Přijímáme lásku, kterou si podle nás zasloužíme. Americký film o prvním milostném opojení. Patnáctiletý Charlie je velmi přemýšlivý, zakřiknutý a citlivý mladík, který to na střední škole, kde ho ostatní mají za podivína, nemá vůbec jednoduché; je to klasický případ „jiného" dítěte, které na sebe v podobných kolektivech vždy přitahuje posměch a šikanu. Šikaně se Charlie ubrání, posměchu si až tak nevšímá, trápí ho ovšem pocit samoty a cítí silnou potřebu začlenit se mezi ostatní „normálnější" spolužáky. Jenomže to není tak jednoduché. Charlie totiž na jednu stranu svět kolem sebe nechápe, což mu brání navazovat přirozené vztahy, na druhou stranu ho chápe až příliš dobře a začleňování do něj se bojí. Zůstává tedy v roli jakéhosi pozorovatele, „toho, kdo stojí v koutě", zkoumá sám sebe i lidi kolem a píše o svých drobných poznáních, radostech i strastech dlouhé dopisy neznámému příteli, zřejmě psychologovi... Těmito slovy uvádí pražské nakladatelství Slovart román Ten, kdo stojí v koutě amerického autora Stephena Chboskyho (nar. 1970), který napsal, ještě než mu bylo třicet let. Charlieho příběh se odehrává v autorově rodném Pittsburghu a je víc než pravděpodobné, že obsahuje řadu autobiografických rysů. Chbosky se uplatnil v Hollywoodu jako scenárista (např. postkatastrofický seriál Jericho), a to mu pomohlo při realizaci filmové verze jeho románové prvotiny. Snímek Ten, kdo stojí v koutě (2012) byl velmi dobře přijat diváky i odbornou kritikou. Mezi nejvýznamnější ocenění, jež film získal, patří Cena Independent Spirit Award za nejlepší první film. Jednoznačnou pochvalu si vysloužili mladí herečtí představitelé Logan Lerman (Charlie), Ezra Miller (Patrick) a Emma Watsonová (Samantha). V rolích dospělých, přestože jsou svým rozsahem vesměs minimální, se objevuje řada známých herců – Paul Rudd (učitel angličtiny), Dylan McDermott (Charlieho otec), Melanie Lynskeyová (teta Helen) a Joan Cusacková (psycholožka). (Česká televize)

dusa77

Filmové srdce opět zaplesalo. Krásný příběh o skupině přátel, kteří mají své sny. Jen zamrzí, že takovou lahůdku málokdo zná, pro mě je to přesně ten typ filmu, u kterého se budu těšit na druhou, třetí projekci. A Emmu prostě miluju...:-) ()

JackieBliz

Pohodový film s ponurými chvilkami, které vás spíše rozněžní a donutí přemýšlet než rozesmutní. Tento film je milý, hodný, krásný a především má nejlepší soundtrack! Ano, našli bysme chyby (někdo kdo se považuje za znalce hudby a nezná Bowieho!!), ale podle mě líp vystihnout lásku na střední škole asi nemohli :)) ()

ViiKiNgG

Za pět to asi nebude, ale film naprosto perfektní. Kniha v originále nesrovnatelně lepší. Ema Watson jako vždy kost. Styl vyprávění je podle mě výbornej, i když vychází z knihy. Postavy člověku přirostou k srdci rychle. ()

Kozlowski8

Charlie prochází významným obdobím svého života. Právě nastoupil na střední školu, kde se snaží zapadnout do party a kde zažívá první zamilování i první pořádnou párty. Stále má však problém vyrovnat se s traumatizujícími prožitky z dětství... Přesto že se jedná o vcelku banální příběh, má neuvěřitelnou atmosféru a sílu získat si diváka, aniž by k tomu využíval nějakých rozmáchlých gest a klišé. Naopak - film působí velice opravdově a upřímně a mne si získal, přestože ve věku jeho hlavních hrdinů jsem se nacházel před několika desítkami let. S Charliem jsem intenzivně prožíval všechny jeho radosti i starosti a věřil jsem mu každé sebedrobnější gesto, stejně jako Sam, kterou krásně ztvárnila Emma Watson. Logan Lerman s Emmou mi k sobě fakt ohromně pasovali, moc jim to spolu ladilo. Skvělý byl také Ezra Miller. Tato trojice mladých herců si mne velmi získala. Být příběh aspoň trošku členitější, neklidnější, bouřlivější či překvapivější, pak by se asi jednalo o dokonalé dílo. 85%. ()

dmatejek777

Velice příjemný film o všedních problémech mladých lidí. Americká tvorba opět nezklamala, česká tvorba jí nesahá ani po kotníky. Love American movies! ()

topvideo

Samovražda priateľa bola spomenutá dosť okrajovo, hlavnou traumou bola smrť Charlieho tety, za ktorú si kladie vinu. Slušná filmarina. ()

Saren

Zatím nejintenzivnější zážitek na filmovém poli. Vilněji řečeno: došlo k jakémusi propojení. Znovu jej nehodlám zhlédnout, aby nedošlo k degradaci. ()

Spoiler

No tak to je nádhera!!! Další romantický film, který mě dokázal naprosto pohltit...a možná nejvíc ze všech. 500 Days of Summer ani Love Actually to nedokázaly tak jako tento nenápadný, avšak po všech stránkách perfektní snímek. Ale zejména hlavní trojice, tu si člověk zkrátka zamiluje...outsider, kráska a teplouš, no může být něco lepšího? A scény jako Come on Eileen nebo "Tunelový song", ty už nezmizí. Tak nebuďte Charlie, který se od té zdi nikdy nepohnul a jděte si pro svůj vlastní příběh! Soundtrack!! ()

bonovox

Nenápadný ale o to kvalitnejší a nápaditejší film o dospievaní. Výborný scenár, ktorý prekvapuje počas celého filmu a hlavne herci, ktorí sú jednoducho fantastickí. Dlho som si tento film odkladal ale čakanie stálo jednoznačne za to. ()

Amalberga

Konečně teenage film bez načinčaných maturiťáků, uječených roztleskávaček, stupidních blondýn a stupidních zápletek. Hlavní postavy jsou osobnosti se zajímavými životními příběhy, je z nich cítit opravdovost a lidskost. Ve filmu jsou nádherné a smutné momenty. ()

RoseThrone

Chápu, že tohle je jeden z těch filmů, který není pro každého. Buď mu nesedí věkově, a nebo je to pro něj přeplácané moudrými slovy. Pro mne, to byl jeden z těch filmů, který mi sedl a zavrtal se tak nějak do části mého já. Možná právě proto, v jakém věku jsem to viděla a možná právě proto, kolik moudrých slov tam zaznělo. Finální scéna na mostě je naprosto jedinečná a tak nějak si přejete abyste tam s nimi mohli být také. Jo a konečně film, který nezklamal svojí knižní adaptaci. Ba naopak, jde s ním ruku v ruce. Charlie, vždy budeš můj teen hrdina :-) ()

kokofek

No nevím, ale ať se snažím sebevíc tak mi americký styl romanických filmů prostě nesedí.Možná ,že mě ještě někdy někdo překvapí.Pořád doufám.Naděje umírá poslední. ()

mstychov

Nechapu, ze je to 101 nejoblibenejsi film, jelikoz me neuchvatil. Herecke obsazeni senzacni, hudba super ale ten dej? Prijde mi takovej o nicem. Absurdni. Nerikam, ze me zadna scena nechytla za srdce a nebyla uzasna, ale jako celek to byl podprumer. ()

Isobel

Mám v srdci speciální místo pro teenage filmy. Tenhle film, ale vyčnívá. Možná proto, že je chytrý, poetický a bude se líbit i těm, co už nejsou teen. ()

Pan.Antonin odpad!

Je to tak, film mě nebavil, nedokázal mě ničím zaujmout. Po 35 minutách jsem vypnul. Druhá šance přijde asi za pořádně dlouhou dobu. ()

zigy

Jedna z těch lepších teenagerovských záležitostí, která vyniká svojí obyčejností. Tady jsou všichni takoví, jako ze života a střední školy. Ale to má i své minusy, po pár dnech už si z toho nic pamatovat nebudete. Až na božskou Hermionu. ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie