Dallas

• USA Dallas
USA, (2012–2014), 28 h 25 min (Minutáž: 42–55 min)

Tvůrci:

Cynthia Cidre

Hudba:

Rob Cairns

Josh Henderson, Jesse Metcalfe, Jordana Brewster, Julie Gonzalo, Brenda Strong, Patrick Duffy, Linda Gray, Mitch Pileggi, Emma Bell, Kuno Becker, Larry Hagman (více)

Série(3) / Epizody(40)

Sága rodu Ewingů znovu pokračuje. Přišla nová generace a noví hrdinové, ale staré spory a pře neutichly. Nezmoudřeli ani staří hrdinové. Do Dallasu se vrací Bobbyho adoptovaný syn Christopher s nápadem na výrobu ekologické energie. Proti němu však stojí jeho bratranec, John Ross, který je přesnou kopií svého otce. Je chamtivý a lačný peněz. I přes poslední přání jejich babičky, aby na pozemku Southforku už nikdo nikdy nic netěžil, začne potají provádět ropné vrty. Bobby se dozvídá, že má rakovinu střev. Proto se rozhodne, že pro klid v rodině by bylo nejlepší Southfork prodat. Přímo na předsvatebním setkání Christophera a jeho snoubenky s rodinou svůj záměr oznámí. John Ross se proti tomuto ihned postaví a zařídí předběžné soudní opatření proti prodeji. Bobby na to reaguje soudním zákazem cokoliv na pozemku Southforku těžit... (TV Nova)

agentmiky

Důstojný nástupce legendárního amerického seriálu.Ale přece jenom to už není ono.Aspoň tam pořád J.R. je a ostatní taky.Ještě mi to přijde takový hrozně podobný starším dílům.Pořád se tam řeší podobné věci.Taky mě zajímá,co má znamenat ten Dallas v roce 2015.Uvidíme.Hodnocení:55% ()

ArsenalEagle

Není to vůbec špatný seriál, ale mám k němu jednu, zato obrovskou výtku. Proč mi to až příliš připomíná nějakej mexicko-španělskej nekonečnej seriál? Navíc.. zatím jsem viděl jen 2 díly, zato jsem tam nejmíň stokrát slyšel jméno John Ross. -- Porazím Johna Rosse, nepřechytračíš mě Johne Rossi, miluju tě Johne Rossi -- proč tam prostě neřeknou Johne!!?? Jinak slušné pokračování "první části seriálu" ()

blackrain

K novému Dallasu jsem byla skeptická. Po prvním dílu se celá skpese rozplynula do nenávratna. Bez jakéhokoliv varování či vysvětlování se naskočilo do seriálu. Staří známí se vrátili zpět a s nimi přišli i jejich potomci, což bylo samozřejmě logické. Na začátku jsem si říkala, že J.R nějak vyměkl. Ovšem to byl omyl. Opět se moc hezky předvedl a jeho synek taky. Je vidět, že jablko napadlo daleko od stromu. Deset dílů je přesně akorát, aby nedošlo ke snížení kvality následujících dílů. ()

kajas

Když naší republikou hýbal fenomén původního "Dallasu", byla jsem ještě docela malá, takže si pamatuji vlastně jenom znělku. Hlavní rivalové mezitím zestárli a jejich synové jsou potěšením pro všechny ženské oči (John Ross team). Edit 12/2017: V době premiérového uvedení na českých televizních obrazovkách jsem viděla pouze první řadu a posledních několik měsíců jsem věnovala nakoukávání kompletního seriálu. Až mě překvapilo, jak mě naftařské intriky chytily a bavily. Vrcholem byly díly přibližně v polovině druhé série (soud s Rylandem, dojemný pohřeb kultovní postavy). Tvůrci závěrečné epizody pravděpodobně počítali s dalším pokračováním, proto jim nelze vyčítat tolik zvratů v posledních několika minutách. Velká škoda, že se jim záměr nepovedl. ()

Chen

Původní Dallas svému nástupci vlastně podráží nohy. Prezentoval totiž divákovi takové množství "šokujících" zvratů a intrik, u kterých se inspirovaly desítky dalších projektů, že nový Dallas, byť se snaží být překvapivý a propletený, pro "pamětníky" prostě není. Ale jinak jde o důstojného nástupce, velmi dobře obsazeného a schválení druhé série vůbec není od věci. ()

Martin741

Chvalabohu vsetky tie Esmeraldy a Simplemente Marie skoncili na hnojisku, ale toto je asi tak na urovni povodneho Dallasu. 37 % ()

AD P

9 casti to vyzeralo na skvele hodnotenie (4 hviezdy), ale ta 10.cast to vsetko zabila. Neskutocna zlatanina ! Koho to bol napad ? Podla mna ten dej 10.casti vymyslali par dni pred natacanim. Uplne ma to sklamalo a lutujem ze som tych 10 casti pozrel. Dalsie ma vobec nezaujimaju ! Takze 3 za 9casti a za 10.-TOTALNY ODPAD !!!! ()

SoolenJV odpad!

Nejčistší "gulity pleassure" letošního léta. Těžká onemocnění, rozpady vztahů, opětovné nalézání, podrazy, vydírání, nablýskaný svět naftařské smetánky, množství zvratů na jeden díl, které výrazně převyšuje obvyklý průměr. Do toho návrat starých známých herců a dvakrát zneužitý Johnny Cash. Jako před lety - Dallas pro nové tisíciletí je blyštivější (teď má každý smartphone a vzájemně se vydírají pomocí e-mailů), viditelně dražší, ale hlavně hraje na nostalgickou notu. Jo - a ještě jedna věc zůstala: Pořád je to stejně blbé jako před lety. A sežerte mě, vy, kteří jste ochotni tomuto "výtvoru" dát pět hvězd. ()

vesper001

Nejnovější Dallas se sice zkouší tvářit jako legitimní potomek původního seriálu, ve skutečnosti ale jde o charitativní akci na podporu neherecké omladiny, kterou vykopli z nejnovějšího venezuelského teledíla, a kteří by jinak museli somrat pod mostem nebo šlapat (vodu v dalším díle Aligátora). Udílím 2* za účast Bobbyho, Sue Ellen a kdysi milovaného „Džejára“ (R.I.P.). ()

mo cuishle

Každý s každým aneb všichni proti všem. Mladí herci (modelové) jsou si všichni tak podobní že i po 4tém díle se ztrácím kdo je kdo,ale ono je to stejně jedno,protože tento odvar nešahá starému DALLASU ani po kotníky... ()

filmmovier

Po čtyřech dílech už vím, co na tom před dvaceti lety všichni viděli. Ono je to totiž fakt dobré. Nová generace Ewingů je velmi dobře obsazená, hlavně ty holky... Zápletky jsou dobře napsanéi natočené a úvodní znělka je úžasná. A ano, i já jsem si nejvíce oblíbil toho machra J.R. Je to už děda, ale pořád machr. A Patrick Duffy je taky pořád v kondici, alespoň herecky. Ano, skutečně je v tom vidět starýdobrý Dallas, alespoň co jsem slyšel. Nemůžu sice srovnávat, ale tohle se mi fakt líbí. Nové postavy jsou skvěle zahrané a skvěle vypadají, zápletky jsou povedené... Vím, tři věci. Možná hodnocení vednu. Budu koukat na další sérii. A najdu si starý Dallas. Tohle je doslova Dallas pro novou generaci. Povedené dílo. R.I.P., Larry Hagman. 80%. ()

Mrkvič

Je to více než slušné. Hlavní zaměření: intriky. Dokonce snad i více než v původním Dallasu. JR je pořád bezkonkurenční, takže pro mě má smysl pouze těch prvních 10 dílů. Mladí mi zprvu moc nesedli, ale Bobíkův syn jakoby mu chováním z oka vypadl. S bábama je to už trochu horší, ale co no alespoň Jordana Brewstera nad ostatníma ční. Teda ani ne tak herecky :) ()

marvan

Původní Dallas byl stylově pitomý, nový Dallas není ani trochu stylový, zůstal už jen pitomý. Udělat z JRa sebezpytující trosku na antidepresivech znamená, že tvůrci neporozuměli fenoménu původního seriálu. ()

sskrblik

Neuvěřitelné se stalo skutečností. I po tolika letech je Dallas stejnej, né-li horší hnus. Tentokráte pouze mladší tváře. ()