Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

Jizni Tlapa

Když dojde na akci stojí to opravdu za to. Aaaale, než akce přijde, film dějově pokulhává a zbytečně se táhne. Perfektní obsazení, které jen kazí E. Norton jako záporák bez špetky "toho" přeci jen nutného záporáckého charisma. Nebýt dalšího negativa v podobě ničím nezajímavého zakončení, byla by Loupež jistým adeptem na více, než mnou hodnocených 70%! ()

DivX

CHYBY VE FILMU: Ve flashbacku Lyle na scénu v době, kdy jeho spolubydlící ukradla Napster kód, popisek říká "Northeast University - 1999". Počítač Lyle má operační systém Windows XP, který nebyl komerčně dostupný v té době. ()

Qitek

Nejdelší reklama na Minicooper. Nezáživná rutina s dřevnatými projevy všech hvězd, které pronášejí tak klišoidní a prázdné repliky, že mi bylo ze začátku až blivno. Nuda střídá nudu a F. Gary Gray u mě definitivně stvrzuje post naprostého rutinéra. Zdejší nadšení některých jedinců je mi šumák. Dal jsem tomu filmu šanci už potřetí. Již nikdy více. ()

Lachtaan

Jedna z nejlepších akčních jízd dávno předtím, než se z toho stal mainstream. Rychlá auta tady zase tolik nefigurují jako v bratraneckém Rychle a zběsile, ale každému fanouškovi Italian Jobu se při vzpomínce vybaví nadupané minicoopery. Vedle nich si také vzpomene na rozmanité herecké obsazení a uvědomí si, že by si klidně i po tolika letech ten stále neuzavřený nápad Brazilian Jobu mile rád dopřál. Skutečně by do toho mohli jít! ()

lennyd

Další z podrazáckých filmíků Edwarda Nortona (např. Primal Fear, Score)... Zde se mu podařilo zahrát tak hnusnýho chlápka, až mě z toho mrazilo v zádech. Proti němu byli ostatní úplní svatouškové (až na Charlize Theron - ta byla anděl :) Jinak slušné tempo, slušní herci (Mark Wahlberg, Jason Statham), slušný soundtrack... prostě téměř dokonalé (..téměř..) ()

Elví

Původně jsem dala o hvězdičku víc, ale potom, co jsem shlédla originál s Michaelem Cainem, jsem zkonstatovala, že tento remake ani zdaleka nedosahuje kvality originálního snímku. ()

danoo

Komédia, decentná svojou priemernosťou, utrpela amatérskymi hereckými výkonmi, klišeovitým zjednodušeným scenárom a v neposlednom rade nesympatickým Markom Walhbergom. ()

majxik

Hodnocení protože po zhlédnutífilmu jsem měl z něj nadprůměrný dojem. Sice se tam objevilo par slabších chvilek (ale to se může stát každému filmu), ale jinak se jedná o moc pěkný snímek i když z něho je cítit inspirace v Dannyho Parťácích. ()

BoncheR

Toto... bol jeden z najlepších lúpežníckych filmov, takmer vôbec. Mark Wahlberg je skvelý tak, akého som ho ešte nevidel. Najlepší bol ten nápad s minicooprami. Proste perfektný film! Hodnotenie: 79% ()

JohnSmith

Svižné,vtipné a k tomu honička v cooperech.Prostě fajn zábava.Sice jsem původně klel nad tím co předvádí Norton,ale když si člověk uvědomí,že hraje postavu,která nemá fantazii a je ke všemu nudná,tak to nebylo zas tak špatný ()

dANo

Ľahko nadpriemerná akčná oddychovka s dvoma zaujímavými lúpežami toho istého pokladu... Herecky a režisérsky zvládnuté, takže sa na to dá pozerať bez nejakých úškrnov a scenár aj napriek istej adaptácii sa taktiež celkom slušne tvorcom vydaril. Dávam 3 a 1/2*, ale hudba zaokrúhľuje v tomto prípade hore. ()

Compadre

Dannyho parťáci se mi teda líbili víc, ale i tak je to dobrý. Charlize Theron se jkutečně kost, takže ta čtvrtá hvězda je její práce. :) ()

Danny F.

No, provrtat trezor jen aku vrtačkou je dost naivní. Film obsahuje spoustu nelogičností. Je akční, dost divoký a vtipný zároveň. 55% ()

Trustme

Tolik krásných tváří pohromadě... Mám rád tyhle "zlodějárny", všechno to plánování a dokonalé sehrání týmu, které se pak nakonec zvrtne jinak. Filmový styl, který po druhém shlédnutí už vlasně nefunguje, protože je to jako hlavolam, který když složíte už pro vás nic neznamená... Tato Loupež je výtečnou ukázkou absolutně zvládnutého filmařského řemesla - film nenudí, žene se kupředu, používá použité metody znovu a jinak, postavy jsou zapamatovatelné, humor je v poměru, aby to nebyla komedie (velmi těžká alchymie pro některé akční režiséry) a hudba spolu se střihem je zde nad zlato. The Italian Job je filmem, který se věnuje tomu, čemu má a neodmlouvá... ()

harryy

Dej sa väčšinou drží v svižnom tempe a prirodzene graduje k veľkolepému akčnému záveru.Ľahký žáner ťažký herecký kaliber. Tento kontrast robí z Lúpeže po taliansky vcelku zaujímavý film. Táto snímka patrí k trilerovím najlepším kúskom. 90% ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)