Loupež po italsku

• USA The Italian Job (více)

Vedená Johnem Bridgerem a Charliem Crokerem se skupina zlodějů chystá na poslední akci – vykradení pečlivě hlídaného sejfu v Benátkách se zlatými cihlami v hodnotě 35 milionů dolarů. Po úspěšné akci se ale jeden z členů týmu, Steve, hnán chamtivostí a žárlivostí, rozhodne nechat si všechno zlato pro sebe a zbavit se ostatních členů skupiny. Ve víře, že všichni ostatní jsou mrtví, se vrací do Los Angeles i se zlatem. Charlie a další členové ale přežili a zrádci se hodlají pořádně pomstít. Charlie sežene na pomoc nové členy do týmu, Johnovu dceru Stellu, která je specialistkou na sejfy, a Lyla, hackera. Přidají se k nim ještě „Levé ucho“, odborník na výbušniny, a řidič Rob. Nový tým má v plánu získat to, co jim po právu patří, a získat při tom pomstu. (Viacom)

Greg25

Takhle to dopadne, když kuchař umí smíchat indegrience tak, aby tam bylo všeho akorát - akce, vtipu, honiček a umí vybrat dobré a charizmatické herce, kteří tomu umí dodat šťávu. Mazec, jízda to jsou synonyma pro tento výborný film, který se opravdu povedl. Loupež po italsku je často srovnávána s Dannyho parťáky, já osobně si myslím, že Loupež je lepší než Parťáci, mnohem více zábavnější. 85% ()

kubyno

Mírně akční a napínavá oddechovka jak má být. Technicky je Loupež bravurní a pořád je na co se dívat. Jinak jsem rád, že oproti komediální a parodické předloze je toto zmodernizovaný a "vážný" kousek. ()

PhillM.

Mám moc rád heist filmy. Pak taky Benátky, Wahlberga, Nortona, Stathama, Sutherlanda i Mini Coopera. V Loupeži po italsku bohužel nijak zvlášť nepřekvapí scénář (o nějaké originalitě nemůže být řeči), ale pro fanoušky žánru a výše zmíněných komodit příjemná chuťovka. ()

arcticsky

S takovou sestavou herců se film prostě podělat nedá. Mimo klasicky neslaného - nemastného Wahlberga, samozřejmě. Možná si mohl prohodit roli se Stathamem. ()

Hepy13

Perfektní herecké seskupení! Statham opět jako v Kurýrovi bezchybný řidič, Wahlberg jako mozek loupežného plánu, Charlize Theron jako univerzální klíč, Mos Def jako odborník na ''červené a modré dráty'' , Seth Green jako IT specialista, a v neposlední řadě zrádce Norton. K tomu mix akce s loupeží a máme tu jednu z nejlepších akčních oddychovek. Vzpomínám si když jsem Italian Job tenkrát viděl poprvé, strašně jsem si ho celý užíval, a připadalo mi to jakoby trval snad 5 minut. Skvěle do filmu zapadá svižná hudba Powella, která těm Mini Cooperum přidává ještě pár koní navíc. Prostě jako celek se tento film povedl, a i s odstupem několika let jsem na něj nezanevřel, a občas si ho dopřeju. P.S - Pokud by jste chtěli loupit v Praze tak by to mělo jít jednodušeji, ve Stromovce se totiž propadá zem i bez výbušnin. ()

petikacka

Tohle mě moc nezaujalo...Pamatuji si z toho akorát tu squadru mini morrisů a to je tak všechno...Za mě nepodařený remake filmu...70% ()

kaze

Najviac somsa tešila na Edwarda Nortona, ale ten tam skor nič neurobil. Ešte aj Shuterlanda odstrelili na začiatku. Trochu príjemného vánku tam priviala Charlize Theron a Napster :))Ale inak príjemná pohodovka. ()

melloun

Když někdo řekne Italian Job, první co mě napadne, je Mini Cooper. Zde si jich užijete dosyta a možná začnete přemýšlet, že si jednoho koupíte nebo alespoň půjčíte. :o) Musím si někde sehnat originální dílko z roku 1969 a doufám, že se u něj budu bavit stejně královsky jako u remaku. Nakonec jsem se neubránil srovnání s Dannyho parťáky a pro mě je tento film stejně dobrý jako tolik provaření parťáci, ne-li lepší. Charlize Theron je kočka a Skinny Pete nemá chybu. :-D ()

Luqi

Nikdy sa neprestanem diviť, aké spôsoby krádeže sú ešte schopný scenáristi vymyslieť. Preto si tieto "zlodejiny" vždy rád pozriem, napriek tomu že je to podobná schéma - skupina profíkov,každý je v niečom špecialista, samozrejme vrátane jednej ženy - diabolský plán - ale nečakaná komplikácia -nakoniec všetko dobre dopadlo....... Naviac na tomto, keďže je už tak hviezdne obsadený, si dali celkom záležať - predovšetkým akčne pojatá réžia a solidná kamera doplnená skvelým soundtrackom..... ()

malcolm

Na zaciatku ma uputalo velmi zaujimave obsadenie, preto boli asi aj ocakavania dost velke. Avsak herci nehraju, to co by sme cakali. Nortona som v tak nudnej role este nevidel. A ako spomenuli uz viaceri, na konkurenciu v brandzi, napriklad Oceans Eleven, to nema ani zdaleka. Tvorcovia velmi chcu, aby tento film bol tiez cool, ale drsnak Statham, ci par Mini Cooperov ich spasit nemoze. Proste raz a dost. 50% ()

Mat21

Geniální plán, na jehož konci čeká šestici smělých lupičů pohádkové množství zlatých cihel. Velké bohatství je však i zkouškou charakteru. Steve se rozhodne získat vše sám pro sebe, zradí své společníky, zastřelí vůdce gangu Johna a ostatním se podaří vyváznout bez zranění jen šťastnou náhodou. O rok později v jiném městě, nastává čas pro odplatu. Pomoci jim k tomu má i Johnova dcera Stella, coby specialistka na otevírání trezorů. Podaří se připravit Steva nejenom o zlato, ale i udělit lekci, na kterou nikdy nezapomene? ● Filmu Loupež po italsku nechybí rychlá akce, nápad, vtip a takřka neomezené možnosti lupičského gangu využívajícího předností jednotlivých členů. ║4.6.2009║ ()

El-Barto

Pohodová a nenáročná podívaná, která zaujme především hodně kvalitním hereckým obsazením. Největší dojem na mě udělala závěrečná auto-mini honička. Pořád vlastně nevím, co si mám o režisérovi Grayovi myslet. Jeho Vyjednavač byl úžasný a oproti tomu se mi The Italian Job zdá o třídu horší. No, nechám se překvapit co nám předvede v The Brazilian Job (jestli se ovšem někdy natočí). ()

Chundys

Auta to je taky moje! Nevěřil jsem, že když tam nebude krev, tak mě to bude bavit a ejhle! Ono to jde! Už se těšim na Loupež po brazilsku ()

frolish

Taki akcnejsi, ale aj povrchnejsi a ovela priamociarejsi Dannyho partaci. V prostrednej pasazi sa to cele odohrava vo velmi slusnom tempe, ale uvodna lupez ani finalna akcia ma prilis nezaujali. Casting je fajn (Charlize Theron viac ako fajn) ale Edward Norton, ktoreho mam inak velmi rad mi v tejto ulohe akosi nesadol. Celkovo dobra zabava, ktora ale neprinasa nic nove a spoliehajuc sa na osvedcene prvky sa bez vacsich prekvapeni "presoferuje" do ocakavatelneho konca. 70% ()

Darth Vader

Zlodějské partičky se nám na plátna hrnou jak švábi na pivo a já pomalu a jistě jsem otráven. Gangsterka to nebyla nijak zvlášť povedená a zachranit se to nepodařilo ani dobrým obsazením. Nějak jsem se nudil a to i u akčních scén. Tudíž hodnotím to jako slabý průměr a stále jsou na vrcholu gangsterského žebříčku filmy Guye Ritcheiho. ()

piranha

Skutečně nevím, jak hodnotit. Lepší než průměr to ve svém oboru určitě je, navíc bylo na tu partu moc příjemné pokoukání, děj svižně ubíhal, Hasák se činil a pár dobrých nápadů se tam taky vyskytlo. Trošku si vyčítám, že v konkurenci jiných čtyřhvězdičkových filmů to bude takový chudší příbuzný. Ale což! Ty čtyři mu nakonec stejně dám. ()

G900

Příjemná oddechovka, která rozhodně nenudí, ale v podstatě ani ničím nenadchne... Jednou asi stačilo :) 70 % ()

Rychle a zběsile shání režiséra

26.10.2012

Krvavý prachy Erica Bany

Krvavý prachy Erica Bany

13.10.2008

Oldschoolově zaměřený F. Gary Gray měl už touto dobou pracovat na pokračování Loupeže po italsku pod názvem The Brazilian Job, ale projekt se ne a ne odlepit od země. Místo něj teď Gray chystá pro… (více)