Reklama

Reklama

Dům hrůzy doktora Schrecka

(neoficiální název)
  • Velká Británie Dr. Terror's House of Horrors
Trailer

Obsahy(1)

Pětici navzájem si cizích mužů doplní ještě na poslední chvíli před odjezdem vlaku z londýnského nádraží šestý pasažér, okultista a vědec Dr. Schreck. Tajemný muž nabídne všem výklad budoucnosti podle tarotových karet. Muži jeden po druhém vyslechnou věštbu, aby nakonec zděšeně zjistili, že jejich osudy jsou nezvratně provázané. (dopitak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (19)

topi 

všechny recenze uživatele

Tak copak to tu máme? Pět povídek, pět klasických témat : Vlkodlak, vraždící rostlinka, hudební woodoo, mstící se ruka a upíři. Hlavní dějová osa se odehrává ve vlaku, kde v jednom kupé sedí šest cestujících, z nichž tajemný doktor Schreck zbylým pěti mužům vykládá taroky a odhaluje jim jejich budoucnost. Každému ve výsledku vyjde karta jediná....Vlak si to šine v poklidu ke svému cíli, příběhy pěkně odsýpají a závěr vrcholí  úžasnou a působivou pointou, kdy mráz lehce přeběhne po těle. Herecká stránka je parádní, nejvíc bych asi vypíchnul Petera Cushinga (doktor Schreck), Christophera Lee (kritik umění Marsh) a jednu z prvních filmových rolí Donalda Sutherlanda (novomanžel Bob Caroll). Sympatický povídkový horůrek a v remasterované verzi je to samozřejmě i pastva pro oči. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Film vychádza s dobre vybraných predstaviteľov, ktorý zahrali naozaj dobre. Prvá poviedka bola veľmi dobre prepracovaná a dobre jej sekundovala hudba.A tak o atmosféru nebola núdza. Len ma mrzí, že ten koniec nebol dotiahnutý do krvavejšieho finále. Druhá poviedka je originálna, ale neskutočne nudná. Tretia poviedka žiadna atmosféra, ani napätie, vôbec nič. Štvrtá Poviedka a bravúrny Ch.Lee, poviedka je značne zábavná, niekedy naráža až do trápnosti, ale vôbec nebola zaujímavá. Piata poviedka túto celkovú nudnú zaležitosť ukončila ako ináč nudou. Okrem prvej poviedky, žiadna dalšia nestála za veľa. ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Povídkové filmy (a notabene horrorové) mám hrozně rád. Problémem tohoto je, že je těch povídek pět, což s polečně s propojovací linií dává hodně málo času na každý příběh. Třeba hned druhý (a druhý nejlepší) o rostlině terorizující rodinu trpí vyloženě pouze na krátkou stopáž. Naopak ten nejslabší, voodoo, je zbytečně natažený. Celkově jde ale o slušný a chytlavý počin i navzdory otřepaným (tehdy snad ještě ne, pravda, tématům). Nejlepší povídka je ta s rukou, fakt strašidelné (a opět to ukazuje, jak i za těchto podmínek si dokázali poradit, dneska by to udělali digitálně a veškerou atmosféru by tím zabili). Ještě štěstí, že měl Cushing jen v podstatě marginální roli. To se mi ulevilo. 3.5* ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Úvod, ve kterém postupně nasednou do kupéčka Christopher Lee, Peter Cushing, Donald Sutherland a tři další spolucestující, zkoumají se pohledy a reakcemi definují svoji sociální pospolitost, je libůstka. Proto škoda, že budoucí životní události, které jim Cushing začne věštit z karet, vydají na šest spíše jen úsměvných “hororových” povídek. Pouze jedna z nich je myšlenkově obsažnější (Lee) a jedna má překvapivou pointu (Sutherland). Shodou okolností poslední, na kterou pak navazuje ještě jedna celková pointa příběhu. A ty spolu vydají na příjemné uzavření příběhu. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Dr. Terror's House of Horrors“ je docela hezkou ukázkou klasického hororu 60. let, hororu, který se snaží ještě o onu temnou atmosféru gotického hororu, ale v různých aspektech trochu padá, a co si budeme povídat, může celkem dost nudit. Povídky nemají potřebný náboj a nakonec ani ona atmosféra se moc nedaří udržet. Tedy ne vždy, což je hlavní problémy. Některé povídky by samostatně fungovaly skvěle. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (5)

  • Keď Biff Bailey (Roy Castle) uteká po ulici, beží okolo kina, je si tam možné všimnúť na plagáte Petra Cushinga, je to reklama práve na tento film. (beso74)
  • Úplne v protiklade s tvrdením filmu sa Smrť ako trinásta karta indikuje v tarokových kartách zmenu k lepšiemu. (beso74)
  • Tubby Hayes bol najatý, aby skomponoval hudbu k filmu, ale keďže nič nevytvoril, bol nahradený Elisabeth Lutyens. (beso74)

Související novinky

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (více)

Reklama

Reklama