Kletba z temnot

• slovenský

Kliatba z temnôt

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2012, 88 min

Tak nakonec to nebyl zas tak špatnej film jak jsem si původně myslel. Rozpočet 14 mil.USD, to mi nějak nevadilo. Příběh a nápad docela dobrý. Film se rozjížděl pomalu a když už se něco stalo, tak to nemělo na mě takový účinek. Pár lekacích scén se najde. Ale tenhle film nemá moc hororových prvků. Hodně věcí je tam nedořešených nebo nesprávně zpracovaných. Takže je to tak na půl. Přístupnost PG-13 se moc nepovedla, kdyby to bylo v R-ku, možná by to dopadlo trochu lépe. Některé scény ale byly trochu drsnější na tak nízkou přístupnost. Přesto se na to dá podívat, hodnotím s odř.ušima na 50% = ***(1.10.2012)

O nič prevratné v exorcistickom filme sa samozrejme nejedná,ale keďže som to videl tesne po amatérskom Devil Seed,spokojnosť sa dostavila v miere vrchovatej.Je to totiž vcelku výborne natočené,atmosferické a strašidelné.Napätie funguje,lakačky tiež a nervózny klavír neustále v pozadí,spolu s tou malou (ktorá podáva asi tak stonásobne presvedčivejší výkon,než celé obsadenie Devil Seed dohromady),robia z The Possession naozaj veľmi príjemný konvenčný hororový zážitok.Po nepríjemnom nízkorozpočtovom sklamaní,skrátka prišlo príjemné Hollywoodske prekvapenie.Väčšinou to býva naopak,ale nevadí.75% a prsty v krku boli mňamka hodná Raimiho(6.10.2012)

No to mě poser. Z některých se zase přes noc stali filmoví znalci a ví, jak rozhodovat o tom, na co režisér má a nemá. U některých mám zase opět pocit, že v životě neviděli žida a tak ho musí nazvat huličem trávy. Já se vždycky po filmu tak nesmírně těším na komentáře některých uživatelů až se silně od plic zasměju, kde požrali a nacvičili ty své exotické komentáře. Bez ohledu na to, že to byla opět 465x omývané téma úplně o hovnu ze kterého tady některým juvenilům vstávají chlupy i na koulích, tak to bylo poměrně dobře zvládnute řemeslo v oblasti HOROR, (už jsem se dokonce dočetl, že to je thriller.) Takže pokud ještě pominu ty nesympatické držky, naprosto neefektivní lekačky, tak se na to dalo příjemně dívat, aniž bych musel přeskakovat na nějaké pornokanály. Vždycky jsem chtěl vidět porno, kdy si ženska narve krucifix do prdele a tím ze sebe vymítí ďábla. Ale to asi trošku odbíhám. A přemýšlím, taky jste slyšeli na začátku .. Naser si, blbečku, máš cukrovku? Já JO!(1.1.2013)

I když jen lehký nadprůměr, stále se jedná o to nejlepší, co přinesl loňský rok tomuhle subžánru (však si vzpomeňme na Devil Inside a ještě horší Devil Seed). A i když nemusíte sdílet stejný názor, při té záplavě sraček to rozhodně není málo.(2.1.2013)

Zcela neškodný horor s fajn šedivou atmosférou, který si ale stejně dobře jako v kině užjijete také na televizi. Rozhodně zaujaly netradiční střihy při napínavých scénách a perfektní klavírní soundtrack a jinak je škoda, že tu ze sebe hlavně ke konci dělá Jeffrey Dean Morgan takového tupce. Dybbuk box má stále co říci!(1.10.2012)

• - Herec Jeffrey Dean Morgan se svěřil, že při natáčení docházelo k podivným údalostem. Během natačení klíčových scén praskaly světla reflektorů a dva dny po skončení filmovaní záhadně shořely všechny rekvizity. (Dr Lizal)

• - Dybbuk je v židovské mytologii zlý duch hledající lidské oběti, do nichž by mohl vstoupit a ovládnout je. (MikeCool)

• - Závěrečná exorcistická scéna se natáčela v opuštěné psychiatrické léčebně Riverview, jejíž polorozpadlé budovy - kdysi místa strachu a paranoie - dodnes stojí v městě Coquitiam v Britské Kolumbii. Léčebna byla postavená roku 1913 a zavřena o 70 let později. (MikeCool)