Pan Selfridge (TV seriál)

Mr. Selfridge

Pán Selfridge

Velká Británie, 2013 - 2016, 31 h 23 min (Minutáž: 1x62 + 39x45 min)

Předloha:

Lindy Woodhead (kniha)

Charlie Mole

Jeremy Piven, Amanda Abbington, Tom Goodman-Hill, Ron Cook, Amy Beth Hayes, Frances O'Connor, Aisling Loftus, Grégory Fitoussi, Malcolm Rennie, Poppy Lee Friar, Greg Austin, Zoë Tapper, Pippa Haywood, Oliver Farnworth, Sai Bennett, Amy Morgan, Sadie Shimmin, Freya Wilson, Katherine Kelly, Aidan McArdle, Polly Walker, Raffey Cassidy, Timothy Watson, Will Payne, Joséphine de La Baume, Trystan Gravelle, Sean Teale, Samuel West, Deborah Cornelius, Lauren Crace, Lisa Eichhorn, Anna Madeley, Andrea Deck, Todd Boyce, Daisy Ridley, Oliver Jackson-Cohen, Adam Wilson, Jd Roth-round, Bob Golding, Terence Harvey, Ali Cook, Raymond Coulthard, Nick Moran, Jonathan Howard, Crystal Leaity, Calum Callaghan, Orlando Seale, Angeline Ball, Michael Brandon, Natalia Kremen, Kika Markham, Cal MacAninch, John Sessions, Mark Dexter, Philip Rosch, Gina Bramhill, Alfie Boe, Joseph Beattie, Sara Stewart, Millie Brady, Kara Tointon, Hannah Tointon, Leon Ockenden, Zoë Wanamaker, Sacha Parkinson, Kelly Adams, Simon Roberts, Naomi Ryan, Anthony Howell, Rebecca Tanwen, Vincenzo Nicoli, Will Tudor, Ian Gelder, Christopher Hunter, Hugh Holman, Jalaal Hartley, Matthew Wilson, Roanna Cochrane, Oliver Dimsdale, Guy Williams, Jamie Bradley, Martyn Mayger, Bentley Kalu, Sam Swann, Cynthia Erivo, Shaun Newnham, David Holt, Tim Woodward, Vanessa Quiney, Joanna Christie, Tom Russell, Therese Bradley, Iain McKee, Lee Nicholas Harris, Scott Plumridge, Roger Ringrose, Simon Chandler, Jolyon Coy, Helen Evans, Sean Campion, Billy Burke, Xavier Lemaître, Ben Righton, Robert Pugh, Sacha Dhawan, Emma Hamilton, Zoe Richards, Lee Asquith-Coe, Paul Leon Bridger, Vincent Riotta, Rachel Marquez, Daniel Betts, Michael Maloney, Catherine Bailey, Lottie Tolhurst, Tom Mannion, Abigail Eames, David Calder, Chris Cowlin, Kim Thomson, Richard Braine, Richard Banks, Mick Slaney, Mike Noble, Graham Curry, Jamie Satterthwaite, Jessica Madsen, Alexander Cobb, Robert Morgan, David Peart, Alana Boden, Mimi Ndiweni, Amir Giles, Tara Pilbrow, Amanda Lawrence, Toby Moore, Sam Attwater, Adam Nowell, Wendy Nottingham, Felicity Grimes, Ally Goldberg, Joey Price, Sam Gittins, Daniel Kendrick

V poměrně delším horizontu jsem to konečně dokoukal, není to nic geniálního, ale čas to byl moc fajn strávený. Bylo moc fajn vidět Ariho Golda, pardon Jeremyho Pivena vidět komandovat ostatní. Ale jak je zároveň největší předností tohodle seriálu, tak je zároveň i jeho největší slabinou a to zejména lidi, co mají nasledovaný jeho famozní vývoj v Entourage a tady hraje celou dobu tak na 10% svých možností. Což je prostě hrozná škoda. A taky mám pocit, že na Selfridge vypadá až moc dobře. Ač jako padesátník, vypadá s touhle image a maskou spíš jako třicátník na karnevalu než jako historická osobnost. Ale z podnikatelského hlediska je zajímavé sledovat jak to tehdy fungovalo, některým věcem jsem se vcelku hodně divil. Panství Downton to není, ale o moc horší to taky není, ideální seriál na který se podívat s drahou polovičkou, maminkou, babičkou... 7,5/10(23.8.2015)

Je to period drama a ty já ráda. Výpravný seriál ve stylu Downton Abbey, kterému byl konkurencí a zároveň mladším bratrem. Já na DA nedám dopustit, ale Mr Selfridge se mi velmi dostal pod kůži a celkem jsem maratonovala. Poslední řada byla bohužel dle očekávání nejslabší a trvala mi nejdéle dokoukat, konec mě ale i tak dostal. Nejlepší řada byla asi druhá. V každé řadě jsem měla jinou oblíbenou postavu, v první to byla Agnes, v druhé Victor, ve třetí Gordon, ve čtvrté Kitty a George. Celkem mě mrzí osud Victora a Agnes, ale zase jsem ráda za jiné postavy. Škoda, že Grace dostala v poslední řadě tak málo prostoru. Harry Selfridge mě většinou děsně vytáčel, ty jeho excesy a rozhazování mi brnkaly na nervy. Takovýho chlapa bych doma nechtěla. Ovšem seriál je to moc dobrý.(4.8.2016)

Zdařilý televizní seriál z produkce ITV, který má svou výjimečnost v rámci žánru. Vyzdvihla bych skvělé dobové reálie a kostýmy, které mě nostalgicky uchvátily poetikou starých časů, oslnivou atmosférou obchodního centra s rozzářenými výlohami a ochotným personálem i zajímavým dějem s prvotřídními herci. Stejně jako v Panství Downton, je velkou výhodou řada postav, z nichž každá prožívá svůj příběh a jejich osudy se vzájemně prolínají, takže výsledek je barvitý a dostatečně dramatický. Pro hlavní osobu pana Selfridge byl Jeremy Piven šťastnou volbou, vyzařuje z něj energie, pohoda a optimismus. V době, kdy televizní produkce většinou sází na dramatické depresivní příběhy, je pozitivní vyznění seriálu v mém případě příjemnou změnou. Určitě se jedná o finančně nákladný projekt, ale na výsledku je to znát. Už se těším na třetí řadu.(19.3.2015)

Každým coulem přiznávám na rovinu, že seriál není otrava a tohle vypravěčské gusto mě baví. K historii obchodních domů patří především i rázovité postavičky, jež mají své osudy. Těm vtiskl seriál jakousi svéráznou podobu, která přímo ilustruje poetiku zašlých časů. Šerem krásných výloh, ulic a domů. Cítím to taky tak, že svět se změnil a tenkrát obchodní domy zřejmě měly jiný půvab, uvnitř nevítaly jenom podavačky, ale příjemné slečny a jejich úsměv.(14.12.2014)

Pan Selfridge je jako svěží vítr mezi těmi všemi kriminálkami, brutálními vraždami a super přetechnizovanými sci-fi, kterých je všude plno. Chytlavý seriál, děj zaujme a rychle odsejpá, po první sérii nemůžu říct, že by to někde drhlo. Spousta různých postav, velké množství zajímavých dějových linek a osudů. Velice přitažlivý seriál, jen tak dál.(1.12.2014)

• - Postava pana Grova (Tom Goodman-Hill) byla inspirována obchodním ředitelem Selfridges Percym Bestem. (jezurka42)

• - Seriál měl tak nízký rozpočet, že herec Jeremy Piven (Harry Selfridge) zaplatil ze svého stánek s kávou pro všechny členy štábu. A když se natáčely některé scény ve Francii, letěli tam všichni společně s nízkonákladovou společností. (raininface)

• - Natalia Kremen, členka baletního souborů Bolshoi Ballet a English National Ballet, byla obsazena do role baleríny Anny Pavlovové. (jezurka42)