Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Praxis

Ale tak jo, jako dostalo mě to. Dostalo mě to totiž do vzpomínek na doby, kdy jsem NFS pařil jako divý. Všechny ty sexy křivky aut, krásný holky, a hlavně řev votůrovanejch motorů. To je moc fajn. Za obrovský pozitivum se tady sluší říct, že všechny závodní sekvence jsou prostě sexy. Nesmírně kineticky a efektně nasnímaný, a opravdu si připadáte jak ve hře. Na druhou stranu, když si mají postavy něco důležitého sdělovat, je to většinou úplná hovadina, a vy se tak kolikrát ani nestačíte divit, co že to zase vymysleli. Děj je absolutní hovadina, ale jako guilty pleasure, proč ne. Herci jsou krom Keatona absolutní jelita a strašně dementně přehrávají a to včetně totálně šedivého hlavního hrdiny. Dakota je naštěstí sexy kostička, i když její "britský" přízvuk je vážně až moc. Je to doopravdy totiž spíš ta PC gameska převedená na plátno, než nějaký rozumný film, ve kterém byste měli najít něco jako přídavnou hodnotu. Jo, a Keaton se své roli pošuka a mástra závodu fakt vyřádil. 65% ()

Ellmariachi

Jak začít? No... k autům nemám žádný vztah, ale filmy o nich mi nevadí a FaF mám rád od prvního dílu. Hrával jsem nějaký díl NFS a bavilo mě to. Porovnání s FaF ať chceme nebo ne prostě přijít musí a soudný člověk musí říct, že NFS tenhle závod prohrává na plný čáře. Pole position i když je to o autech určitě patří hercům, protože stále jde o film. Nebudu se piplat v kvalitách herců NFS a FaF, protože to mi nepřísluší,ale upřímně, když za volantem vidíte Vina D. cítíte neskutečnou sílu. Ať už na sedačce nebo pod kapotou. Když se podívám na Paula W. je radost vidět, jak ten kluk má z řízení radost a jak svou radostí, předává radost i mě. Co vidím u Aarona? Tupej výraz z nakřivený hlavy. O porovnání ženských protějšků ve FaF a NFS nemá smysl se bavit. Jordana Brewster je prostě kočka a bloncka vedle Aarona ... no prostě není můj typ. V první řadě jsou hned vedle herců i auta a samotná závody. No NFS a jeho auta jsou nádherná. O tom žádná, ale FaF nezaostává. Jde spíš o to, že každý jde vlastní cestou. Posledním aspektem na startovním roštu je pro mě parta. Hele okej FaF jsou jen modelky a nabušený hovada, ale aspoň mají všichni koule. Pinda, vole parta z NFS a jejich šíííleně hustý hlášky jsou prostě otravný. Hodně otravný.No...ale něco musím uznat. Když se jel finální závod v NFS, tak jsem měl fakt pocit, že vidím závod super silných bouráků a celkem mě to bavilo. Za to dám nakonec třetí hvězdu, protože film jako celek je pro mě takový Warburg a ne našláplá kára. 50 procent. ()

ArsenalEagle

Nebylo to na plný počet hvězd, ale já si to nemůžu odpustit. Miluju rychlý auta, a miluju NFS. Jednoduchý příběh, úžasný zvuk a nádherná auta, i když do mých modifikovaných vytuněných bouráků z Undergroundů, Carbonů nebo MW to má hodně daleko. Pokud přičteme krásná modrá očička Imogen Poots, příjemnou partu v čele se zajímavým Aaronem Paulem a parádní ozvučení, tak i 130 minut uteče jako voda a člověk se nestihne nudit, protože skoro pořád se ve filmu něco děje a akce, respektive akcelerace aut, šlape parádně. ()

JJ.Gibson odpad!

Sledování NFS pro mě bylo opravdu čiré utrpení!!!!!!!!!! Tak něco neskutečně stupidního jsem snad ještě neviděl, to se skoro ani nedá popsat. Extrémně nesympatické hlavní postavy, dokonale podkopávají snahu udělat z NFS něco víc než srágoru!!!! Aaron Paul, je dementní frajírek, který myslí pouze a pouze na sebe, pak tu máme Imogen Poots, která neuvěřitelně připomíná vyvoranou myš z pole, klobouk dolu, před takovým výkonem a ještě bych rád zmínil Ramieho Maleka, který i po tolika letech ze seriálu Rodinná válka si dokázal zachovat "super gay vzhled i chování" fakt tleskám!!!! Je to vážně hrozně špatný, zlatý FF!!!! Jediné za co si NFS zaslouží obdiv je, že dokázali do jedné scény nacpat tolik skvostných super aut!!!!! Všechno ostatní byla odpornost nadevše!!!!! ()

erased

Rok co rok očekávám nenáročné a líbivé závodění v nadupaných kárách a s výsledkem jsem prakticky vždy spokojen (vyjma posledních dvou přírůstků do série), a to samé jsem očekával i od filmu. Samozřejmě byl na místě strach z toho, že adaptace bezhlavého a bezohledného řízení se směšným příběhem se až příliš inspiruje konkurenční sérií Fast & Furious, ať už jeho prvními 'gangsta' díly nebo novými akčními šílenostmi, ve kterých už samotná auta hrají minimální roli. Need for Speed na to jde ale od lesa a místo toho zvolil cestu road movie, která už sice byla stokrát viděná, která je slepená tak stupidním příběhem, jak to jen jde, ale ze které v první a poslední řadě především čiší nadšení z rychlosti a ta nádherná auta, a to je něco, čím se může pochlubit jen málokterý podobně laděný film. Jediným větším zklamáním je proto nedostatek fajn hudby (přeci jen - soundtracky z herní série jsou nezapomenutelné) a absurdně zlý (a tedy komický) záporák. Krom toho jsem ale naprosto nadšený a doufám ve stejně hloupoučké, naivní, sympaticky obsazené a autům věrné pokračování. Mezitím si jdu zapnout Most Wanted. ()

Makky

Ťažko očakávať od filmu inšpirovaným prostou závodnou hrou hĺbavý príbeh s hutnými dialógmi. Need for Speed je špecifický snímok určený cieľovému publiku, ktoré ho bude milovať. Herné symboly, špecifiká a atraktívne reálie si zainteresovaní všimnú okamžite a treba tieto fakty vyzdvihnúť. Hoci mi z tej 130 minútovej tupoty pravdepodobne klesol inteligenčný kvocient, mám hrejivo dobrý pocit na srdci z toho, čo som práve videl. Bolo to dobré! Bolo to presne také, ako som očakával. ()

ABLABLABLA

Tak jo, asi nejsem takový fanda her, protože mě to moc nebralo, přestože mívám snímky o rychlých autech a závodech ráda. Taky mi vadila Imogen Poots, která se mi prostě nelíbí a nemám ji ráda... sorry, ale už můžu říct /potom, co jsem ji viděla v poslední době ve vícero filmech/, že se pro mě svou nesympatičností řadí hned vedle Angeliny Jolie a Julii Roberts (ano tyhle dvě taky nesnáším). Nevadí, holt ne vždy se poštěstí sáhnout po dobrém akčním rychlém pomstychtivém snímku plném parádních bouráků a fešných řidičů. ()

kaylin

Jestli jste někdy hráli hru "Need for Speed", nebo se na její hraní alespoň dívali, jako já, možná budete mít při závodech příjemný pocit déjà vu, protože je to pořádná jízda, navíc nejste na okruhu a nakonec se dostanete i pěkně do přírody. jo, je to celkem tuctová zápletka, ale ta jízda se dá skutečně dobře užít. ()

slunicko2

Zbytečný film. 1) Příběh fracků, kteří si svou sexuální či psychickou nedostatečnost kompenzují extrémním rizikem, jemuž vystavují nevinnou veřejnost, mě nikterak nefascinuje. Takovým zmrdům nefandím, byť by je představovali sebepřitažlivější herci. 2) A takoví tu, pravda, jsou: Dominic Cooper (bývalý závodník NASCARu Dino), 35letý Aaron Paul (automechanik Toby Marshall), 21letý Harrison Gilbertson (závodník Little Pete), 30letý Scott Mescudi (černošský pilot vrtulníku Benny), 33letý Rami Malek (Fin, svlékl se do naha). 3) Takže to spočítáme: jednu hvězdičku za pěkné kluky a jednu prémiovou za občasný vtipný nápad při jinak nekonečných honičkách. ()

MATADOR

Ve skrytu duše jsem čekal obrovské překvapení, ale ve výsledku jsem nakonec i rád, že z toho není průser. Ostatně udělat film podle hry, která ve většině případů nemá žádný příběh, není lehké. Jsem tedy rád za to, jak to dopadlo. Testosteron na max, krásné káry, nafoukaný záporák a takový nějaký hrdina, který má určitou formu kouzla, ale nemůžete zjistit, jak to dělá. Stejně jako film a to se mi líbí ,) ()

salalala

V rámci toho, z čeho vlastně film vychází, to zas tak špatné není. Nepatřím mezi tzv. pařany a videohry mi nic moc neříkají, z Need for Speed je ale od úvodních minut poznat, že jde o adaptaci jedné z nich. Waugh se možná někdy až moc otrocky pokouší zachovat věrnost právě hře a používá tradiční trademarky typu zpomalovaček, záběrů na pedály, zobrazení rychlosti na předním skle (což na druhou stranu někdy příjemně oživuje) a tak nějak to skládá za sebe do jednoho celku, který nijak neurazí, ale ani nenadchne. Příběh je samozřejmě strašlivě "debilní" a nefunguje v něm vůbec nic od trapných hlášek, zoufalých snah o vtip až po jednání postav, které prostě nedává smysl. Obsazení se taky nevydařilo, protože zpočátku lehce prkenný a posléze už snesitelný Aaron Paul se sem nehodí, Imogen Poots je spíše otravná a Dominic Cooper je bohužel typický záporák na první pohled. Michael Keaton si tu odškrtne asi nejbizarnější roli kariéry, přesto je svým způsobem zábavný a v každém momentu, v němž se vyskytne, si krade film pro sebe. Dost toho zachraňuje akce, která tedy není bůhvíjak originální a nápaditá a většinou jí chybí potřebný adrenalin, ale zvládnutá je velmi slušně. Potěší také pár "firstperson" záběrů, nepotěší naopak nesmyslné používání ruční kamery. Problémem může být i fakt, že někomu při sledování stále může tanout na mysli, že to, co se tu děje, je vlastně strašně špatné a tvůrce se bohužel ani nepokouší to nějak zakrýt. Tuneři a hráči to asi ocení víc, já z pohledu nehráče a netunera dávám poctivé tři hvězdy a 60%. ()

Duotone28

Vela vela klišé, ale aj vela krásny strojov a úžasného prostredia, čo prevážilo a bavilo! A zrejme na tom niečo spravilo aj odchovanie na všetkých dieloch NFS:), nazdar ()

AlistairMir

Adrenalinová jízda která pobaví i dojme. Nádherné auta, nádherná žena, super honičky jo tak tohle prostě byla opravdu jízda v jakou jsem ani nedoufal. Všechny obavy, že film bude jen těžit ze jména kultovní herní série se ukázaly absolutně liché a já si přes dvě hodiny nadšeně chrochtal blahem a v duchu si představoval, jak bych to uřídil taky, když ve hře jsem přece válel tak v reálu to nemůže být o tolik těžší ne? Prostě po shlédnutí filmu jsem měl chuť sednout do káry a dupnout na to až bych trhal asfalt a nechal za mnou české poldy zatímco nějaká pěkná kočka na vedlejším sedadle by mě uznale poplácala po svalnaté paži jakej že to jsem borec. Mazec film !! ()

FilmFan24

Hru neznám, nehrál jsem a ani hrát nebudu a k Need for Speed jsem přistupoval jako že to bude akčňák těžící z ohromné popularity rychlé a zběsilé filmové série. Film svižně odsýpal, jednotlivé kapitoly měly švih a spád a pominuli jezdecké kousky na hranici věrohodnosti, můžu říct, že jsem byl mile překvapený. Holt, objevily se tam záběry z kultovního Bullita a to se mě moc líbilo... ()

Lucjen

Dalo by sa to zhrnúť veľmi jednoducho: Stávka na istotu. Dvaja odvekí rivali, jeden dobrý, druhý zlý (Keby ste si náhodou neboli istí, ten zlý je celý oblečený v čiernom), ako zápletka neodpustiteľný čin a pomsta, ako vedľajšie spestrenie zbližovanie dvoch postáv, ktoré sa zo začiatku neznášajú. A nakoniec, bodka za vyvrcholením, dobrák ešte ukáže, že je naozaj lepší a svojho súpera zachráni. Vzorec splnený na sto percent, zasmiala som sa, zvážnela, držala hlavnému hrdinovi palce. Herci príjemní, Imogen Poots je chutná, zatiaľ ma stále milo prekvapuje. Aaron Paul na môj vkus miestami prehráva, ale spĺňa predstavu toho správneho frajera :) 4 hviezdičkám a viac chýbal risk. Žiadne vybočenie, nič prekvapivé, príbeh sa jednoducho vyvinul tak, ako sa od neho očakávalo. ()

major.warren

Můj asi nejoblíbenější film podle hry a celkově můj moc oblíbený akčňák. Jo, je to prostě americká oddychová story jak má být - tedy pomsta, luxusní auta, překonání Ameriky za 48 hodin, krásná holka a neuvěřitelné závody. Ale jestli je film, kde tyhle věci dost dobře a vkusně fungují, pak je to Need for Speed. Aaron Paul hraje tuctově, ale na roli Tobeyho se skvěle hodí, dodal mu všechny rysy, ale zároveň mu dal na můj vkus i dost machrování a prostě se celkově jeví jako nemastný neslaný. Imogen Poots tak tam je to bez debat. Její příliš líbivý až dětinský výkon mě divácky baví a celkově mi tam hodně sedla a její přítomnost potěšila. Dominic Cooper v roli záporáka Dina mě moc nenadchnul. Dobré výkony ale předvádí i Dakota Johnson, která se potatila. Kdyby tohle byl její standard tak má super kariéru, a ne nějakých padesát odstínů. Když se do týmu vloží legenda Keaton a pár hnědáků (Rodriguez, Mescundi, Malek) všechno skvěle funguje:-). Vizuálně exkluzivní. A ta auta. Ten mustang je neskutečný. Hudba též pěkná, ale neměla moc prostoru. Za to střih, zvuk a efekty se tu vyřádily. Celkově Scott Waugh natočil dost nadprůměrný "béčkový" akční film, který rozhodně neurazí, i když samozřejmě není pro každého a hlavně v něm nejde hledat nic jiného, než dobře natočená zábava. Povedl se i scénář, který byl jak vtipný tak hodně vážný a přesně odhadl, kdy má s čím skončit a v některých scénách za pomoci režie se opravdu divákovi tají dech. Úvod je slušný, ale jakmile Paul a Poots nasednou do Mustangu a vyrazí, začíná dobrodružství, které baví. Kamera je bez debat a ta scéna s pumpováním za jízdy - tak to je trochu moc, ale stejně super. Nejlepší scény jsou všechny při cestě do Kalifornie, a nejvážnější je objevení červené Agery, Tobyho rozhovor s Anitou a finální závod. A finále s novým Mustangem, taky ušlo. Need for Speed funguje především díky skvělému příběhu a dobrému scénáři, kterému není moc co vytknout. Délka ideální. Je to příběh o pomstě a minulosti. A o pravdě. Když vidím toho Keatona na věži, vidím jak si svou roli užíval, stejně jako já film. U mě diváckých 70% a krásné čtyři hvězdičky. ()

grogodil

Ďalší schématický mozgový megaklystír bez hlavy a päty, kedy to chce dať ovládač od TV niekam veľmi ďaleko od bedne, lebo to nutkanie to vypnúť sa dostavuje doslova vždy, kedy sa čo i len na pár sekúnd človek započúva do tých drístov. Dve hviezdy a to ani neviem prečo tak plýtvam. Snáď za účasť Imogen Poots, ktorá si vystačí s tým že sa tu proste vyskytuje a občas nahodí úsmev. Zvyšná omladina za volantom je banda nudných pózerov, ktorá nepôsobí ani za mak frajersky, ani sympaticky a za chovanie na ceste by si všetci do jedného zaslúžili omotať sa s autom o prvý strom v plnej rýchlosti. A na spomínané autíčka sa síce pekne pozerá, ale nech mi tu nikto nehovorí o vierohodnom závodení, pretože NFS je v tomto úplne rovnaký prípad ako nekonečná séria F&F. ()

Dont

S přihlédnutím k tomu, že film si snad nenárokuje jakékoliv umělecké ambice a že mě aspoň bavila Imogen Poots dám dvě hvězdy. Ale takhle slabý scénář se hned tak nevidí. Úvod do děje, jeho další vývoj, dialogy, postavy, souvislosti, jedním slovem katastrofa. Naštěstí se dá dívat aspoň na ty bouráky, pokud do toho tedy nemontují vojenské helikoptéry a jiné blbosti. Aaron Paul má rozhodně na víc. ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)