Pan Selfridge (TV seriál)

Mr. Selfridge

Pán Selfridge

Velká Británie, 2013 - 2016, 31 h 23 min (Minutáž: 1x62 + 39x45 min)

Charlie Mole

Jeremy Piven, Amanda Abbington, Tom Goodman-Hill, Ron Cook, Amy Beth Hayes, Frances O'Connor, Aisling Loftus, Grégory Fitoussi, Malcolm Rennie, Poppy Lee Friar, Greg Austin, Zoe Tapper, Pippa Haywood, Oliver Farnworth, Sai Bennett, Amy Morgan, Sadie Shimmin, Freya Wilson, Katherine Kelly, Aidan McArdle, Polly Walker, Raffey Cassidy, Timothy Watson, Will Payne, Joséphine de La Baume, Trystan Gravelle, Sean Teale, Samuel West, Deborah Cornelius, Lauren Crace, Lisa Eichhorn, Anna Madeley, Andrea Deck, Todd Boyce, Daisy Ridley, Oliver Jackson-Cohen, Adam Wilson, Jd Roth-round, Bob Golding, Terence Harvey, Ali Cook, Raymond Coulthard, Nick Moran, Jonathan Howard, Crystal Leaity, Calum Callaghan, Orlando Seale, Angeline Ball, Michael Brandon, Natalia Kremen, Kika Markham, Cal Macaninch, John Sessions, Mark Dexter, Philip Rosch, Gina Bramhill, Alfie Boe, Joseph Beattie, Sara Stewart, Millie Brady, Kara Tointon, Hannah Tointon, Leon Ockenden, Zoë Wanamaker, Sacha Parkinson, Kelly Adams, Simon Roberts, Naomi Ryan, Anthony Howell, Rebecca Tanwen, Vincenzo Nicoli, Will Tudor, Ian Gelder, Christopher Hunter, Hugh Holman, Jalaal Hartley, Matthew Wilson, Roanna Cochrane, Oliver Dimsdale, Guy Williams, Jamie Bradley, Martyn Mayger, Bentley Kalu, Sam Swann, Cynthia Erivo, Shaun Newnham, David Holt, Barry Kimm, Tim Woodward, Vanessa Quiney, Joanna Christie, Tom Russell, Therese Bradley, Iain McKee, Lee Nicholas Harris, Scott Plumridge, Roger Ringrose, Simon Chandler, Jolyon Coy, Helen Evans, Sean Campion, Billy Burke, Xavier Lemaître, Ben Righton, Robert Pugh, Sacha Dhawan, Emma Hamilton, Zoe Richards, Lee Asquith-Coe, Paul Leon Bridger, Stephanie Jacobsen, Vincent Riotta, Rachel Marquez, Daniel Betts, Michael Maloney, Catherine Bailey, Lottie Tolhurst, Tom Mannion, Abigail Eames, David Calder, Chris Cowlin, Kim Thomson, Richard Braine, Richard Banks, Mick Slaney, Mike Noble, Graham Curry, Jamie Satterthwaite, Jessica Madsen, Alexander Cobb, Robert Morgan, David Peart

Velmi chytrý producentský nápad, vsadit honem Jeremyho Pivena do hlavní a v mnoha ohledech podobné role, dokud jsou vzpomínky na jeho úchvatného agenta z Entourage v čerstvé paměti. Při tomto zjištění mé srdce zaplesalo, a to i přesto, že nemusím dobovky, Jeremyho s vousem a bez aury sviňáka. Horší je, že projekt nenabízí příliš výživné téma, jež by bylo v dnešní, seriálama přehlcené době, schopné pořádně vystřelit z diváckých papučí. Sleduji dál, ale na víc než tři hvězdy, které jen slabě šajní z šedi průměru, to nevidím.(26.12.2013)

Je to period drama a ty já ráda. Výpravný seriál ve stylu Downton Abbey, kterému byl konkurencí a zároveň mladším bratrem. Já na DA nedám dopustit, ale Mr Selfridge se mi velmi dostal pod kůži a celkem jsem maratonovala. Poslední řada byla bohužel dle očekávání nejslabší a trvala mi nejdéle dokoukat, konec mě ale i tak dostal. Nejlepší řada byla asi druhá. V každé řadě jsem měla jinou oblíbenou postavu, v první to byla Agnes, v druhé Victor, ve třetí Gordon, ve čtvrté Kitty a George. Celkem mě mrzí osud Victora a Agnes, ale zase jsem ráda za jiné postavy. Škoda, že Grace dostala v poslední řadě tak málo prostoru. Harry Selfridge mě většinou děsně vytáčel, ty jeho excesy a rozhazování mi brnkaly na nervy. Takovýho chlapa bych doma nechtěla. Ovšem seriál je to moc dobrý.(4.8.2016)

Skutečně je to bratr Panství Downton. Mistrně se zabývá atmosférou Londýna na přelomu století a vzniku a budování mimořádného obchodního domu, podobně jako Downton skvostně zobrazuje anglický venkov stejného období. Vyprávění je příjemně rozložené do několika osudů konkrétních lidí zaplňujících děj. S poslední hvězdičkou jsem váhal, ale nakonec ji při srovnání s Downtonem nedal, neboť zde přece jen chybí více napětí a všechno běží trošku jen po vršcích.(2.1.2015)

V poměrně delším horizontu jsem to konečně dokoukal, není to nic geniálního, ale čas to byl moc fajn strávený. Bylo moc fajn vidět Ariho Golda, pardon Jeremyho Pivena vidět komandovat ostatní. Ale jak je zároveň největší předností tohodle seriálu, tak je zároveň i jeho největší slabinou a to zejména lidi, co mají nasledovaný jeho famozní vývoj v Entourage a tady hraje celou dobu tak na 10% svých možností. Což je prostě hrozná škoda. A taky mám pocit, že na Selfridge vypadá až moc dobře. Ač jako padesátník, vypadá s touhle image a maskou spíš jako třicátník na karnevalu než jako historická osobnost. Ale z podnikatelského hlediska je zajímavé sledovat jak to tehdy fungovalo, některým věcem jsem se vcelku hodně divil. Panství Downton to není, ale o moc horší to taky není, ideální seriál na který se podívat s drahou polovičkou, maminkou, babičkou... 7,5/10(23.8.2015)

Přestože na mě v prvním díle působil Piven místy hodně rozpačitým dojmem, tak mě to zatím neodradilo od sledování dalších dílů. Oxford Street jsem v Londýně několikrát procházel, ale vážně si nemůžu vzpomenout, jestli jsem šel i okolo Selfridges. No uvnitř jsem nebyl na 100%. Každopádně okolo Harrods jsem šel jen jednou a pamatuju si to dodnes. ___ Paradise od beebu jsem neviděl, takže tahle hlavní výtka mi nevadí. No, první sezónu asi dokoukám, ale jestli se počítá i s druhou, tak teda už beze mě.(9.1.2013)

• - V britském Birminghamu stojí nákupní středisko Bullring, kterému dominuje obchodní dům Selfridges. A architektem byl dokonce Jan Kaplický. (Tryskomyš)

• - Postava pana Grova (Tom Goodman-Hill) byla inspirována obchodním ředitelem Selfridges Percym Bestem. (jezurka42)

• - Seriál měl tak nízký rozpočet, že herec Jeremy Piven (Harry Selfridge) zaplatil ze svého stánek s kávou pro všechny členy štábu. A když se natáčely některé scény ve Francii, letěli tam všichni společně s nízkonákladovou společností. (raininface)