poster

Kletba z temnot

 • USA

  The Possession

 • USA

  Dibbuk Box

  (pracovní název)
 • Kanada

  The Possession

 • Slovensko

  Kliatba z temnôt

 • Austrálie

  The Possession

 • Nový Zéland

  The Possession

 • Velká Británie

  The Possession

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MikeCool
  ****

  Z větší části spíše thriller než horor. Jeden z nejlepších, troufám si říci nejlepší film o vymítání ďábla, který jsem kdy viděl. Oproti ostatním průměrným filmům o vymítání (např. Ďábel), se Kletba z temnot liší hlavně tím, že má příběh. Už od první scény mi bylo jasné, že tohle nebude jen tak ledajaký "béčkový" film. Na úplném začátku na mě zapůsobila kamera a jemně zpívající hlas, který ovšem naháněl hrůzu. Velkou roli hrála také hudba, která doprovázela celý příběh a velice mě nadchla. Ovšem důvod, proč jsem dal 5*, je ten že film je natočen podle skutečné události, a film je podle něho natočen na výbornou. Začal jsem se tedy o to zajímat a tak jsem se po skutečné události pídil po internetu a byl jsem docela šokován. Dybbukova skříňka skutečně existuje (Dybbuk je v židovské mytologii zlý duch hledající lidské oběti, do nichž by mohl vstoupit a ovládnout je). Dočetl jsem se, že ten kdo skutečně Dybbukovu skříňku vlastnil, prožil okamžiky nepředstavitelné hrůzy. Skříňku poté koupil kurátor univerzitního muzea, a zkoumal komu všemu prošla pod rukou. Vypátral ženu, která přežila holocaust a po válce si přivezla zapečetěnou skříňku do Ameriky. Štáb odmítl aby se natáčelo se skutečnou skříňkou. Natáčeli tak s atrapou, přesto štáb potvrdil, že při natáčení filmu se děli podivné věci. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(13.10.2012)

 • st.ranger
  *

  Americký horror podle skutečné události? Křečovitá a stereotypní nuda s plochým vykreslením představitelů a ještě lacinějším strašením, natož patetickým CGI hlavního démona. Atmosféra nikde, závěr zcela zřejmý a až neskutečně ohraný. Pro mě je horrorem roku 2012 Sinister a toho bude těžké trumfnout.(8.1.2013)

 • Genero
  ****

  Být zavřený od války v krabici na dybbuky o velikosti třicet na dvacet vedle pečetidla, dřevěného koníka a zubu, to roztrpčí i mnohem klidnější povahy než je dybbuk. Není divu, že má pak jeden neodolatelnou touhu strašit malé dívky obřízkou a ty malé dívky, které jsou zároveň ještě panny, pochopitelně posedat. Postupem času to může přerůst až ve zvracení motýlů, trpajzlíka v břiše a psychické potíže. Pokud k těmto peripetiím přidáte ještě vleklé rozvodové tahanice, je zaděláno na slušný vymítací horor, z něhož vám budou častokrát vstávat pejzy na hlavě a který jako vždy posere a pochčije unylý konec a ten ortodoxní vymítač dybbuků, protože legračně poskakuje a stále se tak podivně kývá. Po dlouhé rozvaze přidám hvězdičku nad průměr, protože mě fascinuje odhodlání tvůrců, když dokázali v castingu vybrat holčičku, které čouhá z krku zlověstný pařát.(29.1.2013)

 • petero
  *****

  Nečakané prekvapenie na rozdiel od očakávaného SINISTERa. Kvalitný démonický horor (Ole Bornedal je skrátka trieda), žiadna lacná a chvalabohu nie ručná kamera ako v THE LAST EXORCISM. Šťastný výber hercov, hlavne J.D.Morgan na ktorom to celé srojí ale aj mne nesympatická Kyra Sedgwick sa dala tentokrát prežiť. Mladé herečky tiež paráda. Minimálne o dve triedy lepší ako DEVIL SEED a jeden z top hororov 2012.(13.1.2013)

 • psy.cho
  ****

  Horor podľa "skutočnosti", ktorý ma určite nesklamal. Síce mal dosť pomalý rozjazd, ale po polovici filmu to začalo naberať ten správny hororový nádych. Určite to bola vykrádačka viacerých hororov, a nič prevratného to nedonieslo, ale niektoré scény mali dosť mrazivú atmosféru. Možno kebyže je tam viacej takých scén a viacej lakačiek, ktoré by mi zvierali veniec, by som dal aj 5*.(30.8.2012)

 • - Film je inšpirovaný skutočným príbehom muža, ktorý v roku 2004 ponúkal cez eBay “originál skrinky obývanej démonom, ktorá nemala byť nikdy otvorená, ale dávne varovanie zostalo nevypočuté“. (Sufferer)

 • - V roce 2004 vyšla v Los Angeles Times reportáž o muži, který údajně prodával originální Dybbukovu skříňku, jež způsobila každému z předchozích majitelů okamžiky nepředstavitelné hrůzy. Předmět nakonec zakoupil kurátor univerzitního muzea a začal zkoumat jeho minulost a neblahý vliv na její předchozí majitele. Pátrání ho přivedlo ke staré ženě, která přežila holocaust a po válce si přivezla zapečetěnou skříňku do Ameriky. (MikeCool)

 • - Původně byl film od MPAA hodnocen ratingem R, později bylo však omezení zmírněno na PG-13. (josefklimes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace