Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

iXtr3m3

Skvelá mierne odklonená konkurencia pre bravúrnu Ocean´s Eleven... V tej dobe ešte len stúpajúce hviezdy, menej exotická ale postačujúca výprava a mega reklama na MC. Škoda, že pokračovania sa človek už asi po toľkých odkladoch nedočká... ()

Loki_Six

"There are two kinds of thieves in this world: The ones who steal to enrich their lives, and those who steal to define their lives. Don't be the latter. Makes you miss out on what's really important in this life." ()

Hopper

Sexy Mini Coopre, Charlize, slizky Ed Norton a celkovo pohodova gangsterka, ktora sice nema na Oceans Eleven, ale mna rozhodne nenudila. ()

Jancll

Tuto odpočinkovou pohádku jsem viděl ve velice dobrém rozpoložení, což se možná podepsalo na mém relativně vysokém hodnocení. A protože mám rád zlodějskou tématiku, ve které hrají hlavní roli originální plány, celý film jsem se nenudil. Navíc v mojem osobním žebříčku hravě předběhl Dannyho parťáky. ()

Ratherfly

Normálně by mně ani nenapadlo tento film srovnávat s hodně přeceňovaným Ocean's eleven (o naprosto příšerném pokračování ani nemluvě), ale pokud bych se měl přiklonit k jednomu z nich tak u mně jednoznačně vítězí Italian Job. Třeba už jen kvůli sympatičtějším hercům a jejich postavám (a to Wahlberga normálně nemusím), lepší akci, pohodovějším dialogům a v neposlední řadě absenci Julie Roberts.. ()

wosho

Ná tak zábavné jako jiné filmi tohoto typu,přesto solidní standart,který ničím nepřekvapí,ani neznechutí. ()

baXter

Na tomto filmu mě při sledování zaujaly hlavně dvě věci. První je krásně modrá voda v benátkách (když jsem tam byl, tak vypadala poněkud hnědě :D) a druhou je ten spiderman který se na vteřinu objeví po propadnutí se transporteru 128. Ale jinak hodně solidní podívaná, a ty minicoopery, no krása. ()

Honzick

Vynikající akční thriller který podle mě trochu táhne výborný Edward Norton. Úvodní akce v Benátkách byla skvělá a útěk jakbysmet. Poté film tak trošku ztrácí dech a nachází se až půl hodiny před koncem závěrečnou akcí. Ohromná zácpa ve městě a honička minicooperů s motorkami ve stokách je opravdu koule rvoucí.Mě se tot dílko velmi líbilo a čtyři hvězdy jsou pro mě samozřejmost.. ()

Tydlidáš

Kvalitní obsazení. Zejména Statham a Norton mně potěšili, ale i jiní jako například Mos Def.... Pan Gray je podle mého mínění celkem dost nadaný a filmy tohodle žánru, kde jsou z kryminálníků dělaný největší hrdinové pro mě mají něco do sebe... ()

Merkin

Je pravda, že scénáristé oprýskanému tématu dali poměrně neokoukaný lak a ani přístup kameramanů nemůžu přiřadit k těm průměrným, nicméně jakkoliv je tahle filmová porce slušně okořeněná, některá sousta lze přežvýkat jen stěží (nudní herci, nezáživný závěr...).Nakonec tedy vítězí racionální tři hvězdy. Loupež po italsku x The Italian Job- s ohledem na děj je to vážně vtipné, to je jako kdyby Noční vlak přeložili jako Vlak po noční:) ()

ZdenoLo

Prišlo mi to tak akoby narýchlo pozliepané. Tá atmosféra a napätie to tam chýbalo. A hlavne čo treba vytknúť bol ten neustále predvidateľný moment. Čakal som že takéto herecké obsadenie bude opäť excelovať ako to bolo v Dannyho parťákoch. ()

ti88na

Nemôžem si pomôcť, ale toto je už dlhé roky môj najobľúbenejší film s témou nejakej lúpeže, pričom zrovna túto tému vo filmoch príliš neobľubujem. Lúpež po taliansky si ma však získala od prvého pozretia a nič sa na tom nezmenilo, hoci som hu už videla neviemkoľkokrát. Príjemná oddychovka bez kúska hluchého miesta, nemám čo vytknúť ani šikovnému scenáru, ktorý síce nie je ktovieako komplikovaný, ale zase v ňom nenachádzam ani nejaké vážne logické diery. A v jednoduchosti je krása ako sa hovorí. Herecké obsadenie je fantastické úplne do poslednej postavy. Ústredný tým je nesmierne sympatický a ani záporákovi Edwardovi Nortonovi nemôžem absolútne nič vytknúť. Takže filmík ako stvorený po ťažkom dni. ()

Hanys_

Kdysi se mi tahle variace na Dannyho parťáky líbila hodně, no teď po letech už byl Italian job jen takovou příjemnou jednohubkou. Pár scén fain, herci taky fain, minicooper fain, jen to už jako celek až tak nebaví. Oproti jiným podobným žánrovkám je tohle až příliš okaté a naivní. ()

Bouřňák

Raději bych dal **1/2,ale to nejde. Je to pouze průměrný film.Dobrý úvod zanedlouho vystřídá celkem fadní a často nudný děj. Pár forků,pár dobrých momentů,ale to kvalitní film nedělá.Jednou vidět a nikdy více,byla by to ztráta času. ()

Radim

Remake italského filmu z roku 1969. Viděl jsem oba, srovnání by ale kulhalo. Verze 2003 nabízí hvězdné obsazení, které je hlavní devizou filmu, slušný scénář, skvělé akční scény a promakané autohoničky. Film si na nic nehraje, je to oddychovka a jako k oddychovce je třeba k němu přistupovat. ()

jasiska

Film v štýle Dannyho jedenástky, ktorý napriek celkom svižnému tempu, dobrým naháňačkám a aj inak uchádzajúcemu deju proste nemá dušu ani čaro Dannyho jedenástky. Film vôbec nie je nudný, naopak - má všetko, čo si žáner vyžaduje a aj dobré obsadenie, ale chýba mu to nedefinovateľné niečo, čo by z filmu urobilo nadpriemer. ()

Wishkah

reklama na Mini Cooper je taková neslaná nemastná. pár světlých momentů, pár horších momentů a spousta vaty ()

mirkaaa

Film typu Dannyho parťáci, který je podle mého názoru poměrně vydařený. Nepostrádá akci, napětí a herecky je skvěle obsazen. Ve filmu se mi nejvíc líbily automobilové honičky v minicooperech. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)