Reklama

Reklama

Dům hrůzy doktora Schrecka

(neoficiální název)
  • Velká Británie Dr. Terror's House of Horrors
Trailer

Obsahy(1)

Pětici navzájem si cizích mužů doplní ještě na poslední chvíli před odjezdem vlaku z londýnského nádraží šestý pasažér, okultista a vědec Dr. Schreck. Tajemný muž nabídne všem výklad budoucnosti podle tarotových karet. Muži jeden po druhém vyslechnou věštbu, aby nakonec zděšeně zjistili, že jejich osudy jsou nezvratně provázané. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Dr. Terror's House of Horrors“ je docela hezkou ukázkou klasického hororu 60. let, hororu, který se snaží ještě o onu temnou atmosféru gotického hororu, ale v různých aspektech trochu padá, a co si budeme povídat, může celkem dost nudit. Povídky nemají potřebný náboj a nakonec ani ona atmosféra se moc nedaří udržet. Tedy ne vždy, což je hlavní problémy. Některé povídky by samostatně fungovaly skvěle. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vlkodlak, Adéla - co ještě nevečeřela, Voodoo, Ruka zabiják a Upír. Klasické strašidelné příběhy, jaké se šířily na stránkách brakové literatury a v mysteriozních comicsech 50. a 60. let. Osobně mám pro tyhle příběhy slabost. Líbí se mi jejich naivita, barvotiskovost a hrátky s tajemnem. I přes zvučná jména nejde o žádné veledílo, nýbrž čistě oddechový film na deštivé podzimní odpoledne - pro zpestření mlžných dušičkových dnů, které máme na dosah, jako stvořené. Nečekejte nervy drásající podívanou ani potoky krve. Jen milá zábava s velkými herci. ()

Reklama

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Standartní povídkový film. Pět povídek, žádná opravdu kulervoucí, ale ani žádná vyloženě špatná. Nejlepší je asi hned ta první, velmi pěkná je i čtvrtá (Lee), příjemně laškovní pak ta poslední. Musím ocenit pestrost témat i průvodní příběh se zábavnou pointou. Jako mnoho podobných antologií to je spíš průměr, i když tentokrát trochu lepší. 70%. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Povídkové filmy (a notabene horrorové) mám hrozně rád. Problémem tohoto je, že je těch povídek pět, což s polečně s propojovací linií dává hodně málo času na každý příběh. Třeba hned druhý (a druhý nejlepší) o rostlině terorizující rodinu trpí vyloženě pouze na krátkou stopáž. Naopak ten nejslabší, voodoo, je zbytečně natažený. Celkově jde ale o slušný a chytlavý počin i navzdory otřepaným (tehdy snad ještě ne, pravda, tématům). Nejlepší povídka je ta s rukou, fakt strašidelné (a opět to ukazuje, jak i za těchto podmínek si dokázali poradit, dneska by to udělali digitálně a veškerou atmosféru by tím zabili). Ještě štěstí, že měl Cushing jen v podstatě marginální roli. To se mi ulevilo. 3.5* ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Úvod, ve kterém postupně nasednou do kupéčka Christopher Lee, Peter Cushing, Donald Sutherland a tři další spolucestující, zkoumají se pohledy a reakcemi definují svoji sociální pospolitost, je libůstka. Proto škoda, že budoucí životní události, které jim Cushing začne věštit z karet, vydají na šest spíše jen úsměvných “hororových” povídek. Pouze jedna z nich je myšlenkově obsažnější (Lee) a jedna má překvapivou pointu (Sutherland). Shodou okolností poslední, na kterou pak navazuje ještě jedna celková pointa příběhu. A ty spolu vydají na příjemné uzavření příběhu. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (5)

  • Keď Biff Bailey (Roy Castle) uteká po ulici, beží okolo kina, je si tam možné všimnúť na plagáte Petra Cushinga, je to reklama práve na tento film. (beso74)
  • Tubby Hayes bol najatý, aby skomponoval hudbu k filmu, ale keďže nič nevytvoril, bol nahradený Elisabeth Lutyens. (beso74)
  • Úplne v protiklade s tvrdením filmu sa Smrť ako trinásta karta indikuje v tarokových kartách zmenu k lepšiemu. (beso74)

Reklama

Reklama