Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal „jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle. (Bontonfilm)

hammer_head

Až nečekaně zajímavá jízda. Stejně jako Princ z Persie se (podle mého názoru) jedná o nejkvalitnější zpracování filmu podle počítačové hry. Horší než "některé" díly ze série Rychle a zběsile, ale lepší než jiné filmy z této oblasti. Aaron Paul byl ve své roli věrohodný, Imogen Poots je dostatečně sympatická a zbytek obsazení mě nezajímá. Teď ještě zfilmovat Mafii a splní se mi můj sen. ()

klerik

Po nekonfliktných prvých ohlasoch som čakal klasickú auto zábavku typu RÝCHLO A ZBESILO alebo ZBESILÁ JAZDA. Lenže ono je to brutálne nezaujímavé - od príbehu až po naháňačky. Je to skôr akási nudná road movie, kde keď príde na skutočné preteky, dokázali tvorcovia aj tie zaujímavejšie momenty pokaziť napr. zlým strihom (vzdialenosť áut od seba je pri pretekárskom filme dosť dôležitá). Samotný dej býva pri podobných filmoch druhoradý, ale v NFS sa kvantum umelých dialógov nedalo počúvať. Navyše si scenárista zaumienil, že dá filmu akýsi presah týkajúci sa životného štýlu pretekárov, v čom však zúfalo zlyhal. Až sa divím, že Michael Keaton celú dobu pôsobí, že si svoju úlohu užíva... Keď si predstavím, akú zábavu z podobne béčkovej témy dokázala vyťažiť RALLYE SMRTI alebo aj séria TAXI, je mi na zaplakanie... Aj video film BORN TO RACE ma zaujal viac... ()

SeBig

Once upon time... jsme si to pustili s kámošema a já předpoveděl po deseti minutách koukání celej film a jak to dopadne.. tak sme tu mrdku vypli a radši šli hrát plejstejšny nebo nevim co už sme dělali to je jedno... o několik let později, když jsem se fakt nudil, pomalej net, nemohl jsem si nic stáhnout ani pustit online.. tak se koukám nějak do složek co tam a mám a EJHLE starej známej načatej NÝD FOR SPÝD, no tak tomu teda tu šanci dám, když tady nad tim někteří doslova masturbujjí v komentářích.. tak koukám.. a co ztoho vzešlo? Naprosto trapný, nezáživný, s nejtrapnějším humorem a tou nejotravnější rádoby vážnou hudbou co hrála snad celej film vkuse hovno.. jediná hvězda za ten záávod na konci. Jinak prostě TRAPNÝ. ()

Chrustyn

V době, kdy vychází filmy jako "Rychle a zběsile 5 a 6" je filmové zpracování světoznámé závodní hry zbytečné. Pokud však je ještě natočeno mizerně, obsazeno nevýraznými a špatnými herci a má to přes dvě hodiny, je to nesnesitelné. A těch pár pěkných záběrů na nablýskaný auťáky, už nic nevyřeší. ()

rollman1

Co čekám od filmu, který je stvořen podle celosvětové známe závodní hry? Příběh? Ne. Herecké výkony? Ne. Známí herci a srdce drásající dialogy? Ne. Čekám luxusní auta, bouračky, naháněčky s policajty a hlavně závody. Přesně to jsem i dostal. Příběh ani postavy mě nezajímaly, šlo mi o ty napínavé závody, které jsou za 1. Výborně natočené(některé pohledy z řidičova auta byly úžasné), za 2. žádný digitální bordel, vše kaskaderská ruční práce a hlavně za 3. plno policajtů. O tom nám fanouškům série jde ne? Posledních 20 minut mi připadalo jako bych sám hrál NFS:Hot Pursuit. Já jsem spokojen . ()

BMW12

Zklamání. Já dětství prožil hraním Need for Speed a čekal jsem skvělej film, něco jako Rychle a zběsile, ale nedočkal jsem se. Hlavním negativem je příběh, ten byl prostě špatný. Čekal jsem něco úplně jiného. Dalším negativem je obsazení Aarona Paula do role hlavního hrdiny, vůbec se mi nepozdával a neměl mé sympatie. To samé Imogen Poots, ta se mi zde vůbec nelíbila. Naopak kvituji obsazení Michaela Keatona a Dominica Coopera. Oceňuji alespoň to, že tam byli momenty, které diváci znají ze hry NFS. Film se postupem času taky solidně rozjel a byla tam akce i závodění, tak alespoň něco pozitivního. ()

anderson

V dobách keď sa slovenskými dedinami bezhlavo preháňajú "komerční podnikatelia" a svoje kúsky zaznamenávajú pre podobne postihnutých jedincov na video, bez toho aby mali aspoň štipku zodpovednosti, môžem iba ťažko sympatizovať s "hrdinami" tohto filmu. Ich mentálna úroveň je kdesi pod úrovňou priemernej izbovej teploty a dosť silne pochybujem, že by zvládli odšoférovať čo i len dodávku s pizzou, nieto vytuneného mustanga. Ale keď pominiem tzv. morálnu rovinu filmu a dramaturgickú nekonzistentosť výsledného útvaru, zázrak, že som sa vyše dve hodiny nudil iba minimálne môžem ohodnotiť slušnými troma rýchlosťami. Od Aarona by som ale vzhľadom na jeho "perníkový potenciál" čakal oveľa oveľa viac. (3.8.2014) ()

Othello

Závodní filmy moji sousedi prostě milují. Ten zvuk túrujícího motoru v mém basovém kombu je hudba pro jejich uši a snad jediný, který si může stěžovat je jejich smeták, jenž si v těchto případech několikrát potyká se stropem, ale pomalu si zvyká.Need for Speed je samozřejmě z hlediska příběhu naprosto debilní, ale divme se, s takovou cílovou skupinou. Tou totiž v tomto případě nejsou hráči hry, protože těm logicky nemůže dávat smysl, proč by chodili na film dle závodní hry, která efektně přebírá formální filmové postupy a v současné době je graficky srovnatelná s realitou (protože téměř neobsahuje lidi, ale pouze objekty). Navíc o nějakém filmovém rozšíření herního univerza nemůže být řeč, když hra žádné nemá. Film Need for Speed je primárně určen pro ty, kteří musejí mít a vidět vše, co pod danou sérii spadá - všechny hry, přívěsky, trička a na svym Renault Multipla mají samozřejmě také svěží nálepku Potřeba rychlosti. Největší devizou filmu je tím pádem fakt, že Scott Vaugh se scénáristy pochopili zadání a tedy celý děj se dá shrnout v podstatě do "hlavní hrdina jede někam, aby tam jezdil, čímž pomstí fakt, že když naposledy někde jel, tak jeho kamarád nedojel, zato úhlavní nepřítel přejel" Všechny postavy paradoxně strká do kapsy naprosto sežráníhodná Imogen Poots a zbytek je natolik nevýrazný a film se ani nesnaží z nich dělat nositele vyšší pravdy (narozdíl od posledních F&F), že centrem toho všeho je opravdu pouze ona jízda, která je nasnímána velmi obratně a tak jsem si ani nemohl příliš stěžovat, že jak mě osobně na závodech zajímají víceméně jen kolize, tady jich je povážlivě málo, protože opravdu zde jde více o ono ježdění. Jinak nevim, ale 178 dní vězení za pouliční závody, několik desítek přestupků, útok na veřejného činitele, a obecné ohrožení je celkem slušnej deal. Nehledě na to, že hlavní hrdina by se za volat asi už do konce života neposadil. ()

ARI50

Herní sérii need for Speed, zbožňují, a tohle co se týče filmu je dělo. Skvělý příběh a skvěle herecké obsazení. Výborná akce, skvělý soundtrack a ty auto pastva pro oči. Nadmíru spokojený. Chci dvojku, chci pokračování. ()

becki_tu

Přál jsem si jediné - aby film neudělal herní sérii ostudu a aby nebyl dalším argumentem v rukou těch, kteří už jen z principu kritizují jakékoliv filmové adaptace herních titulů. Jsem proto nesmírně rád, že Waugh a jeho tým se důsledně drželi trademarků série (lokace, sprint napříč USA, školní autobus, off-road trasy, les...) a na ty našroubovali pasující příběh, který přeskakuje nepodstatné časové úseky (úprava Mustangu, vězení...) a věnuje se postavám a gradaci samotného děje do luxusního finále s těmi největšími skvosty automobilového světa. Pozitivně také vnímám casting, kde nebylo prvním kritériem velikost poprsí a blond vlasy, potažmo namakané tělo a tmavovlasá nagelovaná hříva. Aaron Paul už totiž lecos ze svého umění naznačil při své návštěvě Top Gearu v době premiéry NFS, kdy zajel nejrychlejší kolo v cenově dostupném autě. Snad největším pozitivem NFS (paradoxně narozdíl od arkádově pojaté herní série) je ale poměrně vysoká reálnost akčních scén a filmařsky jakýsi návrat ke kořenům, k poctivé kaskadéřině bez digitálních triků. A stopáž v délce 130 minut? Naprosto ideální. Guilty pleasure letošního roku je tu a to je teprve březen. ()

Will_X

Upřímně jsem se zprvu bál, že filmovou podobu moji oblíbené hry tvůrci naprosto pokazí, ale naštěstí se tak nestalo. Sice má pomalejší rozjezd, ale adekvátní seznámení s příběhem hlavní postavy. Závody samotné jsou zpracovány výborně, stejně jako záběry na konkrétní auta. Bohužel na mne tu byly až moc stupidní dialogy, „vtipy“ mi přišly ve většině případů spíše trapné nežli k smíchu. Závěrečný závod je naprosto dokonalý, takto si představuji Need for Speed! Poslední věta se snaží poukázat na „odkaz“ NFS, byť trochu absurdně, ale povedeně. Sečteno podtrženo, velkolepá podívaná co se závodění a aut týče, ale má své mouchy.80% ()

prome odpad!

Měl to být odpočinkový film, při kterém člověk vypne mozek a baví se. Já se bohužel nebavil ani minutu. Je to přehlídka tupých výrazů, tupých dialogů, nelogičností a naprosté předvídatelnosti. Film postrádá jakékoliv napětí, spád a aspoň něco rozumného nebo sympatického. Jediný klad jsou pěkná auta, ale těmi se film zachránit nedá, jinak je všechno špatně. ()

Morholt

Sice nepatřím mezi hráče a ani nejsem velký fanoušek nabušených aut, ale musim uznat, že auta tu byly hezký a jezdily rychle. Jenže toho bylo trochu moc. Vzhledem k tomu, že tvůrci absolutně rezignovali na děj a pokud tu nějaký byl, tak byl tak blbej, že ho moje mozkové buňky odmítly akceptovat, byl vlastně celej film jednou velkou honičkou a to časem unaví. Na závěrečný závod, který měl být vrcholem, jsem se díval už hodně znuděný. A lví podíl na tom měli i herci. Takhle bezkrevný casting jsem už dlouho neviděl. Vlastně tu nebyla jediná výraznější osobnost (sorry Michaeli Keatone) a Aaron Paul byl nejnudnějších ze všech.Variace na Rychle a zběsile, kterou jsem očekával, jsem se nedočkal. Bohužel. 30% ()

mm13

Ani som len nedostal chuť si znova zahrať NFS, čo bol fakt môj jediný nárok kladený na tento film. Fádne a bezpohlavné nič! ()

luka4615

Hry série NFS jsou mou srdeční záležitostí, avšak nikdy jsem si při jejich hraní neřekl, že by bylo fajn, kdyby z nich někdo udělal film. Režisér Scott Waughn si to ovšem z nějakého důvodu řekl, přičemž, k mému velkému překvapení, z toho vznikla úhledná akční jednohubka s nádhernými auty (Ford Mustang Schelby GT500!) a několika efektními závodními sekvencemi. Jistě, u některých scén si sice budete ťukat na čelo, protože jsou až moc okaté a nereálné, nicméně díky těm luxusním autům a krásně nasnímaným závodům to snímku Need for Speed rádi odpustíte. Dobrá práce! „I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.“ ()

Kamca_

Ze začátku jsem k tomuto filmu byla dost skeptická, když jsem si přečetla obsah. Ve skutečnosti to ale předčilo všechna moje očekávání. Strhlo mě to všechno neuvěřitelným způsobem. Rychlý auta, skvělí herci (hlavně Aaron), úžasná hudba, dokonalá kamera ... Co víc si od filmu přát. A nutno dodat, že akčňáky nemám zrovna v oblibě. Tohle je důkaz, že se sem tam najdou i vyjímky. 95%. ()

d.beseda

Není to zrovna moc můj oblíbený filmový žánr. Místy to připomínalo klasické "béčkové" filmy a některé romantické scény občas sklouzly do telenovely, ale celkově to byla jízda a nářez :-) Divák u toho nemusí ani moc přemýšlet a jen si užívat krásná auta a adrenalin při (bravurně natočených) honičkách. Musím dát nakonec dobrých 60%. Viděno: 12.03.2014 (kino). ()

Luboshmir

Zasraně dobrá zábava ! Dostalo se mi mnohem víc, než jsem čekal! Aaron má pořad ten svůj Breaking Bad nádech a je skvělej a Imogen Poots je snad největší filmová chick všech dob ! A co hlavně to má (nebo spíš nemá oproti Fast and furious ?) Tady si nikdo nehraje na pistolníky a prostě se závodí, přesně jak to má být. ()

6thSun

Když to mastím na stejšnu, tak u toho dělám debilní xichty, který jsou ale pořád herecky kvalitnější než to, co předvádí Aaron Paul. A pokud jde o jakousi smysluplnost, čumět na závody v ulicích, jež mají za následek desítky mrtvých, a ještě k tomu fandit hlavnímu hrdinovi, to jsem schopen akceptovat pouze v počítačové hře, nikoli ve filmu, kterej se bere takhle vážně. ()

Borrtex

Proč 5*? Protože jsem od tohoto filmu očekával jednu velkou nepovedenou slátaninu. Ovšem nakonec se ukázalo, že se jednoznačně jedná o film, který patří k těm lepším. Na rozdíl od série Fast & Furious byl tento snímek zaměřen také pro diváky, kteří nejsou úplně tak šíleně orientováni na auta a jejich rychlost. Film měl poměrně dost emočně založený příběh, který byl takovou hlavní kostrou příběhu. Pomsta. Co to vlastně je? A co se jí dá docílit? Film, který mě opravdu hodně překvapil, a nevídaně nadchl má očekávání. Aaron Paul spolu s velice pohlednou Imogen Poots, v zády s šílencem, kterého naprosto dokonale představil Scott Mescudi a mnoho mnoho dalšího. Výborný a silný příběh, excelentní herecké výkony a dokonalé provedení. Za mě 100%. Viděno ve 3D ()

Cannonball Run se vrací

Cannonball Run se vrací

13.06.2017

Rychle a zběsile se letos dočkalo osmého dílu a na cestě jsou další dva, takže není divu, že se v Hollywoodu snaží rozjet další autařské série. S Need for Speed to bohužel moc nevyšlo a další velké… (více)

Need for Speed jede dál

06.12.2013

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

Připravte se na jízdu s Gran Turismo

23.11.2013

Může se zdát, že spojení superúspěšné videohry a konceptu „uděláme to ve stylu Rychle a zběsile“ je zaručený recept na trhák. Rychlá kola a poletující rozervané plechy jsou pořád solidní lákadlo do… (více)