Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

Pepinec

Jo, párkrát jsem to hrál, ale právě že jen párkrát, nemyslel jsem si, že by mě film mohl nějak extra uchvátit. No a zaplať pánbůh, že se taky někdy seknu jako Kalousek v odhadu státního rozpočtu. Ono to totiž mělo větší drive než kdejaký Drive, a to i přesto, že zajímavost Aarona Paula je na stupnici od jedné do deseti lehce pod nulou. Pochválit bych chtěl 3D zpracování; takhle nenásilně a rafinovaně zároveň si to představuju. Jasně že jo - v posteli taky... (Motueka, NZ) ()

playboxguest

Electronic Arts - vydavatelství všeobecně líbivých, výrazné inovace nepřinášejících, nenáročných her, v nichž jakýs takýs příběh funguje jen jako lepidlo vychytávek chrlených na obrazovku, kterému jde jednoznačně o to (krom zisků, které jsou vždy na prvním místě, samozřejmě) zavděčit se tou samou hrou zarytým fanouškům i hráčským nováčkům, kteří drží joypad v ruce poprvé. A film Need for Speed je přesně jako hra od EA. A já bych ještě do včerejška nikdy nevěřila, že v době, kdy dokážou natočit sračky podle her s příběhem, zvládnou natočit vydařenou poctu předloze, která má příběh nulový a točí se jen kolem závodění a honiček s bengálama. A povedlo se, parádní závody, spoustu připomínek herní série, stopáž valící do cílové čáry třístovkou, takhle to má vypadat. ()

Madsbender

Nájsť film, ktorý by sa titulom "videoherná adaptácia" mohol honosiť sebaistejšie a čistejšie než aktuálny Need for Speed javí sa ako nadľudská úloha. Zubami-nechtami pridŕžajúc sa marketingového hesla "We are gamers!" obráža Scott Waughn hernú sériu s jej formálnymi a obsahovými zákonitosťami, audiovizuálnou estetikou a poctou jazde vo vysokej rýchlosti, a dosadzuje ju do konzervatívnej hollywoodskej šablóny, ktorá vypĺňa jadro filmu. Úvod filmu, teda zhruba prvá tretina svojou poetikou zbesilej jazdy nočným mestom obrazovo i zvukovo (až do detailov takej úrovne ako podobné trasy či priam identické hudobné motívy) nevídane presne zodpovedá neónami presvetlenému NFS: Carbon (paradoxne kedysi rozporuplne prijímanému, dnes už klasickému dielu série - žeby si Waughn takto metaforicky prorokoval osud vlastného filmu?), a to aj vrátane do podoby pásových manekýnov štylizovaných hercov v roliach prázdnych postáv, vypĺňajúcich klipový príbeh suchými replikami bez emócií v medzerách medzi efektnou akciou (dokonca aj deštrukčný model a premávka presne zodpovedajú svojmu predobrazu). Najväčšou chybou je tak absencia pravého hráčskeho zápalu, ktorý by vyhecoval hercov/postavy (neplatí pre Aarona Puaula, ktorý sa ako jediný s úspechom pokúša o dodanie hlbšieho citového rozmeru svojmu hrdinovi) aj diváka na novú úroveň. Po úvodnej partii prichádzajú na scénu inšpirácie novodobou tvárou značky, ktoré mi už nie sú tak po chuti. Zbytočný objem dialógov a občasná nedomyslenosť (odhliadnuc od kvality scenára ako takého) dočasne zatieňujú niektoré elegantné riešenia situácie a ukážkové adrenalínové scény spojené s kaskadérskymi kúskami (známy trademark hernej série - spomaľovačky, skratky, bloky, vyraďovanie policajných vozidiel), a napriek rozsiatym, aspoň čiastočne funkčným gagom a osviežujúcemu (byť infantilnému a častejšie nemiestnemu) humoru sa dostavuje pocit nudy. Všetky prešľapy v jadre vynahrádza až záverečný závod, ktorý si berie to najlepšie z najaktuálnejších arkádových dielov (Hot Pursuit a Most Wanted) a zanieteného hráča môže opakovaným zapájaním ďalších a ďalších skalných videoherných prvkov privádzať až do stavov extatickej blaženosti zo splneného sna. Napriek scenáristickej klišé kašičky, povrchnosti a umelo naťahovanej dĺžke sa tak tento pokus stáva o niekoľko tried vydarenejším než všetky závodné filmové videoatrakcie (vrátane F&F série), ale aj valná väčšina hier prevedených do hranej podoby vôbec. Čo nie je málo - ale ani veľa. 60% ()

sheen

Jsem fanda NFS, hlavně série Hot Pursuit, hrál jsem většinu dílů, ty novější už jsou nic moc. A po pravdě něco takového co bylo na konci v tomto filmu jsem vždy čekal od série Rychle a zběsile a vždy marně :). Škoda, že zpracování jedné z nejlepších arkádových her nepřislo dříve. ()

S.Quentin QUALE

NfSkám tenhle film zpracováním vůbec ostudu nedělá, to spíš naopak, ale moc nechápu důvod, proč bych se na něco takového měl 130 minut dívat, když můžu být jedním klikem directly in, stejně jako nechápu smysl závodu o soupeřovy auta, když jsou na konci všecky rozsekaný. Natažená závodní ptákovina, která sice nebolí, ale uspokojí spíše zaryté fandy hry. 60% ()

mzss1

|31%| Shlédnuto v kině ve 3D. Co se týče trojrozměrného převedení, už asi na 3D nikdy chodit nebudu. Tak 2 efekty zde byly a to je asi vše. Tak kde mám vlastně vůbec začít ? Opravdu nevím. Při skončení tohoto díla jsem měl v hlavě úplně prázdno. Takže musím pochválit tento brak, že alespon posloužil na vymytí mozku. Někteří lidé třeba filmy hodnotí i podle toho jaká to byla ujetárna atd. Jenže já nehodnotím a neposuzuji filmy, abych si řekl: jéé, to je ale blbost, tak musím dát 4*. To ne, třeba Andersonovi filmy Resident evil, to je akční výplach, který je perfektně natočen, má spád, tam se nemusí přemýšlet a každá scéna je byt už přehnaně, ale perfektně spracována. Jenom tím chci naznačit, že toto měl být adrenalinový film, který se zaměřuje na auta. Chtěl jsem vidět nějaký perfektní závody, nějaký náboj, aby zde byl - to se mi však nedostalo. Dále, nechci, aby to vypadalo, že jsem čekal přeakčnělý film, kde je přehnaná akce jako v sérii Rychle a zběsile (samozřejmě má oblíbená séri). Takže srovnávat tento filmový NFS nechci s ničím. Někteří uživatelé zde poznamenávají: "Tento film je konečně o autech a ne jako Rychle a zběsile." A to jako vážně ? Tak třeba v sérii Rychle a zběsile byl mnohokrát vidět motor (i rozebraný), tunnig, nitro, lepší konverzace o autech, víc si člověk odnesl, poliční závody atd. A zde ? Úvod tvořil pouliční závod, který mě vůbec nezaujal a byl tak nepřehldný, že jsem si říkal: To se mi snad zdá. Naštěstí se pak kamera vylepšila a další závody a honičky byly ve filmu alespon přehlednější, ikdyž za moc krom jedné nestáli. Takže abych pokračoval dál o nesprávním názoru některých lidí, že je film o autech. Máme zde tunning a nějaké upravování aut ? Já odpovídám: NE. Parta hrdinů dostane auto, které musejí sestavit a za takových cca 5 vteřin je auto hotové. Takže evidentně tvůrci se asi v autech nevyznají, že to usekli. Máme zde nějaké zkoušky, testy a nepovedené jízdy aut, které se vyrábějí nebo tuní ? NE. Až na jeden zkušební závod, kdy auto dokáže v poho jezdit (dost rychle, aspon tak). Myslím si, že nemá dále cenu abych pokračoval a vysvětloval, že TENTO FILM, NENÍ O AUTECH. FIlm sprostě převzal značku z herní, závodní série. A to nechci naznačovat, že mě štvě, když udělají z něčeho adaptaci. Třeba miluju hru Max Payne a vůbec mi nevadilo jak film dopadl. Ale tohle má být sakra o autech, víc závodů by to chtělo a já nevím co. Větší náboj, více druhů aut, zejména jsem čekal aspon na pořádné finále a ono to bylo vlastně o ničem. Jako já nečekal přehnaně překačnělý film, kdy auta létají vzduchem, ale prostě mi to celkově nesedlo a absolutně nechápu, že se hodncoení zde tak vyšplhalo. Je to ale věc každého, je mi to jedno - hodnotím vždy podle sebe, takže se nenechám ovládat ostatními, hodnocením a recenzemi. Takže slabý úvod. Pak nějaká zápletka ? No, možná. Další závod, který mě bavil o něco lépe, tam zemře jedna kladná postava, no už mě to více zaujalo, ale to co pak následovalo mě postupně začalo bavit méně. Trochu mě uklidnila docela dobrá honička, kdy hlavní hrdina se proháněl skvělým autem, Fordem Mustangem. Takže slyšet jeho motor byl si myslím zážitek a asi proto jsem nakonec tu 2* dal. Myslím si, že nemá cenu, abych vyprávěl další scény a scénaristické nedostatky. Logika zde vůbec nefungovala. A hlavně nefungovala v jednání a motivech postav. Finále bylo dost divné, závodilo se zde, sice už ne s Mustangem, ale tak chtělo to prostřídat auta. Jedina malá scéna, kdy policista nechal své auto naject do čela závodníků - to mě celkem zaujalo, ale v malém ražení teda. A pak ještě scéna kdy se střílí a kdy hlavního hrdinu zahákne za auto lano - vrtulník. To mi přišlo už docela moc. Herci nejsou tak špatní, ale jejich postavy jsou problém. Aaron Paul byl sympaták celkem. Hrál dobře, ikdyž postavu neměl nejlepší. Záporák Cooper byl správně slizkej a mazanej, ikdyž jeho postava byla také taková nelogická. Ostatní herci ne třeba řešit. Hudba byla bohužel spíše záporem. Nehodila se zde moc. Taková moc oslavná, fantasticky ubezpečující, že vše dobře dopadne, nevím. Takže ve výsledku to není úplná blbsot, ty 2* jsem s odř.ušima nakonec dal. Za jednu slušnou honičku, za Mustanga, za Aarona a já nevím, nějaký nápad navíc. Jako film, jako celek je to o ničem, naprostá zbytečnost. Mohlo to dopadnout ještě hůře, ale víckrát to vidět už nechci. () (méně) (více)

kingik

Tisíce koní pod kapotou super nadupaných fár, precizně šlapající motor, tankování za jízdy a víra v sebe sama. Piráti silnic jako velebení syčáci, jejichž chování na silnicích sice není příkladné, nicméně tímhle se film opravdu zabývat nehodlá. Kdo havaruje stejně přežije, až na jednoho, ale pozor pouze ve videohře a to velmi populární. Vítejte ve hře, nikoliv ve filmu. Když film takhle pojmete - budete se bavit. Tobey Marshall z Mount Kisco je automechanik. Tobey nade vše miluje auta, Tobey nade vše miluje rychlou jízdu, Tobey nade vše miluje nelegální závody a Tobey se nevzdává dobrých kamarádů a krásných žen. Jen jedno Tobey moc nemusí a tím je jeho úhlavní rival Dino Brewster. Neváhá proto přijmout výzvu zúčastnit se nejprestižnějšího nelegálního závodu co existuje, doufajíc, že se mu podaří zlomit Dinovo ego na vyhlášeném závodě De Leon. Než se tak stane, tak náš hrdina rychlostně zazáří na trati, nehoda při závodech ho připraví o jeho nejlepšího kamaráda, za což na čas skončí ve vězení, ale po propuštění má své nadupané luxusní káry, adrenalin, vůni benzínu a touhu po rychlosti. Film rozhodně není taková nebetyčná kravina, jak je mu přisuzováno a poměrně věrně se drží předlohy slavné arkádové videohry, kterou společnost EA vrhla na trh už v roce 1994 a okamžitě tak způsobila šílenství zavodů chtivých pařanů, které by zřejmě trvalo dál, kdyby se vývojáři nedávno nerozhodli odvolat, a tím pádem zastavit vydání dalšího dílu z videoherní série. S její filmovou podobou si divák žádnou interakci neužije, ale film si odbyde své divácké emoční křivky, které půjdou zejména v adrenalinových závodech prudce nahoru. Kolem krásných a luxusních aut se točí vždy krásné ženy. Nevím, kde se tahle teze vzala, nicméně film s ní operuje tak, že hlavnímu hrdinovi nastrčí okouzlující Britku Imogen Poots, které možná scházel "vytuněný" styling. Jinak je film ohledně žen velkým zklamáním, a ačkoliv jsem byl v domnění, že se to tady bude jimi hemžit, tak opak je pravdou. Ploché charaktery korespondují s videoherním pojetím, ale dialogy mohly projít vybroušenější úpravou, aby byly poslouchatelné pro účely filmu, což v některých fázích opravdu nejsou. Zvláště v těch, kdy se film snaží o úderné hlášky a špičkování, ale bohužel tohle dopadlo více než trapně, a kdo jiný by měl být expert na hlášky, když ne afroameričan v helikoptéře. Scéna, ve které jeden z vracejících se do party kolem Tobeyho dává sbohem práci v korporátu a svleče se při té příležitosti do naha, byla dost zbytečná, ultratrapná a měla se vystřihnout. Dialogy, které předcházejí závodění opravdu nejsou většinou ze záživného ranku. Naopak scény závodění lze obdivovat z určitého technického hlediska a měřítka, jež je nastaveno na vysoké úrovni. K těm nejlepším scénám určitě patří tankování za jízdy, adrenalinová naháněčka v poušti a hodně emočně vypjatý finálový závod. Občas však hrozilo, že si divák nedělal příliš velké starosti o hrdiny filmu, protože jejich osudy nebyly vždy podány s maximálním zaujetím, ale ani žádnému přeefektizovanému nebo příliš namachrovanému pojetí film nepodlehl, což jenom chválím. Film zprostředkoval možnost účastnit se závodů, ale jen jako pouhý divák, i když ten by si je rád interaktivně odjel, vzhledem k odkazu videoherní série, je však srozuměný s tím, že to tentokrát není možné, ale samotné závodění je provedeno tak věrně a detailně, včetně policejních vozů v zádech závodníků a školního autobusu (pařani této série vědí o čem je řeč), že není nejmenší problém si po skončení filmu skočit k herní konzoli s volantem a odjet si jeden, druhý, třetí závod s "Need for Speed". A to čistě proto, že emoční křivka chce být po filmu vychýlena jěště víc a na dvojnásobné maximum. Rozhodně tedy nehrozí, že by si divák za pár dnů na film nevzpomněl. Aaron Paul v hlavní roli nebyl takový nesympatický náfuka, jak by se na první pohled mohlo zdát. Počínal si poměrně zdatně, i ostatní hvězdy nižší svítivosti dokázaly dát filmu určitý lesk. Michael Keaton luxusně a zábavně přehrával a byl v podstatě největší hvězdou. Ano, film spěje ke svému očekávanému závěru, aniž by se nějak výrazně odchýlil z osy předvídatelnosti. Jedná se však o velmi důstojnou adaptaci známé hry, ne-li vůbec nejlepší, jaká kdy na motivy videohry vznikla. Pravda, není tak sexy a vytuněná, jako její vzdálený příbuzný "Rychle & Zběsile", avšak na těch 300km/h to rozhodně za ty dvě hodiny v kině, bez problémů vytáhne. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

InJo

Pro automaniaky to možná bude film roku (další díl RYCHLE A ZBĚSILE letos nakonec z nějakých "záhadných" důvodů nebude), pro fandy akčních filmů se jedná o neškodný průměr s celkem snesitelnou dvojicí hlavních postav (Imogen Poots byla poměrně příjemným překvapením) a slušným počtem dobře natočených automobilových honiček (kupodivu moc nevadí ani přemrštěná stopáž). Jasně, je to blbost pro děcka, ale i takovéhle filmy občas přijdou k chuti. ;) ___ Kdyby to vzniklo v 80. letech a ústřední roli by hrál Tom Cruise, mohla z toho v současnosti být podobná (gay) legenda jakou je dnes TOP GUN... :) 50 - 60 % ()

Legas

Need for Screenplay. Neviděl jsem první půl hodinu, ale vůbec mi nechyběla. Mohl jsem vynechat i tu další hodinu. Závěrečných 15 minut mi připomělo hraní prvních Need for Speed, což je dobře. Druhou hvězdičku ode mne získávají kamerové vozy. Brzda. Konec. ()

IQ Tiqe

Vypněte mozky, začíná letní vyplachovák, který vám zaručeně zvedne adrenalin! Uřvaný motory, plno akce, sexy britskej přízvuk, lehká romantika, ale taky černobílý postavy a předem čitelnej příběh. Ale u tohohle přece každej předem ví, do čeho jde... # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí – | pustil bych si znovu *** ()

Sonnery

Je to sice plochý jako zájezd desetiletých gymnastek, nicméně jako tupá autozábava to na mě fungovalo. Ale trailer byl mnohem lepší! ()

Frajer42

Ihned po zhlédnutí má člověk chuť rozžhavit gumy pořádného autíčka. V garáži mu nic vhodného zřejmě neparkuje. Naštěstí je tu mnoho dílů stejnojmenné hry. Přiznám se, že dodnes si každý nový titul s chutí zahraji. Film mi žádný titul nepřipomínal. Scénář mi přišel maximálně ubohý a musím konstatovat, že i každý díl hry má propracovanější příběh. Na film jsem ovšem rozhodně nekoukal kvůli příběhu. To bych musel být retoš. Docela mě zklamalo i obsazení. Koukat se dalo snad pouze na tu blonďatou herečku. Celá ta automechaničská parta se mi extrémně nelíbila. Rozhodně však film nabízí krásná auta, velkou rychlost a moc pěkně nasnímané závodní scény. A o to tady šlo především. Ve víc jsem upřímně ani nedoufal. ()

Dzeyna

Má to skvělý děj, což jsem ani nečekala. Myslela jsem si, že to bude pouze primitivní snímek plný rychlých aut, závodu a povrchních bohatých týpků. Ovšem to jsem se velmi spletla. Hodně mě potěšila Imogen Poots, tu mám poslední dobou vážně ráda, předvádí skvělé výkony. Nadprůměrná příjemná podívaná. ()

Kothy

Docela povedená herní adaptace. Dalo by se tomu určitě něco namítat, ale mně se to líbilo. Aaron Paul jako neohrožený závodník nebyl špatný. A sympatická Dakota Johnson mu dělala společnost. Možná jsem tam čekal víc těch závodů. Byly tam vlastně jenom tři. Celé to je hlavně o cestě z New Yorku do L.A. na závěrečný závod. A že se po té cestě dějí věci. Provokace policajtů je na denním pořádku. I když jsem docela nechápal, kde ten černoch bral helikoptéry. A přišlo mi, že tam občas bylo až moc náhod. Každopádně tankování za jízdy a odchyt auta helikoptérou byly drsné. Je to ale převážně o pomstě. Víc nebudu prozrazovat. Finální závod byl parádní. Měli hodně luxusní káry. :) "Mustang, to je jako nějaký kůň?" :D ()

Filmmaniak

Místo nadupaného filmu o závodění přišla do kin všední road movie s tím nejobvyklejším a nejpředvídatelnějším příběhem o odplatě a s nejobyčejnější romantickou zápletkou. Honičky a závodní scény mají celkem šťávu, všechno ostatní se ale utápí v beznadějné nezajímavosti. Postavám chybí charisma, filmu chybí nadhled, napětí i humor a snaha tvůrců o realističnost je po posledních dvou dílech ze série Rychle a zběsile jasným krokem zpátky. Zoufale mdlé a necool. ()

Eawy

Prekvapenie! HA! Presne, takto som sa cítila pri pozeraní. Očakávala som niečo na štýl rýchlo a zbesilo 28 s rozpočtom, za ktorý nakúpime v zelovoci. Ale nie, osobne netuším aký to malo rozpočet, ale rýchlo a zbesilo 28 to nebolo. Naopak, bol to veľmi príjemný zážitok. Po prvé: Krásne autá, hlavný hrdina nie je žiadny dvojmetrový metrosexuál, ktorý by mal obvod bicepsu, ako ja mám obvod stehien. hlavná hrdinka mi nelezie na nervy (to je už čo povedať), celá "crew" (prepáčte, toto slovo sa na mňa nalepilo odkedy to moja sestra používa v bežnej reči), je veľmi vtipná, patričná, hádam by som povedala, že najlepšia, čo som videla za niekoľko rokov. Čo sa mi páči je, že film sa nehrá až tak s emóciami, je celkovo jasný a neponúka nadbytočné srdcervúce momenty. ALE! Poďme na zem, na obláčiku sa vznášať nemôžme celý čas. Zábery sú nedotiahnuté rovnako ako príbeh. Prečo by polícia nevystopovala toho kto zakázané preteky usporiadal? A ak vedia, že sa budú konať, prečo ich rovno nezmaria? Nelogické, nelogické, nelogické. ALE! Napriek tomu, sa zabavíte, aj bez logiky to predsa ide, nie? a ešte niečo.....Roads Untraveled ako konečná pesnička...vyhrali ma, oficiálne. 60% ()

Larrysbride

Od Need for Speed jsem raději neočekávala nic víc než čisté béčko s příchutí motorového oleje. O to více mne však překvapilo, když na mne v kině čekal pravý akční film se srdcem i duší. Pravda, prvních pár minut se trochu vleče (a vzhledem k tomu, že vůbec nesouvisí se zbytkem filmu bych se nebála je vystřihnout), poté ovšem nejedno divákovo srdce zaplesá nad zběsilou jízdou, ve kterou se snímek obrátí, a nejedno srdce nechá vzpomenout na ta teenagerská léta strávená právě nad dílem Electronic Arts, z něhož film přebírá nejen styl vyprávění, ale i několik podstatných pro hru typických prvků. Právě tyto elementy mne velmi mile překvapeny, a chápu, že "filmoví fajnšmekři" na ně zřejmě nebyli připraveni a ani o ně nestáli - z čehož vyplívá i zatím ne příliš chvalné hodnocení. Film sám o sobě působí jako plynulá akční videohra a to holt nemusí sedět všem. Ale jsem ráda, že NFS nekopíruje a ani se nesnaží kopírovat tolik omílané Rychle a zběsile. Pro mě film v tomto žánru jednoduše nemá konkurenci, a proto mu uděluji jednožných 100%! :) Klobouk dolů! (VIP premiéra Praha, 11. března 2014; 3D 4DX) ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)