Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

VanTom

Nadmíru schopná, sympatická (a hvězdně obsazená) zlodějská parta ve stylovém akčním "heistu". Samozřejmě se vše řádně zkomplikuje a víceméně celý promyšlený plán a pečlivé přípravy přijdou vniveč, ale to patří k žánru. ()

lykan9

Typická podfukovka, která ničím neurazí, ale ani nenadchne. Pár dobrých nápadů však Loupež po italsku má - např. převoz lupu v minicooprech, je skvělý. To se musí nechat. ()

cross

Standardní zápletka, standardní zpracování, standardní technické i herecké výkony = standardní zlodějský film, který neurazí, ale taky vůbec ničím nepřekvapí.... ()

blackJag

Další povedený kousek do škatulky specifického subžánru zlodějského filmu, který se nesnaží napodobit složitost postupů Dannyho parťáků, ale s divákem hraje s vyloženě odkrytými kartami. A ono to funguje. Samozřejmě tomu výrazně napomáhá výtečné herecké složení a ikdyž režie nenabízí žádné orgastické pohledy, její obyčejná nevtíravost filmu slouží spolehlivě. Původně jsem na film šel obtížen nepozitivními ohlasy, zbaven tedy očekávání, byl jsem velmi mile překvapen a kouzlo filmu u mne působí i po několikerém zhlédnutí. 80% ()

Kurikmoon

zábavný akčný filmík s vrcholne čarovnou Charlize.Ostatní si zahrali čo mali. Zívať nudou určite nebudete. Ale rozhodne tak ani s pusou dokorán. Bez okúzlujúej predstavitelky by to však ****neboli. ()

Roseinka

Trochu mi to připomínalo Dannyho parťáky, takže to nebylo nic nového, co by mě nějak překvapilo. Ale byla to pěkná napínavá podívaná se špetkou humoru a hlavně s Nortonem a Stathamem, což můžu. ()

mkubalikova

Marky Mark je kus. V 90' letech jsem ho zbožňovala, ale to se věnoval jiné disciplíně. Jako herec mě ale dlouhou dobu nezajímal, ale teď mu docela přicházím na chuť. Včera Odstřelovač, dnes Loupež po italsku. Oba slušně natočené žánrové filmy. 70% ()

Autogram

Statham ako večný šofér a Charlize so šikovnými ručičkami krásnejšia ako v ktoromkoľvek inom filme. Začiatok sa vyvinul sľubne, ale následná pomsta bola plánovaná tak dlho až sa vymkla zo scenáristovej kontroly. Okrem šialenej jazdy na Cooproch bol film stráviteľný, ale tá jazda v metre už bola na mňa príliš. Chápem, že to bola nosná scéna, pre priaznivcov kuriéra netrpezlivo očakávaná, ale zoskočiť pred vlak z metrovej výšky maličkými plne naloženými autami? Napriek rozpačitému záveru s narýchlo prilepenou ukrajinskou mafiou je film príjemným pobavením v americkom štýle napriek talianskemu názvu. ()

Death

Docela prijemna oddechovka. Vytknout by se toho dalo celkem dost (tenhle typ filmu je pro kritiku jako delanej:)). V prvni rade hlavne nevyvazeny scenar a tempo. Take technicka stranka misty naznacuje lehkou "beckovost". Na druhou stranu me celkem prijemne prekvapily herecke vykony, nektere akcni sceny a hlavne ty legracni "podvudky". Pokud clovek prekousne nektere neduhy, muze se pritom docela slusne bavit (na navstevu kina to ale asi neni). ()

Nepi

Skvělá akční podívaná (něco ve stylu Dannyho parťáků ale horší)....Zaujaly mě honičky v autech po Benátkách a taky záporná role Edwarda Nortona...Takže tak čtyři hvězdičky by to měly spravit!!! ()

Narcis

Zatím nejlepší film ve kterém hraje Mark Wahlberk.Scénář je bezchybný. Film dobře natočený.Má to rychlejší švih jak Dannyho parťáci,obsazení stejně kvalitní ale neokoukané. Charlize Theron a Marky Mark samozřejmě herecky dominují celému filmu. Kvalitní herecké výkony vykazují i Donald Sutherland a Edward Norton. ()

P1tr

Povedený remake klasiky s Michaelem Cainem, který koncept původního snímku poupravil pro potřeby dnešní doby a díky svižnému tempu a hercům fanoušky žánru, ani předlohy nezklame. ()

BuryGol

Ach ta nostalgie. Hru se stejnym názvem jsem před lety pařil na PS1. Jezdilo se Mini Cooperem, grafika byla na prd, nedali se přejíždět lidi a ta muzika mi způsobovala vředy. Ale jinak to byla sranda. Stejně jako tenhle film. Je to sice taková klasická kriminálka kde se parta zlodějíčků pro něco rozhodne a mezi nima je každej expert na něco jinýho. Je to vohranej scénář, ale já se u toho bavil královsky. Při zběsilý jízdě těch tří prdítek jsem si dokonce představil sám sebe za volantem. A když jsem si přečet, že hlavní hvězdy to všechno zvládly samy, tak těch pár nesrovnalostí kerý se v tom filmu objevily rád přehlídnu. ()

jenik71

Výborná akční krimi o tom, že zloděj zloděje okrádat nemá. Tím spíše ne, když je z jeho vlastní party... Pobavil jsem se, má to spád a česky řečeno "správný říz". I když podobných filmů, kde je téměř k dokonalosti dovedena promyšlená loupež, je celá fůra (např. Slídilové, Past, Specialisté, atd.), tento typ filmů se mi prostě líbí. Zde je navíc i kvalitní herecké obsazení a dobře natočené akční scény. Mohu vřele doporučit. ()

ssfan

Velmi dobrý krimi film se skvělým hereckým obsazením, u kterého jsem se vůbec nenudil. Dobrá hudba, kamera, střih, hlášky.Příbeh už byl sice někdy použit, ale toto zpracování se povedlo. ... Je to můj oblíbený žánr, a i proto jsem se u filmu dobře pobavil. Edward Norton opět ve své typické roli nezklamal, a tak dávám 5 hvězd. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)