Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Lal.V

Druhý Avengers už nedisponujú určitou novotou veľkého finále fázy a po Guardians of the Galaxy môže pripadať ako slabší brat. Tomuto faktu nepomáha ani veľmi slabý Ultron, od ktorého som po veľmi kvalitných traileroch očakával omnoho viac . Na druhú stranu veľmi pozitívne hodnotím postavu Visiona, ktorý sa skutočne podaril, rovnako ako dvojičky, ktoré nie sú mutantmi (wink). Záver sa mi pozdával najviac. Skvelý záverečný povzdych publika, keď pochopilo, že nebude potitulková scéna. ()

Niki23

Já si ten film maximálně užila, plno akce a humoru. Naprosto to splnilo má očekávání. A možná... možná se mi to líbilo víc, než jednička.... Ale to si ještě rozmyslím. ()

Zizou_

Když nejvtipnější a nejzábavnější scénou filmu je snaha o zvednutí Thorova kladiva, je něco špatně. Chaotický scénář, nevtipné dialogy. To, co fungovalo v jedničce tu zkrátka nefunguje. Trojku si můžete strčit někam, tohle už podporovat nehodlám. ()

vladi3

Bolo to vtipnejsie a akcnejsie ako jednotka... ale nebolo to lepsie... tak ako man of steel aj toto trpi kvoli prehnanej akcii... u mna za slusne 4 * ()

svist10

Musím se přiznat, že úvodní akční sekvence mě regulérně vyděsila. Vyblitý vizuál, triky jako by je malovalo dvanáctileté dítě, chaotická a nepřehledná akce. Nemluvě o mizerných hláškách, i když jsem ochoten to připsat opravdu otřesnému dabingu. Ale pak přijdou dvojčata, a (i když si myslím, že je to proto, že jsem z nich měl strach, protože nemám rád hrátky s mozkem, překvapivě) fungují. Triky se sice až do konce nezlepší (vlastně je až s podivem, jak mizerné triky může mít film s produkčním rozpočtem čtvrt miliardy dolarů), ale svůj rytmus najde střihač a chemie mezi postavami začne nabývat na důležitosti. Ale na to, kolik se v Avengers 2 za 142 minut odehraje je dopad překvapivě nulový. Následky souboje Hulk vs. Hulkbuster (jakkoli je to nejspíš nejlepší akční scéna)? Nula. Po-finální následky, (including jedno kompletně zničené město a padlý superhrdina)? Nula. Díky všem bohům, za nejspíš nejzbytečnější postavy prvního dílu. Legolas je JEDINÁ postava, která projde během filmu nějakým vývojem. A taky si krade pro sebe nejlepší skoro rozhovor mezi Jestřábím okem a Šarlatovou čarodějkou. "Tady jsi v bezpečí, ale jakmile vyjdeš ven, je z tebe Avenger." A Černá vdova se dopouští romantického tokání. Jsem moc zvědav, co se bude dít v dalších Marvel filmech, zvlášť pokud se budou držet komiksů, k čemuž pár věcí nasvědčuje. Po úvodním šoku musím říct, že jsem se bavil, a dost mě zajímají následky Ultronova inferna. Čekám, že Ant-man bude spíš taková jednohubka, to pravé přijde až příští rok s Občanskou válkou. Tam se bude lámat chleba. Avengers 2 jsou spíš takový, sice chutný, ale přesto jen light předkrm. EDIT: BTW, zvukový mix je namíchán dost zvláštně. Nevědět už předtím, že je soundtrack opravdu dobrý, z filmu bych na to nepřišel. ()

tomik107

Větší, temnější...lepší? Ano! Tak jak to bývá každý další film od Marvelu je po odchodu z kina "lepší". Ale říká se ráno moudřejší večera....ano 2ka ukázala všechno co od akčního komiksovýho filmu čekám a možná ještě neco navíc, protože hláškování mě hlavně první půlce filmu dostalo. Akční scény, snad kromě první, vypadali hodně epicky, hrdinové nenudily, snad jenom mi přišlo, že Ultron postupem času ustupoval a byl čím dál míň "sexy" než na začátku filmu kde byl boží. Za mě jasných 5/5. (Jen jsem si po filmu říkal: "Jsem tam, kde jsem byl před 3 hodinama...Zase se ukrutně těším na Avengers :( "). ()

Hobzik

Tak hned na začátek bych řekl to,že né vždy je za potřebí nějak extra spletitý děj když máte po ruce skvělý tým.Tím mám na mysli bezchybnou práci Bena Davise který zase za kamerou kouzlil,parádní efekty,obsazení a důvtip režiséra Whedona který mě svým humorem vážně bavil.Asi nejvíc mě dostalo když Paul Bettany podal Thorovi ,,kladívko". :D :D Ale tak i tak co film postrádal na ději,to dohnal akcí a neutuchající potřebou film hltat od začátku až do konce.Jako 99% lidí začné shazovat film kvůli ději.Je potřeba si ale také uvědomit že nejpoužívanější téma scénářů na světě je zánik světa,jeho záchrana a následný úspěch na konci filmu.Ono se to nezdá ale je to fuška vymyslet něco co vyrazí dech.To nic nemění na tom že mi to zkazilo celkový dojem z filmu (logicky).Avengers miluju a i tak dám plný počet.Jediné čeho se bojím je trojka.Spíš si myslím že si měli opravdu dát větší práci s dějem a nějak hezky to useknout.Zakončit to s hrdostí než bude pozdě ;) ()

StereoHearts

Preefektované tak že sa to už blíži k Transformers. Ale Stark nesklamal, už len kôli nemu by som dal vyššie hodnotenie, no Ultron bol taký divný, [SPOILER] a ešte k tomu hneď vymysleli niečo silnejšie ako on a síce to bolo vytvorené z Jarvisa, ktorého som mal rád ako systém, tento týpek mi moc úžasný neprišiel okrem toho že zdvihol Mjolnir. Ďalej plusové body za Scarlet Witch, naopak Quicksilver mi moc nebol sympatický. Za ďalšie aj príbeh sa dal, boli tam zaujímavé prvky, keďže nepriatelia si vytvorili oni a mali medzi sebou potýčky no zasa nebolo no na nejakej dokonalej úrovni. ()

Margeline

Už dlho som sa tak nezabavila v kine. Pri tých úžasných hustohláškach, vtipných dialógoch a vizuálnych vtípkoch v štýle Jossa Whedona som sa rehotala ako kobyla na tráve a miestami som až tlieskala, jak trafený lachtan. Tak sme sa dočkali ďalšej Marvelovskej tímovky. Veľká hrdinská šestka je už spolupracujúca skupina a ich rozhovory sú pokecom kamarátov, ktorí chodia po práci na schwarmu. Dlho ale pokoj nemajú, pretože okrem otravnej Hydry sa objaví nový borec, čo chce všetkým vypáliť rybník... nukleárnym výbuchom. Kedykoľvek počujete hlas robotického Pinocchia z pekla zimomriavky na seba nenechajú čakať. Super-dvojičky: rýchly Pietro a divná Wanda sa držia statočne, schopnosťami ohurujú jedna radosť. Samozrejme okrem týchto pár postáv je tu ešte plejáda starých známych, či úplne nových tvári, niektorých viac-či menej sympatických a podľa toho aj zapamätateľných. Každopádne som si neskutočne užila, otvárala som gambu ako kapor v úžase, smiala som sa, tlieskala som a aj som sa hovadsky bála (Whedon má na svedomí veľa postáv). Postavy boli sympatické, dialógy a výmeny duchaplné, akčné scény napínavé a vizuálne pestré. 100% ()

mr.okurek

Pokud první půl hodiny člověk naprosto vážně uvažuje o opuštění sálu, je něco špatně. 3d mi bylo nepříjemné, z děje na zvracení a pokud některá postava otevřela pusu, měl jsem chuť zacpat si uši (ano, měl jsem to potěšení vidět v českém znění). Naštěstí v momentě kdy se všichni se všemi mlátí a nic neřeší, je to celé relativně koukatelné. ()

Snakefinger odpad!

Co k tomu dodat když jsme byli vystavení zase nesmyslné mediální masáži. Nový anti-hrdina propůjčený z terminátora, který mi připomínal vizáží tu povedenou loutku ze série SAW. Čímž chci říct totální absenci jakékoliv fantazie. Velmi slabý digi odvar, natahovaný do neúnosnosti proložený debilními vtípky, ()

BIG.NINE.CF

Ano, jak zde mnozí uvádí - byla to digitální smršť. Ale to je to, co dělá Avengers tím čím jsou. Pár let z5, by tam pobíhali herci navlečení do groteskních kostýmů a létali na lanech... Takže za mě 5 hvěz. A vyhněte se dabingu, tohle bylo něco strašného! ()

Vaudevillain

Film ktorý si ani nezaslúži kritický rozbor pretože je to najprázdnejší výtvor aký som zatiaľ celý rok videl a snáď ním aj ostane. Film bude veľmi pravdepodobne najviac ziskovým za rok 2015 a to je ohľadom k nemu jediná relevantná informácia. Továreň Marvel bola vždy na peniaze ale v predchádzajúcich filmoch na nás aspoň dobre hrala alebo dokonca aj skutočne mala nejaké to nerdovské nadšenie pre materiál ktorý spracováva. Toto je chladnokrvný, apatický, mdlý biznis na autopilote z ktorého nejde ani kvapka nadšenia ktorá robila z Marveláckych filmov príjemnú aj keď v dlhodobejšom merítku nevýznamnú jazdu. ()

Ally69

Dost velke zklamani. Film by se mel spis jmenovat Age of Nudatron. Clovek furt ceka, kdy to zacne byt zajimavy a bum ho, najednou jsou tam zaverecny titulky a vy mate pocit, ze jste vyhodili prachy za listek do kina. ()

Jokerr

4 hvězdy a to jenom proto, že mam Avangers a filmy od Marvelu hodně rád :) , jinak oproti prvním Avangerům pro mě zklamání. ()

JaryKury

Dlouho jsem nevedel jak na ne. Film me moc bavil a pripravil me prekvapeni v podobe vymakanejsich spolecnych souboju, nez jsme meli moznost videt v jednicce. Zaroven nas ponori do spletitosti ruznych postav a jejich minulosti ci obav. Tim film zabira dalsi rozmer, kteremu jedine fandim. Pribrat k tomu jeste dalsi tri superhrdiny aby fungovali je moc hezke a jeste stale nepreplacane. Druhy film vice sazi na dej a mysleni nez prvni prvni. I kdyz se mel ve filmu objevit i Loki, nakonec me to az tak neboli ale Ultron pro me nebyl buhvi jakej previt, a neobjevoval se v mire, kterou bych bral jako dulezitou. Dat vice prostoru Hawkeyovi a Hulkovi byl dobry tah, jako zakoncit film trochu pochmurnym stylem. Joss Whedon natocil zdatneho nastupce, ktery v nekolika smerech prevalcuje sveho starsiho brachu. Nemusi se za nic stydet a davam 80% ()

MakinaB

Prostě klasika, je to takové jaké jsme čekali. Nic světoborneho, ale prostě humor a akce v pořádné náloži. Nechápu lidi, co od toho čekali nějaký srdcervoucí, dechberoucí a neotřelí film. Já mám filmy od Marvelu ráda takové jaké jsou, prostě vtipní a mlátící a takoví druzí Avengers jsou. Film nenudí ani chvíli a prostě je to Marvel. Avengers jsou prostě takoví jaké jsme je chtěli. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)