Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

marcek

Jo něco jako Dannyho parťáci nadruhou - skvělý obsazení v čele s Wahlbergem a Nortonem - oba skvělý herci - už se moooc těším na dvojku ()

Petoss1

Geniálny plán vylúpenie banky ktorý sa zdá byť taký jednoduchý až v tom je nejaký problém. Film s nadpriemernými hercami a dobrým svižným príbehom ktorý nenudí. 80% ()

Attta

Výborná partička na vykrádání, která mi velice připoměla Dannyho partáky, ale přitom mě nenutila tyto díla srovnávat. Režisér uměl pracovat velice dobře s časem, a tak je film velice pestrý, zábavný a divák se u něj v žádném případě nenudí. Já jsem byl nad míru spokojen a film jsem si proto pustil zanedlouho znovu :) Vřele doporučuji, opravdu pohodová akční oddechovka :) ()

O´Neill

Skvělá akční jízda, která se v dnešní době pro mě stává už kultovkou. Perfektní herci, výborná hudba, solidní námět, špetka vtipu, akčnost, rychlost ... Výsledek je Louepž po italsku! Prakticky nemám co vytknout a naprosto bez přemýšlení dávám plný počet. ()

cubajz

nenáročná oddechovka s hvězdným obsazením, vyprávějící o geniální loupeži, zradě jednoho z členů týmu a následné pomstě zbytku - ovšem nejedná se o krvavou pomstu (sakra!:), ale o do detailu promyšlenou zlodějinu. ()

DruidKarel

Čekal jsem průšvih a on se nekonal. Opravdu hvězdné obsazení. Kvalitní scénář, kvalitní akce a nádherná Charlize Theron... Opravdu, kavlitní podívaná... 4* ()

starbrejkr

Na filmu je dost znát, že přišel až po Dannyho parťácích, které už lze považovat za částečně stylotvorný film. Co se týče totiž příběhu, hlášek a už třeba i jen hudby, která hraje v určitých pasážích (hlavně provádění loupeže), je to parťákovina jak vyšitá. Na jednu stranu škoda, protože tu nic nového nevidíme, na druhou stranu je to svižný a pohodový film, který má jako bonus i pár překvapivých zvratů. Za slabinu ale beru herecký ansámbl. Mark Wahlberg sice není špatný herec, ale má strašně úzký herecký rejstřík, se kterým se nejvíc hodí na drsné nekompromisní chlápy (Skrytá identita, to je prostě on) a tohle je zas jedna z těch, kde mu to vůbec nejde. Charlize Theron její rychlootevíračku trezorů nevěřím a očekávaná hvězda filmu Edward Norton to podle mě trochu odchodil - jeho záporák mohl být o dost zlejší. Ve výsledku mě tak potěšil snad jen Seth Green, jehož Napster nemá chybu. Celkově tedy pohodové a nenáročné dílo, ale než bych se na něj díval znovu, to si radši zopakuju jedničku nebo trojku Dannyho bandy. ()

C0r0ner

Fajn oddychový kriminální film, kde snad každého potěší úloha Mini Cooperů, ač těch nových. Velmi slušné obsazení a dobře napsaný scénář pozvedají film nad průměr subžánru a nabízejí velmi dobrou podívanou, na kterou se dá dívat i opakovaně, což je velká devíza. 80% ()

Wormboy

Nelichotiva recenzia Cinemy ma trosku odradzovala, ale nakoniec som bol milo prekvapeny tymto sice nelogickym, ale inak velmi dobre obsadenym akcnym snimkom, pri ktorom som sa celkom dobre zabavil, Powellova hudba tiez nebola k zahodeniu... ()

Flynn

Příjemná podívaná, čekal jsem něco ve stylu Dannyho Parťáků a přesně to jsem i dostal v míře příjemně vrchovaté. Film má příjemný spád, závěr šlape, stejně tak i samotný začátek v Benátkách. Charlize Theron je hezounká, Edward Norton v roli, která mi na něho moc nesedí, nějak mi jako záporák nejde pod nos, ještě méně než jeho knírek :o))) Je to příjemná podívaná, která pobaví, gangsterka bez násilí :) ()

campix

Gary Gray točí stále zajímavější filmy a tato Loupež po italsku je taková méně rafinovaná, ale o to akčnější variace na Dannyho parťáky. Herecké obsazení výborné - moji oblíbenci Wahlenberg a Statham, plus překrásná Charlize. Jen ten Norton mi jako záporák moc nesedí. Já se bavil a už si šetřím na svého miniho, kterým si ukradnu nějaký ten balík peněz. ()

kvasiva

Kvalitní film se svižným dějem, kvalitní akcí, dobrými herci ... Jo, mně se tenhle film opravdu líbil a rád se na něj podívám znova. ()

pakobylka

----- "Steve, kolikrát ti mám říkat, že věřím všem - všem lidem. Já jenom nevěřím těm ďáblům v jejich nitru.“ ----- Perfektně provedenou loupež zhatí zrada - a tak logicky přichází na řadu pomsta … Nenáročný, ale nápaditý a osvěžující thriller s efektní akcí, drobnými vtípky a velice sympatickým hereckým obsazením. Napodruhé zvedám hodnocení na 4* ()

Martrix

Dannyho parťáci, Loupež po italsku, Dannyho parťáci 2, Dannyho parťáci 3...lupičské akčňárny plné chytrých návodů jak něco ukrást, někoho přečůrat a zmizet. A téměř vždy na diváky zafunguje, pokud mají tvůrci dost rozumu, obsadí sympaťáky a aspoň jednu pěknou kost na koukání. A protože tím vším Loupež po italsku disponuje, jde o vydařeného bratříčka prvních Dannyho parťáků. Herecké obsazení je výborné, příběh dostatečně zajímavý, vtípků tak akorát a co je velké plus, tak akční scény jsou přehledné a dynamicky sestříhané. Pokud by vzniklo ve stejném složení pokračování, dal bych si říct. ()

necisty

Kvalitu efektů a použité technologie v tomto filmu poznamená zub času, ale co čas neovlivní je ta promyšlenost a schopnosti herců. Někdo říká, že je to jen téměř dvouhodinová reklama na Mini Cooper a já říkám, že sakra povedená, jednou bych si chtěl jeden pořídit:). A jak to ta Charlize dělá? Je fakt kost. ... Charlie? Jo? Mám tě rád. Já tebe taky. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)