Hunger Games: Vražedná pomsta

• USA The Hunger Games: Catching Fire (více)
Akční / Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény. (Bontonfilm)

Aljak

Na pokračovanie Hunger Games som sa veľmi tešil, tak som sa konečne dočkal a opäť tie 2 a pol hodiny zbehli celkom rýchlo. Napriek tomu, že sci-fi vôbec nemusím, táto sága patrí k tým výnimkám, na ktoré nedám dopustiť. Väčšina tvrdí, že tento 2.diel je o triedu lepší ako 1.diel The Hunger Games, ale ja to vidím úplne opačne. Jednotka bola perfektná po všetkých stránkach a dokonalo ma očarila. Toto pokračovanie si samozrejme udržalo skvelú úroveň a kvalitu, ale svojim dejom ma až tak absolútne nezaujala. Ale určite nie som sklamaný, stálo to za to a som zvedavý ako sa to celé vyvinie v ďalších pokračovaniach. Aj keď už v závere bolo naznačené, ktorým smerom sa to bude uberať. Jennifer Lawrence v roli Katniss bola však opäť perfektná! ()

zbyshek

No nic moc teda! Po pár dnech v českých kinech atakoval tady tento snímek hranici 90%. A tak jsem doufal, že to nebude tak patetický snímek jako jednička. V době mezi těmito filmy jsem si oblíbil Jennifer Lawrence, tudíž jsem bral 90% jako objektivní hodnocení fanoušků a věřil jsem jejich úsudku. Nicméně, jako po většině velkých očekáváních jsem se opařil neskutečných způsobem. Opět se prokázalo, že výtvory ženských spisovatelek románů jdou jaksi nad moje chápání, a troufnu si říct i nad chápání inteligentních lidí. To už ani nezachránil podle mého výborný režisér F. Lawrence, který do toho vnesl jisté prvky, které se mi zamlouvaly. Ale už nezakamufloval celkový kontext, u kterého jsem se několikrát bál, že z toho vznikne něco jako Stmívání se zhrzenou láskou( Já miluji tebe, ale i jeho, Tebe ale víc! Co mám dělat?!) Jak už jsem řek, některé scény byly dobře natočeny a jako plus byl přiřkl i chladnokrevnosti vyřazování účastníků Starving games. Dalo to na slabých 40%. ()

M.i.k.e

první Hunger Games byly pro mě svého času velmi příjemným překvapením,takže na pokračoání jsem se celkem těšil a jsem tak nakonec rád,že se tvůrcům podařilo slušně nastavenou laťku ještě zvednout.Konečně tu tak máme teen "ságu",která snese narozdíl od kolegů přísnější měřítka.Druhý díl je dospělejší než jednička a ačkoliv se na akci dostane až prakticky po hodině a půl nestíhá dvojka nudit.Pořád je tu sice ratingové omezení,bez kterého by to mohla být mnohem větší nálož,přesto atmosféra bezmocnosti vůdči režimu je solidně hutná.Jennifer Lawrence pak odvádí standardní výkon a je jasné,že tahle holka neumí zahrát špatně.Konec je tím správným cliffhangrem a nezbývá než se těšit na revoluci...80% ()

Chen

Pořád to není úplně ono. Dvojka byla o něco záživnější než první díl, ale z mého pohledu zůstává v mnoha ohledech zbytečně povrchní. I přes hutnou stopáž není věnován prostor některým postavám, které by si to zasloužily, akce je průměrná, zápletka sice slibná, ale ne dostatečně propracovaná... Za největší klad (kromě obsazení), považuji to, že divák opravdu cítí ke Kapitolu určitou míru nenávisti. Jinak ale pro mě Hunger Games stále zůstávají spíše lehce nadprůměrnou sci-fi podívanou, než něco, co by bralo dech. ()

Lischai

Šel jsem na to do letního kina jako guilty pleasure a nakonec to ani nebylo moc guilty. První polovina s depresivní atmosférou zimního hornického městečka, plného lidí co se nechávají zastřelit z neznámých důvodů a dvou teenagerů, co jezdí kvůli propagandě po městech jiných teenagerů, které dřív zabili - to je docela punk. Druhá polovina, kde se začne skutečně bojovat, už byla takové míň realitiscké Battle Royale, ale celkově je to poctivý film pro teenagery. Jen tam všichni vypadají docela najezeně. ()

Havaj8

Plus za to, že už to nebylo tak teen jako jednička. První dejme tomu hoďka nic extra, jenom pobíhání po okrscích a pak už jenom ta náhodná volba opět vítězů zpátky do hry, o čem jiným by to tak mohlo bejt, navíc už tam opět chodili po dvojicích. Co se do akce týče tak to bylo slabší, ale narozdíl tady to bylo promyšlenější od začátku. Jak řikám aréna v tomhle dílu nesplnila očekávání, bylo tu naopak tlačeno na vztahy mezi lidma a tím pádem na další pokračování. Je jasný, že se bude hledat Peeta, ale proč se třetí díl rozdělil na 2 části, to netušim. Revoluce a závěr by se stihl v jednom. Těžká volba mezi 3 a 4 hvězdama. ()

rakovnik

Zajímavé pokračování Hunger Games, kde se film od teenagerovské vyvražďovačky posunul do roviny odporu lidí proti útisku (zde trochu pokulhává mé předchozí srovnání s Battle Royale), k čemuž má ale připravovanou půdu již v prvním dílu. Líbí se mi, že se příběh posunuje od bohapusté bitky, na druhou stanu ale musím podotknout, že "neakční" první část filmu je možná až moc natahovaná, akce je posunuta do pozadí a zkrácena, i když rozhodně se stále může chlubit vynikajícími nápady. Trochu zamrzelo vyvrcholení filmu, ale je pochopitelné. ()

Figu

Myslím si, že jde o slabší pokračování Hladových her, který z mýho pohledu, jedničku nepřekonávaj ani hovno! Naopak! Dvojka je pořádně dlouhá a utahaná, herecky byli komplet všichni herci slabší. Opravdu mě vytáčelo, jak skupinka hlavních hrdinů pořád a neustále před něčím utíká, ať už je to černej kouř nebo digitální opice. A to jak všechny ohromil závěr s "vodníma hodinama", tak tomu už nerozumím vůbec. Hodně přeceněnej film. 55% ()

Wiikii

První díl byl pokus si hrát na něco co není. Druhý díl byl skromnější, nijak se nepokoušel vybočovat, nehrál si na velké gesta, nýbrž ukázal vše podstatné v jednodušší formě, díky čemuž měl nakonec mnohem větší úspěch než její nepovedený předchůdce. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

Nach

Musím přiznat, že první díl Hunger Games jsem sledoval s mírně chladným odstupem. Prostě mě nenadchnul. Téma bylo zajímavé, ale vše mělo jen dvě dimenze. Ta hloubka mi tam prostě chyběla. Rok uběhl a k mé maličkosti začaly docházet informace, že Francis Lawrence dal této sérii přesně to co potřebovala... hloubku. Rozhodl jsem se tedy dát tomuto příběhu ještě jednu filmovou šanci (knihu jsem nečetl) a k překvapení se mi to docela líbilo. Ano, místy to bylo táhlejší, ovšem hlavní hrdinové již jsou daleko lidštější, mají své noční můry, vztahy mezi nimi fungují, samotná hra je dravější, napínavější. Ano, tohle přesně mi u jedničky chybělo. A jsem moc rád, že si to tvůrci včas uvědomili. Takhle moc rád půjdu na třetí pokračování. 80% ()

Attta

Pozvolný začátek a pak vynikající aréna, ale hlavně opět pěkná podívaná. Musím upřímně říct, že se těším na trojku ať už bude jakákoli. Až si někdy udělám čas i na knihy, tak bych si docela rád přečetl i tuhle knižní předlohu, protože námět je to výborný. Fakt pěkné. ()

joker.george

Oproti prvnímu dílu jde o krok do předu. Postavy se prohloubily a dokázali se dostat do podvědomí více, než jak tomu bylo předtím. I děj s příběh se stal vyzrálejším a ,,dopělejším''. Samotná aréna je napínavější a nápaditější, ale stále neoplývá potřebnou syrovostí, jakou bych si představoval a atmosféru se zatím nedaří vybičovat na maximum. Tempo často kolísá, spousta scén se dlouho vleče jen proto, aby vzápětí mohlo být několik okamžiků osekáno a uspěcháno. Soundtrack mi byl dost podobný tomu z Thora: Temný svět... ()

Streeper

První díl se mi líbil daleko více, stejně tak jako to bylo v případě knih. Nicméně se filmový tvůrci, opět pevně drželi knižní předlohy, za což mají moje velké uznání. Mezi Jennifer a Joshem to v tomhle díle docela dost jiskří, což se mi moc líbí. Scény v Aréně mi ale nepřišli tak moc zajímavé jako v prvním díle, takže jsem se trošku nudila, zatímco první polovina filmu mě bavila. Zajímavé, ale je to, že u knihy jsem to měla přesně naopak. ()

Yorkcz

Herecké výkony, režie jsou o mnohem lepší než předešlejší díl a myslím si že 4* jsou naprosto zasloužené. ()

laik_60

to sa dalo čakať. Sutherland (president) si to nenechal len tak mirnix dirnix "pačiť" a na tom stojí cely druhy diel filmu, ktorý mimochodom vyzeral predsa len troska vyzretejší aj herecky (super jeniffer ktorá to celé zase bravúrne utiahla) aj výzorovo - vizualne. Premena šiat bola za srdco chytajúca. :). Troška uponáhľaný záver naviac aj spolitizovaný (revolta) s nečakanou premenou víťazov na povstalcov dava tušiť kam to všetko bude pokračovať. len stále neviem, či je toto to "pravé orechové" :( ()

bourec

Technicky jednoznačně povedenější,filmově trochu košatější(taky delší),ale jinak zase jen průměrná(trochu povedenější báchorka).Ale svět je to zajímavej,jen do něj mohli prsknout nějakej pětihvězdičkovej filmeček.60%. ()

dubinak

Ne tolik k uzoufání jako první díl, ale i tak docela divné. V životě jsem nenarazila na tak prapodivný blockbuster. Druhým dílem jsem si o trochu víc oblíbila Lawrence i příběh byl díky bohu plnější. V podstatě to ale bylo dvojvaječné dvojče jedničky, jen krapet chytřejší a hezčí. Z vydělaných peněz toho předešlého průšvihu se zaplatily lepší efekty a hlavně kostýmy a konečně zmizela ta nicneříkající lacinost a šeď. Závěr je mi největší záhadou. Uvidíme, co trojka. ()

C0r0ner

Jednička byla docela fajn, ač se vezla na vlně sračkovitosti a od pokračování jsem tím pádem čekal pouze stupidní návaznost na hloupý a nesmyslný svět. Velké bylo moje překvapení, když se z dvojky vyklubala slušně temná řežba, která se nebála pořádně zatočit se všemi hrdiny a skoro dvě a půl hodiny spolehlivě bavila. 90% ()

asinus

Tyhle otevřené závěry mě ničí. Naštěstí v kontextu slabého zájmu o celkový vývoj příběhu (aneb další díly uvidím, pokud bude potřeba, abych je viděl). Ale i tak jsem už trochu rozčílenej. Co je to za zvyk, hodit do posledních deseti minut bez předchozí větší gradace iks zvratů, říct divákovi spolu s hlavní postavou, že byl celou dobu za blbečka, nadhodit asi tisíc otázek o tom, co, kdo, jak, kdy(sakra), a proč zrovna takhle a uzavřít to fešnym hořícim logem: "Vyplázni peníz zase za rok." Ani nápad. Podobné je to se všemi těmihle teenagerskými rychlokvaškami, letos třeba Enderova hra, i když tam to ještě nebylo tak zlé. Já se nechci nad pohádkové příběhy nějak povyšovat, mám je rád, když se dělají pořádně. I u těch herypotrů byly prostě ty filmy dělaný mnohem pečlivěji, ať už selhávaly v čemkoliv. Kromě rychlokvašenosti mě zklamal Francis Lawrence. Absolutně nemá cit pro nějaké celky a přišlo mi, že buď nestíhal (prý protahoval natáčení z 84 na 89 dnů, hm, no..), nebo byl línej. I když se "objektivně vzato" děly na plátně závažný nebo drsný věci, tak skoro nebylo možné se do toho vžít a záběr nenabídl snad ani jednou nějaký lepší pokoukání. Vyvažuje to teda aspoň druhá Lawrence, Jennifer. Ale koukat kvůli ní výrazně přes dvě hodiny na příběhový slepenec, ideově ambiciozní a přitom pomatený, za to nestojí. Věřím, že to bude megahit. ()

Sammya

Je asi půl čtvrtý ráno a já se právě vrátila z půlnoční premiéry, ale nechce se mi spát, tak se rovnou podělím o dojmy. Na film jsem se opravdu hodně těšila, na rozdíl od doby, kdy jsem šla na první díl, už znám knižní předlohu, takže jsem věděla, na co se těšit. Začátek byl trochu pomalý a některé repliky mi připadaly, jako že jsou tam jen pro ty, co nečetly knihu, aby pochopili děj. Od momentu, kdy ovšem prezident Snow oznámí, jaké budou Čtvrtohry, už jsem byla přikovaná k obrazovce. Aréna vypadá úžasně a úplně přesně tak, jak jsem si ji představovala. K ději nemám výhrady, drželi se knihy poměrně věrně, až na vynechání pár detailů. K obsazení teď nemám co vytknout, i když jsem si nejdřív nebyla jistá u pár lidí *cough* Finnick *cough* :D Dokonce jsem musela i párkrát vytáhnout kapesníček, hlavně u mlhy a Mags. Verdikt: Nemůžu se dočkat dalšího dílu! ()

Zemřel Donald Sutherland

13.11.2022

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (více)