Dallas

• USA Dallas
USA, (2012–2014), 28 h 25 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Cynthia Cidre

Hudba:

Rob Cairns

Josh Henderson, Jesse Metcalfe, Jordana Brewster, Julie Gonzalo, Brenda Strong, Patrick Duffy, Linda Gray, Mitch Pileggi, Emma Bell, Kuno Becker, Larry Hagman (více)

Série(3) / Epizody(40)

Sága rodu Ewingů znovu pokračuje. Přišla nová generace a noví hrdinové, ale staré spory a pře neutichly. Nezmoudřeli ani staří hrdinové. Do Dallasu se vrací Bobbyho adoptovaný syn Christopher s nápadem na výrobu ekologické energie. Proti němu však stojí jeho bratranec, John Ross, který je přesnou kopií svého otce. Je chamtivý a lačný peněz. I přes poslední přání jejich babičky, aby na pozemku Southforku už nikdo nikdy nic netěžil, začne potají provádět ropné vrty. Bobby se dozvídá, že má rakovinu střev. Proto se rozhodne, že pro klid v rodině by bylo nejlepší Southfork prodat. Přímo na předsvatebním setkání Christophera a jeho snoubenky s rodinou svůj záměr oznámí. John Ross se proti tomuto ihned postaví a zařídí předběžné soudní opatření proti prodeji. Bobby na to reaguje soudním zákazem cokoliv na pozemku Southforku těžit... (TV Nova)

Markussis odpad!

Naprostý výplach, umělotina vytvořená a vykřesená z učásti starého Hagmana, Duffyho, hraního si na vážné problémy, trapného příběhu a samozřejmě z hezkých mladých tvářiček v podobě drsných mačo řízků a jejich nadržených samic připravených plnit pudově své životní poslání. Dallas se opravdu posunul, už to není ten klasický seriál, má jinou podobu. Je daleko blyštivější a lesknoucí se. Bohužel je to však taková hraná reality show, zasazená do nějakého rádoby příběhu. Bral bych alespoň tu nostalgii, ale ta se nekoná. Návod na úspěch v dnešním komerčním světě." Nauč se balit lejno do lesklého papíru. Prodávej ho. Až to budeš opravdu umět, tak budeš nejlepší ". ()

velkyvezir

Poněkud chaotické. Co by vydalo na dvě řady původního Dallasu, se tvůrci rozhodli vtěsnat do deseti dílů. Ta myšlenka boje o Southfork není špatná, jen ty rychlé změny kdo s kým drží a kdo zase ne jsou až příliš neuvěřitelné. Ve staré řadě by se to roztáhlo do více dílů, čímž by to nebylo tak okaté. Pokud jde o původní obsazení, měl tento seriál přijít před deseti lety, protože teď už jen Patricku Duffymu, který je ještě ve formě, lze věřit, že má sílu na boj o barák. Jinak kočenky jsou tam hezké, zvláště Jordana Brewster je fakt mazel. ()

tom.nosek

První řada: Je očividné, že první řada slouží jen jako takové preview k vlastnímu "Dallasovskému ději". Představují se postavy, vytváří se zápletky, založí se nová rodinná firma, o kterou se budou moc zase prát, apod. Co se týče postav, tak si myslím, že syny původních synů vytvarovali dobře tak, aby nebyli nudní, ale zároveň zas jednoduše nepřevzali vše od svých otců (Christopher je takový horkohlavější Bobby, John Ross je zase na vážkách, zda být hodný jako Bobby, nebo zlý jako J.R., ale podoba J.R. nakonec přece jen zvítězí). Co je špatné, tak že na hlavní postavy vybrali strašně podobné typy herců, vystylovaní modelové, což působí strašně nereálně. Kvalita dílů lehce kolísá, celkově ale 4 hvězdy. Jsem rád, že se toho tvůrci nezhostili jako ti, co dělali remake na 21 Jump Street, který s původním seriálem neměl prakticky nic společného. Druhá řada: Tvůrci se velice dobře zhostili nečekaného úmrtí Larryho Hagmana. To patrně urychlilo několik věcí - John Ross se z dílu na díl stal hlavním padouchem a druhá řada měla veliké finále. Celkově si seriál pořád drží stejnou úroveň, takže stále 4*. Třetí řada: Začínám rozpoznávat "ságovité" psaní - začínají se vracet postavy, přidávat vlastnosti jednotlivých postav a stávají se premrštěné události. Sem to asi plynulo (přece jen je to Dallas), ale nic moc. Lepší 3*. ()

Roman.Caesar

Po závěrečném, desátém dílu 1. série mohu říct, že si seriál zachoval úroveň a hlavně je důstojným pokračováním seriálu původního. Herci z původní série jsou skvělí, bez nich by seriál neměl šanci. A J.R. je prostě J.R. jako byl vždy. Druhá série byla právě odsouhlasena, takže se těšme na další díly. ()

andaa

Po dvou dílech naprosto super! Pro mě je to taková nostalgie z dětství, kdy se celá rodina za každé situace večer sešla a sledovala tyto naftové magnáty a jejich intriky. Je to základ soap-operas, kde ale nespí každý s každým a pointa není v záměně nemanželských dětí ve všech generacích. A v podobném duchu se pokračuje po více než 20 letech. Všichni noví hrdinové vypadají velice zajímavě a i hrají dobře, otázkou je, jestli to nebude až moc přehnané, když je jen pár dílů. Zatím se to ovšem rozjíždí ve velkém stylu, s excelujícími starými herci a jejich postavami. Jen škoda, že už zemřela Miss Ellie a Jock, které jsem měla moc ráda. Potěší i moderní technika, krásná auta a to zasazení do vpravdě moderní doby. Mě to prostě baví. ()

alambert

No zatim OK. Minimálně je třeba ocenit odvahu tvůrců, vrátit se po takové době. Prostě není samozřejmost, že něco takového zafunguje. I když, mám určitou obavu, že časem půjdu s hodnocením níž. Už se rýsuje základní problém. Bobby je hodnej, tak má hodnýho syna, kterej kterej jezdí v (rádoby) hodnym elektromobilu a chce hledat alternativní suroviny, J.R. je zlej, tak má sobeckýho syna, kterej jezdí ve zlym Range Roveru a chce vytěžit ropu. Bojim se, že to bude nechutná EKO(teroristická) (a možná i lechce socialistická) agitka. To asi nezvládnu. ()

gombarix odpad!

šmarja, vždyť se na to nedá dívat... vlastně ani poslouchat, které kopyto do toho cpe tu telenovelí hudbu? I když k těm vystajlovaným machýrkům se to hodí. Kdyby si to neříkalo Dallas, možná by to odpad ani nezasloužilo, toto je ale zhůvěřilost. ()

Olík

„Dallas. Dallas, Dallas, nedala,.. nedala, pro svou ruku si to nechala“….tak, to byla malá kulturní vložka a vzpomínka na legendární Eso-hopovou formaci Chaozz a teď k Dallasu. Dallas by ve své době fenoménem, který pro široké masy znamenal to samé jako již zmiňovaný Chaozz pro uctívače kultu „Čágo belo šílenci“. Vzpomínám si, jak jsem jako malý byl zrovna, když běžel poslední díl původní série, s rodiči na dovolené a u hospody, kdy byla jediná televize v kempu, to vypadalo jako 17. listopadu 1989 na Albertově………….no a uběhly desítky let a J.R. strike back. Dallas je stejný, jako býval kdysi. Ti, jimž v těle kolují gen J a gen R jsou těmi špatnými, Bobbyho plémě zase stojí na straně dobra a vše se točí kolem ropy a Southforku. Jen je teď všechno modernější, stylovější a poplatnější době. Ženy jsou přitažlivé, muži vyrýsovaní (tím nechci říct, že Pamela byla svého času nějakou ošklivkou nebo Bobby chcípačkem) a nafta ještě víc voní po dolaru. Dallas roku 2012 se nesnaží být velkolepou ságou jako jeho předchůdce, ale spíše jde o takovou malou do moderního hávu oděnou nostalgickou vzpomínku na jeden ze symbolů své doby. I já jsem se rád znovu setkal s Johnem Rossem, Bobbym, Sue Ellen, Rayem, Lucy nebo Cliffem…..a ano, ani ti jejich potomci mi vyloženě nevadili…….především pak Jordana Brewster :D ()

Hapretor odpad!

Stačilo mi 5 minut prvního dílu této doprzněné série, abych si udělal jasno. Pokud scénáristé považovali za cílovou skupinu na sledování 13-leté max. 15-leté teen "debílky", tak udělali terno. Ale podle mě se zatraceně sekli. Původní sérii totiž - IMHO - tato věková kategorie jistojistě nesledovala. Přehmat jak prase !!! ()

geek.ondra

A vlastně z toho mám obrovskou radost. Hlavně díky obsazení v čele se stále skvěle hrajícím Larry Hagmanem kterého výtečně zastoupil Josh Henderson a stále sympatickým Patrickem Duffym kterého skvěle zastoupil Jesse Metcalfe. Výborný dodatek kultovního seriálu ()

Aurewen

Chvílemi jsem si nebyla jistá, jestli se náhodou nekoukám na zoufalé manželky, ale okamžitě jsem byla zpět v reálu v Americkém kovbojském světě, ještě k tomu vyumělkovaném, bez chyby a plného krasavců, samosebou rovněž "bez chyby". Oceňuji stálé herce, Bobbyho, J.R. apod. ()

Psycho.R

Po mnoha letech po původnim Dallasu jsem toho moc nečekal, ale byl jsem mile překvapen. Ovšem celý to vedou starý tahouni, po smrti Larry Hagmana a pravděpodobně i filmové smrti Patricka Duffyho si nejsem jist, jestli to nepůjde dolu. ()

topi80

Tak to je nářez a skutečně triumfální návrat. Tvůrci použili osvědčené ingredience ze starých časů, ale už během prvních dvou dílů všechny zvraty a intriky tak zahustili, že by na to tvůrcům seriálu 24 hodin nestačilo ani 25 dílů. První dva díly tedy vtáhly do děje, pak se tempo přecejenom zvolnilo, ale vše si stále drží velmi vysoký standard. Máme tu ale několik slabin. Mladí modelové a modelky si opravdu do seriálu přinesli herectví (a často i vzhled) z telenovel, jak ostatně napsala i Mirka Spáčilová. Padouch John Ross tak působí dost šablonovitě, stejně jako "Pedro" Christopher. Modelky, u nichž v úvodu máte problém rozeznat jednu od druhé, jsou na tom s herectvím o trochu lépe. Co však celé dílo táhne, to je stará garda, která se naopak hrát naučila, protože přiznejme si, ve starém Dallasu to herectví nijak excelentní nebylo. Naprosto exceluje Larry Hagman, který na mě v původním Dallasu působil spíše jako hodný strejda, který hraje padoucha omylem. Tady mu křiváctví a darebnost kouká naprosto věrohodně z každého gesta. Ale i přes tuto věrohodnost mu stejně znovu fandíte jako kdysi. Pokud vám v původní sérii lezl nekonečně dobrý Bobby v podání Patricka Duffyho trošku na nervy, tady jste stoprocentně při něm. Zkrátka postarší pohodový chlápek, který našel svou duševní pohodu a křivárnami svého příbuzenstva se ani příliš nenechává rozhodit. Hned bych ho bral za souseda u nás na vsi. Linda Gray nikdy nebyla excelentní herečka, ale je dobře, že je tady, stejně jako skvělý Ken Kercheval. Vzkříšení legendy se povedlo, ale doporučil bych tvůrcům, aby se bez zesnulého Džejára do žádných dalších experimentů nepouštěli a důstojně dílo zakončili druhou sérií. ()

mazzarek odpad!

Dallas po cca 34 letech? Viděl jsem jen první díl, ale už od začátku mě nebavil. Vždyť je to ještě horší, než starý dallas a už ten byl špatný. Takové pokusy o návrat jsem už viděl a říka se tomu "Deja vu". V roce 1992 byla premiéra dallasu na nově. Tenkrát mi bylo třináct let a hned mi bylo jasné do jaké kategorie zařadím telenovely podobného typu. Bral jsem to tak viz jak řekl Izer v parodii na vol. řediteli "Je to barevné, hýbe se to a je to na pokračování". Zajímavé je, že to má docela vysoké hodnocení. Někdy se ptám, kam to celé spěje. Zpět? ()

Don82 odpad!

Těžko říct, co vedlo tvůrce ke vzkříšení značky Dallas, ale jedno je jisté: žumpa televizní sterility a prázdných dějových linek se vrátil v novém, moderním kabátu a smrdí ještě víc. Seriál obsahuje vše čím bytostně opovrhuji a hnusí se mi: debilní herci, dialogy na zvracení a hlavně primitivní, vyumělkovaný "děj" sázející na neustále, nelogické a idiotické zvraty. Fuj! Nechápu zdejší hodnocení (aktuálně 60%), které je nejspíš způsobeno tím, že stačí vyslovit Džejár a všem se podlomí kolena při vzpomínce "zlatá 90. léta" kdy byla televize těchto odporností plná. Jen pro úplnost: nový Dallas měl být hitem TV Nova pro všechny generace a proto jsem se pokusil zhlédnout alespoň jeden díl. To prostě nešlo a necítím mít menší právo hodnotit tento seriál. ()