Film The Frozen Ground je inspirován neuvěřitelným, avšak skutečným příběhem aljašského policisty Jacka Halcombeho (Nicolas Cage), jenž se pokusí zastavit vraždící bestii Roberta Hansena (John Cusack), což je sériový vrah, který se již třináct let úspěšně skrývá. Když se těla prostitutek začnou v Anchorage hromadit, na město padne strach. Ačkoliv Halcombe riskuje vlastní život, vydá se na vlastní pěst najít zabijáka, aby tak zabránil dalším vraždám. Když získá informace od sedmnáctileté dívky (Vanessa Hudgensová), které se podařilo uprchnout, je konečně zabijákovi na stopě. Podaří se mu vraha dopadnout dříve, než zemře další oběť? (HBO Europe)

ConanVJ

Hodně drsný film, který mě zaujal a zároveň ukázal, čeho jsou někteří lidé schopní. Hlavní role jsou věrohodně zahrané. Film je napínavý a rozhodně nenudí. Za mě 80% :) ()

schizmo

Pokud se filmaři chtějí držet skutečné události, podle které film točí, mají do jisté míry svázané ruce i představivost mnohem víc, než když si vymýšlí všechno z patra. Proto se domnívám, že většina příběhů, které napsal sám život se nebudou hemžit těmi nejneuvěřitelnějšími zápletkami (čest vyjímkám jako je třeba Kokain nebo Veřejný nepřítel) a především u filmů o masových vrazích bude příběh okleštěn na model "vraždit a nenechat se chytit". Na to ostatně dojel třeba i Zodiac, který byl prostě nudnej až na půdu. Podobně je na tom i Frozen Ground, u něhož jsou karty vyloženy na stůl hned od začátku a vlastně celou tu dobu čekáte na nějaký ten zlom nebo fatál, který nakonec ani nepříjde. Jinak ale solidně zpracované, standardní Cage a Cusack, jak ho určitě neznáte :). ()

ledzepfan

Neurážející ale tuctová kriminálka kterou tahá nad hladinu snad jen atraktivní prostředí a značka "podle skutečných událostí" ()

NinonL

Nicolas Cage patří mezi mé oblíbené herce, tady si ale moc nezahrál. Nebo možná zahrál, ale bylo to hrozně chaotické a ukecané, takže moje pozornost byla brzy v trapu. Škoda. ()

selfesteem

I když jsem musela hodně přemýšlet, jak je celý film pojatý (jsou tam návraty do minulosti? je tohle přítomnost?) a iritovaly mě poskakující záběry na temena herců, nakonec jsem se v něm vyznala. Také herečky představující oběti si byly nápadně podobné, tak se v tom člověk trochu ztrácel. Nicméně, báječná hudba, napětí a mrazivé záběry nehostinné Aljašky udělaly své, tím spíš, že se jedná o skutečný příběh. John Cusack výborný, překvapil mě, že jsem se ho bála, zatím jsem ho neviděla v takové roli. ()

SaNcHeZ_cz

Nakonec vlastně tak trochu překvapení. Z trailerové kampaně trochu lacině vyhlížející kriminálka s dvěma vyhořelými star, která se snaží zachránit vše pomocí spoléhání na titulek "based on a true story", se ve výsledku přetavila v poměrně slušnou atmosferickou detektivku, kde Nicolas Cage zase jednou podává slušný výkon, k tomu mu sekunduje hned několik různých tváří (některé více, některé méně solidněji) a mimo pár chybek a lehce nedotaženého scénáře, je hlavním problémem filmu John Cusack. Jeho násilný ctihodný občan vás jednoduše bude točit, ať již jste jeho fanouškem nebo ne. I přesto je však The Frozen Ground slušně fungující kriminálkou druhé jakosti, která při střízlivých očekáváních vyloženě nezklame. [60%] ()

MartinezZ

Chybí tomu nějaké větší gradování děje, konec je nějaký moc jednoduše rychlý a do toho jsem se ztrácel v těch prostřizích na minulost, kdy jsem vlastně už pak nevěděl, jestli koukám na to, co se děje během vyšetřování, nebo na to, co se dělo během jejího únosu. Možná dobrý příběh na základě skutečného činu a procesu, ale natočené je to zmateně a nezajímavě. Nickovi jdou role, u kterých se nemusí moc tvářit a hraje uvěřitelnou vážnou postavu. ()

kareen

Jasně, má to svoje mouchy, já osobně bych si do hlavních rolí vybrala jiné herce, John Cusack mi o hodně víc pasuje do různých romantických komedií a na obranu Nicolase Cage můžu jen konstatovat, že tu nepodává zas tak strašný výkon, jako v poslední době v jiných filmech, což jak uznáte, není zas tak velká chvála. A vysloveně mně vytočilo chování manželky policisty Jacka, která mu ztropí velkou scénu ohledně jeho angažovanosti v případu a půl hodiny nato už mu bez viditelné příčiny udělá proslov, jak moc za ním stojí a jak je jeho práce důležitá. To je tak otřepané hollywoodské klišé, až to bolí. Na druhou stranu je to velmi slušná kriminálka, která víc než na akci a efektní scény sází na ponurou atmosféru a postupně budované napětí a navíc se mi tu překvapivě moc líbil výkon Vanessy Hudgens, která mi tím dokázala, že pokud se vymaní z područí různých teenagerovských blbinek, může z ní být docela dobrá herečka. ()

Riddick77

Světe div se, ale Nicolas Cage po letech znovu boduje. The Frozen Ground je poctivý a mrazivou atmosférou nasáklý thriller, na který dokonale pasuje označení "ze staré školy". Scott Walker rozhodně odvedl nadprůměrnou práci, když dokázal příběh aljašského masového vraha Roberta Hansena podat syrově a nesmírně záživně. Hodně, hodně dobré. 7/10! ()

italka63

Od scény, kdy noční ulicí prochází los za hudebního doprovodu a prchající dívka ho chvilku okouzleně sleduje, jakoby se zastavila chvíli v jiné realitě, se mi film začal líbit.Ono natočit takhle ožehavé téma není zrovna psina. A s klidem přiznám, že Cage, coby vyšetřující seržant a Cusack, jakožto sériový vrah,nebyli vůbec špatní a ke čtvrté hvězdě mnoho nechybělo. ()

Maq

Scénář, režie, všechno špatně. Není to složité, nýbrž popletené, pravděpodobně následkem úmyslu něco jímavého sdělit. S tím štábem a vercajkem by mělo být hračkou natočit aspoň standardní detektivku, leč nepovedlo se. ()

MATADOR

Slabší detektivka o nahánění masového vraha, stupidní svědkyni, která pořád má potřebu někam utíkat, ale naštěstí to vynahrazuje silný konec. ()

Dont

Filmu nepochybně škodí příliš brzké odhalení vraha, následně už jde vlastně jen o to ho usvědčit a ochránit jediného svědka. Pátrání po vrahovi je obvykle atraktivnější a divácky vděčnější než pouhé usvědčování a hledání důkazů, pokud tedy nemáte k dispozici brilantní scénář a prvotřídní herce. Herci by byli, i když mírně za zenitem, jenže scénář je průměrný a stahuje tak do průměru celý snímek. ()

Skip

Podle skutečných událostí natočený film o sériovém vrahovi trpí sice jistou nedotažeností hlavně v závěru, ale i přesto jde o kvalitní snímek s dobrými hereckými výkony, který určitě stojí za pozornost. ()

fallangell

Nevím jak chytnout vraha? Tak na sebe budeme křičet a on se třeba dozná. Při strojovém přepisu sledu události se jaksi zapomnělo na filmařinu a na fakt, že hlavní hrdina by měl vidět za špičku svého nosu, obvzláště, je-li to detektiv. ()

dee-key

Poměrně slušná kriminálka s celkem solidním obsazením a k tomu docela kvalitně odehraná. Neříkám, že ztvárnit blbou štětku je vrchol umění, ale asi i to chce svoje. Důležité je, že to bylo poutavé, napínaví a bavilo mě to. Navíc filmy s puncem "podle pravdy" mají tu nepříjemnou vlastnost chytit vás za srdíčko. :) ()

Lord.Jim

Já už nějak nemám nervy na to, když se lidi - navíc v ohrožení života - chovají jako dementi. Jinak dost dobrá atmosféra. Asi pojedu na Aljašku. ()

M.i.k.e

soldiní retro detektivka (a to nejen dobou kdy se odehrává) se slušnou atmosférou podpořenou faktem,že se doopravdy stalo.Mikuláš Klec si tentokrát odehrál svoje,aniž by k tomu musel použít byť jen trochu ze svojí standardní dryáčnosti a John Cusak jako milovník myslivosti také ušel.V žánru vzniká spousta lepších filmů než Frozen Ground,ale zároveň i spousta horších a v tomto případě těch 105 minut příjemně uteče...70% ()

Figu

Mě Cage nevadí, jako vám tady zdejším, naopak, vážím si moc toho, co pro filmovej svět udělal a o co se zasloužil! The frozen Ground má obrovský plus... Je skutečným příběhem. Tyhle životopisný snímky uznávám a i přes to, že to bylo takřka bez nějakých moc velkých emocí a proběhlo to tak nějak lážo plážo do koncovky, jsem spokojenej. Dnes vím o tom, že pan Hansen si vysloužil 461 let plus doživotí a že ho Halcomb dostihl, usvědčil a zavřel!.... Nebylo to vůbec zlý, Cusack navíc úžasně slizkej... 65% ()