poster

Pan Selfridge (TV seriál)

 • Velká Británie

  Mr. Selfridge

 • Slovensko

  Pán Selfridge

Drama

Velká Británie, 2013 - 2016, 31 h 23 min (Minutáž: 1x62 + 39x45 min)

Hudba:

Charlie Mole

Hrají:

Jeremy Piven, Amanda Abbington, Tom Goodman-Hill, Ron Cook, Amy Beth Hayes, Frances O'Connor, Aisling Loftus, Grégory Fitoussi, Malcolm Rennie, Poppy Lee Friar, Greg Austin, Zoe Tapper, Pippa Haywood, Oliver Farnworth, Sai Bennett, Amy Morgan, Sadie Shimmin, Freya Wilson, Katherine Kelly, Aidan McArdle, Polly Walker, Raffey Cassidy, Timothy Watson, Will Payne, Joséphine de La Baume, Trystan Gravelle, Sean Teale, Samuel West, Deborah Cornelius, Lauren Crace, Lisa Eichhorn, Anna Madeley, Andrea Deck, Todd Boyce, Daisy Ridley, Oliver Jackson-Cohen, Adam Wilson, Jd Roth-round, Bob Golding, Terence Harvey, Ali Cook, Raymond Coulthard, Nick Moran, Jonathan Howard, Crystal Leaity, Calum Callaghan, Orlando Seale, Angeline Ball, Michael Brandon, Natalia Kremen, Kika Markham, Cal Macaninch, John Sessions, Mark Dexter, Philip Rosch, Gina Bramhill, Alfie Boe, Joseph Beattie, Sara Stewart, Millie Brady, Kara Tointon, Hannah Tointon, Leon Ockenden, Zoë Wanamaker, Sacha Parkinson, Kelly Adams, Simon Roberts, Naomi Ryan, Anthony Howell, Rebecca Tanwen, Vincenzo Nicoli, Will Tudor, Ian Gelder, Christopher Hunter, Hugh Holman, Jalaal Hartley, Matthew Wilson, Roanna Cochrane, Oliver Dimsdale, Guy Williams, Jamie Bradley, Martyn Mayger, Bentley Kalu, Sam Swann, Cynthia Erivo, Shaun Newnham, David Holt, Barry Kimm, Tim Woodward, Vanessa Quiney, Joanna Christie, Tom Russell, Therese Bradley, Iain McKee, Lee Nicholas Harris, Scott Plumridge, Roger Ringrose, Simon Chandler, Jolyon Coy, Helen Evans, Sean Campion, Billy Burke, Xavier Lemaître, Ben Righton, Robert Pugh, Sacha Dhawan, Emma Hamilton, Zoe Richards, Lee Asquith-Coe, Paul Leon Bridger, Stephanie Jacobsen, Vincent Riotta, Rachel Marquez, Daniel Betts, Michael Maloney, Catherine Bailey, Lottie Tolhurst, Tom Mannion, Abigail Eames, David Calder, Chris Cowlin, Kim Thomson, Richard Braine, Richard Banks, Mick Slaney, Mike Noble, Graham Curry, Jamie Satterthwaite, Jessica Madsen, Alexander Cobb, Robert Morgan
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  ****

  Skutečně je to bratr Panství Downton. Mistrně se zabývá atmosférou Londýna na přelomu století a vzniku a budování mimořádného obchodního domu, podobně jako Downton skvostně zobrazuje anglický venkov stejného období. Vyprávění je příjemně rozložené do několika osudů konkrétních lidí zaplňujících děj. S poslední hvězdičkou jsem váhal, ale nakonec ji při srovnání s Downtonem nedal, neboť zde přece jen chybí více napětí a všechno běží trošku jen po vršcích.(2.1.2015)

 • jezurka42
  *****

  “Give the lady what she wants.” Harry Gordon Selfridge měl obrovský sen, jenž se jednoho mrazivého dne roku 1909 stal skutečností. Přes časté problémy a mnoho posměšných výrazů od usedlých Londýňanů, utvořil na samém konci Oxford Street obchod, jenž dával každému možnost, splnit si své vlastní, tajné a často těžko splnitelné přání. Protože v každé době chce být člověk alespoň trochu šťasten. A přesně o tom seriál Mr. Selfridge je. O malém zázraku, naději, která se snesla do Londýna v době, kdy všichni měli zlomená srdce a smutek v očích. Ohromena nádhernou kostýmní prací, výpravou a perfektními hereckými výkony celého ensemblu, nechala jsem se unést dokonalým příběhem jedné velké rodiny, kterou Selfridges je. Energetický obchodník a jeho tragický život, a zaměstnanci řešící své vlastní životní drama rozehrávají na malém prostoru velkolepou show. A o to tu vlastně vždy šlo. Zaujmout diváky hrou, která nám bude vždy tak nesmírně blízká a často velmi povědomá.(24.12.2014)

 • BarryLyndon
  ****

  V poměrně delším horizontu jsem to konečně dokoukal, není to nic geniálního, ale čas to byl moc fajn strávený. Bylo moc fajn vidět Ariho Golda, pardon Jeremyho Pivena vidět komandovat ostatní. Ale jak je zároveň největší předností tohodle seriálu, tak je zároveň i jeho největší slabinou a to zejména lidi, co mají nasledovaný jeho famozní vývoj v Entourage a tady hraje celou dobu tak na 10% svých možností. Což je prostě hrozná škoda. A taky mám pocit, že na Selfridge vypadá až moc dobře. Ač jako padesátník, vypadá s touhle image a maskou spíš jako třicátník na karnevalu než jako historická osobnost. Ale z podnikatelského hlediska je zajímavé sledovat jak to tehdy fungovalo, některým věcem jsem se vcelku hodně divil. Panství Downton to není, ale o moc horší to taky není, ideální seriál na který se podívat s drahou polovičkou, maminkou, babičkou... 7,5/10(23.8.2015)

 • Skuby47
  *****

  Zdařilý televizní seriál z produkce ITV, který má svou výjimečnost v rámci žánru. Vyzdvihla bych skvělé dobové reálie a kostýmy, které mě nostalgicky uchvátily poetikou starých časů, oslnivou atmosférou obchodního centra s rozzářenými výlohami a ochotným personálem i zajímavým dějem s prvotřídními herci. Stejně jako v Panství Downton, je velkou výhodou řada postav, z nichž každá prožívá svůj příběh a jejich osudy se vzájemně prolínají, takže výsledek je barvitý a dostatečně dramatický. Pro hlavní osobu pana Selfridge byl Jeremy Piven šťastnou volbou, vyzařuje z něj energie, pohoda a optimismus. V době, kdy televizní produkce většinou sází na dramatické depresivní příběhy, je pozitivní vyznění seriálu v mém případě příjemnou změnou. Určitě se jedná o finančně nákladný projekt, ale na výsledku je to znát. Už se těším na třetí řadu.(19.3.2015)

 • flanker.27
  ****

  Náhoda tomu chtěla, že jsem vedle Panství Downton jednoho dne zaregistroval i tohoto jeho příbuzného. Ač zprvu nedůvěřiv, co mi může přinést vyprávění o obchodním domě, nakonec musím uznat, že mě celé čtyři sezóny zaháčkovaly. Angličané tyhle dobovky zkrátka umí, noblesa namísto moderní vulgarity, přitom to není prostor za výkladní skříní, ale životný svět obydlený lidmi, které stojí za to sledovat. Tyhle seriály jsou tím, o co se tak marně snaží ty naše První republiky nebo Mattoniové, co už nejsou.(15.3.2017)

 • - V britském Birminghamu stojí nákupní středisko Bullring, kterému dominuje obchodní dům Selfridges. A architektem byl dokonce Jan Kaplický. (Tryskomyš)

 • - Seriál měl tak nízký rozpočet, že herec Jeremy Piven (Harry Selfridge) zaplatil ze svého stánek s kávou pro všechny členy štábu. A když se natáčely některé scény ve Francii, letěli tam všichni společně s nízkonákladovou společností. (raininface)

 • - Původně autoři zamýšleli, že postava slečny Mardle (Amanda Abbington) bude lesba. Na poslední chvíli však od toho nápadu upustili, kvůli přílišné kontroverzi na pozadí první světové války. (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace