné co se děje, jenže tady jsme zjistili, že jsou všichni jedna velká rodina a hlavní hrdina pouze chodí z místa na místo a dělají určené věci, bez výrazné logiky. Moc nechápu proč se takovémuto filmu upisují Liam Neeson, Ralph Fiennes nebo Bill Nighy. ()

animaxis

Tento film mě napůl potěšil a napůl totálně naštval.Potěšil mě tím,že je to docela důstojné pokračování Souboje titánů a je to opět dobrodružná akční jízda.Extrémě me naštval tím,že tady bohové umírali.Pardon,ale to je jedna z největších kravin,jaké mohli vymyslet! ()

forsythia

Jakákoli spojitost s řeckou mytologií čistě náhodná. Jména bohů a hrdinů by se dala půjčit kdekoli jinde a příběhu by to nijak neublížilo. Na druhou stranu zábava to byla celkem pěkná. ()

tom88

Veľmi dobré pokračovanie Súboja Titanov, kupodivu až lepšie, čo ma prekvapuje, pretože Hnev Titanov bol spravený príliš na rýchlo. Zlepený scenár, ktorý síce veľa neponúka, ale rozhodne nenudí aj vďaka tomu, že je film akčnejší. Mínusy filmu sú hlavne v slabšom deji či nevýraznej hudbe či soundtracku alebo aj úplne zbytočnému humoru. Herci opäť priemerní, no viac som ani neočakával. Áres nemastný neslaný. Hádes už nebol taký démonický a slizký. Zeus opäť na úrovni. Perseus nesklamal a zase všetko hravo zvládol. Súboje mohli byť o niečo lepšie. Scéna s kiklopmi veľmi pôsobivá. Chiméra rýchlo prekonaná a Kronos v závere neskutočne monštrózny a slovami neopísateľný. CGI v celom filme veľmi dobré a bolo vidno o niečo väčší rozpočet. Film som si výborne užil a ja som spokojný. Slabší dej mi príliš neprekážal. Nenudil som sa ani na chvíľu a dostal som čo som očakával. 75% ()

abenino

Po všech stránkách lepší než první díl, ale i ten byl dle mého názoru hodně slušný. Jenže jak už to tak bývá, všichni ho pořád srovnávali s originálem, což byla chyba. Ale zpět k druhému dílu. Komplexně to na mě působilo jako nadprůměrná fantasy akční podívaná, takže mi bylo naservírováno přesně to, na co jsem šel do kina. Triky excelentní i 3D bylo jedno z těch nejlepších, které jsem zatím viděl. Díky ideální délce filmu a opravdu velké dávce akce, která mimochodem vůbec nepůsobila přeplácaně a nepřehledně, jsem nezachytil žádná hluchá místa a celé tohle dobře vymyšlené pokračování mě neskutečně bavilo. Určitě to nebyl zase takový trhák, kterému bych dal z fleku 5 hvězd, ale kvalitních 75% si bez debat zaslouží. ()

okkac

Pro mne o stupeň výš než Souboj. Scénáristicky je to stále blbina se špatnými dialogy, ale alespoň to nevykrádá kultovní originál a jede si to po svém. Liebesamn akci točit umí a jako u Battle: Los Angeles je jí zde požehnaně, žádné zbytečné zdržování v úvodu ani nějaká nuda mezi akčními scénami. Utíká to prostě svižně a člověk ani nemá potřebu o tom moc přemýšlet, jen se bavit a užívat si jednotlivé obludy, kdy vede samožřejmě obrovský lávový Kronos. A potěšila situace, kdy se Zeus a Hades společně vydají do bitvy. Ideální oddychovka. 6/10. ()

bartias

Monstra jsou zábavná a zápletka není nudná. Ale děj je zmateným přehledem úkolů a událostí "jdi tam a udělej tohle" spíše ve stylu jednoduché hry než epického filmového dobrodružství. Většina postav toho navíc "neuhraje" dost na to, aby člověka aspoň začala trochu více zajímat. ()

panMartin

Jestli se říká že první díl byla slátanina tak to teda nevím co se říká o pokračování. Naprostá blbost už jsem vyhlížel konec filmu kdybych odešel na 15 minut pryč tak mi nic neuteče.Hlavně ať nenatáčí další díl. ()

sir-dave

Zbytečně přetechnizované. K Liebesmanovi si můžu připsat další zklamání. Stejně jako ve Světové invazi je na prvním místě akce. Příběh nijaký, kouzlo fantasy odešlo. Zůstaly akorát přelety nad údolími. Perseus se mečem ohání pořád stejně, Andromeda moc nesedla, o to víc chyběla Gemma. ()

SeanLSD

Po všetkých stránkach o niekoľko tried lepšie ako trápny predchodca. Tento flák som si skutočne užil. Nesporne prispelo, že nejde o remake a nie je s čím porovnávať i že som ho videl v kine v plnej paráde. Stále je to iba skratkovitá akčná zábava na antické motívy, ale ľudia tu už aspoň nevyhlasujú vojnu bohom ( prečo by to aj robili, čo by im to pomohlo ? ), ale bohovia súperia medzi sebou ( pretože vieme, že kde sa vládne vo viacerých, vždy to začne škrípať ) a ich konanie má zmysel, ich charaktery sa komplikujú ( s výnimkou Área, ale čo čakať od boha vojny, ako snahu vyvolať vojnu ? ) a fatalizmus i hrdinstvo majú svoje opodstatnenie, ktorého príčina dáva zmysel. Dá sa to brať i symbolicky, ako upadanie starého a nástup nového, snaha starého o návrat i boj ľudstva proti prírodným živlom a ilustráciu poučky, že ak sa stratí viera, všetko je stratené. Je tu proste ten mytologický rozmer, ktorý do takéhoto príbehu jednoznačne patrí, je tu dramatický oblúk, sú tu impozantné scenérie a fantastické boje, nehorázne vydarené príšery, je to ohlušujúce a mohutné a má to pritom vtip a nadhľad. Vyčítať tomuto filmu, že je megalomanský je zbytočné, veď čo už má byť megalomanské, ak nie súboj bohov a Titánov, od ktorých sa to slovo priamo odvodzuje ? Takto nejak som si predstavoval záver IMMORTALS, ktorý sa mytológií spreneveril alebo poklonil ( podľa odlišných metodologických prístupov ) prísnou antropomorfickosťou, ktorá ma v závere sklamala, keď som čakal, že sa v titánskom vzdore hory pohnú, zem rozostúpi a more vyleje z brehov, vyvrhujúc svoje neľudské monštrá a zaplavujúc svet zbesilosťou a strachom... - ale všetko zostalo len v symbolickej rovine... HNEV TITANOV mi to v hollywoodsky tradičnejšej digitálnej orgií a akčnej smršti bohato vynahradil. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)